hij mocht uitbreken te localiseeren en hoop ten dat de oorlog kort en beslissend zoude zijn. GRIEKENLAND. Alvorens te vertrekken hebben de gezanten der groote mogendheden eene bijeenkomst gehouden ter onderteekening eener nota, welke Zaterdag aan de Grieksche regeering over handigd werd. Deze nota verklaart dat de Grieksche kust zal geblokkeerd zijn van Kaap Malea tot Colonna en van de Noordelijke punt der Grieksche grens tot aan de golf van Gorinthe, terwijl de blokkade zich verder uitstrekt langs de westelijke kust, en zonder eenige uitzondering te maken voor de bijzon dere eilanden. Zij zal beginnen op het oogen- blik van het aanbieden der nota. Het binnen vallen en uitgaan van schepen, die de Griek sche vlag voeren zal belet worden. Uit Kandia wordt gemeld, dat op bevel des Sultans de opening der algemeene ver gadering tot 12 Juli is verdaagd, het eiland is rustig. Men bericht, dat de Engelsche pantser schepen Neptune en Carysfort en de Italiaan- sche Maria Pia en Colonna van den Piraeus te Soeda zijn aangekomen, zij hadden de gezan ten van Engeland en Italië aan boord. Schiedam, 10 Mei 1886. Heden morgen werd door de politie te Rot terdam naar hier geexpedieerd een troepje Zigeuners, bestaande uit twee mannen en twee vrouwen, benevens zes of zeven kinderen. Zij hadden bij zich een overdekten wagen, welke getrokken werd door een paard, dat de politie voor deze gelegenheid gehuurd had. De kara vaan werd door onze politie aan de grens der gemeente opgewacht en aan den Rotterdam- schen dijk gelegerd, waar zij al dadelijk veel bekijks had. De mannen zijn nog even in de stad geweest, waar zij zich o. a. verkwikten aan ean glaasje bier, dat zij evenwel vergaten te betalen. De kinderen, voor welke om brood werd gevraagd, waarin zij echter blijkbaar niet veel trek hadden, verloochenden evenmin bun bedelaarsaardwant nauwelijks waren zij uit den wagen gelaten, of zij staken een ieder die wat scheen te kunnen geven op dringende wijze de hand toe, vragende: keef mi e cent Na verloop van eenige uren werd ook hier van wege de politie ean paard voor de bar gespannen en geleidde men de troep terug naar Rotterdam, vanwaar zij misschien van avond weer terugkomen Op goeden grond mag men verwachten dat spoedig weder het Nederlandsche vee onge hinderd in Engeland zal worden toegelaten. In het onlangs verschenen verslag van den Privy Gooncil komt voor een overzicht omtrent de veeziekten in verschillende vreemdelanden in 1885 opgesteld door de inspecteurs A. C. Cope en W. Dnguid, waarin met name een zeer gunstig oordeel wordt geveld over de in Nederland genomen maatregelen tot de uit roeiing der longziekte. Woordelijk kan men daar lezen „Let men op het feit, dat sedert Mei (1885) geene verdere gevallen (van long ziekte) in eenig levend of dood beest zijn aangetroffen, dan mag men redelijkerwijze aannemen, dat deze ziekte feitelijk in Neder land is uitgeroeid." En eenige regels verder leest man: „het is natuurlijk voorbarig te ze£gen dat, nu er gedurende een tijdperk van zes maanden [men kan na wel zeggen twaalf maanden] geen geval van longziekte in Ne derland is aangetroffen, ook geene verdere gevallen zullen voorkomenmaar men kan billijkerwijze slechts aannemen, dat eene regee- ring, die gedurende vijftien jaren duizenden ponden sterling besteed heeft om deze be drieglijke ziekte nit te roeien, niet zal ach terwege bljjven in de invoering van de streng ste maatregelen om dadeljjk nieuwe geval len, wanneer die mochten ontstaan, uit den weg te ruimen." Op de duidelijkste wijze wordt verder voorgesteld, hoe de longziekte in Nederland dadelijk merkbaar afnam, nadat maatregelen daartegen genomen werden, en hoe die ziekte verder jaar op jaar verminderde, om, na met name in het spoelingdiatrict veel last te hebben gegeven, eindelijk geheel te verdwijnen. Dat alles klinkt, alsof men het Britsche publiek wilde voorbereiden op de spoedige vrije toelating van Nederlandsch vee. Voegt men nu daarbij, dat vanwege de Nederland sche autoriteiten steeds krachtig op eene rege ling dezer zaak wordt aangedrongen en dat ook van Engelsche zijde, met name door be langhebbende vleeschverkoopers, daartoe wordt medegewerkt, dan mag men veilig aanne men, dat het tijdperk van uitsluiting zoo goed als geëindigd is. Z. M. heeft benoemd tot notaris te Rotter dam, mr. W. C. Jansma van der Ploegad vocaat en candidaat notaris te 's-Hage, en bepaald dat de notaris-vacature teOrerschie, ontstaan door de benoeming van den heer Poortman, tot notaris te Schiedam, onvervuld zal blijven. Te Zwolle is door Nederland en Ora/ije ]\\Y, T. van Asch van Wjjck candidaat voor de Tweede kamer gesteld. Deze en ook A. baron van Dedem woonden de vergadering bij. Aan het