fewnjgdc Rechtszaken. ia in handen der politie, die gisteravond twee der belhamels vrij nachtverblijf heeft bezorgd. Wij vernemen dat de postbode van hierop Vlaardingen te beginnen van af morgen voor zijne dagelijksche tochten van de velocipèie gebrnik zal maken. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is dezer dagen beslist in de volgende zaak Tot secretaris eeuer gemeente was benoemd een minderjarige, aan wien krachtens art. 474 B. W. door den Hoogen Baad brieven van meeiderjarigheid waren nitgereikt. De wet vordert, zoo beweerde de Fgjad, voor de be noembaarheid tot secretaris niet, zooals voor de leden van den Raad, den leeftijd van 23 jaren zij vordert slechts dat de secretaris meerder jarig zij, en meerderjarigheid is niet enkel verbonden aan den leeftijd van 23 jaren, maar kan eveneens door huwelijk of handlichting worden verkregen. De Minister heeft zich met deze beschouwing niet vereenigd. De wet gever heeft in art. 19 Gemeentewet verklaard wie voor meerderjarigen moeten gehouden worden en hoewel dit daar meer bepaald met het oog op Raadsleden is geschied, be hoort toch de eenmaal gegeven uitlegging, overal waar het tegendeel niet duidelijk blijkt gevolgd te worden. Daar dit laatste niet het geval is ten aanzien van de in art. 96 gevor derde meerderjarigheid, was de Minister van gevoelen, dat niemand tot gemeentesecretaris benoembaar is, die niet den leeftijd van 23 jaren heeft bereikt. De heer A. baron Schimmelpenninck van der Oye heeft voor de candidatuur, hem aan geboden door het bestuur der anti-revolu tionaire kiesvereeniging Ae der land en Oranje te Arnhem, bedankt. De Staatsspoorwegen vervoerden in de maand April van dit jaar 416,185 reizigers en be- somde eene totaal opbrengst van f989,097,335 makende sedert 1 Januari een totaal van f 3,627,960.36, terwijl de ontvangst over de eerste 4 maanden van 1885 f3.653,285.64 bedroeg. Per dagkilometer was de opbrengst sedert 1 Januari f 21.29 tegen f 22.16 in 1885. De Turksche Legatie te 's Hage maakt be kend, dat, uit aanmerking van de groote hitte in dit seizoen, de karavaan naar Mekka (Mecheib-Hadj-chérif) dit jaar den 5 The wal, in plaats van den 15den dier maand, naar de Heilige Stad zal vertrekken. Uit door ons ontvangen berichten blijkt, dat ook op de Noordkust van Afrika een buitengewone hitte heerscht. Er is geen wolkje aan de lucht en de hemel schijnt van koper. Deze hitte duurt tot het laatst van Augustus of zelfs tot het midden van September. Mis schien is er verband tusschen deze en de aardbeving, die onlangs in Algiers plaats had, en den vreeselijken storm in Spanje. In dit land is het thans weer prachtig weer ■maar ook de hitte neemt er toe. Maasbode Door den Commissaris des Konings in Gel derland is aan den expediteur D. G. van Huls, te Lobit, vergunning verleend om, tusschen 20 en 24 Mei e. k., in de overdekte zeilsche pen De Duif en Vier Gebroeders, respectie velijk gevoerd door de schippers Drevers en Yermaat, van buitenlands langs Rijn, Waal, Mermede, enz. naar Maassluis te vervoeren de belangrijke hoeveelheid van 2700 kisten dyna miet, wegende 80,000 kilo, en zulks met be paling, dat bij dit transport zal worden ge bruik gemaakt van ééne sleepboot, en dat het geleide zal bestaan uit viermanschappen. De burgemeesters der onderscheidene ge meenten, waarlangs dit transport zal geschie- nen, zijn, ingevolge het kon. besluit van 13 October 1885 Stblno. 187), aangeschreven om zoodanige voorzorgsmaatregelen te nemen als in het belang der veiligheid zullen worden noodig geacht. Te Ylissingen loopt het gerucht, dat met het aanstaande jaar bij de Stoomvaart-Maat schappij Zeeland" een tweede directeur aan gesteld zal worden en daarvoor mr. E. Bak ker, thans chef bij de administratie van de Holl. IJzeren Spoorweg-Mij. te Amsterdam, verlangd wordt. In den afgeloopen nacht, omstreeks 4 uren, had een bejaard bewoner van een bovenhuis in de Lange Raamstraat te 's Hage het on geluk uit een der ramen van de eerste ver dieping, eene tamelijke hoogte, op de straat te vallen. Hij viel rakelings langs een raam vau het benedenhuis, welks miteD te gruizel in de voorkamer van den benedenbewoner terecht kwamen. De surveilleerende nachtwachts vonden dea gevallene en waarschuwden de familie. De oude heer moet echter, merkwaardig genoeg, geen noemenswaardig letsel bekomen hebben. De kapel van het seminarium te Warmond werd dezer dagen verrijkt met een kunstwerk van aen heer F. Stracké, te Haarlemeen uit Franschen steen gehouwen beeld der Moe der-Maagd met het Kind Jezus. Het Hof te Amsterdam deed uitspraak in de zaak tegen Lavertu en Bot, in zake den bekenden horlogediefstal op den Haarlemmer dijk en veroordeelden hen