'a jaars geniet, terwijl het onderhoad dier werken voor f1300 '3 jaars was aangeno men. In Hillegersberg wordt sedert 14 dagen vermist Jan Frederiks, 41 jaar, lang en zwaar, gekleed in bruinbombazijnen broek, blauw hemd, lage schoenen, hooge zijden pet en een wollen jas. De burgemeester van genoemde gemeente verzoekt, in het belang van de vronw en de minderjarige kinderen, bericht omtrent den vermiste. De heer Verhulst, directeur der Diligenlia- concerten te 's Hage, heeft als zoodanig zijn eervol ontslag gekregen en is vervangen door den heer Richard Hol, te Utrecht. Het Ltrechtsch Dagblad bevat een uitvoe rig programma van de aanstaande Academie feesten. Op verzoek van de vergadering van gecommitteerden zijn de verschillende kerkbe sturen uitgenoodigd, op Zondag in de te houden godsdienstoefeningen het feest gods dienstig te herdenken. Maandag 21 Juni, te 7 uur 's morgens, zal de feestviering met 20 salntschoten worden geopend. Dienzelfden dag te 10 ure 's morgens, zal de rector-magnificus, de heer dr. J. A. Wijne, in de Domkerk een redevoering honden, ter herdenking van het 250-jarig bestaan der hoogeschool. Na afloop dier ovatie begeeft zich het Studentenkorps in optocht, met banieren, naar het station, om de reünisten af te halen. Te 2j/2 uren 's middags heeft in de Buur kerk plaats het feestconcert, door de gemeente gegeven. Door curatoren, reetor en senaat der hooge school wordt 's avonds te 61 /2 uren een feest maaltijd in het Gebonw van K. en W. aange boden aan de hooge gasten en autoriteiten. Meer dan 100 personen zullen daaraan deelnemen. De studenten hebben verschillende diners, en des avonds is er reünie op de So ciëteit en concert in livoli, dat feestelijk wordt ingericht, gedecoreerd en verlicht wel licht electrisch. Dinsdag-morgen te 11 uren, zal in het Groot-Auditorium de publieke promotie ge schieden van de heeren, die tot doctor honoris causa in verschillende faculteiten zijn be vorderd. Vervolgens zal door de commissie van oud studenten, onder presidium van den heer A. Vrolik, den eenig overgebleven student, die in 1836 met de kap promoveerde, aan cura toren een feestgave worden aangeboden, ten bate van de universiteit door de oud-studen ten bijeengebracht. Te 2 uren 's middags vangt de gekostumeerde optocht aan, voorstellende de Unie van Utrecht (1579), de stichting der hoogeschool (1636) en den Vrede van Utrecht (1773). Te 8 uur vangt de algemeene illuminatie door de stad aan, welke belooft fraai te worded. Dagelijks speelt het carillon. Dat de burgerij tot het uitsteken van de nationale driekleur niet behoeft te worden aangespoord, ligt voor de hand. Woendag, Donderdag en Vrijdag worden geheel ingenomen door stndentenjolen. Zater dag eindelijk is de dag der nationale hard draverij met sjeezen. Ten opzichte -gan het leggen van den eersten steen van het nieuw op te richten universi teitsgebouw is nog niets met zekerheid te be palen, en evenmin ten aanzien van den ge denkpenning, die vanwege curatoren zal worden uitgedeeld. Omtrent het openbreken van de brandkast in de Nieuwe Kerk te Amsterdam deelt het .A. v. d. D. nader mede: Gelijk men weet, bestaan van de brand kast in de Nieuwe Kerk, Ue archieven, enz. bevattende, twee sleutels, waarvan de een in handen is van een gesehorst, de ander van een niet geschorst lid van het kerbestuur der Nederduitsch Hervormde gemeente alhier. Beide sleutels zijn noodig om de kast op de gewone wijze te openen. Nu is Zaterdag-avond naar men ons mededeelt omdat de heer Meynink, nietge- schorst lid, die een der sleutels in zijn be zit heeft en dezen niet terugzond, ofschoon hij uit de kerkelijke commissie getreden was op last van dr. Rutgers, die tot de geschor sten behoort, welke in de kerkeraadskamer voortdurend zitting houden, en die slechts één sleutel had, de brandkast met geweld geopend. Aan een smid is opgedragen, de sloten weder in hun ouden toestand te brengen, waarschijnlijk met bijmaking van een tweeden sleutel, zoodat men voortaan den door deu heer Meynink teruggehouden sleutel niet meer noodig zal hebben. De heer C. R. Vaillant vierde gisteren het feest van zijn 25-jarig regentschap van het Burger-Weeshuis, de oudste inrichting voor weezen, te Amsterdam. Binnen en buiten het gebouw werd lustig feest gevierd. Op 27 Mei jl. verging het zeilschip Suzanna in de Spaansche wateren. De negen man, die de bemanning vormden, trachtten zich in sloe pen te redden. De eene sloep, met vijf JEngel- schen, sloeg om, en allen vonden den dood in de golven. De andere vier, in de tweede sloep, allen Hollanders, werden door een fransch visschers vaartuig opgenomen en te Marseille aan wal gezet. Zondag kwamen de