i zijn als hij altijd op dergelijke wijze kon geholpen worden. Het biljet is daarbij zoo behendig gesteld, dat menig oppervlakkig lezer daaruit zou afleiden dat de wethouder Rodenburg zou tegengestemd hebben toen in de laatste raadszitting werd voor gesteld een som van f 6000 tegen 4% te leenen om het voorschot van den heer Rodenburg af te lossen, hetgeen geheel in strijd is met de waarheid. De liberalen deden wijzer zulke argu menten niet in het midden te brengen zij herinneren slechts aan de ergerlijke wijze, waarop door hen met de rijks- en gemeente-fmanciën ten koste van de arme belastingschuldigen wordt omgesprongen. Bij hot koloniaal werfdepot te Harderwijk is aanschrijving ontvangen, dat alsnog 200 artilleristen en 30 cavaleristen naar ludië moeten uitgezonden worden. Terwijl dr. Schuepman in verschillende plaatsen des lands voor de kiezers optreedt, zal de heer A. F. de Savornin Lobman Dins dag a. s. te Goes en Donderdag daarop te Middelbnrg in kiezersvergaderingen het woord voeren. Op laatstgenoemden dag treedt ook de heer M. A. de Savornin Lobman, die anti revolutionair kandidaat is te Middelbnrg, al daar aL woordvoerder voor de kiezers op, en i wel des namidlags, terwijl voor de redevoe ring van den anderen heer Lohman de avond bestemd is. zou hjj er misschien niet eens vrede mee hebben. Zijn »vrienden" konden licht eens probearen hoe ban leider zelf de proef zon doorstaan. Naar wij vernemen, zal het programma voor den huishondelijken schietwedstrijd van den Bond der rnstende schutterijen, die op 27, 28 en 29 Juni a. s. op de schietbaan der scherpschutters vereeniging Rotterdam zou plaats hebben, door onvoorziene omstandig heden gewijzigd worden. Op gemelde datums gaat de wedstrijd niet door. De meermalen genoemde oplichtster vrouw Van der Meer heeft ook in de voormalige ge meente Delftshaven hare kwade praktijken uitgevoerd. Zij heeft daar, onder allerlei jam merlijke voorweudsels, van het armbestuur reisgeld naar Delft voor zich en haar gezin weten te bekomen, zonder dat echter dat reis geld tot het beoogde doel werd aangewend. Het stelen van jonge ooievaars heelt weder als vorige jaren een aanvang genomen. Bij den landbouwer J. Verschoor te Rijswijk zim ze in den nacht van 4 op 5 dezer weggehaali. De dieven hebben er ééa met gebroken vleu gel achtergelaten. Ook te Andel zijn de jonge ooievaars in den nacht geroofd. Ditmaal was niet door par ticulieren, zooals in vorige jaren, de vermoei ende taak om in den nacht de wacht te houden, opgenomen. Men schrijft aan de L CtAls de lucht helder wordt zijn er nachtvorsten te wachten. Op de hevige onweders toch is de tempera tuur sterk gedaald, zij is zelfs overal beneden de normale en de wind is Noord. In den Atlantischen Oceaan heeft de scheepvaart tal van drijvende ijsbergen ontmoet en ook dat is geen goed teeken om bestendig zomerweder le verwachten. Te Hazerswoude is overleden de heer S. Van Beek, lid van Prov. Staten voor Alfen, 63 jaren oud. Gisteren is in alle kerken van b et Bisdom van Haarlem een collectief schrijven der Nederlandsohebisschoppen voorgelezen, waarbij het hoogwaardig episcopaat het initiatief neemt tot eene waardige feestviering bij gele genheid van het Gouden Priester-Jubilé van Z. H. Paus Leo XIII op 31 December 1887 Op uitnoodiging der vereenigde kerkvoogden heeft zich onder voorzitterschap van den Hoog Eerw. Vicaris-Generaal van het Aarts bisdom Utrecht een hoofdcomité gevormd, hetwelk aldus is samengesteld van het Aarts bisdom de heer Mr. C. M. Blankenheijm, van het Bisdom Haarlem de heer J. J. Beijnes, van het bisdom 's-Bosch de heer Mr. J. M. B. J. van der Does de Willebois van het bisdom Breda de heer J. A. J. W. van Halvan het bisdom Roermond de heer Frits Bergen Quaedvlieg, Secretaris de heer Dr. J. A. H. G. Jansen. Dit hoofdcomité zal een gezamenlijk werken tot een waardige feestviering bevorderen en regelen. De Onderlinge Vereeniging van veehouders tot verkoop van zuivere koemelk te Amster dam heeft, met aanvaDg van Maandag 7 dezer den prijs der melk gesteld op acht cent de kan. De scheikundige analyse der melk opge maakt door dr. Reicher, wordt wekelijks open baar gemaakt. In de Woensdag avond gehouden raadsver gadering van Nieuwer-Amstel, is metalge- meene stemmen besloten tot den aankoop van gronden onder Hilversum, bestemd voor waterleiding, ingeval moeielijkhedea met Amsterdam blijven bestaan over de levering van water door de Duinwaterleiding-maat schappij. Het bericht der N. R. Ct. als zon de Re geering besloten hebben, met 1 September het huis van correctie