wensch heeft kenbaar gemaakt om inniger betrekkingen met Nederland aan teknoopen, heeft de Nederlandscbe regeeriug steeds zoo danige aansluiting van de hand gewezen. Om die reden is er ock nog geen handelstractaat tusschen beide landen tot stand gekomen, of schoon de industrieelen over en weer het ten zeerste verlangen. In weerwil hiervan zette Belgie zijne pogingen tot meerdere toenade ring voort. Naar ons nit Brussel gemeld wordt, had de Belgische regeering generaal Brialmont, van den generalen staf, naar 's Ilage gezonden om dan weg te banen tot een ot- en delensief verbond met Nederland. Aan een dadelijk welslagen dier poging geloofde Belgie zelf niet, en generaal Brialmont is thans ook zonder goeden uitslag uit Neder land teruggekeerd. Hij hoopt echter in de Nederlandsche militaire kringen, waar hij vriendschappelijk ontvangen werd, de voor deelen van zoodanig verbond zoo duidelijk uit eengezet te hebben, dat deze het plan niet uit het oog zullen verliezen." Mr. S. Van Houten denkt voorloopig de uitgave zijner Staatkundige Brieven te staken nu het tweede tiental compleet verschenen is In zijn laatste, nu pas verschenen Brieven doet hij opmerken dat de jongste Kamerver kiezing in ieder geval met afdoende welspre. kendheid geleerd heeft, dat er voor cle libe1 ralen slechts één weg i3 om hun nu herkregen overwicht te handhaven, dat isop da libe rale woorden ook liberale daden te laten volgen. Men deelt aan het »Nienwsbl. voor Neder land" mede De heeren Kothsehild, de bankiers aan wie onze staats-conversie is opgedragen, hebben naar men te Amsterdam algemeen verneemt aan de geémploieerden van het grootboek der inschrijving van Nederl. Staatsschuld een ge schenk gegeven van i 60,000 als vergoeding voor de vele werkzaamheden, welke de con versie aan die inrichting zal veroorzaken. De eersten ieuwe HoliaDdsche haring is aan gebracht. Gistermiddag arriveerde te Vlaar- üingen als herste Jager, de Stoomboot »Wo- dan°" kapitein M. 't Hart, welke 25 Juni's middags ten 12,30 ure de thuisreis Ondernam, aanbrengende 186 ton 1/ olie en 2161/j ton Maatjes te zamen 402'ton Haring, over gegeven door 42 schepen. Het geschenk daarvan voor Z. M. den Koning werd op de gebruikelijke wijze per rijtuig, met Ge nationale driekleur versierd, naar de residentie verzonden en ten paleize afgegeven. Naar wij met genoegen vernemen, zal onze stad met eene nieuwe inrichting van onderwijs verrijkt worden. In het Zuidwesten der stad, aan de Paardenst! aafc, is een groot bebonwd terrein gekocht, en hiervan zullen eenige huizen worden afgebroken en daar gebouwd worden een bewaarschool en meisjesscholen voor gewoon en meer uitgebreid lager onder wijs, welke onder de leiding zullen staan van de Eerw. Zusters van het Genootschap J,M. J. nit 's Bosch, die ook de meisjesscholen van het Parochiaal Armbestuur (Concordia) ,s a van de Rotterdamsche \ereemgiug voor Katholiek onderwijs besturen. Daar de plannen en teekeningen enz. nog gemaakt moeten worden, zal ongetwijfeld nog geruimen tijd verloopen, eer aan den bouw kan begonnen worden, doch zeker vooruitzicht bestaat althans nu, dat in een groote behoette aan Katholiek onderwijs voor meisjes uit dat gedeelte der stad zal voorzien worden. (Jkisb). Sedert eenigen tijd is in onze stad een katholieke instelling gevestigd, die alleszins een woord van waardeering en aanbeveling verdient. Wij bedoelen namelijk de St Hip- polytus-Sticktiug op het Oude Delft, in het vroegere woonhuis van den notari3 Schagen Van Leeuwen. In deze inrichting, onder de leiding van eerw. Zusters, vinden personen van zekeren leeftijd en vau beider kunne, tegen betaling van een vastgestelde som, uaar gelang der klasse, welke men verlangt, een genoegelijk tehuis en algeheele verzorging. Op dit oogenblik heeft deze inrichting zeven bewoners, welke daar en pension zyn opge nomen. Minder bekend is bet wellicht, dat gemelde Zusters ook volgaarne haar liefdediensten be wijzen ter verzorging van zieken buiten deze stichting, wanneer daartoe aanvrage geschiedt (A7. Delftsahe Ct.) Met 107 tegen 94 stemmen werd in het Concert »Diligentia" te 's-Gravenhage een motie, waarbij de wijze waarop den directeur Verhuist ontslag was gegeven, werd afgekeurd, verworpen. Hst voorstel van het bestuur om Verhulst eea pensioen uit te keeren, gelijk staande met de helft van zijn tegenwoordig salaris werd bij acclamatie aangenomen. Aan de deelnemers aan den wielerwedstrijd op 17 Juli te Amsterdam zullen door den Ned. Rhijnspoorweg retonrbiljetten worden afgegeven tegen enkele reisvracht, geloig van een dag vóór tot en met één dag na den wedstrijd. Naar ons wordt medegedeeld, hebben hee ren