Onteigening voor de Drentsche hoofdvaart, 5 Voorstel van den beer Schimmelpenninek v. d. Oye c. s., betreffende desertie in tijd van vrede, 6. Nadere bepalingen omtrent den sui keraccijns, 7. Nadere bepalingen omtrent bet gedistilleerd, 8. Oost-Indische rekening over 1875, 9. Idem over 1376. Naar men verneemt, is door de Amster- dainsche bankiers een schrijven aan den Minis ter van financiën gericht, waarin wordt opge komen tegen de voorstelling, welke door den Minister in de Tweede Kamer der Staten- Generaal is gegeven omtrent de beraadsla gingen met hen gebonden, en nogmaals uit drukkelijk wordt verklaard, dat over eene conversie der geheele 4 schuld niet is onderhandeld. Hunnerzijds is destijds aan de Regeering in ernstige overweging gegeven de conveisie voor bare eigen rekening te bewerkstelligen, waarbij zij bannen financieelen steun hebben aangeboden, om baar de noodige kasmiddelen ia den ruimsten zin te verschaffen. De gewone audiëntie van den minister van •financiën zal Donderdag; en die van den minister van Marine Vrijdag aanstaande niet plaats hebben. De Staatscourant van 7 dezer bevat het besluit van den 3Isten Maart 1886, tot aanvul ling van het koninklijk beslnit van 14 Maart 1880 Stblno. 31), waarbij nader wordt be paald, welke ziekten van het vee voor besmet telijk worden gehouden, en welke maatrege len bij het heerschen of dreigen van elke dier ziekten moeten worden toegepast. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bij besluit van 15 Maart jl. de op den 24n Febr. 11. te Brielle plaats gehad hebbende loting der nationale militie voor de gemeente Rokkanje vernietigd. De vernietiging is geschied op grond dat terwijl slechts zestien ingeschrevenen voor de gemeente Rokkanje aan de loting konden deel nemen, zeventien nummers in de bus aanwe zig waren. Bij besluit van diezelfde Staten, van 15 Maart 1886, is vernietigd de jongste loting voor de gemeente Vrijenban, en wel op grond dat met de loting voor de gemeente Vrijenban vóór het bepaalde tijdstip is aangevangen. Blijkens bericht van de Amerikaansche post administratie, dd. 23 Maart jl., zijn de op 4 en 5 Maart jl. uit Nederland verzonden brievenmalen voor Amerika en Curasao, welke te Queensborough zijn ingescheept, op het den 7den Maart naar New-York vertrokken stoom schip Oregon, bij het vergaan van dit stoom schip op de Amerikaansche kust, verongelukt. Een bericht van de Britsche posterijen zegt dat de aangeteekende brieven aan boord van de Oregon alle zijn gered. Zorgvuldig gedroogd zijn ze naar hun bestemming verzonden. De internationale conferentie over den drank verkoop op zee zal in de eerste helft van Juni te '8-Hage bijeenkomen. Tot gedelegeerden voor Nederland zijn benoemd: mr E. N. Rahusen, voorzitter van het College voor de Zeevisscherijen prof. Buys, secretaris van dat College, en mr Verkerk Pistorius, hoofddirec teur der directe belastingen te 's-Hage. Van geachte zijde wordt ons het volgende geschreven De werkstaking te Enschedé moet, wegens hare oorzaken, voor niemand zoo ongelegen komen als voor den minister van koloniën. Ontbrak hem tot dusver de gelegenheid om de vijf telegrammen, die de heer Bahlmann in de Kamer heeft voorgelezen, en waarin zijne bewering, dat de katoen-industrie in Twente bloeit, werd tegengesproken, te beantwoorden, nu eene werkstaking is uitgebroken, welke geen andere oorzaak heeft als loonsverminde ring tengevolge van de slechte zakan, die de fabrikanten in Twente sedert geruimen tijd maken, zal de minister naar die gelegenheid wel niet ijverig zoeken. Te verwachten is nochtans dat op eene nadere verklaring in de Kamer vroeg of laat zal worden aangedron gen. RNwsbl.) Erfrecht leest men in een Brief uit de Hofstad" aan de „Middelb. Ct.'' is natuurlijk een doorn in het oog der sociaal democraten; maar hun Haagsche aanvoerder blijkt er niet afkeerig van. Onlangs viel hem een erfenis ten deel va a ongeveer een ton gouds Het zal nu te bezien staan, wat hij drarmede zal aanvangen. Verdeelen onder zjjn lijdende partijgenooten of te hunnen bate aanwenden door belegging in de eene of andere onder neming, die hem goed rente geeft Als er nog maar ean uit te denken is, die een sociaal democratisch tintje draagt, och, dan zal de meerderheid hem wel toejuichen voor zijn toewijding aan de »edele zaak 1" Naar men verneemt, zal de stoomtramdienst van de Hollandsche IJzeren-Spoorwegmaat schappij op de lijn 's-HageDelft, 15 April, uiterlijk 1 Mei, geopend worden, voorloopig met 6 a, 7 ritten daags. Het bericht dat te Enschede de werksta king zich uitgebreid zou hebben tot de fabriek der firma Menco, was niet juist. De arbeiders hebben niet met de machine, maar de machine met de arbeiders het werk gestaakt. Het ongeval werd spoedig verholpen, zoodat de arbeid hervat kon worden. Gisteren in den vroegen ochtend, omstreeks 5Yg