Nieuwe Schiedamsche Couraul i i z BIJVOEGSEL Bmnenlandsche Berichten. m J behoorende bij de van 4 en 5 JULI 1886. Vervolg Naar aanleiding van de bekende verklaring der regeering aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waardoor de onschendbaar heid van Nieuwer-Amstels grondgebied wordt gewaarborgd en de zesjarige strijd tegen het machtige Amsterdam op eervolle wijze beslecht, bevat de Amstelbode de volgende versregels Io, Triomf! HonrraLaat duizend vlaggen [wapperen O Nieuwer-Amstel, fier op uw herwonnen [recht Waar Bismarch'scbe euvelmoed den krijg had [aangezegd Met Levy's, tuk om meö door dik en dun te [plapperen. Gjj hebt zes jaren lang gestreön den strijd der [dapperen Zes jaren lang, de lans niet uit de vuist ge- [legd Met woord en pen, steeds klaar en scherp voor [elk gevecht, Deedt gij tot in hun kamp uw strijdvaan lustig [klapperen. Uw groei en bloei sterkte aan, steeg op met [elke zon. Men zocht er vlekken in die men niet dulden [kon Lu toog een mom aan, om uw onschuld aan [te randen. Maar Gij, met hand en tand sloegt af die [tyrannie. Heil U! Hoezee! Met U vier' thans tri- [omf, alwie Op Vorst en God vertrouwt in 't Rijk der [Nederlanden. Naar men verneemt, vertrekt de hoogleeraar mr. T. M. C. Asser heden naar Bern, alwaar hij onze regeering wederom zal ver tegenwoordigen op de conferentie ter vast stelling van een internationaal spoorweglrans- portreoht, die de volgende week zal worden geopend en, naar men hoopt, ditmaal tot een definitief resultaat zal leiden. Dat hazen ook in gevangenschap voorttelen, komt nu en dan voor, doch behoort tot de zeldzaamheden. Het is onlangs geschied bij den heer A. Muller, te Willeskop (prov. Utrecht)- Het jonge haasje kon terstond loopen. De voedsterhaas bad volstrekt geen nest gemaakt. Door de heeren J. en 8. Wiarda, expedi teurs te Harlingen, is gistermorgen over Bot terdam een prachtige stier verzonden, bestemd naar Padang, westkust van Sumatra. De vroe- 80r door de firma verscheepte dieren zijn ftlle gestorven. Bij een vorige gelegenheid had tten zelfs een boerenknecht van Workum naar de Oost mee gezonden, om zeker te zijn, at het althans niet aan de behandeling mocht iggen. Bet baatte niet, het dier kon niet egen het klimaat in de heete luchtstreek. Roelof Grit, die vermoed werd de dader te van ^en "noord, te Smilde gepleegd, is gisteren weder op vrije voeten gesteld. Te Maastricht is een bediende, die vöor zijn meester een aangeteekenden brief van het postkantoor had gehaald, spoorloos verdwe nen. De brief bevatte tachtig gulden. Aan den Courr. de la Meuse wordt mede gedeeld, dat van meer dan één zijde de wensch is te kennen gegeven, om ook in den loop van Oct. a. s. een pelgrimsreis naar Rome te maken. Het comité voor den pelgrimstocht van 1887 heeft besloten dien wensch te be vredigen, zoo het getal pelgrims voldoende is om te kunnen profiteeren van de reductie der spoorwegtarieven. In dat geval zal in Oct. a. s. de reis kunnen gemaakt worden voor denzelfden prijs als voor de pelgrimsreis van 1887 i3 bepaaldvoor f 250, met inbegrip van verblijfkosten, voor zeventien dagen. Zij, die aan dezen eersten pelgrimstocht mochten willeD deelnemen, worden uitgenoodigd zich zoo spoedig mogelijk te richien Aan het Co mité der reis naar Rome te Maastricht." mgcceew» - 's-HAGE. Gister-avond te 8 uren is aan den Z.-O. Binnensingel het paard, gespannen voor een panier, waarin de ruim 60-jarige heer L. E. gezeten was, schichtig geworden en te water geraakt. De koetsier sprong nog intijds van den bok. Met een roeibootje van een in de nabijheid liggende schuit heeft men den heer E. zoo spoedig doenlijk gered en in een naastbijzijnd huis gebracht, waarna men met veel inspanning er ook in mocht slagen paard en rijtuig op het drcge te halen. Inmid dels werd de heer E. per vigeiant naar zijn woning op het Zieken vervoerd. Gisteren hadden een honderdzestigtal wee zen (jongens en meisjes) het voorrecht, een uit stapje te mogen maken naar Rotterdam. Na een genoeglijken dag doorgebracht en alles bezichtigd te hebben, keerden zij te 11 uren per Holl. Spoor in het Herv. Diaconie-Wees huis alhier terug. SCHEVENINGEN. Gisteren ochtend is nabij den vuurtoren het lijk gevonden van een jong- meusch van 18 19 jaar. Blijkbaar is hij bij het baden op die eenzame plaats om 't leven gekomen. Het lijk is dusver nog niet herkend. BAARN. Ons dorp was gisteren in feeste lijke stemming, daar 's middags HH. MM.de Koning en de Koningin met het Prinsesje verwacht werden. De