schip breukelingen met het zeilschip Iwee Gezusters behouden hier ter stede aan, na een afwezigheid van drie jaar. AmstCt.) De bekende oplichtster, vrouw Van der Meer, die ook te Amsterdam hare kwade praktijken schijnt te hebben willen uitoefenen, is daar echter gisteren door de politie aangehouden en naar Kampen getransporteerd. Zij heeft opgegeven te Doesburg woonachtig te zijn. De Werkmansbode heeft berekend dat Am sterdam jaarlijks voor ongeveer f 15,000.000 (zegge vijftien millioen gulden) aan brood opeet. Op Maandag 14 Juni zal te Winschoten een groote openbare gymnastieknitvoering worden gehouden van tnrnervereenigingenuit de drie noordelijke provinciën, alle leden van het Nederlandsch Gymnastiekverbond 16 ver- eenigingen zullen er aan deelnemen. Naar men verneemt, zijn in zake van den gruwelijken moord te Hoogersmilde tegen Woensdag e. k. elf getuigen gedagvaard voor den rechter-commissaris te Assen. De 18-jarige Maria B., dienstbode te Leeu warden, werd, na een week in het Ziekenhuis aldaar te zijn verpleegd, door de bemoeiing der politie als zonder middel van bestaan naar haar ouderlijk huis overgebracht. Zeer verheugd was zij, haar stiefmoeder, met wie zij in geen te vriendschappelijke verhouding leefde, niet thuis te treffen, en achtte het dan ook raadzaam, haar terugkomst niet af te wachten uit vrees voor mishandeling vertrok zij weer zoo spoedig mogelijk. Gedurende 3 weken zwierf zij rond, ook 's nachts meest in de open lucht verblijf houdende, totdat zij dezer dagen te Loenen a/d Vecht in hulpbe hoevenden toestand door den veldwachter werd gevonden. Zij is du weder naar Dok- kum teruggezonden. Over Vlissingen reisden in Mei jl, met de mailbooten 3346 personen naar en 3049 van Engeland, totaal 6395 personen, dus gemid deld 206 's daags, een vervoer dat door geen andere Kanaallijn, uitgezonderd de Galais Dover, behaald werd. -nQQQQQQOor DEN" HAAG. Het stoffelijk overschot van mr. W. A. J. baron Schim meipen ninck van der Oije werd haden voormiddag met groote plechtigheid op de begraafplaats Eik en Dui' nen bijgezet. De lijkwagen, voorafgegaan door de boden der Gemeente, een eerbetoon, dat den overledene als Gemeenteraadslid toekwam, was met een aantal fraaie bloemkransen ge sierd, waarbij een van de ambtenaren der gemeentewei-!, die dezen krans, naar luid van het opschrift, als een dankbare herinnering aan de ontslapene in diens vroegere hoedanig heid van lid der Commissie voor de plaatse lijke werken en eigendommen vereerden. Onmiddellijk achter den lijkwagen volgde het offieieele Hofrijtuig, waarin de grootmees ter van het Huis van H. H. M.M., ZEx. graaf Schimmelpenninck van Nijenhnis, als verte genwoordiger des Konings gezeten was. Op den doodenakker waren vereenigd een groot aantal belangstellenden, meerendeels ver tegenwoordigers der aanzienlijkste familiéu, grootofficieren en leden van het civiele en Militaire Huis des Konings, Ministers en Ond- Ministers, de Fransche gezant bij ons Hof, le den der Nederlandscbe diplomatie, leden van het college van Gedep. Staten in dit gewest, van Prov. Staten, het college van Burgemees ter en Wethouders, leden van den Gemeen teraad enz. Het woord werd gevoerd door den heer Patijh, burgemeester der residentie, die in herinnering bracht de belangrijke diensten door den overledene aan het Koninklijk Huis en het Vaderland bewezen, en vooral wees op de diensten aan de Gemeente bewezen als ver tegenwoordiger der burgerij en ijverig en be kwaam lid der commissie van fabricage. ROTTERDAM. De netto-opbrengst van de onlangs in het voormalige Delftshaven ge houden zang- en tooneeluitvoering met de daar aan verbonden tombola, in de Vereeniging van dan H. Aloysins, ten voordeele van de R. K. zusterschool aldaar, bedraagt f 241. LEIDEN. Twee dochtertjes vaneen aan d® Kalvermarkt liggenden schipper vermaakten zich heden middag met touwtje springen. Een aldaar voorbijgaande jongen ontrukte haar dat touw, waarmede hij wegliep. Op bet ge* schreeuw der kinderen sprong de vader van de schnit en zette de dader achterna, die in zijne vaart met. zooveel kracht tegen een wagen aanviel dat hjj onmiddellijk den geest gaf. SCHEVENINGEN. Alhier circuleert een adres aan den minister van Waterstaat hou dende verzoek niet toe te staan dat de Hol' landsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij teB behoeve van den Stoomtram een viaduct maakt over den Scheveningschen Weg, die daardoor geheel zon worden bedorven. AMSTERDAM. Maandag is in het Volks' park onder leiding van burgeres Mell, een» ook voor mannen toegankelijke, vergadering gehouden van de Sociaal- Democratisch

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2