uur, is bij de schouwing van den weg door twee spoorwegarbeiders op de spoorweg- ljjn Nijmegen Tilburg, nabij den overweg aan den St. Anthoniusmolen onder Nijmegen, het vermorzelde ljjk gevonden van den heer W. D., oud 19 jaren, werkzaam op het re gistratiekantoor aldaar. Het schijnt, dat hij gisteren avond bij het oversteken van dien overweg door den trein uit Tilburg, welke te 10.18 te Nijmegen aan komt, is overreden, daar zijn horloge op 10 uur 17 was blijven stilstaan. Tusschen Maastricht en Smeermaas is Za terdag avond een werkman door vier hem onbekende personen aangehouden en naar geld gevraagd. Op zijne weigering werd hij aangegrepen en van den dijk in de Zuid- Willemsvaart geworpen, waaruit hij zich niet dan met groote moeite redde. De justitie doet onderzoek. - -mxCCCKjbo» OUD-BEIERLAND. De gemeenteraad heeft besloten, aan de heeren Van der Gardens c. s., die toestemming hadden verzocht om met hun tram tot in de gemeente te komen en daar een station te bouwen, te kennen te geven, dat wie met de aangevraagde concessiën het eerst gereed is de heeren Van de Gevel c. s. hebben hun concessie-aanvrage niet in getrokken daartoe toestemming verkrijgt. DORDRECHT. De zelfde onbekende hand, die het Kinderziekenhuis f1000 schonk, gaf ook aan de ziekenverpleging hier ter stede een gelijke som. DELFT. Eergisteren is op last van de justitie, op Jaffa, het lijk opgegraven vaa den heer E., die aldaar sedert tien maanden begraven lag. De aanleiding daartoe was het vermissen uit de nalatenschap eener geldsom van onge veer f 30,000, terwijl de omstandigheid dat de heer F.,die in zijne laatste levensdagen aan eene zielsziekte leed, steeds eene groote geldsom in een gordel bij zich drjeg, tot h et vermoe den aanleiding gaf dat genoemd bedrag met hem zou zijn begraven. Het onderzoek heeft evenwel tot niets geleid. BERG-AMBACHT. Ofschoon bij den ge weldigen brand alhier slechts weinig gered kon worden, zijn toch al de registers, gelds waarden en het verdere postmateriaal, aan het Rijk toebehoorende, behouden. Het postkantoor is tijdelijk, onder hetzelfde beheer, in eene andere woning gevestigd. AMSTERDAM. Tot nu toe is het der jus titie en politie nog niet gelukt nadere aan wijzingen te Verkrijgen omtrent den persoon, die zich Clifford noemt, beweert een Ameri kaan en uit Boston afkomstig te zijn en Woensdag jl. in de Gasthaismolensteeg be proefde den bediende van den heer Van Praag een aanzienlijke geldsom afhandig te maken. De man had niets bij zich, zelfs geen visite kaartje, dat zijn identiteit kon bewijzen. Zater dag jl. is hij met het personeel van de Aas- vereeniging geconfronteerd, en ook dit heeft niet tot eenig resultaat aanleiding gegeven. Men heeft gepoogd hem te photographeeren, maar dit is niet gelukt, omdat hij steeds hoofd en schouders heen en weer bewoog. Er bestaat echter een gegrond vermoeden opgewekt door de wijze, waarop bij de handboeien na het aanleggen om zijn polsen wist te verschui ven, opdat deze geen pijn zouden doendat men met iemand te doen heeft, die meer met deze voorwerpen in contact is geweest. De reiziger van een commissie-handelaar alhier, werd gisteren gevankelijk naar de cel gevoerd, als verdacht van het verduisteren van koopmansgoed, zijn patroon toebehoo rende, en het doen van schijnbestellingen, met het bedriegelijk oogmerk om zoo doende het provisieloon te bemachtigen. ZWOLLE. Door het hoofdbestuur der schippers ver een iging Schuttevaér is heden een adres verzonden aan de leden der Tweede Kamer, betuigende adhaesie aan een adres aan de regeering van de Vereeniging tot be hartiging van stoomvaart-belangen in Neder land in zake de spoorwegbruggen in ons land. Beide vereenigingen stellen groot belang in het onbelemmerd verkeer te water, en drin gen daarom bij de Tweede Kamer aan, dat bij de behandeling der wet over het Rhijnspoor- weg-contract verplichtingen aan die maat schappij zullen worden opgelegd of om de spoor bruggen te verhoogen, dat schepen en stoombooten met gestreken mast of schoor steen kunnen passeeren, of de spoorbruggen als schotbrnggen in te richten. KOEVORDEN. Zondag werd gevankelijk binnengebracht het dienstmeisje van den land bouwer J. G. Meijerink te Ballast, onder deze gemeente. Zij wordt beschuldigd den brand te hebben aangestoken in de met hooi en stroo gevulde schuur van haren meester, welke Zaterdag avond tot den grond toe is afgebrand. NIJMEGEN. Onze stad heeft een van zijn meest bekende burgers verloren. De heer J. F. Thijssen overleed eergisteren-nacht plotseling, in zoo volle levenskracht, dat deze bijna zeventigjarige naar uitzien en handeling een man van middelbaren leeftijd scheen. Er gebeurde in de laatste halve eeuw te Nijmegen niets van algemeen belang, ook slechts van maatschappelijke beteekenis, waar-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2