kerkmeesters van de Hervormde Kerk af hier" (in casu de oude commissie voor de kerkegoederen) aan bet moderamen van de Classicale Vergadering doen weten, dat de classis dit jaar niet in de Nieuwe Kerk kan worden gehouden, maar dat het lokaal PraS' cati door hen voor dat doel afgehuurd en beschikbaar gesteld is. Het dezer dagen in verschillende kerken gebeurde en de tusschenkomst der politie al daar schijnen tot dit besluit aanleiding te hebben gegeven. (D. 1). Ded.) Naar men verneemt, zal, zonder buitenge wone omstandigheden, de stoomboot-dienst Stavoren—Enkbuizen met 15 Juli e. k. worden geopend, en zal er dan dagelijks een zoogenaamde bliksem-trein van Leeuwarden naar Amsterdam en omgekeerd loopen, die het geheele traject in uur zal afleggen. Onder geleide en toezicht van den Arnster- damschen professor Max AV eber, is heden een dolfijn, welke te Tessel aan het strand is ge spoeld, naar het Zoöl.Gen. N. A.M. vervoerd. De visch is ruim 3 meter laug. Van belanghebbenden vestigen wij de aan dacht op No. 39 van het Gemeenteblad, waariu de voorwanden voorkomen, waarop de 31/s pOts. leening, groot f18,000,000 door de ge. ïnieuto wordt aangegaan, alsmede de bepa lingen voor de uitgifte der eerste reeks van f 14,000,000. waarvan de inschrijvingen van Donderdag 1 tot Dinsdag 6 Juli a. s. behalve des Zondags, ten kantore van den Gemeente- Ontvanger, der Amsterdamsche Bank en der heeren Wertheim en Gompertz te Amsterdam worden aangeuomen. RottPivslll) Ten behoeve van de schutterij-onderofficie ren worden door de Nederl. RhjjnspoorWeg- maatsch. naar Arnhem militaire biljetten afgegeven ter bijwoning van de algemeene vergadering van den scbutterij-kaderbond a daar te boudm op 11 ta 12 Juli a. s. Te Arnhem werd eergisteren een pak cou pons ter waarde van f 5000 verloren. Vijf sjouwers vonden het pak, wisselden in eene tapperij een paar coupons in, en behielden het overige. Zij werden echter 's nachts door de politie uit hun bed gelicht, en in ver zekerde bewaring gesteld. De Post kan thans met zekerheid mededee- lan dat de Zangvereeniging Pijrneegs Man- nenkoor besloten heelt zich met de regeling ea leiding van hetl7e zangersfeest te balasten. De jeugdige kaatoorbediinde V. d. S. te Nijmegen, oud vijftien j mr, wien Zaterdag 11. door de heeren Noorduijn, kassiers, ter bezor ging op het postkantoor een brief was gege ven, inhoudende f14,300 als mede twee be wijzen betaalbaar aan da Associatie Gassa te Amsterdam, tot een gezamenlijk bedrag van omstreeks f 17,000, is Zondag waarschijnlijk met een vriend spoorloos verdwenen. De politie verzoekt bericht. De bekende harddraver Kozir, van deu heer I. Henri Everts te Zalt-Bommel, heelt den 23en dezer te Itonaaa den eersten prijs van fr. 60Ö0 gewonnen. Te Anna Panlowna is eene vereeniging opgericht, ten doel hebbende door spaarzaam heid, vooral in den tijd dat de verdiensten goed zijn, geld bij een te brengen, om in den winter zooveel mogelijk in eigen behoeften te kunnen voorzien. Het plan bestaat om inden aanstaanden winter de leden op de meest voordeelige wijze van steenkolen te voorzien. Aan de omstandigheden zal het worden over gelaten, wat er verder gedaan zal worden. De gemeente Sleen ontving in het laatst der vorige week een eigenaardig geschenk. Eene vrouw nl. liet in eenr kruiüar bij het gemeentehuis eentweetal kinderen achter, wiiarvau zij voor ongeveer acht weken was bevallen. Toen men de arme onverzorgd achter gelaten kleinen bespeurde, had zich de ont aarde moeder reeds eenigen tijd verwijderd. Men zoekt thans naar haar. De twee kinderen zijn voorloopig op gemeantekosten in een huisgezin te Sleen opgenomen. De Meier. Ct ontvangt nit zeer vertrouw bare bron het bericht, dat de Reuzelsche school kwestie eindelijk tot een einde is gekomen, en wel tot een goed einde. De gemeente zal niet verplicht worden een onderwijzer er op na te ho uden, om te rentenieren. Het Ge- meentebest uur is in 't gelijk gesteld. Te Heerle wordt een groot internationaal schuttersfeest gevierd, waaraan door niet minder dan 19 vereenigingen wordt deelgeno men. Verschillende wedstrijden in het prijs schieten zullen er plaats hebben. Ondermeer werd gisteren een groote optocht gehoudeh' Naar de Courrier de la Aieuse verneem1! bestaat het plan om in het diocees RoermO»c bijdragen te verzamelen en van de opbreng3" een monument op te richten voor Mgr ParediS Hetzelfde blad moldt dat Mgr Hcafnag6'1' de president van het Groot Seminarie v® Roermond, wiens gezondheid in de laaiS'__ dagen te wenschen overliet, iu zooverre be steld is, dat hij binnen eenige dagen zijn RfaSS zal kunnen hervatten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2