9e Jaarg. Woensdag 23 Juni 1886. No. 2509. V E R S C H IJ NT DAGE L IJ K S. imitafemckhq fqithtenr. JilgpMit dwpchi Bureau: Markt, E, 357. E COURA Prijs van dit Blad: voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentidn i Van 16'regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.1© Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. DU1TSCHLAND. De Beiersche Heerenkamer, na drie zittin gen te hebben gewijd aan de bespreking dei- stukken, welke men aan haar onderzoek had onderworpen, heeft bij eenparigheid het regent schap van prins Luitpold goedgekeurd. Gis teren moesten de vereenigde Kamers bijeen komen. Sommige dagbladen hadden gemeld, dat er bij den graaf van Parijs pogingen waren gedaan, opdat hij de leening zou hebben ge waarborgd, die men wilde uitschrijven, om den financieelen toestand van den koning van Beieren te regelen. De graaf van Parijs heeft dit nieuws volkomen doen logenstraffen. De keizerlijke prins van Japan, vermoe delijke troonopvolger, prins Fushimi, is Zater dag namiddag te Berlijn aangekomen. Hij werd aan het station door het japansch gezantschap ontvangen. Gisteren werd den prins door den keizer gehoor verleend. ENGELAND. Zondag 20 Juni werd in Engeland een nationale verjaardag gevierd. Koningin Vic toria trad het 50e jaar harer regeerirg in, daar zij den 20n Juni 1837 den troon besteeg, na den dood van haar oom koning William IV. In de geschiedenis van Engeland zijn er slechts drie vorsten, die eene langere regeering hadden. Hendrik III regeerde 56 jaar, Eduard III 50 jaar en George III 60 jaar. Ter gelegenheid van dezen feestdag zal de prins van Wales, als vertegenwoordiger zijner moeder, den eersten steen leggen der nieuwe Theemsbrug aan den Tower. Het stedelijk bestuur heeft 1500 gasten uitgenoodigd en het gansche hof zal de plechtigheid bijwonen, in rouw, ter gelegenheid van den dood des konings van Beieren. Donderdag zullen er groote feesten in Crystal Falace te Sydenham plaats hebben, Welke 's avonds met een overheerlijk vuur werk zullen besloten worden. Doch de receptie en het bal dat de lord- "tayor en de lady-mayoress Vrijdagavond in guildhall (stadhuis) zullen geven, zullen in Pracht al de andere feesten overtreffen. Er ZSn ongeveer 50C0 nitnoodigingen gezonden. FRANKRIJK. De Minister van BuitenlandscheZaken heeft, m een onderhoud met den Engelsehen am bassadeur, met betrekking tot de bezetting van 6 Nieuwe Hebriden de vei klaringen herhaald, Welke in het Dritsche Parlement reeds zijn medegedeeld. Eet hijsckun van de Fransche ïfag op die eilanden lag niet in de bedoeling der Fransche Regeering. Zij is daar slechts opgetreden tot bescherming van haar onder danen. De Kardinaal-Aartsbisschop van Toulouse heeft den minister Goblet doen weten, dat het Eucharistisch congres doorgaat en hij de geheele verantwoordelijkheid op zich neemt. Het hof van assises te Rodez heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak van den moord des heeren Watrin te Decazeville. Zes der beschuldigden, onder welke twee vrouwen zijn vrijgesproken. De vier overigen zijn veroordeeld, de een tot acht jaren dwang arbeid, de tweede tot zeven, de derde tot zes en de vierde tot vijf jaren tuchthuisstraf. OOSTENRIJK. De rivieren Ternes en Bunga zijn uit hunne beddingen getreden, waardoor duizenden hek- taren lands zijn overstroomd. Twee dorpen werden geheel verwoest en de stad Temesvar staat gedeeltelijk onder water. De meeste rivieren in Transylvanië zijn insgelijks ge wassen. Men is zeer bevreesd dat ook deze buiten hunne oevers zullen treden. SPANJE. De geruchten omtrent onlusten, welke in verschillende streken van het land zouden uitbarsten, schenen in de officieele kringen niet ernstig te worden opgenomen. Toch heeft de Regeering voorzorgsmaat regelen genomen en laat verscheiden streken door vliegende kolonnes bewaken. Bovendien vergezellen twee of drie soldaten al de spoor treinen. Schiedam, 22 Juni 1886. Wij ontvingen zoo even een vrij uitvoerig schrijven van den heer J. M. van der Schalk, gedagteekond 21 Juni, naar aanleiding van het artikel»een nieuwe Kiesmanoenvre,voor komende in ons nummer 2496. De geheele opname komt ons thans over bodig en nutteloos voor, doch gaarne deelen wij, ter wille van den heer v. d. Schalk hier mede, dat hij in zijn schrijven de aangevoerde praktijken afkeurt. Bij zegt namelijk „of ik praktijken als de door u in bovenstaan d arti kel genoemde al of Diet goedkeur, is het waarlijk nog noodig dit aan het publiek mede te deelen, vior iemand, die zooals ik, zijn geheel leven in Schiedam heeft doorge bracht en gedurende eenige jaren aan de publieke zaak een werkzaam aandeel nam en verder»Mij dunkt dan zijn we alvast op den goeden weg, om dergelijke praktijken t is zeker niet noodig u te zeggen dat ik ze zeer verkeerd vind) voor 't vervolg te voor komen." Dat hij eerst thans, zoo lang narfloopvan de verkiezing, zich hieromtrent uitlaat, ver ontschuldigt de heer v. d. Schalk met de woorden „Gij znlt zeer goed begrijpen, Mijne Heerer, dat het mij als kandidaat, niet paste mij op het laatste oogenblik in den verkie zingsstrijd te werpen, te meer nog, daar uwe beschuldiging eigentlijk niet mij moest gel den, maar wel degenen die voor mijne kandi datuur ijverden." Wij maken tevens van deze gelegenheid gebruik er op te wijzen, dat men in een strooi biljet, verbolgen over ens artikel, beeft ver spreid, dat wjj niet goed waren ingelicht en dat aan geen enkel Katholiek de lijst is aan geboden. Maar vragen wij op onze benrtis het niet even afkeuringswaardig die manoeuvre aan te wenden bij anti-revolutionairen als bij katho lieken ook hieromtrent zal het gevoelen ven den heer v. d. Schalk wel met het onze strooken. M. de Koning heeft thans zijne reis naar Nederland aldus geregeld, dat de vor stelijke familie 25 Juni van Wildnugen naar Arolaen vertrekt, om over Scherfede Win terswijk op 1 Juli a. g. te Srestdijk aan te komen. De opper-ceremoniemeester maakt bekend, dat, ingevolge de bevelen des Konings, het hof voor den tijd van veertien dagen, ingaan de henen, den lichten rouw heeft aangenomen, wegens het overlijden van Zijne Majesteit Bo dewijk II, koning van Beieren. De Minister van Binnenlandsche zaken, de heer Heemskerk, wordt eerst in het laatst der week uit Aken terug verwacht. De begrooting van Zuid-Holland over 1887 is zoo ontworpeD, dat 8 opcenten op de hoofd som en grondbelasting (gebouwde en onge bouwde eigendommen) dienst 1887 en 5 op centen op die der personeele belasting, dients 1886/87 zullen geheven worden. In de 6 Juli te houden vergadering der Provinciale Sinten van Znid-Holland zal onder meer bet voorstel ter tafel komen om aan de Vereeniging tot het verleenen van hulp aan minvermogende ooglijders te Rotterdam een subsidie van f 2000 toe te kennen in plaa ts van f 1000.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1