schreven postwissel, groot f 6,321/3 alle inge zonden wegens den lande toekomende gelden. Naar wij van goederhand vernemen, zou de invoer van Nederlandsch vee in Engeland binnenkort weder worden toegestaan Zeer zeker zal de door Nederlandsch Regeering uit gegeven Memorie omtrent de veeziekte hier te lande, tot dien maatregel veel hebben bij gedragen. (A. Awsbl.) De Commissaris des Konings in Noord- Babant, jhr. mr. P. J. Bosch van Drakestein, heeft het eere-voorzitterschap aanvaard van de commissie tot leniging van de schade, door den hagelslag op den ln dezer aan verschil lende gemeenten in N-Brabant veroorzaakt. Gedep. Staten hebben machtiging verleend om ten behoeve van de noodlijdenden een al- gemeene inzameling in de provincie te houden en de regeling enz. opgedragen aan jhr. J. De la Court, mr. L. A. N. Gerrits en jhr. M. A. Snoeck. De Rotterdamsffihe Diergaarde werd den eersten Pinksterdag brzoeht door 325 vreem delingen en 41 kinderen, en den tweeden Pinksterdag door 2978 vreemdelingen en 283 kinderen. Het Panorama de beiue dagen door 2772 personen. De directeur van het postkantoor te Rot terdam vestigt de aandacht der belangheb benden op de gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Bergen (Noorwegen), door middel van het stoomschip Jngerid, waarvan de laatste bnslichting aan het post kantoor is bepaald op 17 Juni a. s., des avonds te 11.30 ure. Door het tweede kantongerecht te Rotter dam werden gisteren twee Rotterdamscbe kooplieden in vogels tot boete of gevange nisstraf veroordeeld, omdat zij in hunne win kels ten verkoop in voorraad hadden gehad leeuwerikken, meerls en spreeuwen, welke volgels geacht worden nuttig te zijn voor landbouw of houtteelt. De vogels, die in be slag waren genomen, zijn in vrijheid gesteld. De heer J. C. Van Marken, directeur der Gist-en Spiritusfabriek te Delft, is in zooverre hersteld, dat hij deze week nog naar de bad plaats Wildungen zal vertrekken. Den 21sten en 22sten Augustus zal iu Den Haag een groote nationale en internationale wieler-wedstrijd gehouden worden. Door Van der Stadt, den spreker op de te 's-Gravenhage gehouden monster-meeting der socialisten, is bij den officier van justitie een aanklacht ingediend wegens dielstal tegen den hoofdcommissaris van politie, den heer Van Schermbeek, die het manuscript zijner rede voering in beslag nam. De Nederlanasche Bank keert op het af- geloopen boekjaar voor elk aandeel van f 1000 een dividend van f 59, en voor halve kwart- aandeelen een evenredig dividend uit.. In verband met de te 's-Hage bijeengekomen internationale commissie tot regeling van den drankverkoop op zee worden aan het Hbl. de volgende ervaring in de havens medegedeeld lo Er zijn coopers, geheel als winkels ter zee ingericht, die alleen om comptunt geld drank, tabak en sigaren, prenten van zeker min allooi en snuisterijen verkoopen. 2o Zijn er ook, die, voorzien van tabak, siga ren en starken drank, er hun werk van maken om in de vloot de mindere viBchsooi ten, als schar, poon, pieterman enz., tegen hun waar te ruilen en de visch in de havens te ver koopen deze soort coopers railt ook voor drank, oud touw, enz. 3o Zijn er ook visschersvaartuigen, dia wel visschen, maar tevens een kleine hoeveel heid sterken drank aan boord hebben, om die in voorkomende gevallen tegen visch te kun nen ruilen. De naar sterken drank dorstende visschers hebben ook de gewoonte om, indien ze geen looper ontmoeten, hier ot daar een buiten haven binnen te loopen en aan opkoopers oude stukken zeil of touw te verkoopen. Die opkoopers voorzien zich, om den handel te vergemakkelijken dan ook meest altijd van een hoeveelheid sterken drank, alvorens zij met bun vaartuigen sloepen (veelal engelsche) tegemoetgaan. Eindelijk is het voor de koopvaardijschip pers geen vreemd verschijnsel, dat een vis- scher hen aan boord klampt, om tegen visch drank te ruilen. Op de bekende aanklacht van den heer mr. Tripels tegen den heer H. Pijls, wegens over treding van art 24 der gemeentewet, heeft de Hooge Raad rechtsingang geweigerd. Gedurende de Pinksterdagen zijn aan het Centraal station te Amsterdam door den Hollandschen spoorweg uitgegeven 41.630 biljetten. De A. O. M. vervoerde op de beide dagen 157,000 passagiers, van de havenbootjes maakten 38,083 personen gebruik. Naar het Hbl. met zekerheid verneemt, heeft het Provinciaal Kerkbestuur van Noord- Holland uitspraak gedaan in de zaak der voor- loopig gesshorste kerkeraadsleden van Amster dam, en