êemewjde Jen^ten. Kerknieuws. Visscnerii-uerionten. rale kiesvereenigingen of kiezers in dit district, om alsdan tot het stellen van twee candidates voor het lidmaatschap der Provinciale Staten over te gaan. ROTTERDAM. In het lokaal der vereeni- ging van den H. Aloysius in het voormalige Delftshaven zal den 3en Mei a. s. door eenige liefhebbers eene zang- en tooneel-uitvoering gegeven worden ten voordeele der R. K. Zus- tersschool aldaar. BARENDRECHT. Vrijdag bevond zich bier een commissie nit het college van Gedep. Staten, vergezeld van den hoofd-inge- nieur van den Waterstaat, met het doel, de localiteit te bezichtigen voor den aanleg van een stoomtram ter verbinding van de Hoeksche Waard met het station van den Nederl. Staats spoorweg alhier, waarvoor reeds concessie is aangevraagd. 's-HAGE. Met den meesten eenvoud werd Zaterdag het stoffelijk overschot van mevr .Bos boomToussaiut van het sterfhuis grafwaarts gebracht. Op het kerkhof aan het kanaal te dezer stede was een onafzienbare schare van letterkundigen, schilders, mannen van wetenschap bijeen. Bij de met prachtige bloe men en kransen overdekte lijkbaar spraken de heeren Ising namens „Oefening," dr. Beij- nen als vriend, prof. Ten Brink namens de Maatschappij van Letterkunde en mr. Van ■Hall namens de redictio der „Gids." Allen stel den haar verdiensten in het licht, voor Let terkunde, Geschiedenis en Volk. IJSELSTEIN. Het bijna tweejarig zoontje Van den brievenbesteller W. Peele, wonende nabij de leerlooierij van den heer T. de Gruij- ter alhier, geraakte gisteren al spelende in eene der onoverdekte looiknipea, wolke ge deeltelijk met water gevuld waren, met het noodlottig gevolg, dat het eenige oogenblikken daarna levenloos er werd uitgehaald. AMSTERDAM. De Koningin van Zweden blijft nog gernimen tijd, tot het midden van Mei, in deze stad. Ook prins Wilhelm van Baden zal nog versoheiden weken onder be handeling van dr Mezger blijven. Ten nadeele van den tandarts Cohen, wonen de op den Kloveniersburgwal, is sedert Vrijdag avond door tot dusverre onbekende daders gestolen eene kleine vierkante kast, waarin achter glas op een donker fluweelen grond Waren uitgestald een twintigtal kunstgebitten. MUIDEN. Op de wandelplaats Rustrijk, thans geheel aangelegd als doolhof te Muiderberg aan Zee, is een rustiek gebouw verrezen, waarin zich eea allegorische voorstelling bevindt van de „sehoone slaapster in het bosch", getrouwe lijk gevolgd naar de teekening van Gnstave Doré. Binnen kort wordt dit voor het publiek opengesteld. GRONINGEN. Te dezer stede is eene vrouw, tegen wier kooplustigheid de commissaris van politie alhier dezer dagea heeft gewaarschuwd, opgenomen ia het ziekenhuis ter voorloopige Verpleging, daar men verneemt, dat zij krank zinnig is. Althans zij deed zich bij het doen Van hare bestellingen als eene schatrijke erf gename voor, die beschikken kon over enorme kapitalen, en deed dan meestal belangrijke inkoopen. Aan de verschillende personen, met wie zij in aanraking kwam, als winkeliers, politiebe ambten en logementhouders, beloofde zij ge schenken van 45 of 10 duizend galden en meer, nit te betalen binnen eenige dagen, zoodra zekere papieren waren gekomen. De straatjeugd, die van hare goedgeefschheid spoe dig had gehoord, had haar reeds den naam gegevea van millioenenjuiïrouw en geleidde haar, onder luidruchtig vreugdebetoon, op hare wandelingen door de straten. ARNHEM. De zeer bekwame photograaf C. E. Westerborg bij wien op last en in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin het portret van het jeugdig prinsesje is vervaar digd en welk portret tot einde Juli door hem in den handel mag worden gebracht, onder vindt ongekende belangstelling. Met honderden worden deze keurig afgewerkte portretten verzonden. Schier dag en nacht is men op het atelier met het afwerken en ter verzen ding gereedmaken bezig. Niet deze bijzonder heid alleen echter is opmerkelijk, maar meer nog, hoe thans van wijd en zijd familiën te Arnhem komen, opzettelijk om zich door den heer Westerborg te laten photografeeren. KESTEREN Vrijdag avond ten half negen werd aan het station een onbekend man door den trein overreden. Slechts een zeer verminkt lijk werd van den weg opgenomen. Of hier aan onvoorzichtigheid of aan opzet moet ge dacht worden, is nog onbekend. HUISEN. De tij d, waarin men sprak van het „stedeke" Arnhem en, de „stad" Huisen, ligt verre achter ons en, na een tijdperk van verval, verliepen er lange, lange tijden, dat Huisen in eene periode van volslagen stilstand verkeerde. Sedert de laatste jaren schijnt ons oude stadje echter uit den langen slaap te ontwakenhet verkeer wordt levendiger, we hebben een telegraafkantoor, in de plaats van een hulpkantoor der posterpen kregen we een wezenlijk postkantoor, en lo. Meia.s. zal de thans te Bemmel resideerende rijksont vanger zijn zetel herwaarts verplaatsen. Voor dezen ziet het er evenwel treurig