Zaterdag in de Alg. Verg. van De Liberale Lnie in comité-generaal uitge brachte jaarverslag, betreflende de werkzaam heden van het Bestuur en den toestand der Liberale Lnie over 1885 blijkt, dat tot de Unie behooren 63 kiesvereenigingen, waaronder al de groote in den lande; terwijl 758 bui tengewone leden zijn toegetreden. De geschriften, van wege de Lnie uitge geven en algemeen bekend, vormen het hoofd resultaat van de werkzaamheden des bestuurs. Te 3 uur ving de openb. verg. aan De liberale meerderheid der Prov. Staten van Zuid-Holland heeft in 'tjaar 1880 aan Nederland een klap in het gezicht gegeven door den heer I. D. Fransen van de Putte, den man van den Atjeh-oorlog, boven alle anderen eer te bewijzen, hem naar de Eerste Kamer afvaardigende. Zullen de kiezers zich dat weder laten welgevallen; die beleediging van het Neder landsche volk blijven dulden Indien de meerderheid der Staten liberaal wordt gelaten: ja. (Dagblad.) Te Soheveningen is op 44-jarigen leeftijd overleden dr. F. P. L. Pollen scheepsreeder, die zich naam heeft gemaakt als natuuron derzoeker, door het stichten van verschillende ondernemingen van industrieelen aard zoowel als door het uitgeven van eenige wetenschap pelijke geschriften. De overledene was be stuurder van verschillende genootschappen, o. a. van de Haagsche afdeeling der Maat schappij tot bevordering van Nijverheid. Hij vertegenwoordigde meer dan eens ons land op congressen en was o. m. ook vice-consul van het Duitsche Rijk. Door s Rijks Munt zijn in het afgeloopen jaar vervaardigd en afgeleverd a. Voor re kening van den Staat 1. Nederland: 2.000.000 tien cent stukken 7.800.000 halve centen 2o. Overzeesche bezittingen: 1.750.000 i/4 guldens Ned. Indië825 000 i/l0 guldens Ned. Indië; b. Voor rekening van particu lieren: 67.095 tienguldenstukken; 81.205 gouden dukaten uitmakende, ongerekend de gouden dukaten, eene nominale waarde van f 1.429.950. De kriekenboomen te Oud-Beierland staan in vollen bloei en zijn als met een wit laken overtogen. De heerlijke geur der bloesems uren ver verspreidende, beloven de boomen een rijken oogst; er wordt echter hard naar regen verlangd, omdat de vrucht zich dan spoediger en beter zet. Naar het »Hbl." verneemt, bestaat er plan 15 millioèn der A nsterdamsche stedelijke lee ning te convetteeren iu een 3i/2 pCts. fonds tegen den koers van pCt. De substituut offic. van jast. heeft Donder dag een afwijzende conclusie genomen op- het verzoek van ds P. Van Son en 72 ge schorste Kerkeraadsleden, om te mogen in- tervenieeren in de hangende procedure over het bezit van het archief der Nieuwe Kerk alhier. Gelijk bekend is, tracht de Volksbond het misbruik van bedwelmende dranken o. a. tegen te gaan door het verschaffen van goed en goedkoop bier. Daartoe heeft het thans te Amsterdam ean centraal-depöt gevestigd van inlandsche bieren onder voortdurende schei kundige controle, welke alleen bier toe laat, gebrouwen uit mout, hop gist en water, zonder bijvoeging van andere zelfstandigheden met een alcoholgehalte beneden de 4 pet. Het kind dat voor een paar weken op de trappen van het R. K. weeshuis te Utrecht is te vondeling gelegd en op kosten der stedelijke armenkamer was besteed, is voor eenige digen opgevraagd door het R. K. armbestuur, en zal nu worden opgevoed ten koste vau de R. K. Armenkamer. De waardevermindering der landerijen heeft in Friesland ten gevolge gehad, dat vele predikantstraktementen aanzienlijk zijn ver laagd, maar ook, dat vele kerkvoogdjjen niet meer bij machte zijn, de gebouwen, aan hun zorg toevertrouwd, behoorlijk te onderhouden. Een gevolg daarvan is weder, dat óf een hoof delijke omslag over de leden wordt geheven, óf onderscheiden kerkvoogdijen een beroep doen op het Synodaal Ondersteuningsfonds voor noodlijdende kerken en personen. Gebeurt het eerste, dan wordt door sommigen, die in den laatsten tijd weinig ter kerk gingen, het lidmaatschap bij deurwaardersexploit opge- zegd, zoodat dan oofe hierdoor weder voor de overblijvenden de belasting zooveel hooger wordt. Op 23 April jl. is in de brievenbus van het postkantoor te Kampen gestoken een brief, bestemd voor den heer H, H. Prins Wielandt, Laan van Meerdervoort 41, te 's-Gravenhage, inhoudende twee muntbiljetten, ieder groot tien gulden, gemerkt het eene G. no. 01682, 2 September 1878, en het andere C. M. no. 03009, 1 November 1881. Die brief, gefrankeerd met een vijf-cents postzegel en verzegeld met lak, waarin een familie wapen was afgedrukt, wordt vermist. De Officier van Justitie te Z wolle verzoekt opsporing en bericht. De heer J. T. Huysser, die bij d en jongste» wedstrijd te Nijmegen een prijs heeft behaald,»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2