DoBderdag 20_Mei~ 1886. No. 2482. Kennisgeving. VERSCHIJNT DAGELIJKS. gljgpwt (Swpcht. Ijttmeiïlaiïdsch^ f^ichten. Bureau: Markt, E, 357. SCHIED Prijs van dit Blad: ^oor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 -franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiön j Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Be Burgemeester van Schiedam, Uelet op het bepaalde bij Art. 21 der Wet T&n den 4 December 1872 (Staatsblad no. 134); Brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat ■n de week van Zondag, 9 Mei 1886, tot met Zaturdag, 15 Mei 1886, geen aan giften geschied zjju van aan MAZELEN over ledenen. Schiedam, 17 Mei 1886. De Burgemeester voornoemd B. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. DU1TSCHLAND. Bet Berlttier Taqeblatt wijst op een nieuw 2Wart punt, dat zich dreigend aan den poli- Beken horizon vertoont. Volgens het Regee- fingsblad van Agram is de laatste aanval, *eike tegen een Oostenrijksclie patrouille ge richt is geweest en waarbij twee mannen 0nakwamen, door Montenegrijnsche soldaten bewerkstelligd, die door de Montenegrijnsche Begeering gewapend en beloond waren. Waar schijnlijk zal Montenegro zich verontschuldigen ten einde een conflict te vermijden maar dergelijke incidenten bewijzen toch, dat er ln het Oosten een onweer in de lucht zit. ENGELAND. Gisteren is in het Lagerhuis weder een bevig debat over de Home Bule-wet gehou den, waarbij de voor- en tegenstanders zich geducht hebben geroerd. Nadat men acht Uren lang had beraadslaagd, werd het debat tot heden verdaagd. Een voorstel der regee- ring, bepalende dat de Iersche bestuurswet op Vler dagen in deze week zal behandeld wor den, werd door het huis aangenomen. Glad stone verwacht dat ook het grootste deel van de volgende week door dit debat zal worden ingenomen, daar vele afgevaardigden hun Votum niet slechts tegenover het Huis, maar °°k tegenover hunne kiezers willen toelichten De minister Bryce verklaarde in het Buis, dat de blokkade der Grieksche havens z'ch niet tot de vreemde schepen uitstrekt, die vrij de eilanden kunnen aandoen en dat er alzoo geen gebrek aan levensmiddelen dreigt €n de afgevaardigden vrij naar Athene kun- ®€n gaan. De kommandanten der Britscne schepen hebben bovendien bevel ontvangen, in zekere gevallen van nood schikkingen te treffen. Terwijl in al de overige deel en van Ierland het Home-Ruie plan van Gladstone Sis eene w ldaad, als een geluk wordt ver wacht, wordt het verzet in de nrovincie Ulster van dag tot dag heviger. Dagelijks volgen monstermeetingen elkaar op en 'aten alle weerbare mannen zich inschrijven als vrijwil ligers, om op staanden voet de wapens op te nemen, indien de regeeringsontwerpen mochten gestemd worden. Al de Ulstersche Ieren zijn vast besloten zich niet te onderwerpen aan een parlement te Dublin en er nooit belastingen aan te be talen. Het noorden van Engeland gelijkt een overgroot meer, waarop de storm nog steeds blijft voortwoeden. De schade, die zoowel aan nijverheid als aan landbouw werd toegebracht, is onbereken baar en honderden pachters zijn tot armoede gebracht door dit, ongeluk. Gansche kudden vee zijn in het water omgekomen. Al het jonge zaad is weggespoeld, en het land voor een ganschen tijd onbruikbaar. In de valleien heeft het water eene mans hoogte bereikt en de booten met levensmid delen roeien door de dorpsstraten. Het verkeer op de spoorwegen is nog altijd onmogelijk. FRANKRIJK. In den toestand te Decazeville is nog geene verandering waar te nemen. Ofschoon er da gelijks eenige werklieden weder in de mijnen da len, toch is men in het algemeen besloten d°n strijd zoolang vol te houden als mogelijk. Ook zullen de werkstakers zich op rantsoen stellen met vrouw en kinderen, om langer met de levensmiddelen toe te komen. Eene voordracht te Toulon gehouden, door den heer Clovis Hugues. ten voordeele der werkstakers, bracht ongeveer 1409 fr. op. Clovis Hugues heeft op hevige wijze Leon Say aangerand. De Graaf en de Gravin van Parijs zijn met hun dochter Prinses Amélie, verloofde van den Portugeeschen Kroonprins, gisteren naar Lissabon vertrokken. Des ochtends had de Graaf van Parijs een dienst te Neuilly bijgewoond, welke ter her innering aan het overlijden zijner moeder ge celebreerd werd. GRIEKENLAND. Heden komt te Athene de Kamer van Af gevaardigden bijeen, die geroepen is om de kwestie der ontwapening goed te keuren. Men meent te weten, dat Koning George en zijne familie onmiddellijk Athene zouden ver laten, indien de Kamer een motie van ver trouwen in den afgetreden minister Delyannes zoude uitbrengen. Op een vraag der mogend heden of de Porte hare troepen de grenzen zoude doen overschrijden, indien Griekenland blijft volharden in zijne weigering tot ont wapening, heeft zij geantwoord, daartoe niet te zullen overgaan, tenzij de mogendheden met die maatregel zullen instemmen. Men is te Athene vooral verbitterd op Oostenrijk, omdat deze staat de blokkade op zulk eene onverbiddelijke wijze uitoefent. ROME. Het Chineesche gouvernement verzet zich tegen iedere schikking tusschen Frankrijk en het Vaticaan, waardoor de bevoegdheid van den Pauselijken gezant te Peking zoude be perkt worden. Deze beslissing werd genomen tengevolge van de onderhandelingen tusschen de Fransche regeering en het Vaticaan be" trekkelijk eene overeenkomst voor het behoud van het Protectoraat van Frankrijk op de Katholieke missiën in China. Het feit dat de Christenen van verschillende natiën voor hunne Godsdienstige belangen de bescherming van Frankrijk zouden noodig hebben acht de Chineesche regeering onbestaanbaar met haar verlangen om een onpartijdigen en onafhan kelijke stelling onder de te Peking vertegen woordigde staten in te nemen. SPANJE. Gisteren heeft de minister-president Sagasta in de Cortes medegedeeld, dat de Koningin- Regentes in den afgeloopen nacht voorspoe dig bevallen was van een Zoon. Deze blijde tijding werd door de leden staande aange hoord en met uitbundig gejubel begroet. Ten half één 's middags weerklonken de 24 schoten, die het Spaansche volk de ge boorte eens Konings verkondigden. Spoedig was de geheele stad gevlagd en versierd en ver drong zich eene juichende en jubelende menigte in de nabijheid van het paleis. De geestdrift der koningsgezinden is onbeschrijfelijk. Het kind is buitengewoon sterk gebouwd. De plechtige H. Doop zal morgen plaats heb ben. Paus Leo XIII zal Peter en Keizerin Elisabeth van Oostenrijk Meter zijn. De jong geboren Koning zal de namen Ferdinand Alphonsus ontvangen. De toestand van Koningin Christina is be vredigend. Schiedam, 19 Mei 18^6. De volgende circulaire werd door het voor- loopig comité tot oprichting van een Schie- damsche Alcohol-fabriek onder de branders verspreid Het voorloopig Comilé nit eene Vereeni- eing van belanghebbenden in het oprichten eener Naamlooze Vennootschap, ten doel heb bende de oprichting en exploitatie van een

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1