9e Jaarg. Zaterdag 27 Maart 1886. No. 2437. Kennisgeving. Nationale Militie* VERSCHIJNT DAGELIJKS. (Dwpcht. B ure au: Markt, E, 3 57. Prijs van dit Blad: voor Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 ïrancop. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer. 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Inrigtingen, welke gevaar, scha de of hinder kunnen veroorzaken. De Burgemeester in Wethouders van Schiedam, Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Jnnij 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezeten er, dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. aan J. HUISMAN Jr. en zijne regtver- krggenden tot oprigting eener loodgieters- werkplaats in bet paud aan den Singel wijk A, uo 163, kadaster sectie G, no. 2584, en 2o. aan J. GOEMANS en zijne regtvei- krijgenden tot oprigting eener broodbak- kerij in bet pand aan de Kethelstraat, wijk no. 5, kadaster sectie A, uo. 1332 fond no. 1315). Schiedam, een 23 Maait 18S6. De Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. \AN DIJK VAN MATEN ESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. Kennisgeving. Db Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Brengen ter kennis van Je belanghebben den, dat de Hi!.tie: had in bet 2de district van Zuid-Hel! and, voor deze Geaeente op Don derdag den 15 April aanstaandedes voor- middags ten 10 urezijne Tweede Zitting zal t: o ad en ;e ROTTERDAM, in het Oude Man nenhuis aan de Hoogstaat aldaar, en brengen wijders :n herknering Artt. 88 en 92 der Wet op de Nationale Militie van den 19 Ac- gnstns 1861, {Staatsblad No. 72),lnidende Art. 83. Voor den Militieraad moet ver schijnen 1. enz. 3. Hij, die voor een Loteling als Plaats vervanger of als Bummerverwisselaar verlangt op te treden. Art. 92. In de Tweede Zitting van den Militieraad wordt uitspraak gedaan om trent alle in de Eerste Zitting niet af gedane zaken en omtrent hen, die als PLAATSVERVANGER of NUMMER- VERWISSELAAR verlangen op te tre den. De Loteling, omtrent wieu de Militieraad ia zijne Eerste Zitting reeds uitspraak beeft gedaan, beboeit NIET in de Tweede Zitting te verschijnen, ten ware bij daarin een Plaats vervanger of Nam merverwis Belaar m ogt w il len voorstellen. Burgemeester en Wethouders waarschuwen .eateugevolge de Lotelingen dsr Ligting van ibbb, w.lke verlangen mogten zich voor de •lenst cler Nationale Militie te doen vervu»- gen, om vcor gemelden Militieraad ten be paalden daae en ure te verschijnen, teneinde hunnen Plaatsvervanger tf Nummerverwisse- laar te doen onderzoeken. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 24 Maart 1886. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. AMERIKA. De werkstaking ouder de Spoorbeambten in Amerika geeft ook aanleiding tot ernstige ongeregeldheden. De Missouri Pacificmaat- scbappij trachtte een goederentrein te doen vertrekken, doch de machinist en stoker ver lieten de locomotief en een ernstig gevecht ontstond tusschen de politie en de werkstakers. De trein verliet ten slot! e onder sterk geleide het station. In de nabijheid der kust is eenig wrak hout drijvende gevonden, dat men veronder stelt afkomstig te zijn van den geheimzinni- gen schoener, waardoor de Oregon zou zijn aangevaren. Vele passagiers van het veron gelukte stoomschip en verscheidene Ameri- kaansche reeders zullen een gerechtelijk onder zoek naar de oorzaak van de ramp instellen zij beweren, dat de bemanning nalatig is ge weest, dat de waterdichte schotten in het schip niet in orde waren en er verscheidene personen bij het ongeval zijn omgekomen. BELGIË, Gisteren avond is te Brussel door de socia listen eene meeting gehouden, om het gedrag der regeering in zake de werkstakingen en de werkliedenbeweging af te keuren. Het bestuur had uitgebreide maatregelen genomeD. Heftige redevoeringen werden op de meeting gehouden en de werklieden aangespoord om ondanks alle beletselen, deel te nemen aan de demonstratie, die de socialisten tegen 13 Juni in de hoofdstad voorbereiden. Bij het uit een gaan werd de Marseillaise gezongen en trachtte men een optocht te vormen, doch de politie dreef de menigte, waaronder duizende nieuwsgierigen spoedig uiteen. De werkstaking te Seraing en omstreken breidt zich tot over het geheele district in de kolenmijnen en andere industrieels inrichtin gen uitook uit Charleroi werd gemeld, dat er heden, zijnde de gewone betaaldag, eene algemeene werkstaking werd gevreesd. Reeds werd te Ran sart Chatelineau en Fleurus het werk gestaakt, dientengevolge is een bataljon jagers naar Fleurus vertrokken, de gendar merie is op haar post en ook de »garde civi- que" is opgeroepen. Te Luik waar ook weder onlusten gevreesd worden, bewaakt de burger wacht het stadhuis. Voortdurend worden nog troepen naar het kolendistrict gezonden en hebben er ernstige botsingen tusschen de militairen en de werkstakers plaats, waarbij velen gewond en zelfs gedood worden. Giste ren werd te Seraing een handelsreiziger Jacob begraven, die op de sommatie der rondtrek kende patrouille geweigerd had het venster, waaruit hij naar btneden zag te sluiten en zelfs met een revolver dreigde. Daarop werd hij door een kogel onmiddellijk gedood. De oproerlingen loopen het land af bedelend en de bevolking bedreigende, terwijl zij op vele plaatsen hun vernielzucht botvieren. Den officieren van het leger is machtiging gege ven procesverbaal tegen het verboden dragen van wapens op te maken. Te Hasselt vond men op eenigen afstand van de spoorwegrails een pak, inhoudende 35 dynamiet-patronen. Den machinist, die het pak wilde onderzoeken, werden door de ontploffing drie vingers van de hand afge sneden. De zaak wordt door de justitie on derzocht. DUITSCHLAND. De commissie van het Pruisische Heerenhuis voor het onderzoek van het nieuwe kerkelijk- politiek-ontwerp heeft haar rapport in het licht gegeven. De wijzigingen, door haar in het ontwerp gebracht zijn tweeledig. Zij be treffen ten eerste de artikelen, door de regee ring voorgesteld, waarop eenige amendemen ten zijn aangenomen en ten tweede zijn op voorstel van mgr Kopp verschillende artike len aan de wet toegevoegd over onderwerpen, die door de regeering niet waren aangeroerd. Deze artikelen betreffen den eed der vicaris sen capitulaar, de niet strafbaarheid van het weigeren der genademiddelen, de uitbreiding der werkkring van de congregatiën, aan zieken verpleging gewijd, het voorzitterschap der pastoors over de kerkbesturen en de niet strafbaarheid van het lezen van stille H. Mis sen en de bediening der laatste H. H. Sacra menten in tijd van nood. Wat door de com missie omtrent deze punten is aangenomen is eene kleine verbetering, maar de wijzigin gen in de regeerings-artikelen gebracht, zijn eerder eene verslimmering dan verbetering der voorstellen van de regeering. Vooral om trent de hoofdkwestie de opleiding der gees telijken is de beslissing zeer ongunstig, daar de seminariën omtrent statuten, studieprogram en de aan te stellen leeraars, die door de regeering moeten aangenomen worden en een universitair examen moeten afleggen aan zulke lastige bepalingen gebonden worden, dat hunne heropening zeer moeielijk wordt. Daarvan zijn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1