mi.-. Relevaerende, dat mr Van Diggelen, de grootmeester-nationaal der Loge das een hoofd-kopstak onder Neerland» denkers 1 na ia Steen wijk en Assen reeds candidaat voor de Tweede Kamer te zijn geweest, thans in Sneek en in Hoorn als zoodanig zal gesteld worden, voegt de A. JJstlb. de ondeugende opmerking hieraan toe, dat de heer Tan Diggelen het misschien nog beleeft, de candidaat te worden van het kiesdistrict Zuiderzee, als hij het eerst heeft drooggemaakt, 't Zon ten minste van dit nog te scheppen district zeer ondank baar zjjn, zoo ook dit den loge-dignitaris niet als zijn vertegenwoordiger in de Kamer begeerde! (T.) De R.- K. kiesvereeniging de Grondwet te Botterdam heeft het bekende Atjeh-adres der liberale Kiesvereeniging Burgerplicht in zoo ver ondersteand, dat zij zelve een concept adres heeft geformuleerd van den volgenden inhoud „Aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, geven met verschnldigden eerbied te kennen de ondergeteekenden, allen leden van de Katholieke Vereeniging de Grondwet te Botterdamdat zjj met ingenomenheid heb ben kennis genomen van den inhoud van een adres, dor.r de Kiesvereeniging Burgerplicht alhier tot Uwe Vergadering gericht; dat zij vooral hun instemming betuigen met de slota linea van bovengenoemd adres en U met den meesten aandrang verzoeken, dat het U beha gen moge, Uwen machtigen invloed aan te wenden, om aan den onhoudbaar gebleken toestand in Atjeh een einde te maken." In het Pharm. Heekblad van 1 Mei komt de heer Opwyrda krachtig op tegen mogelijke inwilliging van het adres der heeren Van der Gaag, Gatenius en Palken burg, in vereeni ging met de meeste geëxamineerde drogisten uit ons gansche Land tot de Tweede Kamer gericht met verzoek bij het vaststellen der nieuwe medische wetgeving hun stand weer te harstellen zooals die was bij de wet van 1818. In een bijvoegsel tot de Stct. van heden wordt medegedeeld de lijst der hoogstaange slagenen in de provincie Zuid-Holland. Op deze lijst, uit welke blijkt dat Zuid- Holland 267 hoogBt aangeslagenen telt, staat de heer A. N. J. M. baron van Brienen van de Groote Lindt bovenaan, met eenen aanslag van f9474,126. Dan volgen de heeren O. baron van Wassenaer van Catwijk, met f 8440.46, C. J. van der Ondermeulen, met f 6455.06» en jhr. mr. H. A. Steengracht van Duiven voorde, met f 5 590.636. Er zijn nog twee hoogst aangeslagenen, die meer dan f 5000 hebben te betalen, 4, wier aanslag hooger is dan f 4000, 4 boven de f3000, 25 boven de f2000, en 156 wier aanslag meer dan f1000 beloopt. Hel laagste op de lijst voorkomende bedrag is f 834.36®. Zooals inen zich zal herinneren, werd on langs uit Amsterdam een adres gezonden aan ■den Minister van Waterstaat, om een later vertrek van den mailtrein naar Vlissingen te Verzoeken, aangezien de kantoren na beurs- tijd geen tijd genoeg overhielden om hunne brieven voor de Engelsche post gereed te maken. Aan dat verzoek zal met den a. s. Zomerdienst worden voldaan. De trein zal dan een halfnnr later uit de hoofdstad vertrekken De belangrijke verbetering voor het post- en reizigersverkeer wordt verkregen door eene aanmerkelijke versnelling van uen tre.nenloop op de ^staatsspoorwegen. De proefneming met den zoogenaamden bliksemtrein tnsschen Utrecht en 's-Hertogenbosch, waarvan wij on langs gewag maakten, stond hiermede in verband. De vertrekuren van Amsterdam zgn vastgesteld van het Centraalstation op 5.40 nam., van bet Bjjnspoorwegstation op 5.55 nam. Van Utrecht zal men ten 6.34 nam. vertrekken, das 26 minnten later dan thans, terwjjl de aankomst te Vlissingen desniette min op tien nnr bepaald blijft. Van den 25en April tot en met den Ion Mei zijn langs den Nieuwen Waterweg binnen gekomen 61 stoom- en 14 zeilschepen, en vertrokken 61 stoom- en 12 zeilschepen. De meeste politie-agenten voor den dagdienst te 's-Hage zijn thans van den zwart ebben houten stok, ter vervanging van de sabel, als wapen voorzien. Door schipper ICnoester, te Scbeveningen, is een stuk van den monitor Adder opgevischt, zijnde een stuk van een paal, waarop met gele bies was geschilderd, en waarin was gebrand het woord ADDEB. Naar aanleiding van het bezoek der Vor stelijke familie aan Amsterdam schrijft het »Wij kunnen ons zeer goed voorstellen, dat lang geaarzeld iB eer Koning en Koningin besloten, te midden der opwinding van het gejuich en getier eener groote menigte, het zeer jonge kind te brengen. Is de opvoeding van een eenig kind altijd bezwaarlijker dan die van een aantal kinderen, dubbel is dit het geval met een Koningskind, dat, uit den aard der omstandigheden, grooter gevaar loopt om bedorven te worden door toegeeflijkheid en vleierij dan een ander. »Doch alles wat van de bevallige, vrien delijke Prinses gezien is door honderden onders, geeft odb recht om hulde te brengen aan de eenvoudige, verstandige wijze, waarop de jonge Moeder haar Kind opvoedt. H. M. is zelve eenvoudig en minzaam