te Hoorn op te heften en de gevangenen over te breDgen naar de mili taire strafgevangenis nabij Leiden, waar zij intnsschen van de militaire gevangenen af gezonderd zouden zijn, vindt, zoolang daarom trent niets officieels en naders bekend is, te Hoorn zelf weinig geloof te meer daar het Rijk in ue laatste jaren zulke belangrijke kosten heeft gemaakt ter verbetering van dat correc- tieknis. Het Centrumdagblad voor Utrecht en Ne derland, heeft ah bijvoegsel tot het nummer van Woensdag 2 Juni jt. zijnen geabonueerden een lijst aangeboden, waarin men een kort overzicht vindt van de voornaamste bepalin gen der nienwe Zegelwet, benevens een vol ledige opgave van alle ter beurze van Amster dam behandeld wordende effecten, voor zooveel zij gezegeld moeten worden, met vermelding van het bedrag van het zegelgeld. Ook die fondsen, welke niet op de officieele noteering voorkomen, zijn in tegenstelling met andere uitgaven van dien aard, in deze tabel op genomen. Afzonderlijke exemplaren zijn tegen vijf cents verkrijgbaar gesteld aan het bureau van Het Centrum en hij de firma L. Kervel Co., te Amsterdam. Zooals gemeld is, werd Vrijdag de vermoe delijke dader van den moord te Smilde, Roelof G., in hechtenis genomen. Hij is geboeid naar Assen gebracht. De man ontleent nog steeds alle schuld. Ook zijn geen vermiste voor werpen gevonden, maar de aanwijzingen voor de schuld van G. moeten zoo bezwarend zijn. dat zijne voorloopige inhechtenisneming is bevolen. Tjjdens een hevig onweder sloeg te Kloo sterhaar de bliksem in eene arbeiderswoning. De man viel bedwelmd ter neder. De vrouw behield tegenwoordigheid van geest genoeg, om eerst haren man nit het brandende hui3 te sleepen, daarna de vier kinderen te redden, en vervolgens nog eene koe er uit te halen. Van huis en inboedel was verder niets te redden. In Noord-Brabant is weder een geval van hondsdolheid geconstateerd bij een hond, die vroeger gebeten was. Het dier is nu op zijn beurt, na een aantal honden gebeten te heb ben, te Denteren, nabij Den Bosch, doodge schoten. Voortdurend wordt geklaagd, dat op da oostelijke grenzen van Limburg zich wilde zwijnen vertoonen, die aan de veldgewassen veel schade aanrichten. De kinderen J. Wolters hebben aan de curators in het faillissement der firma Gebrs. Wolters te Venlo een nienwe verificatie ge vraagd. Niettegenstaande dit verzet, zullen de curators de aangekondigde 10 pCt. voor- loopig aan de crediteuren uitbetalen. Het programma is verschenen van het op de beide Pinksterdagen te Maastricht te houden internationaal muziekfeest voor harmo nieën, fanfares en zangvereenigingen. Niet minder dan 76 sociëteiten, waaronder nit Aken, Lnik en meer andere buitenlandsch0 Vrijdag-avond is in de vergadering der R. K. Kie3vereeDiging te Goes besloten, tot kan- üidaten te stellen voor de a. s. verkiezing voor twee leden van de Tweede Kamer, de heeren mr A. F. De Savornin Lobman en W. Wil- kecs, kapt.- magazijnmeester der artillerie, te Delft. In eene vergadering der Zevenberg sche af- deeling van de kiezersvereeniging Aoord- Brabant, te Made gehouden onder voorzitter schap van jhr. Jos. de la Court werd besloten ditmaal geen eigen kandidaat voor de Tweede Kamer te stellen, maar de verkiezing aan te bevelen van het afgetreden lid mr. A. Th. C. baron van der Borch van Verwolde. Ook de katholieke kiesvereeniging te Arn hem heeft tot kandidaten voor de Tweede Kamer gesteld de heeren A. baron Schimmel- penninck van der Oije en mr. R. Melvil baron van Lijnden. Volgens telegram uit New-York kan er tussehen 8 en 10 dezer storm weder verwacht worden op de Eng. en Franiche kusten. Dezer dagen reed een dame op den boule vard Hnissman te Paiijs, toen een jong man aan den eenen kant hot rijtuig inwipte, der dame een jnweelen speld ontrukte en den anderen kant er weer uitsprong. De dief werd gepakt, bekende en verklaarde het zeer natuur lijk te vinden dat hij, geen werk hebbende, zich trachte te voeden ten koste van hen die te rijk zijn. Domela Nienwenhuis, dit voorval in zijn blad vermeldende, vraagt ook „Kent men iets dommer en lager dan te sterven van gebrek, terwijl anderen sterven ten gevolge van over daad Hij houdt zich overtuigd, dat zulke dingen meer en meer zullen gebeuren, als bet volk tot bewustzijn komt; dat is zooveel gezegd alsstelen is geoorloofd. De bedoeling van Domela Nieuwechnis zal intnsschen waar schijnlijk deze wezen ga stelen bij anderen, want als men die leer eens op hem zelf toe paste, waar toch ook aardig wat te stelen is,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2