gemaakt. Reeds wordt in het midden van het terrein een wachtlokaal opgericht, dat door vorm en inrichting geheel aan de verwach ting schijnt te znllen beantwoorden, terwijl aan de noordzijde een gebouwtje, van alle noo- dige reddingstoestellen voorzien, zal geplaatst worden. Naar wij uit goede bron vernemen zal het Kerkbestuur der parochie van O. L. V. Visita tie alhier aan houders van ongezegeide obliga ties ten laste dier Kerk de gelegenheid ver schaffen, om die obligaties door behoorlijk gezegelde stukken te verwisselen. Wij juichen dien maatregel ten zeerste toe en hopen dat zij ook bij andere bestnren navolging zal vinden. Onder het aan Z. M. den Koning op Soestdijk toe te voegen gevolg behoort nog vermeld te worden baron Van Znijlen van Nijevelt, als referendaris van Zr. Ms. Kabinet. De Minister van binnenlandsobe zaken, de heer Heemskerk, is eergisteren avond van zijne verlofreis naar Aken teruggekomen, en heeft gisteren zijne functiëo aan het Departement hervat. Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken is door de Nederlandsche Vereeniging voor teekenonder wijs bij adres het verzoek gericht em maatregelen te willen nemen ten einde te verkrijgen, dat het onderwijs in het teeke nen allerwegen in de openbare scholen worde gegeven in afwachting eener herziening der wet op het lager onderwijs, waarbij het teekenen onder de verplichte leervakken wor de opgenomen. In de Zomervergadering der Staten van Zuid-Holland, Dinsdag 6 Juli a. s. te houden, zal o. a. ter tafel komen: lo. Een voorstel tot overneming van het jaagpad langs de Leidsche Vliet, van den Leidschendam tot Leiden, alsmede de nieuwe trekvaart en daarnevens gelegen jaagpad, ge naamd het Studentenpad, en tot het heffen van rechten voor het gebruik van bet jaagpad langs de Vliet en voor het overzetten met de schouw aan den Hofweg 2o. Een voorstel tot wijziging van het reglement voor het hoogheemraadschap van Delfland en verder voorstellen tot vaststelling van een reglement voor het Waterschap de Noordsluis opheffing van den polder Rnbroek en Spiegelnisse, wijziging van de reglementen voor den polder Prins Alexander, den Oost- boschpolder c. a., den polder Sliedrecht, den 'Nnmanspolder, en eindelijk twee adressen met verzoek, dat verbetering der Kromme Gouwe door de provincie worde ondernomen. Wij herinnereD er onze lezers aan, dat met 1 Jnli as. een nieuw telegramtarief voor het internationaal verkeer hier te lande in werking zal treden, dat op de telegiaafconfe- rentie, van 10 Augastas tot 17 September 1885 te Berlijn gehouden, vastgesteld is. Volgens dat tarief zal de prijs bestaan uit een taks per woord, zonder eenig vastrecht, zooals thans bij de binnenlandsche tele grammen wel het geval is. Die prrjs zal voor de meeste Staten lager .zijn dan tot nog toe bepaald was. Na 1 Jnli zal b. v. een telegram van 15 woorden nit Nederland kosten: naar Denemarken f 1,60 (thans nog f 2), naar Spanje f 2.15 (thans nogf f 3.30) naar Zwitserland f 1.60 (thans nog f 2.20), naar Dnitschland f 0.90 (thans nog f 1,15) naar Frankrijk evenwel f 1.55 (thans nog f 1,50) en naar Turkije f 4.25 tegen nu nog f 4.10. De namen van plaats en land van bestemming mogen voortaan op de adres sen in één woord geschreven en dan ook als n woord gerekend worden. De Jaarlijksche Bedevaart naar de graven der HH. Martelaars van Gorcum te Brielle is weder begonnen. Behalve de reeds vermelde processiën, zullen nog op de volgende datums bedevaarten uit de daar na te noemen plaatsen naar de H. Mariel-plaats vertrekken. 30 Juni Moerdijk. Ia de maand Juli den 1 's Hertogenbosch, 5 Gouda, 6'a-Gravenhage 7 Kralingen, 9 Delft, 11 Brielle en Hellevoet- sluis, 12 13 en 14 Rotterdam, 15 Amsterdam, 20 Leiden, 21 Dordrecht, 22 Haarlem, 26 Lei- deD, 27 Soeterwoude, 28 Westland, 29 Schie dam. In de maand Augustus den 2 Kaatsheuvel, 3 's-Gravenhage, 4 Vlaardingen, 5 Wassenaar, 9 Breda, 10 Rotterdam, en Overflakkee. Uit het kiesdistrict Goes schrijft men ons Alles wordt aan de liberale zijde voor de aanstaande herstemming op haren en snaren gezet. Zendelingen worden allerwege door de centrale kiesvereeniging te Goes uitgezonden ter bewerking van de kiezers. Zoo zullen open lijk te Heinkenszana en Wemeldinge optreden de heeren Heyse, nit Zierikzee, en G. A. Vor- sterman van Oijen.openb. schoolhoofd te Aar denburg, terwijl Noord-Beveland zal worden bezocht door mr. E. Fokker van Middelburg, die o. a. te Cortgene een spreekbeurt zal ver vullen. En buitendien heeft men natuurlijk ook nog de stille wervers, niet minder actief. Het beste middel voor de anti-liberalen, om dat nog