<ÜM«ngd£ JeriijhteiL Het belastbaar inkomen voor Delft kan worden geraamd op f 4,230,000 een cijfer dus, dat bij een heffing van 3 pCt een opbrengst 3on geven van f126,000, en bij een 2l/% pCt heffing een som van f 105,000. De uitgaven der gemeente gaan de ontvang sten met een bedrag van f98,671 te boven. AMSTERDAM. De schade, door een on trouwen gemeenteambtenaar aan de stedelijke kas toegebracht, ad f 45,362. is heden ver goed. De gemeente lijdt dus geen schade. ENKHUIZEN. Bij de verkooping van linnen eoz. uit de nalatenschap van jonkvr. Snouck van Loosen is o. a. eenGobelin karpet, waarop de intocht van Jacoba van Beieren,verkocht voor f1000. ZEVENHUIZEN.Bij afwezigheid der ouders viel gisteien een kind van twee jaren, dat onder toezicht van eene zestienjarige zus ter stond, in een pot met kokend water De toestand van het kind is zeer bedenkelijk. ZEVENBERGEN. De heer W. C. v. d. D-, hoofd der school te Slikgat, gemeente Terheijden, en zijn echtgenoote zijn Maandag U. door een groot ongeluk getroffen. Hun twee- Jarig zoontje is achter hunne woning in den tuin in den sloot gevallen en verdronken. Toen de verschrikte moeder haar kind in het Water zag liggen, sprong zij, alleen gehoor gevende aan hare moederliefde zonder aarze len in den sloot om hare lieveling te redden, maar het was reeds te laat, de kleine had opgehouoen te leven. KAPELLE. Door den rijksveearts werd gisteren geconstateerd, dat de hond van J, Molengraaf te Sprang in geene geringe mate lijdende was aan hondsdolheid, waarom het dier dan ook dadelijk op last van den burgemeester is afgemaakt. NIJMEGEN. Voor de wielerwedstrijden, a. s. Maandag (tweede Paaschdag) te dezer stede te houden zijn o. a. voor den internationalen Wedstrijd ingeschreven, de volgende heeren: E. Kiderlen Jr. (Delft); Em. de Baukelaer (Parijs); E. J. de Steurs ('s-Hage); W, Kampf (Crefeld). H. W. van Raden (Coventry, En geland); C. Deelmann (Boehnm); E. van Mi- gem (Antwerpen), Th. van Pallandt (Zwolle); J. Huysser (Maastricht), en A. L. Convée (Delft). Vooral op de korte baan (1609 meter, ïecord race) belooft de strijd hevig te zullen zijn. BREDA. Aan het postkantoor werd heden de eerste vélocipède voor de postboden ont vangen. Voorloopig zal deze in dienst worden gesteld voor de route Breda—Terheiden. Deze driewieler is zeer net en practisch ingericht zal zeker op grint en klinkerwegen goed vol doen, doch op de rijkswegen zal dit voertuig, met het oog op de constructie, minder goed gobrnikt kunnen woTden, daar men anders gevaar loopt, dat het zeer veel aan onderhond Zal kosten. MAASTRICHT. Dezer dagen vervoegden Zich aan het klooster der Eerw. Zusters Ur- snlinen, op de Groote Gracht alhier, twee m vreemdsoortige kleederdracht gestoken per sonen, gewaande nonnen, en vroegen om °cder8tand. Later hebben zij zich met hetzelf de doel bij andere voorname fa mil tón hier ter stede aangemeld, zoa ook bij den heer B., even buiten Maastricht. Toen echter een der dienst boden van den heer B. deze »nonnen" een °°genblik later een café zag binnengaan,kreeg men argwaan, en jawel, het bleek dat men bier met een paar brutale oplichters te doen bad, een man en 6en vrouw, die zich in het bleed der kloosterlingen gestoken hadden, om Zoodoende beter hnn slag te kunnen slaan. N onrussen van het Kantongerecht te Schiedam. A. van der H., te Rotterdam, boete f 3 of dag gev. straf, ter zake het als bestnnrder, zitten op een! door honden getrokken kar op een weg der le klasse in Znid-Hollaud (Rotteidamschen dijk) onder Schiedam. J. V., te Vlaardingen, boete f3 of 1 dag gev. straf, ter zake het rijden des nachts op de openbare straat te Schiedam, zonder hel der lichtgevende lantaarn. J. A. V., te Vlaardingen, boete f3 of 1 dag gev. straf, ter zake het uitkloppen van een karpet na 's morgens 10 uren op de openbare straat te Vlaardingen. P. J. M., te Schiedam, boete f 3 of 3 dagen gev. straf, ter zake het schreeu wen op den openbaren weg te Schiedam. J. L., te Vlaardingen, boete f5 of 1 dag gev. straf, ter zake het zonder vergunning hebben van een mestvaalt te Vlaardingen. Ant. J. H., Alph. J. H., te Schiedam, ieder boete f 1 of 1 dag gev. straf, ter zake het spelen met geld op den openbaren weg te Schiedam. W. S., te Schiedam, boete f3 of 1 dag gev. straf, ter zake het harder rijden dan stapvoets met een gistwagen te Schiedam. Jan (of Jo hannes) van der H., ond 41 jaren, touwsla gersknecht te Schiedam, gev. straf van 3 dagen, ter zake van het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg te Schiedam. H. J. E., H. H. G., A. S., A. B., A. de J., D. K., alleD te Schiedam; C. K., H. A., te Vlaar dingen, ieder boete f 1 of 1 dag gev. straf, ter zake van h9t zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg. Dezer dagen meldde zich bij den brigadier der maréchaussée te Axel een landlooper aan onder den naam van John Fagg, die een treurig verleden achter zich heeft. Bedoelde persoon deserteerde, volgens zijn aangifte, indertijd als sergeant van de