aftrading van den heer P. J. van Dijk van Matenesse is als volgt Uitgebracht waren 644 stemmen daarvan waren er 14 van onwaarde zoodat het aan. tal geldige stemmen 630 en de volstrekte meerderheid 316 stemmen bedroeg. Hiervan verkreeg de heer L. W. Jansan 333 en de heer P. J. van Djjk van Matenesse 291 stemmen, zoodat tot lid der Provinciale Staten is gekozen de heer L. W. Jansen. Reeds per bulletin aan onze lezers in de stad medegedeeld). i HH. MM. de Koning en de Koningin znllen aanstaanden Zaterdag met hun dochtertje van Het Loo over Arolsen de reis aannemen naar do badplaats W ildungen. Z. M. zal incognito reizen onder den naam van graaf van Buren. Het koninklijk gezin denkt ruim een maand in het buitenland te verblyven. Als een aanvulling van het vorige be richt deelt men mede, dat mr. J. D. C. C'. W baron De Constant Bebecque benoemd is tot hofmaarschalk en kamerheer-ceremoniemeester van Z. M. den Koning. Men verneemt dat de heer Van Bronkhorst, afgetreden hofmaarschalk van Z. M., als ka merheer des Konings in buitengewonen dienst tot Zr. Ms. civiele huis zal blijven be- hooren. Het. Hbl. sprak dezer dagen over de ver standige wijze, waarop Prinses Wilhelmina wordt opgevoed. De volgende kleine, maar welsprekende proeve daarvan wordt ons nu meegedeeld. Onlangs vroeg het Prinsesje aan Haar moeder: Vertel mij eens, moeder, vader is Prins van Oranje en U is Prinses van Waldeck; wanneer ik nu groot ben, wat zal ik dan zijn?" Tot antwoord nam H. M. Haar kind in de armen, gaf haar een warmen kus en zeide: „Nu ben je ons lief kindje, maar wat je eenmaal wezen zult weet de lieve Heer; als de tijd daar is, zal Hij dat wel aanwijzen. Door de regeering is ter verspreiding in hét buitenland eene memorie uitgegeven over den stand der longziekte onder het vee hier te lande. Uit Zwolle wordt in het Dil. v. Zuid-H. de aandacht er op gevestigd, dat bij 't opma ken van de lijst der hoogstaangeslagenen in Overijsel aan de bedenking door den heer Wintgens in de Tweede Kamer gemaakt bij de begrootings-debatten van Binnenlandsche Zaken, op 3 Maart 1885, omtrent de opvat ting van art. 78 der Giondwet en art. 71 en volgende der Kieswet, is gevolg gegeven. De aanslagen in het patent der beheerders van vennootschappen komen daarin niet weder voor en dientengevolge is de opgave van de pa tentbelasting van den heer G. Salomonson van f 1436.80 tot f 268 het bedrag van zijn eigen patent-belasting, gereduceerd, en is mr C. H. Stork, op wiens naam als voorzitter van den rraad van bestuur het patent voorkwam over het dividend van den spoorweg Almelo-Salz- bergen, niet meer onder de hoogstaangesla genen dier provincie opgenomen. De Haagscho correspondent van de Zutf. Ct. meldt, dat het aftredend lid van de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict 's-Gravenhage» de heer Sluiter, zich weder verkiesbaar stelt. Door de afgevaardigden der anti-revolutio naire kiesvereeniging Nederland en Oranje uit de verschillende plaatsen van het hoofd kiesdistrict Amersfoort, bijeengekomen te Amersfoort, is met algemeene stemmen tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gekozen het aftredend lid mr. M. ba ron Mackay. Naar men verneemt, zal te Goes van anti revolutionaire zijde candidaat worden geBteld voor de Tweede Kamer A. baron Schimmel- peuninck van der Oye, in plaats van den heer Pompe van Meerdervoort, die bedankt. Ook is er sprake van, dat de heer De Geer de Kamer reeds weder zal verlaten en in Gorin- chem plaats zal maken voor den heer Ken- chenius, die te Middelburg minder vast zit. {Pad.) Ook de heer L. Hafimans plaatste, vol gens limburgsch gebruik, een aanbeveling zijner candidatuur voor het lidmaatschap der Prov. Staten in de gewestelijke bladen. Deze aanbeveling, die voor een veteraan, zooals de heer Hnffmans eigenlijk overbodig behoorde te zijn, luidt als volgt De vraag is wel een weinig onbeschei den, maar ik denk Zoo laag de kiezers het goedvinden, en mij de noodige kracht niet ontbreekt, blgf ik op mijn post. Verzoeke mij dus aanstaanden Dinsdag niet te vergeten, en te bedenken dat ofschoon er zich drie nieuwe candidaten opdoen, er toch maar ééa plaats vacant is. Anders zou het best kannen gebeuren, dat de ondergeteekende er bij ongeluk uitviel. Dit zou nu wel op zich-zelf zoo heel erg niet zijn, maar de libe rale pers zou het verkeerd uitleggen: „Kijk hij bezit het vertrouwen der kiezers niet meer. Hij kan zich niet eens meer in de Staten doen kiezeu," zou het heeten. Daarom, als het u belieft, bewaart een plaatsje voor L. Haffmans, aftredend lid. Uit de haven van Vlissingen zullen eerstdaags vertrekken naar Bordeaux de