9e Jaarg. Woensdag 16 Juni 1886, No. 2503. Kennisgeving. VERSO H IJ NT DAG E L IJ K S. (Swpcht. Bureau: Markt, E, 3 57. Prijs van~d.it Blad Voor Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertenlieo i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, brengen ter kennis van de Ingezetenen Dat het Kohier der PluRteeliike Directe Be lasting dezer gemeente, vo >r do dienst van het jaar 1886, den 18 Mei jl. door den Ge meenteraad vastgesteld, en den 7 Janij daar aanvolgende door Beenm Gedepnteeide Staten dezer provincie goedgekeurd, aan den Ontvan ger der Gemeente ter invordering is uitgereikt en in atschiilt gedurende vijf maandeD, te rekenen van heden, op de Secretarie der Ge meente voor een ieder ter lezing is nederge- legd. Worder.de voorts een ierer aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de Wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12 Jnnti 1886. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam P. J. VAN DIJK VJ1N MATENESSE. De Secretaris S. A. VERNÈDE, L. S. BELGIË. De eerste Pinksterdag, met zooveel aDgstige spanning door de Brusselsche bevolking ver wacht, is kalm voorbijgegaan. Het is geheel rustig gebleven, maar die rust was toch niet geheel naar den zin der Brusselaars, daar de talrijke vreemdelingen, die anders met Pinksteren de hoofdstad bezoeken uit vrees voor eene ontmoeting met de socialisten mede zijn weg gebleven. Ook in de provinciën en in het geheels district van Charleroi is de rust niet gestoord. De werklieden-partij heeft al leer. te Brus sel het aangekondigde Arbeiders-congres ge houden, waarop bij acclamatie de volgende motiën werden aangenomen lo. Voortzetting van de beweging ten be hoeve van het algemeen stemrecht; 2o. alge meens werkstaking als de partij de daarvoor noodige kracht zal hebben verkregen3o. organisatie van de nieuwe monster-manifes tatie tegen den 18n Augustus, den dag der Belgische volksfeesten. Het Congres heeft voorts besloten om, als de betooging van 18 Augustus mocht worden verboden, 24 uren daarna een algemeene werkstaking door het geheele land af te kon digen. Het Congres heeft een motie van sympa thie aangenomen ten behoeve der veroordeel den van Decazeville, 's Gravenhage, Gent en voor diegenen in Duitscbland, die de belangen der proletariërs hebben verdedigd. DUITSCHLAND. Uit Beieren komen treurige^tijdingen. De ongelukkige koning Lodewijk heeft zich zei ven van het leven beroofd. Terwijl hij met den geneesheer Dr. Gudden eene wandeling in het park van het kasteel Berg deed, is hij in het Starrenbergermeer gesprongen en tegelijk met dr. Gudden, die hem nasprong verdronken. Eene lievige worsteling tusschen beiden schijnt te zijn vooraf gegaan. Dit bewijzen de voetindrukken aan den oever van het meer, ook in het water hebben beiden nog lang geworsteld, zooals blijkt uit de kwetsuren in het gelaat van den dokter. Het ongeval ge schiedde Zondag avond omstreeks 7 uren. Toen de bedienden, door het lang uitblijven van den Koning met den dokter ongerust, nasporingen deden, vonden zij beiden in het water liggen. Aan den oever gebracht wer den zij te bed gelegd en gaven aanvankelijk nog flauwe teekenen van leven. Dr. Muller wendde daarop alle pogingen aan om de levens geesten weder op te wekkendoch moest na tevergeefs alles te hebben beproefd ten 12 ure den dood des Konings eu van den dokter constateeren. Volgens verschillende berichten had de Koning reeds lang aan zelfmoord ge dacht en was daarom tot meerdere zekerheid naar het kasteel Berg gevoerd. Het treurig uiteinde heeft te Munchen diepe verslagenheid gewekt. Eene ofBcieele kennis geving, door Prins Luitpold en alle ministers onderteekend, verklaart, dat ten gevolge van het overlijden van Koning Lodewijk krachtens de verdragen van het koninklijk huis en den staat de broeder van wijlen den Koning, prins Otto nu Koning is geworden. Daar echter deze prins wegens langdurig lijden verhin derd wordt te regeeren, neemt Prins Luitpold krachtens de Grondwet als eerst geroepen agnaat het regentschap op zich en spoort volk en beambten tot trouw aan den Koning en diens plaatsvervanger aan. De generaals en de troepen in de kazernen hebben reeds den eed van getrouwheid aan Koning Otto en den Rjjksbestuurder Prins Luitpold gezworen. ENGELAND. Gladstone beeit tot zijne kiezers van Mid lothian een manifest gericht waarin hij zegt dat de Koningin de ontbinding van het Parlement heeft toegestaan ten einde aan de beslissing der natie te onderwerpen een vraag stuk zoo ernstig en tegelijk zoo eenvoudig als er sinds een halven eeuw aan hun oordeel niet werd onderworpen. Het betreft alleen of Ierland moet geregeerd worden door dwang of dat het zijn eigen aangelegenheden zal regelen. Hij komt tot het besluit. Dat zijn politiek zal strekken tot beves tiging van de eenheid en vermeerdering van de kracht des rijks een einde zal maken aan de conflicten in Ierland en de hulpmiddelen van het land ontwikkelen Dat zij de schandvlek zal uitwisschen, welke de beschaafde wereld aan Engeland, na de overweldiging van Ierland, heeft verbonden en ten slotte de waardigheid van het Parle ment zal herstellen en den vooruitgang der zaken van het land bevorderen. Zaterdag-avond heeft te Sligo (Ierland) een ernstige botsing plaats gehad. Verbitterd door de aanzienlijke beschadiging van het bisschoppelijk paleis, vielen de katholieken de huizen aan van de aanzienlijkste prote stanten, sloegeD de ruiten in en staken een der huizen in brand. Daar de politiemach teloos was om het oproer te dempen, werden de militairen opgeroepen, die, door middel van de bajonet, de straten deden ontruimen. Sedert werd de orde niet weder gestoord. FRANKRIJK. De wet tot uitzetting der Prinsen, die Vrij dag in de Kamer werd aangenomen, is reeds bij den Senaat ingekomen en daar op voorstel der regeering spoedeischend verklaard. Le Figaro meent te weten, dat de niet'va. de verbanning begrepen Prinsen in Frankrijk: blijven wonen en dat alleen de Graaf van Parijs met zijn gemalin en kinderen zal ver trekken. Ook Jerome Bonaparte had zich sinds lang tot vertrek gereed gehouden. De Graaf zal zich vooreerst naar Engeland begeven, van waar hij talrijke blijken van sympathie vooral ook van de Koningin en de Prins van Wales heeft ontva ngen. Volgens 2he limes zou hij voorloopig geen plan hebben zich, ergens bepaaldelijk te ves- tigen, omdat hij wel denkt, spoedig naar Frankrijk te zullen terug keeren, zelfs als de regeeringsvorm onveranderd blijft. Voor 't overige acht de Prins het zijn plicht, om zijn bloedverwanten aan te raden in Frankrijk te blijven, simmers deze verbannings- wet zegt de Prins plaatst mij in een zeer exeptioneele positie van bijzondere onderschei ding, die, had ik zelf ze mij aangematigd, mij als misdaad zou zijn aangerekend ge worden." SPANJE. Koningin Christina heeft afstand gedaan van het inkomen, dat op de civiele lijst voor H. M. is uitgetrokken. Op de Staatsbegrooting voor 1886/87 is een overschot geraamd van 16i/s millioeu,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1