bij elk be zoek te Amsterdam wint Zij nieuwe waardee ring en eerbied, en het is een verkwikkelijke gedachte, dat Nederlands en Indië's toekom stige Koningin door een zoo beminnelijke en waardige Moeder wordt opgevoed. »Zij zal van haar leeren, hoe zwaar de plichten zijn, die de liefde var. een geheel volk den Souverein opleggen." Er is volgens het Hag Heekbladheel wat te doen geweest over de preekbeurt van j 1. Zondag in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, die door HH. MM. werd bijgewoond. Geen der recht zinnige Amsterdamsche predikanten wilde dienstdoen, indien de geschorste kerkmeesters der Nieuwe Kerk optraden, om in deze bun kwaliteit naar gewoonte Z. M. te ontvangen. Eerst wilde bet college van kerkmeesters niet toegeven, om de geschorste kerkmeesters van genoemd kerkgebouw voor die gelegenheid door nietgesohorste te vervangen. Door tusschen- komst van een hooggeplaatst persoon kwam men echter van dat besluit terug, en toen bad ds. de Graaf er ook geen bezwaar tegen, die beurt te vervullen. Zekere J. N. R., van beroep venter, den 28 April uit het gesticht te Ommerschans ont slagen, wiens verdachte handelingen de aan dacht der politie te Zutfen hadden getrokken, daar hij in die gemeente, onder voorgeven gepensioneerd adjudant-onderofficier van het O.-I. leger te zi)n, getracht had kost en in woning te verkrijgen, onder overlegging van een binnenlandsche pas, dien hij vermoedelijk ontvreemd had, werd gisteren te Deventer aangehouden, als wanneer bleek, dat hjj nooit in militairen dienst was geweest, en dat hij in '84 door de rechtbank te Amsterdam werd veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en opzending voor den tijd van een jaar naar het gesticht te Ommerschans, wegens bede larij, onder bet bedriegelijk voorgeven van doofstom te zgn. Uit een en ander bleek dns, dat men bier met een zeer verdacht persoon te doen bad, zoodat men zich zeer gemakkelijk de verwondering kan voorstellen toen onder zijne papieren een bij zgn ontslag door den predikant, namens den kerkeraad te Ommerschans onderteekend getuigschrift, werd gevonden, waarin o. a. verklaard wordt, dat bij iemand was, in belijdenis en wandel onberispeljjk. Wel een bewijs hoe lichtvaardig sommigen zijn met het geven van getuigschrif ten van goed gedrag. '■■naoooaai» VOORSCHOTEN, 5 Mei. Heden waren wij getuigen van eene indrukwekkende pleohtig- heid. De Eerwaarde Zuster Maria Dominica Wamsteeker, Algemeene Overste der Earw. Zusters .Dominicanessen, den 1 Mei in het Noviciaat te Schiedam overleden, werd op Bjjdorp nabij deze gemeente op de eigen begraafplaats der EE. Dominicanessen ter aarde besteld. Ten 11 uren kwam het lijk met de H. S. te Voorschoten aan, gevolgd door de eerw. heeren geestelijken en vele oversten en zusters der congregatie van verschillende plaatsen. Voor het Pensionnaat, den huize Bijdorp, aangekomen, werd haar stoffelijk overschot ontvangen door de eerw. Overste, al de zusters en eenige pensionnairen, die alles in het werk hadden gesteld om het lijlr van hnnne dier bare, onvergetelijke moeder op waardige wijze te ontvangen. De geestelijkheid schaarde zich met het krnis voorop en de zusters om de lijkkist, die op de baar geplaatst eu waarop eeo prachtig krnis van fijne witte bloemen werd nedergelegd. Vervolgens werd door ZEx. mgr Spolverini, de Apostolische Internuntius, die expres voor deze gelegenheid op Bijdorp gekomen was, de kerkelijke plechtigheden ver richt, waarbij ZEx. werd geassisteerd door de ZEw. heeren van Meegen en Brinkman, Pastoors te Schiedam, de zeereerw. Paters Wientjes, rector van het gesticht en Aghina, biecht vader der overledene, de weleerw. heeren Bernsen, Pastoor te Voorschoten en de kape laan van Delfganw. Daarna werd bet lijk onder het zingen van de Libera door de eerw. zusters zelf naar de laatste rustplaats gedragen. Uit veler oogen welden tranen, de sprekende ge- tnigeu vau de achting en liefde, die de overledene werd toegedragen. Ook ZEx. mgr. Spolverini wees in zijne toespraak, die hij tot de geheele comuniteit richtte op hare dengden en eenvoud, en moedigde allen aan haar voorbeeld te volgen, wijzende op de glo riekroon, die de brniden van Christus is weg gelegd, waarna men onder het zingen van de Miserere van het graf huiswaarts trok. Zoo rust dan de eerw. zuster Dominica na een zoo werkzaam eu verdienstelijk leven zacht in den schoot der moederlijke aarde, terwyl wij bidden en hopen, dat hare ziel de eeuwige rust moge gevonden hebben en het heerlijk loon, dat hnn, die anderen onderwezen heb ben, is toegezegd. ROTTERDAM. Een bejaard heer uit Dor drecht, die gisterenmorgen om 10 uur met den exprestrein aan het station Bears alhier aan kwam, met het oogmerk om zijne kinderen te bezoeken, is in dat station plotseling over leden, men vermoedt tengevolge van een® beroerte. Toen men den reiziger onder aan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2