kwamen er 347 van de 366 op; een lamme werd door drie personen naar de stembus gedragen. Te Schoondijke 53 van de 57. Zoo ging het in een aantal plaatsen van het plat teland. Over het algemeen gelooven wij dat op het platteland beter gestemd is dan in de groote steden. Msb De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Noord-Amerika bestaat door middel van het Stoomschip „Schiedam", waar van de laatste buslichting aan het Postkan toor is bepaald op den 19 Juni a. s. des morgens te 5.45 ure. Gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar Ned.-Indië en Padang bestaat door middel van het Stoomschip „Zeeland" waar van de laatste buslichting aan het Postkan toor is bepaald op den 19 Juni a. s. des na middags te 121/3 ure. De firma J. Laming en Sons te Botterdam heeft voor de te Edam te houden landbouwten toonstelling in Augustus een gouden en een zil veren medaille uitgeloofd voor den besten stapel van minstens 200 Edammer kazen. Boven dien wordt der boerin-maakster een prijs in geld verzekerd. Het programma van den Internationalen roeiwedstrjjd op Zondag 27 dezer uitgeschre ven door de Delftsche Srudenten-roeivereeniging »Laga." is als volgt a. Vierriemsgieken. Seniores,Inleggeld f 10. Prijs f 200 en vijf zilveren medailles. Premie loleggelden. b. Vierriemsgieken. Juniores. Inleggeld f5. Prijs 5 gouden medailles. Premie Inleggelden. c. Tweeriemsgieken. Seniores. Inleggeld f 10. PrijB f 100 en 3 zilveren medailles. Premie Inleggelden. d. Tweeriemsgieken. Juniores. Inleggeld f 5. Prijs 3 gouden medailles. PremieInleggelden. e. Sculling outrigers. Inleggeld f 2.50. Prjjs f 40 en zilveren medaille. Priemie Inleggelden. Travelling canoes. Inleggeld f 2.50 Prijs f25 en zilveren medaille. Premie '.Inleggelden. g. Wedstrijd voor schippers en varensgezel len, geroeid in sloepen, vletten enz. dooreen man, en gestuurd door eene vrouw. Prijs 15. Iste premie: f7,50; 2de premie: f2.50. De inschrijving tot deelneming moet ge schieden vóór 24 Juni. Over een vermakelijke kiesmanoeuvre deelt het Dagblad v. Zuidholland het volgende mede Men beweert, misschien niet ten onrechte, dat de verkiezingBlectuur over 't algemeen nogal vervelend is. Het mag daarom gewaar- deetd worden, als er ook eens iets vermake lijks tusschen gegooid wordt. Vier haagsche kiezers geven aan de liberale candidaten voor de Tweede Kamer hun open lijken steun, omdat zij o. a.zeer ontevreden zijn over de akelige manier, waarop ons Pad huis te Soheveningen ons is ontnomen", en zij „tot aller genoegen en voorspoed de aloude haagsche kermis willen gehandhaafd zien." Als candidaten, door zulke opvroolijkende .argumenten gesteund, er nu nog niet kwamen Blijkens het 14de jaarverslag der Algemeene Nederlandscha Vrouwen-vereeniging >Tessel- Bchade" telt deze vereeniging 34 aideelingen en correspondentschappen met 3116 leden, zijnde 79 meer dan een jaar te voren. De meeste lei^sn en donateurs telt men te's Gra ven hage (400), Amsterdam (511) en Botter dam (234), liet batig saldo der algemeene kas bedraagt f 536,28, dat der loi dskas f288.05. De begrooting der uitgaven voor het ingetreden verasnigingsjaar bedraagt f1155. De gelegenheid om het volle licht te do%n schijnen over de kwestie-Verhulst is door het Bestuur van het »Concert-Diligentia," te 's-Gravenbage aangeboden op Zaterdag 23 dezer, 's avonds te Half 8, is een vergadering der leden belegd ter behandeling van een voorstel van het Bestuur»Toekenning eener jaarlijksche uitkeering aan den heer Verhuist." De Amsterdamsche Omnibus-maatschappij heeft besloten ean 4 parcents-leening van f 2,500,000 aan te gaan, ter aflossing der be staande 41/» percents-leening van gelijk be drag. Verscheiden ongelukken zijn op de beide Pinksterdagen voorgevallen. Maandag-ochtend is een man, werkzaam aan de bierbrouwerij De Amstelte Amsterdam, met zijn hoofd tnsschen een machine geraakt. Met verbrijzelden schedel werd hij naar het Gasthuis gebracht. Op het vermoeden, dat de brand, die eenige dagen geleden in het postkantoor te Hoorn ontstond, aan kwaadwilligheid zon zijn te wij ten, is gisteren de commies H., die op dat kantoor werkzaam was, gevankelijk naar Alk maar vervoerd. Den tweedea Pinksterdag viel te Soestdijk een rijtuig, bij het keeren, omver. Een heer en twee dames, die er in zaten, werden zwaar gewondde heer had twee ribben gebroken. Zij werden dadelijk naar bet hötel Lbink ge dragen, waar geneeskundige hnlp werd inge roepen. Zeer zelden ziet men den bliksem op zoo'n vreemde manier een huis havenen als dat Zater dag-avond gebeurde in de pastorie te Noord- wijk, gemeente Marnm. In de beide voor