zooveel mogelijk in de hand te werken, zou wel zijn, zich te laten verlokken tot tweedracht in eigen boezem. (Z>.) De levering van het brood ten behoeve van het Burgerlijk Armbestuur te Rotterdam, gedurende het tweede halfjaar, is opgedragen aan de machinale Broodfabriek de Korenaar" in het voormalige Delftshaven. Te Delft is opgericht een Handelsvereeni- ging, ten doel hebbende verbetering t e brengen in den slechten toestand, waarin handel en industrie verkeeren. Het voornemen der op richters is, om voornamelijk te strijden tegen de groote uitbreiding, die het stelsel van coöperatie in den laatsten tijd verkregen heeft. Ter gelegenheid van een door de studenten- roeivereeniging »Laga", te Delft, op morgen. 27 Jnni te houden roeiwedetrijd, zal de scheepvaart op de Schie nabij de Zwet 1000 M. naar de zijde van Delft en 700 M. naar, de zijde van Ouwerschie, voor andere vaar tuigen dan tot den roeiwedstrijd behoorende, gestremd zijn gedurende eiken wedstrijd van des middags 12 uren tot des middags 5 uren. Aederland en Oranje en Recht voor Allen, te Leiden, hebben voor een lid van deProv. Staten in het hoofdkiesdistrict Alfen kandidaat gesteld den heer S. Van Velzen, te Allen. In het district Alfen is door de liberale kiezers tot kandidaat voor iid van de Prov. Staten gesteld de heer J. D. VaD den Akker, te HazerBWOude, die de kandidatnnr heeft aangenomen. Van de 109de algemeene vergadering en het congres der Nederl. Maatschappij ter be vordering van njjverbeid, te houden in Haar lem van 12 tot 16 Juli is het programma verschenen. Toeu de jachtopziener N.N. te Noordwijker- hout dezer dagen thuis kwam,werd hem bijwijze van welkomstgroet, aan de deur zijner woning medegedeeld, dat zijn vrouw van drielingen bevallen was. De man zag hierdoor zijn 10-tal zoo op eens tot 13 aangegroeid. De Bakk. Ct. schrijft o. a. Als gevolg der inkomende rechten, die men in Duitschland op de granen heeft geheven, heeft men den Duitschen koopman, die granen op risico koopt, belet, een met het buitenland concnrreerenden handel in zijne artikelen te drijven. Het gevolg hiervan is, dat Berlijnsche graankooplui, die met dien handel voortgaan en toch in het buitenland wilien blijven han del drijven, hunne magazijnen zeer eenvoudig verplaatst hebben buiten Dnitschland. Vandaar dan ook, dat er belangrijke par tijen graan te Amsterdam liggen opgeslagen voor Berlijnsche rekening. Een 50tal Amsterdamsche debitanteu der Staatsloterij waren gister-avond bijeen om te spreken over eenige grieven, nl. dat zij vóór de wet van 23 Juli 11. op elk lot f 3 verdien den en hun winst thans slechts f 1 is dat zij vroeger 10 loten konden nemen en thans slechts 5, en dat de collecteurs zooveel mogelijk den kleinhaudel in loten tot zich trekken. Men besloot, daartegen een adres te richten aan den directeur der Staatsloterij, met verzoek om de collecteurs te beperken in hnn macht tegenover de debitanten, zoodat de verhouding weder wordt gelijk zij was vóór de wet van 23 Jnli 11. Voor de 4 pCt. Geldleening der Amster damsche Omnibus- Maatschappij ad f 2,500,000 is ingeschreven tot een bedrag vanf 29,831,000, waarvan f 2,059,000 door preferentej Gbli- gatie-houders. Ongeveer 30,000 vreemdelingen werden al léén door de Rijnspoorwegmaatschappij, op de dagen vóór en van de maskerade naar Utrecht vervoerd. De Directie van de Ned.-Rijn spoorweg maatschappij heelt de beleefdheid gehad de feestvierende Utrechtsche jongelui uittenoo- digen, om voor hun traditioneelen tocht naar Scheveningen van een extra-trein gebruik te maken, die morgen ochtend en avond te Utrecht en te Scheveningen gereed staat. De jongelui zullen dan gezamenlijk op hetKnrüaus dinee- ren. Velen van de pleizierreizigers, die Dinsdag met den extra-guldenstrein der staatsspoor- w egn aatschappij via Geldeiinalsen nit Arn- hem naar Utiecht, gingen, hebben een heel onpleizierigen terugtocht gehad. De trein zette de reizigers af aan de goederenbureaux der staatsspoor, vroeger het station, nabij het Rhijnspoorwegstation. Des avonds moest men daar om elf uur weder present zijn. Vele reizigers kwamen echter in den avond op het perron van het Rhijnspoorwegstation terecht, vroegen naar den trein voor Arnhem en stapten in. Toen nu onderweg de controle plaats had, bleek de vergissing en moest iedereen fl,90 bijbetalen. Er waren er ook onder, die van de maskerade nog geen dub beltje hadden overgehouden, deze weiden bij het verlaten van den trein door de politie opgeschreven. Voor de verkiezing van een raadslid ta Bolsward moet herstemming plaats hebben

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2