f (Smerigde Jlm^hten. Jaatat* 4 h 11n. Rechtszaken. Han aelsberiehten. van sympathie, en verklaarde dat dit geld een bestemming zal vinden tot een blijvende gedachtenis aan zijn parochianen te Kralin gen. BERG-AMBACHT. Een zware brand heeft ons dorp geteisterd. Zaterdag middag te 12 nren brak hij uit in de schuur van K. Oskam. Achtereenvolgens werden 8 woonhuizen met schuren, enz. door de vlammen aangetast, waaronder 2 groote gebouwen aan de overzijde der straat. Onder de verbrande gebouwen be hoort ook het postkantoor. Slechts weinig kon gered worden, daar de zuidwestelijke wind de vlammen aanwakkerde en nagenoeg al de huizen met riet gedekt waren. Op verre na niet alle huizen en inboedels waren tegen brandschade verzekerd, sommige waren zeer laag verzekerd. 15 huisgezinnen zijn zonder huisdak. De brandweer, bijgestaan door die van Ammerstol, kweet zich dapper van hare taak. Slechts met veel inspanning heeft men den verderen voortgang kunnen stuiten. DORDRECHT. Ten behoevevan het Kinder ziekenhuis ontving ten der leden van het dames comité eene gift van f 1000. De gever wenscht onbekend te blijven. DELFT. Gisteren morgen is, na eene hevige ongesteldheid van slechts weinige dagen, in 52jarigen ouderdom overleden de heer C. D. Vreede, sinds 1870 burgemeester der gemeente Vrijenban, en sinds 1881 dijkgraaf van Delfland. Beide betrekkingen werden door hem steeds met ijver waargenomen. De naam van den overledene zal steeds verbonden blijven aan de geschiedenis van Delfland; immers door zijne voortvarendheid heeft de sedert meer dan 25 jaren aanhangige zaak van een afwateringskanaal naar zee, in verband met de waterverversching van 's-Gra- venhage, haar beslag gekregen. 's-HAGE. Zaterdag nacht omstreeks 1 uur is door de politie op verzoek van den eige naar ontruimd de tapperij van v. d. H., hoek Nobelstraat en Korte Hoogstraat, die zeer druk bevolkt was (meest door Lidigerf-be- woners). Dit geschiedde niet zonder moeite. Door drie inspecteurs en een aantal agenten werd de menigte uiteen gedreven en aange zien er verzet plaats had werden verscheidene personen gearresteerd. De politie heeft bij dit opstootje van het nieuwe wapen, den houten staf, moeten gebruik maken en heeft dit met succes gedaan. Do rebellen, die in het begin met overredende middelen niet te bedwingen waren, kregen toen de agenten 4e klasse hun met dit wapen ee- nige gevoelige, niet gevaarlijke slagen toe brachten, werkelijk ontzag voor de vertegen woordigers van de openbare macht. Naar aanleiding van geruchten, dat die staven in Engeland niet meer zouden voldoen, had het bestuur der politie alhier vior dat besloten was den stok hier ter stede in te voeren zich officieel tot de Londensche politie gewend met verzoek om inlichtingen. Het a it woord luidde, dat de staven als wapen uitstekend voldoen en er niet aan ge dacht werd ze af te schaffen. AMSTERDAM. Een 150talstudenten, niet- leden van het Am sterdamsche studenten korps, hebben alhiir eene eigen sociëteit opgericht in het gebouw der voormalige faetorie van de Hollandsche Spoorwegmaatschappij op het Dampleintje. Die localiteit werd heden inge wijd, waarna zeer vele studenten in een 20tal rijtuigen, waarvan vele met 4 paarden bespan nen, een rijtoer deden. Honderden nieuws gierigen waren overal op de been. Dat de leden van het studentenkorps de openbare pret der niet-leden, wier sociëteit in hunne Onmiddellijke nabijheid is, met minder goedgunstige oogen aanschouwden, laat zich eenigszins denken. Maar dat die boos heid tot eene manifestatie zou overslaan, pleit zeker niet voor eenige leden van het korps, die in een rijtuig den stoet voorafgingen en met geïmiteerde varkenskoppen van papier over het hoofd, om niet herkend te worden, met kwistige hand strooibiljetten uitdeelden van dezen inhoudHH. vcekoopers en var kenslagers wordt medegedeeld, dat heden in rijtuigen een extra fijne collectie varkens zal worden rondgeleid. Keuring heden avond te 11 uur op den Vijgendam. De Amsterdam- sche burgerij wordt gewaarschuwd, dat dit bespottelijk rondrijden slechts als een namaak der gewone studentenrijjolen is te beschou wen." LEEDVVARDEN. Door de directie van de ijsclub worden bouwkundigen uitgenoo- digd tot het inzenden van plannen voor drie gebouwen (groote, muziek- en directietent, waarvan de gezamenlijke kosten ton hoogste f4500 bedragen) te stichten op de nieuwe ijsbaan. Voor de best gekeurde plannen is f 100 uitgeloofd. ENSCHEDÉ. Gisteren werden socialistische vergaderingen gehouden, die de burgemeester eerst had willen beletten, maar bij nader inzien heeft laten doorgaan. Zij liepen zonder stoornis af. De taal was echter vrij heftig. Do burge meester legde aau de beide Euscnedesche lei ders Groothuis en Goorhnis het zwjgen op. De socialisten maanden de arbeiders aan, niet toe te geven, en zich tegen de loonsvermin dering te blij ven verzetten, doch zij waarschuw den hen, geen glazen in te werpen en zich van verdere standjes te onthouden. Wel moesten zij het geld van het Ziekenfonds, een