mariniers, nam, gebruik makende van valsche stukken, dienst in Algiers en diende vervolgens, ofschoon Protestant zijnde, als pauselijk zenaaf. Later werd hij aangehouden als deserteur, onderging zijn straf, ook wegens valschheid in geschrif ten, en werd, onder verschillende valsche namen, verscheiden malen over denederland- sche, fransche en belgische grenzen gezet. Volgens opgave is hij geboortig van Vlissingen. Dat boontje gewoonlijk om zijn loontje komt hiervan heeft een schoorsteenveger, in den vorm van een bunsing, te Kallenkote een nieuw be wijs geleverd. De dienstmeid van de landbou wer J. S., aldaar, die bezig was een plank in den schoorsteen schoon te maken, werd onverwachts verschrikt door den val van een voorwerp uit den schoorsteen, waarmede zij onwillekeurig in aanraking kwam. Zij meende dat het een groot stnk roet of egelvkrken was, toen het geroep van„Een bunsing een bunsing haar duidelijk maakte met wien ze in aanraking was geweest. Nauwelijks is de meid van haar schrik bekomen of met be hulp van nog een paar personen zet zij het dier in de keuken onder kasten enz. na, en binnen weinig oogenblikken was onze held het slachtoffer vaa zijn snoeplust, daar hij zeker jacht gemaakt had op het in den schoor steen te rooken hangend spek. Dezer dagen is de nieuw verbeterde Zee- Reddingsboei in den Vijverberg te 's-Graven- hage in het openbaar tentoongesteld. Het is een hoogst eenvoudig doch schrander uitge dacht reddingstoestel, voortgekomen uit de werkplaats van het Technisch museum Prins Hendrikscherpe kleurspeling, bij groote beweeglijkheid boven de waterlijn, hebben bij den vervaardiger, den heer L. J. Lefèbre, ge luid en signaalkundige, op den voorgrond gestaan, terwijl de boei zelve daarenboven een drijf vermogen bezit groot genoeg om gelijk tijdig vier personen te kunnen redden. Volgens de Prov. Gron. Ct heeft de kas telein Kraak, van Paterswolde, een water- vélocipède van nieuwe constructie gevonden. Dat een kastelein zich zoo drnk met het water bemoeit, kan voor zijn consumenten een be denkelijke zijde hebben. (Ti) Men heeft de piano's en de speelkaarten, de lucifers en de spoorwegbiljetten enz. wil len treffen, om onze financiën te herstellen. Zoover we weten, heeft men er echter nog niet aan gedacht om, op het voorbeeld van Oostenrijk, een belasting te heffen van alma nakken. Als men één almanak per „ziel" rekent, en ze met 5 cent belastte, zou dit een inkomst zijn van ongeveer twee ton, en drukkend zou die belasting zeker niet zijn. {Arnh. Ct.) De wijding van Mgr. Dinder |tot Aartsbis schop van Posen-Gnesen zal volgens de jongste berichten den 16 Mei en zijn optreden als hoofd van bedoeld diocees tegen het eind dier maand of uiterlijk in het begin van Juni plaats hebben Zes kinderen in één jaar is een geluk, dat niet velen ten deel valt. Deze vreugde smaak t een daglooner te Riehl, bij Keulen. Tien maanden geleden schonk zjjn vrouw hem drie welgevormde kinderen enjthans is zijn kroost weder niet drie nieuwe spruiten vermeerderd. De zes kinderen zijn allen in leven. Ten einde voor goed een einde te maken, aan het vervaardigen van valsche mant heeft de Egyptische regeering in de munt te Berlijn een groote hoeveelheid nieuwe zilver stukken van 20, 10, 5 en 2 piaster laten slaan Nauwelijks echter was de eerste zending te Kaïro aangekomen of ook bijna gelijktijdig' was een groot getal valsche en vrij nauwkeurig na gemaakte muntstukken volgens het nieuw model in omloop. Een prijs van 500 pd. st. is uitgeloofd voor hen, die de valsche munters knnnen aanwijzen. Een der Parijsche bladen meldt, dat mevrouw Prim krankzinnig is geworden. Haar naam her innert met eenige andore aan de verfoeilijke Mexicaansche expeditie (het Fransche Atjeb) Keizer Maximiliain, Prinses Charlotte, Bazaine Jecker, Napoleon III, Prim Volgens den „Événement" heeft men Woens dag, op de soirée van den Franschen minister van landbouw, een aantal gasten buiten de deur moeten zetten, die het buffet onbeschaamd geplunderd, en vooral de sigaren bij handen vol in hnn zak gestoken haddeD. De Fransche industrieelen plakken de vruchten der treurige gebeurtenissen te Char leroi. Een glasblazerij te Aniche, bij Douai heeft, volgens een correspondent, voor meer dan 400,000 francs bestellingen ontvangen. Deze bestellingen komen voor genoemde fabriek zeer van pas, daar gewoonlijk elk jaar de fabriek van 1 Mei tot Oktober stil staat. Te Stry, waar Zondag een hevige brand gewoed heeft, zijn tot dusver 60 lijken gevonden; 40 personen worden nog vermist. De meeste lijken zijn niet in de huizen, maar in de nanwe straten gevonden, waar de ongelnkkigen op hunne vlucht zijn gestikt. In de gevangenis zijn 14 gevangenen verbrand. Maandag stortte een met spiritualiën gevulde kelder in, waarbij opnieuw drie personen den dood vonden. De vrouw van den rector vau het gymnasium is tengevolge van dan schrik overleden. olgens de berichten, zijn er menschen van angst en,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3