sleepboot „Bec d'Ambres" en de baggermolen »Caronne," ge bouwd door den heer Th. Eigéa te Haarlem voor rekening der firma Vernandan fréres Cie., te Bordeaux. De baggermolen is vierkant doch gebouwd in den vorm van een stoom schip, en bezit ook eigen beweegkracht, waar door zij beter tegen een zeereis bestand is. Wij vermeldden onlangs als een zeldzaam heid dat drie broeders te Middelburg op den zelfden dag in het huwelijk traden. Een nog zeldzamer geval wordt uit Wagenberg ge meld. Verleden week genoten 4 personen uit één huisgezin, twee zusters, het voorrecht met hunne respectieve vrouwen en mannen hunne 25-jarige echtvereeniging te herdenken. {JU. A.) De directie der Nieuwe Afrikaansche Han delsvennootschap deelt mede, dat over het afgeloopen jaar geen dividend kan worden uitgekeerd. Niettegenstaande op den handel reeds ver lies te constateeren was, meent de directie in overleg met de commissie van toezicht, niet te moeten afwijken van het systeem op de bezittingen der kust. Dit is te meer noodig, omdat tengevolge van steeds grooter geworden concurrentie, grootere uitgaven voor instal latie en factorijen vereischt worden. Door een en ander bedraagt het verlies f 400,000, waar mede werd voorgesteld de reserve-rekening te verminderen. Behalve het volle kapitaal der vennootschap, groot twee millioen gulden bedraagt dereserve nu nog f 100,000 en is de assurantie-reserve tot ruim 1 120,000 geklommen. In „Brieven uit de Hofstad" aan de Arnh. Ct. wordt gewezen op de mislukking van de Haagsche Passage, zoowel uit fiaancieel oog punt, daar degenen, „die zich in de gang ves tigen, er maar niet op gang kunnen komen", als wat den bouw aangaat. In de groote ko lommen toch aan den ingang bij het buiten hof zjjn scheuren en spleten gekomen, die zeker niet tot de hechtheid zullen bijdragen. Bij de uitloting der zoogenaamde 10-gulden- loten van het Paleis voor Volksvlijt is verleden week de hoogste prijs f5000 aan een Zwollenaar ten deel gevallen. De Hooge Baad heeft heden vernietigd het vonnis der rechtbank te Amsterdam, waarbij den heer Averkamp, hoofd van een bijzondere school aldaar, boete is opgelegd wegens het door een onbevoegden kweekeling zelfstandig laten geven van lager onderwijs. De Baad heeft hem ontslagen van rechtsvervolging, evenals de kantonrechter. Te Amsterdam zijn door do plaatselijke politie in beslag genomen tien valsche guldens, schijnbaar uit lood of tin vervaardigd, dra gende het jaartal 1865, het borstbeeld van Z. M. koning Willem III en ook het gewone randschrift. Maandag-ochtend is een dolle hond uit Vljjmen naar 's-Hertogenbosch geloopen.Aan de Vestinggracht gekomen, is hij naar Vucht gegaan, waar verscheiden honden door hem gebeten zijn. Door de politie van 's-Herto genbosch en de maréebaussée werden spoedig pogingen in het werk gesteld om den hond te vangen. De pelgrims naar Bome hebben den eersten nacht der reis in het spoor doorgebracht en zijn hedenochtend te 5.56 te Muhlhausen aan gekomen. Toen men deze plaats te 6 uren verliet, werd het morgengebed gebeden, en daarna de reis voortgezet naar Bazel, waar men te6.40 aankwam en het ontbijt gebruikte. Deze plaats werd weder te 7.30 verlaten. Alles ging in de beste orde, en de reizigers verkeer den in den besten welstand. {Msb.) I uneoeccu— MIDDELH ABN IS. Door de antirevolutio naire kiesvereeniging Vrijheiden Bescherming wordt voor een lid der Provinciale Staten in de vacature-VanWeel, voor welke de ver kiezing zal plaats hebben op 8 Juni a. s., aanbevolen ed heer J. Boodzand Kz., land bouwer te Dirksland. DOBDBECHT. Gisteren morgen is een 26-jarige knecht van een Bijnschip, liggende in deze gemeente te water gevallen en, hoewel het ongeval spoedig bemerkt werd en een kameraad hem nog nasprong, na 20 minuten levenloos opgehaald. IEBSEKE. Ter bevordering van de rein heid is in deze gemeente een gemeente-veror dering uitgevaardigd, waarbij verboden wordt, voortaan de openbare straten met water te schrobben. In stede hiervan moeten deze droog geveegd en bij natjweder afgekrabd worden. Men schijnt er dus oesters van de straat te moeten kunnen eten. AMSTEKDAM. In een heerenhuis op de Keizersgracht, perceel no 69, waar men aan het verhuizen was en een gasfitter de kronen had afgedraaid, heeft Maandag tegen den avond een hevige gasontploffing plaats gehad, door dien een kruiersknecht met een brandende kaars in de hand een vertrek was binnenge gaan, waarin de niet afgesloten leiding het gas had doen ontsnappen. De houder van het licht die naar het lek zou gaan zoeken, sloeg bij de ontploffing tegen den grond en-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2