liberale partij "verloor het spel, onderwierp zich aan de straf en haalde zich een flinke ongesteldheid op den hals. Uittreksel van het verslag, in de N. Bred, Ct., eeaer gemeenteraadszitting te 'Breda Er is een missive ingekomen van den heer Wittonck, ueetworfcelsuikerfabrikaut, waarin deze, zoo de gasprijs niet verminderd wordt, dreigt zelf een gasfabriek te znllen oprichten. »Aan dat dreigement," doet de voorzitter opmerken, hecht ik niet de minste waarde, want als hij daar bepaald voordeel in zag, zou hij het toch niet laten mijnheer Wittonck moet niet denken, dathij met naaimeisjes te doen heeft." Men behandelt de conversie der stedelijke schuld. De heer Van Mierlo is van oordeel, dat in ieder geval al vast een commissie van voorbereiding zon kunnen worden benoemd. Het komt mij voor," zegt de geachte voorzit ter, ,dat men Burgemeester en wethouders al gauw heelemaal achter de bank zal smijten." Eergisteren is op den Great Northern Rail way in Ierland te Knockbridge, tusschen Dublin en Belfast, een trein gederailleerd. Verscheidene wagons zijn verbrijzeld, vier reizigers zijn gedood en twintig gewond. De sneltrein van Stuttgart naar Berlijn kwam gistermiddag om 1 nur bij Wnrtzburg in aanraking met een anderen trein, die langs een verkeerd spoor naar Rottendorf ging. De locomotieven geraakten in elkander, vijf wa gens van den personentrein zijn verbrijzeld, beide machinisten en voor zoover bekend is nog zeven reizigers gedood en velen gewond. Van de passagiers van de sneltrein heeft geen enkele zware verwondingen bekomen. Te Autenil zijn de echtgenooten Paligand naar de gevangenis gebracht onder beschul diging van hun kindje, 18 maanden oud, van honger te hebben willen laten omkomen. Deze beide menschen hebben reeds zes kinderen ge had, die allen gestorven zijn, eD, naar men vermoedt, van honger. Betreffende den moordaanslag op zekeren Broissart, die vóór een paar dagen met den nachttrein nit Par ijs vertrokken was, wordt nader het volgende gemeldHij had zich in het rijtuig te slapen gelegd en ontwaakte door een hevigen slag, hem met een Uamer toege bracht door iemand, die te Crépy in dezelfde afdeeling had plaats genomen. Broissart riep om hulp en ontving daarop opnieuw twee slagen, terwijl de moordenaar ham trachtte te berooven. De handelaar was echter in staat weerstand te bieden, en de moordenaar, zien de dat hij zijn doel niet kon bereiken, open de het portier en sprong nit het rijtuig. Aan het naaste station werd Broissart bloedend op den bodem van het rijtuig gevonden en naar het ziekenhuis gebracht. De moordenaar bad zijn hoofddeksel, den hamer en een briefje in het rijtuig achterge laten. Men heeft hem den volgenden dag aan een boom in het bosch Villers-Cotterets op gehangen gevonden. De te St.-Gilles gevonden zak, gevuld met menschelijke ledematen, waarvan we gisteren melding maakten en welke aanvankelijk aan een vreeselijke misdaad deed denken, blijkt meer en meer eens voor de grap te zijn neör- gezet. De chef van dienst nit het hospitaal Saint-Pierre, dr. Wilmart, heett verklaard dat de gevonden licbaamsdeelen afkomstig zijn van een ljjk dat voor een ontleedkundige les had gediend. De op een der armen gevon den letters V en U beteekenen vu en worden steeds door genoemden geneesheer met een cachet op de voor de snijkamer bestemde lijken afgedrukt. De verbeelding speelt natuurlijk in deze zaak weder een belangrijke rol. Zoo meende een aan de Senne wonend bierbronwer iets verdachts in genoemde rivier te zien drijven; onmiddellijk ging