kapi taal van 30 a 40 mille, Opeischen. Ook heden is het rustig gebleven. De werk staking heeft zich evenwel uitgebreid tot de fabriek van de firma Menko. RAVENSTEIN. Ook hier hangt er oorlog aan de lucht, dair een aautal ingenieurs omslachtige berekeningen hebben gemaakt ten aanzien der spoorbrug, om deze, niet meer militair te verdedigen zijnde, in de lucht te laten vliegen, wat jammer zou zijn van het werk on lastig voor het geregeld verkeer. Graafsche Ct.) TILBURG. In de buitenwijk Groeseind, zijn heden ochtend, zonder bekende oorzaak, vier woningen onder een dak, behoorende aan J. Coolen, in brand geraakt en met het grootst gedeelte der inboedels vernield. MAASTRICHT. Volgens de officieele stati stieke opgaven telt deze stad thans meer dan 30,000 inwoners, Het getal leden van den ge meenteraad zal dientengevolge met 2 vermeer derd en van 21 op 23 moeten gebracht worden. in kennelijken staat van dronkenschap bevin den op den openbaren weg, 2e lnidschreenwej op de openbare straat. A. B„ te Schiedam, boete f 3 of 1 dag gev. straf, ter zake het als bestuurder, zijn aangespannen trekhond niet voorzien van een muilkorf.J. O., te V ia irdingen, boete f 1 of I dag gev. straf, ter zake het schreeuwen od de openbare straat te Ylaardingen. W., te Botterdam, 2 boeten van f 3 ieder of 2 dagen gev. strat, ter zake le aangespannen paard zonder toe zicht laten op de straat te Schiedam, 2e al daar zijn rijtuig des nachts niet voorzien van een lichtgevende lantaarn. H. J. B te Schiedam, boete f2 of 1 dag gev. straf,*'ter zake het te Schiedam verontreinigen der open bare straat. W. J. van S., te Schiedam, boete f3 of 1 dag gev. straf, ter zake het te Schiedam zijn aangespannen paard zonder toe zicht laten staan op de openbare straat. J' n ta Schiedam d. de B., A. B., te Vlaardingen, ieder boete f 1 of 1 dag gev. straf; Wiilem D. Lz., oud 31 jaren, kuiper, boete f2 of 2 dagen gev. stratCornells D., oud 28 jaren, kaiper, bei den te Vlaardingen, gev. straf van 3 dagen allen ter zake van het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren we8- G. V., te Maassluis, boete fl en f5 of 2 dagen gev. straf, ter zake le het zich in ^enuelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg te Maassluis, 2e aldaar werpen met steenen op de openbare straat. Bij de werken van bet kanaal van Panama heeft een kruitontploffing plaats gehad. Er zijn tien dooden en 40gewonden gevallen. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. De Kamer heeft den heer Schepel bet gis teren gevraagde verlof voor zijn interpellatie verleend, en verder het wetsontwerp tot ont eigening voor de Amsterdamsche Duinwater leiding behandeld. Een langdurige discussie werd gevoerd over de vraag, of de onteigening van de aardappelgronden te Zand voort niet te nadeelig voor de belanghebbenden zal zijn in verhouding tot het waterbelang voor Am sterdam en of het alzoo aangaat toe te laten, dat Amsterdam zich de uitsluitende levering van water door de Duinwatermaatséhappij verzekert. Vooral het bezwaar voor de aard appelteelt woog ook bij de voorstanders van het ontwerp en men verlangde daaromtrent een nader onderzoek. LONDEN, 6 April. De Daily JS/ews ver neemt nit St. Petersburg, dat de Russische regeering alies toebereidt wat voor eene be zetting van Bulgarije en Oost-Rumelië noodig is. Het bezettingsleger zal bestaan uit 300,000 man met 400 stukken geschut. Reeds worden transportschepen voor het vervoer der troepen nit Odessa en Nicolajeff gereed gemaakt. Lij arrest van heden bevestigde het hof te Amsterdam het vonnis der rechtbank, waar bij Jan Anton Fortuijn, wegens beleediging jegens openbare autoriteiten, tot boete werd verwezen. De boete werd echter door het hof van f 250 op f 100. subs. 14 dagen, gebracht. Het arrest overwoog dat, al moge Fortuijn de beke ide woorden („de moordenaren zijn", enz.) ook in figuurlijken zin gebruikt hebben, ïij daarom toch beleedigead zijn voor de au toriteiten. De beleedigende bedoeling dus werd verder overwogen bleek uit de ge bezigde woorden. Vonnissen, van het Kantongerecht te Schiedam, van den 31 Maart 1886. C. de V., J. A. P., te Schiodam, ieder boete f 2 of 1 dag gev. straf, ter zake het werpen van vuilnis op de openbare straat te Schie dam. J. V., te Vlaardingen, 2 boeten van f 1 of 2 dagen gev. straf, ter zake le het zich BEURS TE SCHIEDAM, 6 April 1586. Rogge. Per 2100 kilo. Salonica f 135 6/w. Gekst. Per 1950 kilo. Liban f 145 6/w. Moutwijn f Makelaars tl. Lommissie f 7. Verhandeld tot f 5®/4. Stemming: onveranderd. Jenever f 12.50 Ct. per Heet. Spoeling. ^eeniging f 1.50. Beurs f 1.20. Berlijn. Rogge, April/Mei. I Sept./ Oct. (Slotkoers.) J Spiritus April/Mai Aug./Sept. Keulen. jKogge> dadelijk f Mei Meel 12 Merk. l.md 12 Mei Rogge, loop. md. Mei Spiritus, loop, md Mei Pakijs. 5 April. 134.75 139.00 35.60 38.30 14.75 13.30 47.80 48.25 13.80 14.00 47.00 7.00 6 April. 135.50 139.00 35.40 37.90 14.75 13.40 47.80 48.10 14.00 14.00 46.50 43.50

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3