kamers, studeerkamer, kenken, zolder en kelder zijn de glazen, plafonds, muren en andere deelen beschadigd. Bij de voordeur en boven in den gevel werden gaten in den muur gesla gen in den omtrek van de schel) waarvan de draden smolten, is alles als door zwavel ver- biand. Op het bovenvertrek werd de stoel vóór de studeerkamer omgeworpen. In de al koof werd de beddeplauk weggerukt en het attribuut, dat er op behoort, omvergeworpen. Er onder, in den kelder, werden potten met melk omhoog gesmeten, en op twee plaatsen is daar een gaatje in den muur. In 't achter huis werd een aker met melk in de lucht gesmeten en smolten de waterbuizen naar den regenbak op meer dan ééa plaats. Boven op het huis werden veel pannen in gruis ge slagen in één woordhet geheele huis ziet er van voor tot achter en van boven tot beneden vreemd nit. Alleen in de tuinkamer, waar, fceel toevallig, alle hnisgenooten warén, is niets gebeurd. ProvGr on. Ct.) Te Assen werden eergisteren de kiezers door den stads-omroeper, bij bekkenslag, opgewekt om hun kiesplicht te vervullen. Onder de gemeente Brandwijk is zekere G. Boud 55 jaren, verdronken. Men vermoedt dat hij een bad wilde nemen de kleeren lagen op den kant. üit Vaassen meldt men dd. 13 Juni nader: Gisteren woedde boven deze gemeente een hevig onweder, waarbij de bliksem in de lompendoos van de papierfabriek van den heer Aarnink sloeg en aldaar eenige schade ver richtte, zonder brand te veroorzaken. Alvo rens het gebouw te verlaten, trof de bliksem nog 4 werklieden, waarvan twee onmiddellijk dood waren, en twee gelukkig slechts licht getroffen, zoodat deze reeds weder hersteld zijn. NR. Cl) Op Pinkster-Maandag is te Helmond een eigenaardig feest gevierd. Het aldaar bestaande aloude Schuttersgilde der H. Catharina had namelijk tegen dien dag een schietwedstrijd uitgeschreven, waaraan 32 gilden deelnamen. Voorafgegaan door een drietal maréehanssées en een earewacht te paard en vergezeld van het plaatselijk muziekgezelschap, trokken die 32 gilden des voormiddags in optocht door Helmonds straten. Die optocht leverde een hoogst eigenaardigen en zeer schitterenden aanblik op. Zoodra hij geëindigd was, begon de wed strijd. Er werd met opgewektheid naar den vogel geschotenen toen de kamp beslist was en de prjjzan waren uitgereikt, keelden de deelnemers dankbaar en voldaan huiswaarts. Het muziekfeest, door de Sociëteit Apollo te Maastricht, Zondag en Maandag gegeven is naar wenscb geslaagd. De 72 zang- en muziekgezelschappen nit Nederland en België, die aan dit feest deelnamen, deden zich beur telings op vier verschillet de plaatsen der stad hooien en wedijverden, om de beste stukken nit hun repertoire ten geboore te brengen. Het fraaie weder had honderden vreemde lingen naar de stad gelokt, zoodat zich den geheelen dag een bonte menigte door de stra ten en langs de pleinen bewoog. De orde is niet gestoord geweest, en het feest liep naar weusch af. De 2000 fr. aan premiën zijn bij loting ten deel gevallen aan de volgende Sociëteiten Lnik, Les êchos du bots, fr. 600Herstal, Les vrais amisfr. 400St Geertruid, L Oni on chorale, fr. 300Klimmen, DEcho de la montagne, fr. 200Warsage, DHarmonie de Warsage, fr. 400Oud-Vroenhoven, De Zang- vereenigingfr. 100. Dinsdag jl. zijn de graven der H. Martelaars van Gorcnm te Brielle bezocht door de pro cessie nit Geertruidenberg, ter sterkte van 275 pelgrims. DEN HAAG. Voor genoodigden werd he den de door de Vereeniging Arti et Industrial uitgeschreven vaktentoonstelliDgin hetgebouw der Teekenacademie geopend. De tentoonstel ling zal als pro at van 't geen deNederland- sche nijverheid, niet alleen nit het oogpunt van technische bewerking, maar ook van smaak in 't kiezen van ontwerpen vermag, zeer zeker op menigeen een verrassenden indruk maken. Er zijn nitnemend fraaie inzendingen en aan de commissie, die de tentoonstelling in richtte, komt den lot toe dat zjj door een smaakvolle schikking aan het geheel een zeer aantrekkelijk aanzien heeft gegeven, zoodat het aan een smaakvol gerangschikt museum doet donken. Onder de degelijkste inzendingen behoort het gesmeed en gedreven ijzerwerk van de firma G. J. Vincent Co. te Schiedam. Dit is de fraaiste inzending op dit gebied. 's-GBAVENDEEL. Gisteren vierde men iö deze plaats een recht genoegelijk feest ter gele genheid van het 25-jarig jnbilé van den heer F. E. Vaarzon Morel, burgemeester dezer gemeen te. De reeks feestelijkheden werd geopend met een gecostnmeerden optocht, aldus samenge steld le de Batavieren 2e edelen en burgers uit den tiji vau Kloris V 3eedelen en burgers

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2