uit, wat betreft het bekomen eener woning In den laatsten tijd hebben verschillende families van elders zich hier metterwoon gevestigd, waar door er geen enkel bewoonbaar heerenhuis meer beschikbaar is. Mocht dus genoemde ambtenaar gelegenheid kunnen vinden tot het houden van zijn kantoor, toch zal hij verplicht zijn, zijn verblijf buiten zijne standplaats te vestigen. Er is hier dus werkelijk behoefte aan burgerwoonhuizen, zoodat bouwonderne mers hier een nieuw veld voor hunnen arbeid vinden. MAASTRICHT. In eene gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders in het op te richten badhuis alhier is door het voorloo- pig comité medegedeeld, dat van het gemeen tebestuur op voordeelige voorwaarden is aan gekocht 450 centiaren bouwterrein in de Bogaardestraat, dat aan het benoodigd kapi taal nog f1000 ontbreken, die men echter wel dacht dat door industrieelen aangevuld zullen worden, vermits de badinrichting ook van eene afdeeling voor den werkenden stand zal worden voorzien. Tot bestuursleden zijn benoemd alle leden van het voorloopig comité. Vrijdag-avond trok een troep van 300 werklieden door de stad, die op eenige plaatsen de glazen verbrijzelde. De bende werd door de politie uiteengedreven, terwijl een drietal personen gearresteerd werd. HAARLEM. Een kortstondige ziekte sleepte bier Donderdag jl. ten grave den wel- eerw. beer C. Zandvliet, rector in het R. K. Wees- en Armhuis alhier. Den 9n Decem ber 1863 van Woubrugge hier geplaatst, voerde de earw. heer Zandvliet, behalve zijn geeste lijke functiën, de leiding over de in gemeld gesticht gevestigde boekdrukkerij met onver droten ijver en nauwgezette toewijding. Ook genoemde instelling lijdt door zijn afsterven ten zeer gevoelig verlies. SCHIEDAM. De logger Excelsior kapitein J. Schouten, is van de vierde reis binnen met 9 ton viscb, 2 ton leng, 2 ton bot en 25 ton schelvisch. LAARDINGEN. V an de beugvisschei ij zijn na de laatste opgaaf binnengekomen Am sterdam 2, A. de Ridder, met 6, Alida en Adriana J. Verweij, met 10, Henarika L. v. d. Lugt, met 6 en Jan Cornelisz. Rijp. M. Brobbel, met 4 ton zonteviscb. PERNIS. Binnen de sloep Luctor et Emer- go stuurman J. van der Steen, met f 300 be somming aan versohe viseh. SCHEVENINGEN. Een 130 schuiten staan heden avond aan den wal, de meeste wa ren op de kust visscheudehieruit blijkt, dat er nog een 30-tal zijn aangekomende visch was dientengevolge niet zoo dnur als heden morgen, en de besommingen liepen van f25 tot f45. Dezer dagen kregen twee schippers in de Kattenburgergracht te Amsterdam twist over het uitwijken. Met een haak haalde de een den ander over boord. De knecht van den schipper-drenkeling wilde zijn meester wreken hij sprong op het vijandelijke schip over en wierp den belager in het water. Met behulp van anderen werden de beide schippers weer Op den kant geholpen. Door het konde bad was hun woede geenszins bekoeld, en zij be loofden elkaar met klem van redenen, dat zij elkander nog weieens nader zouden spreken. In de Zutf. Ct van 29 Maart jl. leest men de volgende advertentieJaarmarkt te Hum- melo den eersten, derden en laatsten Maandag van de maand April. Zoo een dier marktda gen op een Zon- of feestdag mocht vallen, dan den daarop volgenden dag." Bij de vele wondere zaken, waarvan men in onzen tijd hoort, schijnt te Hummelo ook mogelijk te worden geacht, dat een Maandag op Zondag zou vallen. (Z>. v. Z.-E.) In Hessen^is het gewoonte dat de meisjes die znllen worden aangenomen, de kerk met groen en bloemen gaan versieren. Woensdag begaven zich dan ook een groot aantal meisjes uit de stad Wolfhagen naar het stads'oosch om mos te halen voor de versiering. Haar weg voerde haar langs een vijver, en toen zij daarop een vlot zagen drijven, sprongen drie der meisjes er op om te gaan varen. Zij kwamen echter te dicht bij den rand, het vlot sloeg om en de meisjes geraakten te water. Een der meisjes aan den oever, het gevaar waarin haar vriendinnen verkeerden ziende, sprong in den vijver om te trachten hulp te bieden, maar zij zoowel als de drie anderen verdronk. Bij de heden te 's Hage gehouden examens voor de akte voor Lager Onderwijs werden toegelaten de heeren A. Eijsberg, P. J. van Dijk, C. Kelder en J. Bitter. LONDEN, 19 April. Uit Athene wordt van gisteren aan de linies gemeld, dat de Russische gezaut naar het hof te Livad:, is geroepen, en dat het garnizoen der hooldstad onmiddellijk zal oprukken naar de grenzen. Men bericht aan de Standard, dat de mo gendheden Griekenland zullen sommeeren vóór een nader vast te stellen dag tot ontwapening over te gaan. PARIJS, 19 April. Tengevolge eener So cialistische agitatie te Ronbaix Armentieves en Tonscomg zijn uitgebreid e voorzorgsmaat regelen genomen. De brigades gendarmerie langs de grenzen zijn versterkt en het gar nizoen van Rijssel wordt gereed gehouden om op het eerste bericht te vertiekken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3