Simwnlaitdacto Jkijkta. een menschenleven is bij de ramp te betreu ren geweest. BELGIË. Wederom zal te Brussel eene »betooging" worden gehouden, waaraan echter ditmaal de beide groote partijen betrekkelijk vreemd zul len blijven. De socialisten hebben tegen 13 Juni a. s. eene manifestatie aangekondigd, die belangrijke verhoudingen dreigt aan te nemen. De burgemeester van Brussel heeft een circulaire gericht aan zijne collega's in de voornaamste provinciesteden, waarin hij ver zoekt op te geven het vermoedelijk aantal lieden, dat uit die steden aan de demonstra tie zal komen deelnemen. Strenge politie maatregelen zullen worden genomen, om alle wanordelijkheden te voorkomen, die overigens wegens de nauwe verwantschap der socia listen met de Brusselsche liberalen minder te vreezen zijn. EGYPTE. In antwoord op de voorstellen, door den Engelschen gevolmachtigde gedaan heeft, Mukhtar Pacha verklaard, dat het Egyptische leger niet in staat is de grenzen tegen de opstandelingen te verdedigen, en dat hij Wadi-Haifa niet voorgoed als grens kon aan nemen. ENGELAND. De veronderstelling, dat het kabinet om trent de Iersche kwestie niet homogeen zoude zijn, heeft zich reeds bevestigd. Naar aanlei ding van Gladstone's voorstellen, Zaterdag in den ministerraad gedaan, hebben de minis ters Chamberlain en Trevelyan hun ontslag aangeboden, dat evenwel nog niet door den Premier is aangenomen. Het verschil zoude hoofdzakelijk bestaan omtrent de landkwestie, daar Chamberlain zich met de door Glads tone voorgestelde oplossing, omtrent het uit- koopen der grondeigenaars niet kan ver eenigen. Nadere berichten melden, dat Gladstone den ministers Chamberlain en Trevelyan heeft geantwoord, dat hij hoopt als nog de moeie- lijkhaden uit den weg te kunnen ruimen en verzoekt de beslissing over hun ontslag nog eenige dagen uit te stellen. HET OOSTEN. De Bulgaarsche regeering verzekert, dat Vorst Alexander geen enkele andere verkla ring aflegde of goedkeurde dan die in de Turksch Bulgaarsche conventie vervaten door den gevolmachtigde Tzanoff onderteekend zijn zij ontkent dat de Prins op zijne verklarin gen betreffende zijne benoeming tot Gouver neur-generaal van Oost-Rumelië zoude zijn teruggekomen. Schiedim, 17 Maart 1886. Waterleiding-OParieven. Wij meenen onzen lezers geen ondienst te doen, met hun in résumé de voorgestelde Tarieven der lang verwachte Waterleiding, zooals die naar wij vernemen door B. en W. aan den Raad ter goedkeuring zijn voorge dragen, mede te deelen. De Hoofdtrekken van die tarieven zijn als volgt De Jaarlijksche abonnementsprijs der per- ceelen, waar men eene leiding doet aanleggen, wordt berekend 1° naar de gezamenlijke oppervlakte der verdiepingen, met inbegrip van de open plaatsen, binnen de gebouwen gelegen voor ieder woning minder dan 30 Al2 oppervlakte f 6 voor eiken Meter daarboven f 0.10 meer. Wat zolderverdiepingen betreft, wordt de bewoonbare ruimte gerekend. Bij sousterrains de geheele ruimte, berg plaatsen worden niet medegeteld. 2" Open plaatsen, tainen enz. van 100 M3 f 2. 10 tot 100 M. daarboven fl. 20 tot 100 M. daar nog boven 50 Cfc. meer. Voor de meerdere grootte dan 3100 M3 wordt verder niets berekend. Naar bovenstaande grondslagen wordt f 50 als maximum gesteld. Hiaronder ziin niet be grepen BakkerijenSlagerijen, Tapperijen Koffiehuizen, Logementen, welke het volle tarief met 25% verhooging moeten betalen. Als ién perceel worden abe ruimten be schouwd, die door middel van deuren en vens ters gemeenschap hebben of kunnen hebben. Kantoren, fabrieken, Werkplaatsenen Pakhuizen betalen per M2 oppervlakte 6 cent. Abonnement badenper bad f 6. Crinoir of Closet: i 3 wanneer de aanvoevbnis niet wijder is dan 13 streep. Doeh wijder f 6zijnde 19 streep het maximum. Paarden de drie eerste per paard f 3. boven de drie: -1.50 mear. Rijtuigen: tweewie ige: per rijtuig t 2. boven de drie - 1 meer. vierwielige per rijtuig - 4. boven de drie - 2 meer. Fonteinen: met vaste mondstukken: 1 streep middellijn f 6 of 20 cent per kub. M. (volgens w at er meter.y 2 -121 3 - 201 4 - 351 5 - 55 6 -75 meer dan 6 streep middellijn 20 cent per M3 (volgens watermeter berekend). Besproeiing van gevels100 vierk. M f 3. boven 100200 - 5. elke 100 M. per 100 -1 meer boven de 200 M3. Besproeiing van tuinen 100 M3 per M3 3 cent volgende 100 2 meer 100 1 (boven de 3100 M2 wordt verder niets bere kend.) Water- en Vuurneringen minstens 500 kan per dag volgens watermeter 20 Ct.per 1000 kan. Van 1 tot 2 knb. Meter 18 cent meer per M. 2 5 15» 5 kub. AI. meer 12 behalve de verplichte meterhnur. Voor Industrieel gebruik (volgens Water meter) 12 cent per M3 behalve hnnr van meter. Naar gelang der wjidte van de buis van 13 tot 51 streep van f 5 tot f 16. Aleer dan 1000 M3 per maand; het meerdere ad 10 cent per kub. Meter. Zuigermeters volgens regeling door den Directeur. Schepentijdelijk verbruik30 cent de kub. meter. Standposten1/s cent per emmer. De leidingen moeten tot op circa 1/s meter over de atscheiding der Gemeente verder voor rekening der geabonneerden worden aange bracht. Minder dan 20 Aleters lang: buizen 13 streep f 12.50 19 -16.