zou de tegen dezen ingebrachte klacht zijn gegrond verklaard. Ais een bewijs van belangstelling en ijver mag dienen, dat een der stemgerechtigde in- woners van Zutfen, tijdelijk te Berlijn woon achtig, expres tot het vervullen zijner ver plichtingen als kiezer is overgekomen. Te Marken-Binnen, gemeente Uitgeest, weid dezer dagen een 22-jarig jonkman door eene vlieg in het oor gestoken. Toen geneeskundige hulp werd ingeroepen, bleek het, dat men hier te doen bad met een geval van bloed vergiftiging, waaraan de lijder een dag later is bezweken. Heden is de eerste dag ingegaan van de vier maanden, waarin de honden van een muilkorf moeten zijn voorzien. Of de opmer king van het Ebl., dat de dag der „muilkor ving" samenvalt met den dag der verkiezingen» bijzonder vleiend is voor de liberale Amster- damsche candidaten, zijn wij zoo vrij te be twijfelen. Men moet het van de vrienden hebben(Ti/d). Onder voorzitterschap van jhr De Beaufort, burgemeester aldaar, is te Baarn een com missie tot stand gekomen, welke Z. M. den Koning bij diens aankomst op het lnstslotte Soestdijk een feestelijke ontvangst zal berei den. Bij de Kruislaan in de Watergraafsmeer is op tweeden Pinksterdag een zestienjarige jon gen onder de Gooische stoomtram geraakt. Beide beenen werden overreden, en de knaap was onmiddellijk dood. De bekende harddraver Corsir, eigenaar de heer J. Henri Everts te Zaltbommel, heeft gisteren den eersten prijs van Vincennes (4000 franc) gewonnen. Het planters-comité in Deli zond aau de directie eer Deli-maatschappij te Amsterdam een telegram, dato 14dezer uit Penang verzon den, meldende dat de onderneming Tamaran (in Langkat van den heer Harrison door Atjehers was aangevallen. Twee assistenten werden gedood, ook werden twee soldaten gedood, acht gewond en 4 geweren geroofd. Troepen- versterking werd zeer dringend noodig geoor deeld. «-jucococeet». - DEN HAAG. Het bezoek aan Scheveningen was gisteren, den traditioneelen uitgaansdag van ffjin en alleman" buitengewoon levendig, waartoe niet weinig bijdroegen de wederom met één vermeerderde middelen van vervoer. De beide stoomtrams, langs de Oost en de Westzijde van de stad, vervoerden duizenden ingezetenen en vreemdelingen naar de bad plaats, zoodat de treinen maar werk hadden op en neer te rijden, evenals de rijtuigen van de Haigache tramweg er de zoogen. »snorders". Bij al dat vervoer en al die drukte, die vooral tegen den namiddag bedenkelijke verhoudingen aannamen, gebeurden er, dank zij het goed georganiseerd politie-toezicht, geen buitengewone ongelukken. Eenige oploo- pen, standjes en kleine vechtpartijen, o. a. op bet strand te Scheveningen tasschen de kooplieden in eieren en znnr en de Scheve- ningschejeugd waren de eenige, meestal ver makelijke incidenten. In het KurhiU3 was hei stampvol en moes ten velen die het Concert wilden bijwonen, onverrichterzake aftrekken. DEVENTER. Met groot genoegen is hier de tijding ontvangen, door de directie der Koninklijke Aedcrlandsche Locaalspoorweg- Maatschappij aan den voorzitter van het spoorweg-comité te Lingen medegedeeld, dat zij heeft besloten de aansluiting van haar lijn over AlmeloNordhornLingen enz. aan het duitscbe spoorwegnet te maken, eu dat van den nederlandschen kant terstond met de voor bereidende werkzaamheden zal worden be gonnen. HAELEN. Het groot schuttersfeest in deze gemeente waaraan door 27 schutterijen uit Limburg en eenige buitenlandsche plattelands schutterijen op den 2en Pinksterdag werd deelgenomen, werd door fraai weder begunstigd. Het opgekomen publiek was buitengewoon talrijk, en een alleraardigst gezicht was het om die menigte, waaronder de vreemdste soort van uniformen, te zien bewegen in de net ver sierde feestweide. Om 10 uur had de optocht der gezelschappen plaats en de aanbieding van den eere-wjjn op bet raadhuis. Om 1 nnr begon de wedstrijd. De muziek van Heel gaf bij die gelegenheid een concert. De eerste prijs van het vogelschieten werd be haald door de schntterij van S walmen, zoodat men in die gemeente helt volgend jaar het schntterfeest zal honden. MAASTRICHT. Gisteren morgen is buiten de voormalige Boschpoort eene vrouw vermoord gevonden. Dinsdag ochtend ontdekte een korporaal die aan de voormalige Boschpoort de wacht had, in zijne nabijheid het lijk eener vrouw. Hij gaf hiervan kennis aan de politie, die onmiddellijk ter plaatse verschenen, dadelijk bemerkte, dat bier eene misdaad had plaats

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2