(Stmtngdt JaaUU JUri 4 ft Uit. Kerknieuws. Gedachten. Han Uelsbericiiteii. I Sept./ Oct. (Slotkoers.) J Spiritus April/Mei Aug./Sept. Keulen. )Rogge> dadelijk Mei Meel 12 Merk. l.md De eoadjutor vap, den bisschop van Roer mond heeft tot priester gewijd de heeren W. J. P. Arrenbrecht, W. H. H. Berger, H. J. Dullye, J. G. A. L. Geloudemans, H. J. F. Uudden, J. M. Heymans, M. H. Maessen, P. •P. A. Marres, W. J. H. Rnyten, J. H. L. Stassen, L. H. Yeltmans, allen nit het semi narie, den heer A. Fleischeur van Sittard, de fraters A. Kruitwagen, M. Steenhagen en van der Heyden nit het klooster der Min derbroeders te Weert en den frater Th. Rich ter nit het klooster der Karmelieten te Geleen. In de Haarlemmermeer, bij Aalsmeer, is door een arbeider een geldstuk gevonden uit den tijd van Hendrik IV, ter groottevan een gulden. Aan de ééne zijde is een geharnaste ruiter afgebeeld met het randschriftHenri IIII Eoi De France Et Navare; de keerzijde levat twee wapenschilden, het eene dat der Bonrbocs, drie leliën, met het randschrift Erance, Daulphm Et Navare, en het jaar tal 1605. Het geldstuk schijnt vau goud te zija. Op Texel is een lam geboren, dat de achter- pooten op den rug heeft; het dier leeft en is gezond. Men schrijft aan de Ass. Ct: Evenals in andere jaren doen zich o mstreeks dezen tijd des jaars herhaaldelijk bij het rund vee verstoppingen voor, die veeltijds terugkee- ren en alsdan soms doodelijk zijn. De oorzaak moet wellicht ten deele worden gezocht in de droogte van het toegediende voedsel. Met sap rijke voedingsmiddelen, als aardappelen, knol len, lijnzaad enz., tracht men dit kwaad te voorkomen. Vooral groenvoeder is als uit stekend te beschouwen. Uit Mayenne wordt het volgende gemeld: Een der Z asters van het klooster der Heilige Ursula bevond zich met eenige van haar scho lieren buiten de muren van het klooster toen er plotseling een groote langharige hond ver scheen. Hij liep op de kinderen toe, beet naar een er van en wierp een ander op den grond. Be Zuster pakte het woedende dier bij de keel en hield hem stevig vast, terwijl zij tegelij kertijd uit ai hare macht om hulp riep. Twse mannen kwamen op het geschreeuw toeloopen en maakten het dier met bijlen af. ^ij kwamen echter niet vroeg genoeg om te beletten, dat de moedige Zuster op drie plaatsen Tverd gebeten. De kans bestaat evenwel, dat de edelaardige Liefdezuster door Pasteur zal gered worden. Aan een der pastoors uit het diocees Van Him es heeft de Minister van Eeredienst 2fjn tractement ontnomen, onder voorwendsel dat hij een royalistisch bal in een koffiehuis sjiner gemeente begunstigd of daartoe bijge dragen heeft. Bij onderzoek bleek de zaak Wop neer te komen, dat de dienstbode van den pastoor op dat bal gedanst had en... bet m0jsj9 den volgenden dag was wegge- 2°nden. Uit Karlsruhe wordt per telegraaf gemeld, 1 at de bekende dichter Von Scheffel gister avond overleden is. Zijn popnlaiiste werken hard Trom*eier von S&kktngen en Ekke- Een der voornaamste bakkers van Brussel, die vijftien depöts in verschillende deelen der stad heeft, en het niet eens kon worden met de telephoonmaatschappij over den prijs eener verbinding van die depöts met zijn hoofd magazijn, heeft nu eene duivenpost ingericht. Hij heeft 50 postduiven gekocht en bij zijn magazijn een groot duivenhok gebouwd, voor het bedrag, dat de telephoonmaatschappij voor twee maanden abonnement eischte. 's Mor gens nu krijgt elk depöt, bij de eerste bezen ding brood. 3 duiven. De depothouder moet dan, zoodra hij iets noodig heeft, eene duif met een briefje laten uitvliegen. Bij het bin nenvliegen van het hok brengt die duif een plankje in beweging, dat met een electrische schel verbonden is. Zoo wordt men terstond gewaarschuwd, en kan de bestelling onmid dellijk uitgevoerd worden. De dienst moet nu zeer goed en geregeld gaan. De toonkunstenaar Lablache leed somwijlen aan erge verstrooidheid. Toeu hij zich te Napels bevond, werd hij bij den koning geroepen. In de wachtkamer verzocht hij den hoed te mogen ophouden, omdat hij zoo warm was. Een kwar tier daarna werd hij bij den koning ontboden. In zijn verstrooidheid dacht hij er niet meer aan, dat hij den hoed op het hoofd had, en greep naar den eerste den beste, die hem voor de hand kwam. Zoo trad hij bij den Koning binnen, die, zoodra hij hem zag, luid begon