— I 26 - 22.per meter 32 - 30. 38 - 40. hieronder is wel begrepen boren, intappen, afsluitkranen, boren, breken persen en beproe ven, straatwerk en bnis, doch nietzink- bnizen en slooten beveiliging voor vorst, uit laat kranen, koppelingen, beproeven leiding binnensbuis. Meer dan 20 M. lang per meter 13 streep f 2. 19 - 2.50 25 - 3.— 32 - 3.50 38 - 4.50 De levering is niet, verplicht wanneer de afstand meer dan 25 Aleters van de hoofdleiding bedraagt. Aaneengebouwde woniogen f 6 abonnement, moeten als één blok aan één zeilden eigenaar behcoren. Abonnement per jaar. Met 1 Januari aan vangende. In den loop van het jaar per maand berekend. Betaling 3 maanden vooruit. Drie maanden geen gebruik van water gemaakt eu afsluiting aangevraagd hebbende, wordt res titutie verleend. Bij overlijden of verhuizen wordt betaalcl de loopende maand en de twee volgende. Meterhuur wordt per 3 maanden vooruit betaald. Verspilling wordt geconstateerd, als in 1 kwartaal meer verbruikt is dan een vierde abonnementsprijs gedeeld door 20 cent. Voor die meerder gebruikte M3 betaalt men 20 ct. per M3. De binnenleiding moet 10 atmosfeeren druk king kunnen weerstaan. Bg verzuim van betaling wordt de water toevoer gestaakt, doch slechts na schriftelijke kennisgeving van den Directeur. Geen verandering in de leiding, noob bij plaatsing vau eenige toestellen mag er plaats hebben zonder voorkennis van dea Directeur; op boete van f 25. De Directeur en de beambten der Water leiding moeten altijd vrijen toegang hebben. Geen schadeloosstelling wegens belemmering in den watertoevoer wordt verleend. Bij verschillen tusschen de geabonneerden en den Directeur beslissen Burgemeester en Wethouders in het hoogste ress url, on verminderd mogelijke strafvervolging, bjj on geoorloofde praktijken. Omtrent den aanleg der leidingen binnens huis zullen door B. en W. voorschriften wor den vastgesteld. Gisteren middag had ten raadhuize alhier de openbare verhuring plaats voor den tijd van 25 jaren, van de aan de gemeente be- hoorende terreinen, thans ingericht tot scheeps timmerwerf en tot sleephelling, gelegen aam de river de Maas, nabij de buitenhaven der gemeente, tor gezamenlijke grootte van ruim 3 hectaren en 60 aren. Inschrijvers waren; de hecren C. Gips Zonen alhier, voor het terrein ingericht tot sleephelling, voor f 125 per jaar; D. Hnlsinga alhier, voor beideper- ceelen, voor f 1100 per jaar; VanSehie&Co. alhier voor de terreinen ingericht tot scheeps timmerwerf, voor f 850, en voor die, inge richt tot sleephelling, voor f 110 per jaar. Beide perceelen gecombineerd, voor t 1010 per jaar; C. Pannevis Sr. te Ondshoorn. het eerstgenoemde perceel voor f 400, en het laatstgenoemde voor f 150 per jaar. Beide perceelsn te zamen voor f 550 per jaar. Over eenkomstig de voorwaarden zal de gemeenteraad binnen 14 dagen over de toewijzing beslissen. De Gemeenteraad alhier zal op Vrijdag 10 dezer des namiddags ten l3/* ure eene open bare vergadering honden, ter behandeling van de volgende ontwerpen Ingekomen stukken, waaronder besluiten alstot betaling uit onvoorziene uitgaven, tot het doen van af- en overschrijvingen en tot verhooging van of toevoeging aan de Ge- meente-begrooting, betreffende de dienst van- 1885 welke stukken zijn ter visie gelegd, ten einde te worden behandeld. Ontwerp tarief der levering van water doer de Waterleiding. Ontwerp van den Ingenieur J. Schotel tot waterverversching der gemeente. Beslissing over de verhuring van de ter reinen der scheepstimmerwerf „de Nijverheid." Rapport der Directie van de Werf »de Nijverheid" in zake vermindering iu grootte van het ierrein, gedurende den hunrtijd. Adres N. Van der Sluijs om gratificatie. Adres M. Wouterlood, houdende klachten over de aanleg- en wisselplaats van den Stoom tram, voor zijn woonhuis op de Koemarkt, met Terzoek om overbrenging daarvan tegen over het bestaande wachtlokaal. En verdere voorstellen en mededeelingen. A an het commissariaat van politie zjjn als op straat gevonden aangegeveneen roze krans, een glad gouden kruisje, eeu kussensloop ge merkt P. G., een wollen kinderkousje met sokje, een kinderhemdje, een zwart vrouwen- schort, een zwart wollen vrouwendoek, een R. K. kerkboekje, een sleutel, drie sleuteltjes aan een kettinkje, eeu portemonnaie met 10.161/j en een portemonnaie met f0.68. Den heer Mr. K. A. Poortman, advocaat en notaris alhier, is op zijn verzoek met ingang van 1 April a. s., eervol ontslag als notaris te dezer stede verleend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2