respectievelijk tot een tuchthuisstraf van twaalf en acht jaren. De heer H. Roelink Rz. te Meppel legateerde voor eenige jaren aan het burgerweeshuis voor protestanten in die gemeente een som van f 500, onder bezwaar van vruchtgebruik door zijn weduwe. Daar deze thans is overleden, wordt het kapitaal van genoemde instelling dat op 1 Jan. jl. reeds f 46,357.72 bedroeg, weer f 500 grooter. Weezen had de instelling in de laatste 2 it 3 jaar niet te haren laste Er komen binnenkort in het arrondissement Geldermalsen drie vacatures voor hoofd eener school. De heeren van Drongelen te Buren, Hooff te Buurmalsen en Romeijn teEnspijk hebben als zoodanig ontslag uit hunne betrek king aangevraagd. ~juoeoccw GOES. Gisteren was hier zooveel boter ter markt aangevoerd, dat om halt een, toen de graanbeurs aanving, de botermarkt door de politie moest ontruimd worden. Sommige personen zijn toen voor een aanmerkelijk minderen prijs hun waar gaan rondventen anderen namen de boter weer mede huiswaarts. Het is bijkans een halve eeuw geleden, dat aldaar de boter voor zulk een lagen prijs verkocht werd. 's-HAGE. De kermisgeestigheden, die men zich dit jaar veroorloofde, werden gisteravond even voor middernacht nog met eene ver meerderd. Een stoet van vier mannen schreed langzaam voort langB tenten en kramen, in hun midden dragende een met een zwart kleed overdekte lijkkist, terwijl als lijkbezor gers vooropgingentwee Pierrots Mem bracht het stoffelijk overschot van de laatsta Haagsche kermis ten grave. Met klokslag van middernacht verzamelden zich voorts een aan tal studenten om het rondpoint van de pas sage, en na een kring gevormd te hebben om een denkbeeldige groeve, werd door sommigen een grafrede uitgesproken. HAARLEM. Door den gemeenteraad is heden in geheime zitting benoemd tot organist van het groote orgel in de Groote of St. Bavokerk de heer Richard Hol, te Utrecht. LEEUWARDEN. De onder-stationchef De Vries, heeft bet stadsziekenhuis alhier na een verblijf van bijna zes maanden, volkomen her steld en voorzien van twee kunstbeeuen en een kunstarm, verlaten, in het gebrnik waar van hij zich geruimen tijd heeft geoefend. Ge lijk men zich herinnert, werden hem in den avond van 29 November jl, door een locomo tief de beide beenen en de rechterarm afge reden. Deze lichaamsdeelen zijn later geam puteerd door dr. Th.Kooperberg, ouder wiens behandeling bij tot zijn volledig herstel is ge bleven. De heer De Vries is, zooals reeds vroeger is gemeld, benoemd tot chef van het station Idaard-Roordahnizum. MAASTRICHT. Zekere V. S., schoenmaker te Lanaken, die Maandag naar deze stad was geweest om inkoopen te doen, had zich op den terugweg naar zijne woonplaats in be schonken toestand op de rails te slapen gelegd. Gelukkig werd hij door den machinist van den goederentrein, die gisteren morgen te 4 ure uit Maastricht vertrok, bijtijds ontdekt om te kunnen stoppen. Deze wekte den slaper en nam hem mede naar Lanaken, waar proces-4 verbaal tegen hem werd opgemaakt. Dezer dagen had zich voor het kantonge recht de oudste vischvrouw van Rotterdam, die bijna acht kruisjes achter den rug heeft, te verantwoorden wegens het verkoopen vau visch op het afgesloten gedeelte dor vischmarkt, welk feit met minstens f25 boete is straf baar gesteld. Volmondig bekende het oudje het feit. Het O. M., dat tegen haar de gestelde boete, subs. 2 dagen requireerde, deed het leed voor iemand op zulk een leeftijd eett veroordeeling te moeten vragen, maar zijn plicht gebood het hem. Z.Ed.A,. besefte ook, dat het den agent, die de bekeuring instelde, leed moet gedaan hebben, maar ook deze moest zijn plicht doen. Buitenkansjes zijn de wereld niet uit» Vóór een paar jaren logeerde in het Victoria' Hotel te Rotterdam een reiziger van een Amsterdamsch handelshuis ook had daar ee» jeugdige engelsche toerist zijn intrek genomen» die reeds de eerste dagen op zeer goede» voet geraakte met onzen reiziger. Deze daö ook verschafte zijn nieuwen kennis nogal genoegen. Goed bekend zijnde in de Rottestad» vergezelde hij den Engelschman naar all0 bezienswaardigheden, waarvoor dezen ze01- dankbaar was. Bi) het afscheid wisselde m011 van kaartjes. Sedert hoorde de Amsterdamm0' niets meer van zijn engelschen vriend. H00 verbaasd stond hij de vorige week te kgkeO» toen hij in een der Amsterdamsche bladen e011 oproeping las aan zijn adres, uitgaande v»0 een Londenschen notaris. Hij maakte der019 naar Londen en vernam daar dat de oud" kennis overleden was en hem een som v»11 1200 pond, alsmede een gouden horloge etl ketting had gelegateerd. Een boer te Knockjames, Ierland, is dagavond in zijn huis doodgeschoten. ^6l

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2