9e Jaarg. Zaterdag 3 April 1886. No, 2443. VERSCHIJNT DAGELIJKS. glpmcM (Swpchi Kennisgeving. Imnüiilmukltö Juichten. Bureau: Markt, E, 3 57. SCHI COURANT Prijs van dit Blad: voor Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 De Burgemeester in Wethouders van Schiedam, Gezien de ingekomen verzoeken van 1°. de GEBROEDERS PALK, om vergun ning tot oprigting eener Steenhouwerij in het pand ann de Grofbaan, kadaster sectie B, co. 1171; 20. H. E. SONDORP, om vergnrning tot oprigting eener Kuiperij in het pard aan de Hoofdstraatkadaster sectie D, no. 1415; en 3o. W. HAGERS, om vergunning tot op- rigting eener Vetsmelterij ter verdunnirg van oJëine voor den verkoop van olie en loog, in het pand aan bet Broersveld, kadaster sectie D. nos. 2740 en 2741 Gelet op de artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad no. 95) Doen te weten Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dor Gemeente zijn ter visie gelegd dat op Ponderdrg, den 15 April a. 8., des middags ten 12 ure, ten Raad- hnize gtlegenheid zal worden gegbven om be zwaren tegen het toestaan van de verzoeken in te brengen en die mondeling of schiftelijk toe te lichter en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den len April 1886. De Burgemeester en Vbetkouders voornoemd, P. J. VAN DIJK YAN MATEN ESSE. De Secretaris A. W. MULDER. DUITSCHLAND. Bij de voortgezette beraadslaging over de Socialistenwet in den Rijksdag is het amen dement van den heer Windhorst, dat eene verzachting in de wet trachtte te brengen door eenige meerdere vrijheid voor vergade ringen en drukpers na eerst met 164 tegen 142 stemmen te zijn aangenomen daarna tegelijk met het gewijzigde regeeringsvoorstel verwor pen, het ongewijzigde regeeringsvoorstel der vijfjarige verlenging werd eveneens verworpen en ten slotte werd bet regeeringsvoorstel met het amendement van het centrumslid Hertling (tweejarige verlenging) met 173 tegen 146 stemmen aangenomen. Bismark was in den Rijksdag om persoonlijk de wet te verdedigen. vnrasnnH Prijs der Advertentién s Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Inrigtingen, welke gevaar, scha de of hinder knnnen veroorzaken. ENGELAND. Lord Roseberry deelde in het Hoogerhuis mede, dat de Engelsche regeering van de Rus sische de hartelijkste betuigingen van samen werking in de Oostersche zaken had ontvangen. Bryce verklaarde in het Lagerhuis, dat hij omtrent Bulgarije geene mededeelingen kon doen, daar de onderhandelingen nog niet zijn afgeloopen. De regeering houdt zich ten op zichte van Griekenland aan de verklaringen van het vorige ministerie. De Russische vloot zal spoedig in de Suda-baai terugkeeren. Ten slotte gaf de minister nog een overzicht van het ontwerp tot conversie der Egyptische Daïra en Domeinenleeningen. De liberale afgevaardigden van Ipswich, de heeren West en Collings zijn bij gerechte lijk vonnis vervallen verklaard van hun recht tot zitting in het parlement, wegens onwet tige handelingen tijdens de verkiezingen ge pleegd. Het vonnis wekt groot opzien, daar Collings den ministerieelen post van secretaris van het locaal bestuur bekleedt. FRANKRIJK. De President Grévy heeft van sommige anarchisten brieven met bedreigingen ontvan gen. De wacht in het Elysee werd versterkt. Uit Bazel in Zwitserland wordt gemeld, dat aldaar verscheidene werklieden van ver schillende vakken het werk hebben gestaakt, wegens de weigering om den arbeid op tien uren daags vast te stellen. Volgens bericht bij het Journal des missions catholiques te Lyon ontvangen zijn in het laatst van Januari in Annam weder Katholieken vermoord. In de provincie Quan- bung is een inlandsch priester met 442 Christenen omgebracht. HET OOSTEN. De Bulgaarsche regeering heeft der Porte mededeeling gedaan van de nota, die zij als antwoord op de voorstellen der mogendheden aan hunne gezanten te Sophia heeft doen overhandigen. Zij heeft tevens der Porte bericht, dat mocht Turkije zich met het voorstel der mogend heden omtrent de conventie met Bulgarije vereenigen, de Vorst toch geen firman zou kunnen aannemen, die niet op de overeen komst van Februari gegrond is. Men gelooft, te Sophia, dat de Turksche regeering de han deling van Vorst Alexander heimelijk goed keurt, dewijl zij strekt om de bemoeiing der mogendheden met de zaken van het balkan- gebied tegen te gaan. D'e Porte heeft intus- schen weder een circulaire aan de mogend heden gericht, waarin zij op eene spoedige op lossing der Bulgaarsche kwestie aandringt. Nader bericht men uit Sophia, dat Prins Alexander afwijzend li6eft geantwoord op een telegram van den Groot-vizier, waarin deze bij den Vorst aandrong, dat hij de conventie j zoude aannemen. PORTUGAL. Het ontwerp eener dotatie voor den hertog 1 van Braganza, den troonopvolger, die verloofd is met Prinses Amelie van Orleans, en den 1 28 September a. s. zijn 23en jaar zal vol- 1 bracht hebben, is door de Kamer der pairs aangenomen. De hoofdstad Lissabon zal een leening sluiten van 2500 Contos, aflosbaar in 90 jaren en met een last voor rente en amortisatie niet hooger dan 6s/4 pCt. De bestaande schuld, welke meer dan 9000 Contos bedraagt zal geconverteerd worden. RUSLAND. Uit Odessa wordt gemeld, dat Rusland zich gereed maakt om des noods Bulgarije te bezetten. Verzegelde bevelen bevinden zich reeds in de handen der bevelhebbers van de troepen, die in het Zuiden van Rusland zijn bijeen getrokken. Schiedam, 2 April 1886. De Rotterdamsche Tramwegmaatschappij vervoerde in Maart van dit jaar 319,465 reizi gers opbrengende f 24,283.33J/2 tegen 318,237 reizigers, opbrengende f 26,338.271/ï in Maart 1885. De totale ontvangsten der Maatschappij bedroegen sedert 1 Januari f106,439.86 tegen f 110,589.513/3 over hetzelfde tijdperk van 1885. Fr wordt in den laatsten tijd weder herhaal delijk geklaagd over den onvoldoenden toestand der telegraphische gemeenschap met Engeland. In plaats van minuten, duurt het vaak uren eer men uit Londen antwoord heeft, natuurlijk tot groot ongerief van onze mannen van zaken. Te recht vraagt het Handelsblad, of de minister van Handel en Nijverheid niet voor de vele daarbij belanghebbenden iets zonkunnen doen om hierin verbeteiing te brengen? Het Ned. oorlogsschip „Java" isteDevonport aangekomen om te repareerende schade ten gevolge der aanvaring was zoo groot, dat het schip niet naar ons land kon terugkeeren. Een gedeelte van het galjoenbeeld van de „Loch Broom," waarmede de aanvaring plaats had, werd aan boord van de „Java" terug gevonden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1