9e Jaarg. Vrijdag 18 Juni 1886. No. 2505. VERSCHIJNT DAGELIJKS. ülpneM (Swpchf. Stnittitlaiutetty Juichten. Bureau: Markt, E, 357. duitschland. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Francop. postdoor geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der AdverteutiOn Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BELGIË. Weder dreigt in het kolendistrict eene alge- meene werkstaking uit te breken. Te Flenu hebben 2500 arbeiders het werk gestaakt, zij dwongen de mijnwerkers van Quarignonhun voorbeeld te volgen. De werkstaking dreigt algemeen te worden. De gouverneur van Henegouwen is naar eenige punten vertrok ken, waar de werkstaking zich heeft geopen baard, en een escadron lanciers heeft zich naar Hornu begeven, terwijl een ander esca- dion weldra naar Quarignon zou vertrekken. Het bericht dat dr. Schleiss, lijfarts van Koning Lodewijk van Beieren zou verklaard hebben, dat de Koning niet krankzinnig was, wordt thans formeel tegengesproken. Bedoelde geneesheer verzekert, dat hij zoodanige verkla ring niet heelt gegeven. Deze en andere derge lijke berichten omtrent den toestand in Beieren worden toegeschreven aan de socialisten, die van de tegenwoordige moeielijkheden gebruik maken om verwarring te stichten. De Rijksdag is tegen 30 Juni e. k. bij eengeroepen. Prins Von Bismarck schijnt bepaald een eindbeslissing nopens de brande wijnbelasting te willen uitlokken. Uit Posen wordt bericht, dat de zg. Ktaatspastoors door de Regeering benoemd gedurende den (.ulturkampf van wien er nog zes in het diocees Posen- Gnesen werkzaam zijn, zich allen aan den nieuw benoemden Aartsbisschop hebben onderworpen. Conflicten zijn dus niet in genoemd diocees te wachten. ENGELAND. Gladstone zal morgen naar Schotland ver trekken. Hij zal Maandag aanstaande te Edinburg het woord voeren voor zijne kiezers. In den loop der volgende week, zal hij ook te Glasgow eene redevoering houden. Er had gisteren te New-Castle eene betooging ten voordeele der Home-Rule plaats. In al de streken van het rijk worden meetings aan gekondigd. De verkiezingsstrijd is overal aan den gang. FRANKRIJK. De betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland zijn in' den laatsten tijd weder meer gespannen. De Aordd. Acgem. Zeit. bevat naar aanleiding der Spionnenwet een officieus artikel, blijkbaar uit de rijkskanse larij afkomstig, waarin Frankrijk de les wordt gelezen. De Senaat heeft gisteren tot leden der Commissie van Rapporteurs voor de Verban- ningswet gekozen zes tegenstanders en drie voorstanders van het aanbangig ontwerp. Naar de verhouding der uitgebrachte stemmen zouden 116 stemmen legen en 109 voor het ontwerp zijn maar de algemeene opinie blijft dat in de openbare zitting het ontwerp met een meerderheid van 25 k 30 stemmen zal worden aangenomen. HET OOSTEN. Prins Alexander van Bulgarije heeft Maan dag de nationale Vergadering met eene troon rede geopend. Hij bracht een warme hulde aan de natie en het leger en herinnerde de roemrijke feiten, die tijdens den oorlog met Servië voorvielen. Hij wees er op, dat de vereeniging van Bulgarije en Rumelië, zoo lang betracht, thans een voltrokken feit is. De hulpmiddelen van het land werden groo- tendeels door den oorlog uitgeput. Er zijn nieuwe opofferingen noodig, om den finan- cieelen toestand te verhelpen. Het land zal zich die opofferingen getroosten en aan het gouvernement de ondersteuning verleenen, die het noodig heeft. ROME. Het Vaticaan heeft een nota naar Peking gezonden de mededeeling bevattende, dat de H. Stoel het voorstel van China tot het zen- Jen van een nuntius naar Peking aanneemt. Het Vaticaan zal evenwel worden vertegen woordigd op een wijze, dat ook Frankrijk er genoegen mede nemen kan. Het Concordaat tusschen den H. Stoel en Montenegro zal binnenkort te Cettinje ge teekend worden het bepaalt de katholieke hiërarchie en de vrijheid van godsdienst en bezoldiging door den Staat van den aarts bisschop van Antivari. Schiedam, 17 Juni 1886. - Heden morgen ten acht ure bad in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie het plechtig „Requiem" plaats als Uitvaart voor den WelEd heer J. G. Beukers, voorheen groot handelaar en industrieel en geruimen tijd lid van den gemeenteraad, den 10 dezer in den ouderdom van ruim 83 jaren te dezer stede overleden. Het priesterkoor, dat smaakvol ia rouw was gedecoreerd en in een stroom van waslicht schitterde, bood een indrukwekken- den aanblik, terwijl het koorgezelschap met eenige krachten van elders versterkt op ver dienstelijke wijze de derde mis van Verhulst uitvoerde. Het meest trc ff rode van deze plech tigheid was zeker wel, dat zij werd bijge woond door zoovele armen en hulpbehoeven den, die zoo langen tijd de liefdadige zorg van den waardigen overledene genoten hebben en door een stil en innig gebed voor de zielerust van hun verscheiden weldoener een sprekend bewijs van dankbaar aandenken gaven. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangegeveneen hand wagen, een duimstok, het onderstuk van een zilveren oorbelletje, een lederen ceintuur, een corset, een muilkorf, een echel, een zwart ka toenen parapluie, een gekleurd kindersokje en kousje, gemerkt O. O., een rood kinder handschoentje en een jong, zwart krulharig doeshondje. De minister van Staat, minister van Bin- nenlandsche Zaken, en de minister van Finan ciën hebben goedgevonden, hun beschikking van 17 Aug. 1885 in zoover te wijzigen,dat in- eu doorvoer van lompen, gebruikte klee- diugstukken en ongewasschen lijf- en bedde- goed, afkomstig uit Frankrijk, weder wordt toegelaten. De gewone audiëntie van den minister van Koloniën zal morgen niet plaats hebben. Niet de »Nederlandsche Bank" maar de »Nederl. Handelsmaatschappij" keert over 1885 f59 dividend per aandeel f1000 uit. Het saldo van 's Rijks schatkist bedroeg op> 12 dezer f26.267.413.23. Van af den 6 den tot en met den I2den Juni zijn langs den Nieuwen Waterweg bin nengekomen 64 stoom- en 25 zeilschepen, en. vertrokken 56 stoom- en 22 zeilschepen. De Ned. Zendingsvereenigingen hebben in 1835 de som van. f 217,373,34 ontvangen. De uitgaven waren daarentegen f 247,694,95, na- deelig saldo f30,323,61. Uit de opgaven van een groot aantal plaa t- sen, welke wij ontvingen, zouden wij afleiden> dat er verbazend druk gestemd is, de uitzon deringen daargelaten, zooals Rotterdam, waar slecht is gestemd. Van de 2886 kiezers dezer stad kwamen er slechts 1717 op, te Kralin gen 161 van de 372te Schiedam hebben 408 van de 510 kiezers van hun stemrecht gebruik gemaakt. Onder de gemeenten, waar ijverig gestemd werd, staat Zalt-Bommel bovenaan; hier kwamen, de 186 kiezers allen; zonder uitzondering, ter stembus. Te Tiel

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1