te lachen. Lablache vroeg onthutst: »Mag ik vragen wat de vroolijkheid van Uwe Majesteit zoo opwekt? Waarde Lablache", antwoordde de Koning, zeg mij toch eens welke van de beiden hoeden de uwe is, die, welken ge in de hand hebt of die, welken ge op het hoofd hebt!" A, maledotte riep Lablache, terwijl hij in komische wanhoop den hoed van het hoofd afrukte, >Twee hoeden zijn teveel voor een mensch, die geen hoofd heeft En de koning lachte nog harder. De jonge Keizer van China is met de Keizerin-Regentes, de leden van het Keizer lijk huis en een geleide van 10,000 soldaten, de graven zijner voorvaderen gaa n bezoeken Volgens een telegram uit Meroetschak heb ben de Saryks van Kala-Vila (aan de rivier de Kaïsar), welke niet onder het bestuur der Afghanen wilden blijven, zich dezer dagen in de oasis van Pendjé nedergezet. Voorloopig wonen zij op verschillende velden van de oasis, doch zij stellen zich voor naderhand een afzonderlijke aool (dorp) in te richten. Er zijn in het geheel 400 kibitka's (tenten) van deze nomaden. In de vlakte van den Moergab is zeer veel sneeuw gevallen. Den 18/30sten Maart daalde de thermometer aldaar tot 16 graden onder nul. Zijne vreugde met anderen deelen is het zelfde als zijn geld op intrest zetten; het bevoordeelt dengeen, die geeft, zoowel als dengeen, die in ontvangst neemt. Als we op eenmaul alles van elkaar wisten zou het wellicht blijken, dat bijna niemand, van den ander het rechte had geweten. Doe met uw oordeel als met uw bril, dien gij gedurig weer schoon wrijft. Onder de babbelende menschen vindt men de meeste weetnieten. Klaag er niet over, dat de rozen doornen hebben, maar wees big, dat de doornstruik ook rozen draagt. Het gebed blijft, zelfs als het geen andere uitwerking mocht hebben, nooit in gebreke het gemoed te bedaren en te versterken, wan neer het namelijk in waarheid zich boven de aardache dingen verheft en hemelschen bij stand zoekt. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Bij de Kamer is ingekomen de mededee- ling omtrent de ini rekking van het wetsont werp tot wijziging van hoofdstuk X der Grondwet. In zake den eervol ontslagen hoogleeraar aan de Kon. Milit. Academie Dr. De Hol lander heeft de Minister van Oorlog den heer Reuther eene overlegging van de volledig correspondentie te dezer zake toegezegd. Daarna is in behandeling gekomen het wetsontwerp tot onteigening voor den aanleg van het Merwede-kanaal. BERLIJN, 12 April. In het Pruisische Heerenhuis is heden de beraadslaging over de kerkelijk politieke wet aangevangen. Mgr. Kopp hield een lange rede tot verdediging zijner amendementen. Bismarck verklaarde, dat de regeering tot eene volledige herziening der Mei wetten bereid is. NEW-VORK, 12 April. Een geweldig op roer is te St. Lonis uitgebroken. De werk stakers zjjn in botsing gekomen met de troe pen die de treinen en stations bewaken; verscbeidenen zijn door het vuur der troepen gedood. De bevolking stak 's nachts de stati onsgebouwen in brand. De schade wordt op 100.000 dollars geraamd. De invloed der maan op hout is zóósterk, dat, wanneer een boom bij volle maan gekapt wordt, hij zeer spoedig berst. Dit wordt ver oorzaakt door de overgroote menigte van sappen, welke de boomen op dat tijdstip be zitten. Daarom hebben de boomen, die bij volle maan gekapt wordeD, weinig waarde. Het hout wordt kort ua hot vellen aangevallen door torren, welke men soms in het buiten- landsch meel aantreft. Ook verrotten zulke boomen veel sneller, dan wanneer men ze tijdens een anderen stand der maan velt, bv. lste of laatste kwartier, want het sap klimt bij volle maan tot den top van dj boomen daalt bij afnemende maan. De invloed is merkbaar bij alle boomsoorten. BEURS TE SCHIEDAM, 12 April 1886. Rogge. Per 2100 kilo. Bulgaarsche f138 6/w. Moutwijn I Makelaars f61/2. t Commissie f 6. Verhandeld van f 5% tot f 5i/2. Stemming: vast. Jenever f12.Ct. per Heet. Spoeling, v tere£Mging f 1.30. Beurs f 1.20. Berlijn. Rogge, April/Mei. I 12 Mei Rogge, loop. md. Mei Spiritus, loop. md. Mei 10 April. 136.00 139.00 35.80 33.20 14 50 13.35 47.40 47.80 13.80 14.00 46.25 46.50 12April. 135.20 138.20 36.39 38.50 14.50 13.35 47.40 47.60 13.80 14.00 45.75 46.50 Amsterdam. 10 April. Rogge op lever, per Mei onver anderd f132; per Oct. lager f136.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3