In verband met de klacht der A. R. Ct. •over de trage uitvoering van den staatsapoor- RoUerdamHoek van Holland, deelt iemand in genoemd blad mede dab buitensporig hooge onteigeeingssommen voor verschillende per- ceelen weiland zijn besteed. Zoo is o. a. een stuk weiland, 2 heet. groot en toebehoorende aan Piet Suijker, te Vlaardiuger-Ambacht, onteigend voor de som van 22,000 galden, welke scm door den onteigecde reeds bet vorige jaar in ontvangst werd genomen. Door den tragen gang der werkzaamheden heeft Suijker bovendien bet voorrecht, dit land dezen zomer te gebruiken, zonder huur te betalen. Inderdaad, een zonderling bezuini gingsstelsel. Van den 20sten tot en met den 26sten Juni zijn langs den Nieuwen Waterweg binnenge komen 65 stoom- en 13 zeilschepen en ver trokken 63 stoom- en 36 zeilschepen. Uit bet nieuwe telegramtarief Een telegram van 3 woorden in het binnen land zal 25, een van 3 woorden naar Duitsch- land 20 cent kosten {D.) Het Handelsblad keurt het nieuwe tele gram-tarief ten zeerste af. Het noemt het ongehoord, dat tot zulk een maatregel is over gegaan zonder dat de handelsorganen, de Ka' mers van Koophandel, zijn gehoord. De Regee ring overvalt den handel en de pers met een hoogst hinderlijken en kostbaren maatregel, en dat zonder eenige gegronde reden. Immers, het duurder maken der telegram men zal de inkomsten uit de rijks-telegraphie vermoedelijk niet doen toenemen. Het zal alleen bewerken, dat men bezuinigt op de woorden, tal van verkortingen invoert en codes gaat gebruiken. Het beste middel, om de inkomsten te ver meerderen is, juist verlaging van het tarief, zooals bij de posterpen is gebleken. Dan •wordt het gebruik der telegraaf aangemoedigd, en zullen de inkomsten stijgen. De Regeering handelt in dit opzicht zeer reaetionnair, en zij handelt tevens hoogst on billijk, door geen rekening te houden met de uitvoerige telegrammen, die aanspraak hebben op verlaging maar nu juist worden ver hoogd. De tweede haringjager, het stoomschip Jngertd, vertrok Dinsdag-middag van Lerwick naar Vlaarctingen, aan boord hebbende 1000 ton haring. Morgen kan hij binnen verwacht worden. De eerstvolgende verzendingen van brieven malen naar Curasao langs den weg van New- York zullen plaats vinden op 9 en 23 Juli, 4,13 en 27 Ang. 8 en 17 Sept. 1,13 en 22 Oct. 5, 15 en 26 Nov. en 8 Dec. e. k. met den trein die te 7.14 av. van Rotterdam naar Ylissingen vertrekt. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Bergen (Noorwegen) bestaat door middel van het stoomschip Jngertd, waarvan de laatste bnslichting van het Post kantoor te Rotterdam is bepaald op den 3 Juli a. s. des avonds te 11.30 nre. Tot ver zending der oorrespondentie naar Noord-Ame- rika bestaat gelegenheid door middel van het Stoomschip Zaandamwaarvan de laatste bus- lichting aan het Postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 3 Juli a. s. des morgens te JL45 ure. Het A ederlandsch Handelsmuseum te Am sterdam is voornemens, bij genoegzame deel neming, waarschijnlijk tegen 15 Sept., een wedstrijd en tentoonstelling van verwarmings- en verliohtings-toestellen te doen houden, o. a. ter inwijding van de nieuwe lokalen, Kei zersgracht 133. Het bestuur is daartoe aan gemoedigd door het welslagen van den gehouden wedstrijd van meubelfabrikanten. Een bezoek van ongeveer 5000 personen, aan een tentoon stelling van pl. m. 7 weken, iu de hoogst gure maanden Maart en April, een verkoop van pl. m. 90 ameublementen door een 27tal inzenders met 37 inzendingen, zijn, meent bet bestuur, waarborgen voor den inzender, die zich eenige moeite gegeven heeft en werke lijk »iets" presteeren kan, dat zijr moeite en kosten beloond worden, zelfs in den slech ten tijd, die ieder thans te doorworstelen heeft. De circulaire, waarin de bijzonderheden worden medegedeeld, is voor allen die haar niet ontvingen, te bekomen ten kantore van het Aederl. Handelsmuseum te Amsterdam. De sociaal-democraat Belderok, colporteur van het blaadje van Domela Nieuwenhuis, is gisteren nacht omstreeks 2 ure op heeter- daad betrapt, terwijl hij groote oranjekleurige biljetten aan het paleis van Justitie te Am sterdam aanplakte. Bij onderzoek bleek, dat hij nog 106 exemplaren van die biljetten bij zich had. Hij is oogenblikkelijk gearresteerd door de rijksveldwachters A. Verbraak en J. W. P. Van Schuijlenborg, die, op last van den officier van justitie, op een schuit in de Prinsengracht hadden post gevat. Reeds,, gedurende enkele nachten hadden zij van daaruit een waakzaam oog gehouden wijl reeds vóór enkele dagen een smaadschrift tegen het Paleis van Justi tie was aangeplakt. In de restaurant-wachtkamer 