9e Jaarg. Woensdag 2 Juni 1886. No. 2493. VERSCHIJNT DAGELIJKS. ïiramtlamtotty SljSPWtt êwpcht. Bureau: Markt, E, 357. SCHIEDAMSCHE COURANT. Prijs van dit Blad ^oor Schiedam per 3 maanden 1.50 Franco p.poat door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 BELGIË. De vergadering der Burgemeesters uit de provinciën, op gisteren te Brussel gehouden, schijnt tot overeenstemming te zijn gekomen. Gok de afzonderlijke manifestaties der werk lieden, die tegen 13 Juni te Brussel en in de provinciën op touw waren gezet, zijn ver boden. DUITSCHLAND. De Duitsche regeering heeft besloten de troepen in Elzas-Lotharingen belangrijk te versterken. Het 97e linieregiment, in garni zoen, te Kassei en te Hanau, zal naar Saar- burg verplaatst worden, waar men op dit oogenblik kazernen bouwt. Een regiment huzaren zal aan het garnizoen van Mulhouse Worden toegevoegd. Deze ontwikkeling van legermacht in gemelde provinciën wekt de algemeene aandacht op en wordt in ver schillenden zin besproken. De Beiersche Landdag zal wegens dringende noodzakelijkheid tegen Pinksteren bijeenge roepen worden. De toestand van den Koning verwekt ernstige ongerustheid. Men verwacht elk oogenblik de optreding van een regent schap. Spoedig zal een verklaring van Prins Luitpold, door alle ministers gecontrasigneerd het licht zien, waarin wordt geconstateerd, dat de Koning niet meer in staat is de regee ring te voeren en hij het bestuur heeft over genomen. Het tegenwoordige ministerie zal aanblijven. Tot deze schikking zou de Rijks- regeering hare toestemming hebben gegeven. ENGELAND. Gisteravond heeft de groep van Chamberlain vergadering gehouden. Nadat eenige leden hadden gesproken en een brief van John Bright was voorgelezen, waarin hij verklaart tegen de Iersche voorstellen te zullen stemmen, besloten 45 van de 52 aanwezigen tegen de tweede lezing der bestuurswet te zullen stem men. Door dit besluit is de nederlaag der regeering en parlementsontbinding onvermij delijk geworden. De parlementsleden zijn naar aanleiding van deze beslissing in zeer opgewonden toestand. De Pall Mall Gazette beweert dat in Ulster «ene volledige militaire macht is georgani seerd om zich gewapenderhand tegen het Par lement te Dublin te verzetten voor het geval de Home Rule-wet zou tot stand gekomen zijn. Het blad beweert dat 78,561 man voor dit leger zouden zijn aangeworven. FRANKRIJK. De commissie, die belast is met het onder hoek van het ontwerp tot verbanning der Prijs der Ad verten tlön i Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Prinsen bestaat uit elf leden, zes daarvan zijn voorstanders van de algemeene en verplichte uitzetting zooals zij is geformuleerd, hetzij in het voorstel-Floquet, hetzij in het voorstel- Duché, de vijf overigen zijn tegen elke ver wijdering. Van deze vijf behooren twee leden tot de rechterzijdede heeren Jolibois en De Muntwee tot de uiterste linkerzijde de heeren De la Forge en Maret, en één tot de radicale linkerzijdede heer Michon. De zes voorstanders van de verplichte uitzetting bestaan uit vier leden van de uiterste linker zijde de heeren Brousse, Desmons, Tony Réveillon en Pelletanéén lid van de radi cale linkerzijde: den heerMadierdeMontjau, en één onafhankelijk republikeinden heer Burdeau. Van zeven Ministers, die Kamerleden zijn, verschenen vijf: de heeren Goblet, Granet, Sadi Carnot, Develle en Sarrien in de afdee- lingen. GRIEKENLAND. De Koning zal weldra op reis gaan, terwijl de