versiering was beperkt tot den weg, dien HH. MM. van het station naar het paleis te Soes!dijk zouden afleggen. Echter wapperde van de openbare en van de meeste particuliere woningen de driekleur met den oranjewimpel en waren de meeste inwoners voorzien van een oranjestrik. De groene eerepoort tegenover het station, 15 meter hoog, prijkte met de wapens van Oranje en Waldeck-Pj,rmont, en het Wel kom" in groote letters stond geschreven boven het wapen van Baarn, omgeven door wapenschilden en da initialen »W" en »E". Verder stonden op het Stationsplein de wa penschilden der elf provinciën. De Hilver- sumsche straatweg was tot aan het paleis Soestdpk aan beide zijden met vlaggen ver sierd. Nadat velen reeds lang voor het station hadden staan wachten, kwam ongeveer vier uur de koninklijke trein aan. De burgemees ter jhr. mr. B. Ph. de Beaufort was aan het station en reed als hoofd der politie HH. MM. in een open rijtuig vooraf. HH. MM. en het Prinsesje beantwoordden minzaam de geest- diiftvolle betuigingen van eerbied door het publiek zij zagen er allen zeer welvarend uit. Bij de aankomst speelde de muziek der Utrechtsche schutterij in groot uniform het Volkslied in eene tent op het stationsplein. De muziek werd nog eenigen tijd voortgezet, toen HH. MM. reeds weggereden waren In het hotel Velaars was's mi dags eveneens muziek van de Beiersche kapel. ARNHEM. Gisteren nacht is er ingebroken in de drukkerij van den heer G. J. Thieme. Na het glas van een kelderraampje te hebben uitgesneden, is de dader in den kelder gedaald, waarvan de deur toegang geeft tot de druk kerij. Het slot hiervan werd geforceerd. In de werkplaats gekomen, heeft de inbreker zich begeven naar de plaats, waar vroeger de bus werd bewaard met geld, aan de gezellen toebehoorende. Dit geld is echter niet door hem gevonden. De inhoud daarvan, o. a. drie ilescbjes inkt, werd dooreen geworpen. Mis schien om zich over zijne teleurstelling te wreken, heeft daarop de inbreker een drieta opgemaakte bladzijden van een algebraïsch werk het moeielijkste zetwerk tot pa stei gemaakt en werden van een twaalftal zethaken de schroeven afgenomen, alsmede de puncturen van eene snelpers, zoodat deze werktuigen door de zetters en drukkers niet dadelijk meer te gebruiken waren. Behalve de schroeven werd er niets vermist. GRONINGEN. In weerwil dat de zooge naamde wonderdokter H. Niemeijer, algemeen bekend onder den naam van »het boertje," door den hoogen raad tot f 75 boete veroor deeld is, houdt hij geregeld te dezer stede zitting en verleent aan zooveel patiënten hulp, dat de tijd soms te kort schiet. Twee profes soren der medische faculteit hebben hem lij ders gezonden, ja zelfs wordt met uitstekend govolg een derde professor van die faculteit door den eenvoudigen man behandeld. (P.) Rechtszaken. In de volgende zaken werd heden door de rechtbank te Rotterdam uitspraak gedaan De Rotterdamsche koopvrouw P. de V., die aan eene woning te Schiedam, waar zij kwam bedelen, een paar schoenen wegnam, werd veroordeeld tot eene maand celstrafJ. K., sjouwer, wonende te Rotterdam, die zich op naam van den landbouwer B. te Vlaardinger- Ambacht eenige dranken deed afgeven, ont ving twee maanden celstraf; A. T., houder eener inrichting tot verbruik van eet- en drink waren te Rotterdam, werd ter zake van het in eene voor het publiek toegankelijke looaliteit, waarvoor geen vergunning is verleend, sterken drank schenken en in het klein toedienen, verwezen in eene geldboete van f 3, subs, één dag gevangenisstraf; terwijl de 14-jarige C. B., die eenige konijnen had weggenomen, door de rechtbank werd geoordeeld te hebben ge handeld zonder oordeel des ondersSheids, wes halve zij hem vrijsprak, doch zijne overbren ging in een verbeterhuis gelastte .tot 20 Ja nuari 1891. Een vrij algemeen volksgeloof is, dat de maan invloed uitoefent op het weder. Weten schappelijke waarnemingen hebben dit sinds lang anders aangetoond, maar de onjuiste meening blijft halsstarrig stand houden. Thans heeft een tienjarige waarneming van Pivat in Frankrijk opnieuw aangetoond, dat de invloed van de maan op het weder gelijk nul moet ge steld worden. Twee studenten te Leiden gingen met elkander een weddenschap aan de een meende dat de anti-liberalen, de andere dat de libe ralen het er zouden verliezen. Wie de wedding schap verloof moest eten 4 borden erwten soep, daarna 2 borden karnemelkspap en dan een uur flink gaan loopen. De student der pl> i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 5