2e klasse van het Centraalstation te Amsterdam deed zich gisteren-avond een curieus geval voor. Eenige onzer voornaamste viscbhandelaren hadden zich, tegen het oogenblik dat het eerste zeebanket nit Vlaardingen per spoor zon aankomen, naar 't station begeven,om de lekkernij persoonlijk in ontvangst te nemen Het wachten moede, begon men door de zaal te drentelen, toen een van hnn voor 't buffet kwam, en aldaar reeds de nieuwe haring, met kleine vlaggetjes versierd, te koop zag aangeboden. Op de verbaasde vraag, van waar die haring kwam, of het geen schotsche, of ze inderdaad van de eerste bezending was, werd door den restaurateur toestemmend geant woord, en nog wel door de beeren kenners het waarmerk van herkomst te toonen. Hij had nl. voor geld en goede woorden een kleine bezending een trein vroeger weten te krijgen, alleen om de primeur voor Amsterdam te heb ben. kokende brij gevallen 8n aan de gevolgen overleden Dank zij het prachtige hooiweder en het voortdurend vallen van den IJsel, halen de boeren tnssohen Zwolle en Deventer van de uiterwaarden een groote hoeveolbeid uitstekend hooi binnen. Hier en daar valt de opbrengst zoo meê, dat het hooi op niet meer dan f 19 a 11 per 5C0 KG. komt te staan. Ten bewijze dat do prijzen der landerijen nog niet overal zoo sterk zijn gedaald, meldt men ons nit Zevenhuizen, dat een woning met ongeveer 15 bunders gewoon wei- en bonw-land in de vorige week publiek verkocht is voor f22.000. Het 17de Zangersfeest, dat eerst door het Leeuwarder Mannenkoor een jaar is uitgesteld en nn is afbesteld, zal gehouden worden te Nijmegen, onder leiding van Nijmeegs man nenkoor, hiertoe nitgenoodigd door bet hoofd bestuur van het Zangersverbond. Het feest zal nn toch nog in 1837 plaats hebben. Het comité te Leeuwarden, bestaaude uit den burgemeester en 34 notabelen, heeft m. i-, een droevig fignur gemaakt. Voor de Nederland- sohe zangers is eyenwel de ruil met Nijmegen zoo kwaad niet. RottNwsbl De voortvluchtige kantoorbediende D.v. d. Steen nit Nijmegen heeft zich Maandag jl. in gezelschap van den gedeserteerden korpo raal Gulikers te Coblenz opgehouden, wer- waarts zij zich over Keulen hadden begeven, en van waar zij voornemens waren naar Ems en vervolgens naar Zwitserland te gaan. De andere jongeling, die aanvankelijk, zonder kwaad te vermoeden, met Van der Steen was medegereisd, heeft hem onmiddel lijk verlaten, nadat het hem duidelijk wa3 geworden, dat v. d. Steen op oneerlijke wijze in het bezit van geld was gekomen, en is reeds in de ouderlijke woning teruggekeerd. Uit het zuiden van Limburg schrijft men Met den pluk der kruisbeziën is men be gonnen, de bessen zijn kleiner dan in vorige jaren, doch de opbrengst overvloedigermen besteedt 3 a 4 ct. per kg. Ook de aalbessen- struiken zijn rijk met vruchten beladen en zullen veel opleveren. De veldvruchten staan over het algemeen middelmatig te velde, met uitzondering van haver en garst, welke een betere opbrengst beloven, zoomede van de aardappelen, waarvan de opprengst naar alle vooruitzichten overvloedig zal zijn. Met de boomgaarden is het treuriger gesteld, er zijn haast geen appelen of peren te bespeuren, en de oogst hiervan zal dan ook weinig of niets te beteekenen hebben. Door de Amsterdamsche Vilocipcdc- Club zal den 17 Juli e. k. op de door haar aan gelegde wielersbaan achter het RijkB-Museum een groote wielerwedstrijd worden gehouden. Belderok was bij zijne arrestatie op het oogenblik, dat hij oproerige plakkaten aan plakte, door drie zijner partijgenooten verge- zeld, die zijne aanhouding trachtten te beletten, waarbij zij met de wapens der veldwachters kennis maakten. Belderok is een wegens luiheid van 's rijks werf weggejaagde scheepstimmerman. Hij beeft een vonnis van drie maanden wegens verzet tegen de politie achter den rug. in Een 2jarig jongetje is te Muntendam (Gron.) een onbewaakt oogenblik in een pot met Als regel wenscht de commissie voor de noodlijdenden door den hagelslag in Noord- Brabant te stellen, dat degenen, welke meer dan f 800 vermoedelijk inkomen hebben, geen vergoeding ontvangen en, in evenredig heid van de ontvangsten, voor vergoeding n aanmerking zullen kunnen komen perso nen met een vermoedelijk inkomen van f 600 tot 800 voor 1/3, met een vermoedelijk inko men van f 400 tot 600 voor 2/8 en met een vermoedelijk inkomen van f400 of minder voor het geheele bedrag der opgegeven schade- De schadevergoeding zal door tusschenkoms1 van de burgemeesters der geteisterde gemeen ten worden uitbetaald. De burgemeesters zijn nitgenoodigd de col lecte te doen houden vóór 12 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2