Koningin, eene Russische Grootvorstin bereids naar St. Petersburg is vertrokken. Men verzekert, dat gedurende 's Konings af wezigheid het regentschap krachtens eene wet aan den minister Tricoupis zal worden opge dragen. De blokkade der Grieksche havens door de mogendheden blijft voortduren. Deze eischen dat Griekenland zich aan den wil van Europa onderwerpe door officieel kennis te geven van het bevel tot ontwapening. De minister Tricoupis weigert. Indien hij op dat punt toegeeft, zegt hij, zouden de mogendheden ook kunnen beweeren, dat hare toestemming noodzakelijk is, in geval Griekenland zijn leger op oorlogsvoet wil brengen. Griekenland zou alzoo zijne onafhankelijkheid verliezen. Tri coupis zal de mogendheden het hoofd bieden, zoolang de Kamers hem niet omver werpen, en dit zou weken en maanden kunnen duren, want de Griek is taai, als zijn nationale eigen liefde in het spel is. SPANJE. De Osservatore Romano deelt een schrijven mede door Z. H. den Paus den 12 Mei aan Koningin Christina gezonden. De H. Vader drukt daarin zijn blijdschap uit over de ge wichtige gebeurtenis, welke toen nog moest plaats hebben. Z. H. zegt gaarne van de gelegenheid gebruik te maken om de Koningin- Regentes een blijk zijner vaderlijke genegen heid te geven door Peter over haar kind te willen zijn. Het geschenk door den H. Vader aan zijn koninklijk petekind gezonden bestaat uit een rozenkrans, waarvan de koralen zijn voorge steld door prachtige saffieren en robijnen en welke met het familiewapen van Z. H. is versierd. Binnenkort zal een Spaansch gezantschap naar Rome vertrekken, om den Paus voor alles dank te betuigen. Een blad uit Neder-Arragon verzekert dat de Carlisten in die provincie 's nachts in het veld bijeenkomen en slechts op een teeken wachten om den opstand te beginnen. Schiedam, 1 Juni 1886. De minister van Justitie heeft tijdelijk ver lof verleend aan den heer jhr mr G. J. Th. Beelaerts van Blokland, die na de ontbinding der Tweede Kamer weder zijn fnnctiën wensch- te te hervatten als referendaris bij het depar tment van Justitie, van de waarneming van welk ambt hij tijdens den duur van zijn lid maatschap der Kamer, ingevolge art. 1 van het kon. besluit van 5 Februari 1868 Staatsbl no, 18), was ontheven. De Minister van Oorlog verleent Donderdag a. s. geene audiëntie. De Commissi ris des Konings in deze pro vincie heeft, kort na zijn officieel bezoek aan die gemeente, f 300 naar Herkingen overge maakt ten einde het betrekkelijk groot aan tal behoeftige lijders aan mazelen aldaar te ondersteunen. Behalve voedsel worden ook kleedi igstukken en beddegoed door de Com missie tot hulpbetoon" aldaar voor de lijders in ontvangst genomen. Z. M. de Keizer van Oostenrijk, heeft Z. Exc. mgr. Spolverini, internuntius te 's-Gra- venhage, begiftigd met het Grootkruis der Frans Jozef-orde. Het kon. stoomjacht Osborne, met den Hertog van Connaught aan boord, heeft Zater dagochtend te drie uur de haven van IJmui- den verlaten. Zaterdag zijn de bedevaartgangers naar Rome in het vaderland teruggekeerd. W jj vernemen van hen nog de volgende bijzonderheden „Na de audiëntie op 22 Mei drukte Z. H. zijn groote tevredenheid uit over de houding onzer Hollanders, die hem een ware en gioote troost had verschaft en Hij gelaste den presi dent, P. Reuser, den pelgrims te bedanken en hun te zeggen, dat Hij hen den volgenden Maandag tot zijn H. Mis zou toelaten _dat

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1