men er, ten aanschouwen van een grooto menigte, naar visschen en toen het verdachte eindelijk werd opgehaald, waren de nieuwsgierige toeschou wers onmogelijk te overtuigen, dat het slechts een boomstronk en geen vrouwenhoofd was. Men wees op eenige bloedvlekken op het trot toir langs den wal deze konden meende men van niets anders afüomstig zijn dan van het ongelukkig slachtoffer Waar men niet echter aan dacht was, dat een heer kort te voren een neusbloeding gehad en de bloed druppels op het trottoir daar hun oorsprong aan te danken hadden. Op de stellige verklaring van dr. Wilmart zijn de nasporingen, wie in deze de misdadigers konden zijn en welke reeds 500 irs. gekost hebben, onmiddellijk gestaakt. Er wordt nu onder de studenten van de Uni- vexsiteit te Brussel en het personeel van Saint- Pieire een gestreng onderzoek ingesteld, wie de grap verzonnen en uitgevoerd hebben. Iets niet alledaagsch op het gebied der geneeskunde is de kunr van het drinken van dierenbloed, welke zich in Napels volgens den correspondent van do Pester Lloyd spoedig de algetneene sympathie verovert. Eiken morgen tusschen 8 en 10 nnr kan men eenige honderden dames en heereD, voor het grootste gedeelte nit de hoogere kringen, naar de bloedhallen naast de slachtplaats zien op trekken om het dierenbloed versch van de nog dampende lijken te verkrijgen. Deze nieuwe knar, voorgeschreven door de jonge doktoren De Bonis en de Reale, werkt, naar zeggen van de patiënten, waarlijk wonderbaar. Zwakke, aan bloedzncht of hysterie lijdende vrouwen en meisjes worden na korten tijd frisch en bloedrijkbloedarme kinderen her stellen binnen weinige dagen, zieke grijsaards worden gezond en sterk alle personen die zich van de nieuwe lekkernij regelmatig be dienen, bespeuren spoedig vermeerdering van levens- en arbeidskracht. Geen wonder dat men elkaar verdringt om de nieuwe artsenij te verkrijgen en dat van de oprichting van een bloedgebrnikhal van grooten omvang en in fraaien stgl gesproken wordt, waar de ver schillende bloedsoorten zorgvuldig gesorteerd zullen worden. Ook de bloeddrinkhallen voor 't volk, die aan verscheidene plaatsen der stad zijn opgericht, verhengon zich in een kolos saal sncces en moeten gewoonlijk na enkele uren reeds wegens gebrek aan materiaal ge sloten worden. Een vader, die zijn zoon gedood heeft, is dezer dageu voor het gerechtshof te Stettin door de gezworenen vrijgesproken. Het was een man van 58 jaar, een algemeen geacht hout vester. Zijn zoon, een 28-jarig jonkman, paste slecht op, was soldaat geweest, maar wegens diefstal wegejaagd. In den laatsten tijd voer de hij niets nit. Zijn zusters werden dage lijks door hem mishandeld, en eindelijk viel hij zelfs zijn vader met een hooivork aan, en sloeg hem met een hamer op het hoofd. Toen, tot het uiterste gebracht, schoot de houtvester hem dood, omdat naar hij ver klaarde, de ontaarde zoon anders hem en zijne dochters vermoord zou hebben. Verscheidene getuigen bevestigden die verklaring en de jnry sprak den besohuldigde vrjj. r" Naar de Catholic Reviewdie te New- York verschijnt, meedeelt, is de eerw. h. August Tolton, een jonge neger nit de Ver- eenigde-Staten, door Mgr Baltes naar bet Urbanus-collegie te Rome gestuurd, om er zijne geestelijke stadiën te voleinden, in de Eeuwige stad priester gewijd. De jonge geestelijke heeft zijue eerste H. Mis in de basiliek van St-Pieter mogen lezen. Hij is de eerste neger-priester, door de Ver- eenigde Staten aan den katholieken godsdienst geschonken. Er is toch iets nog echt ond-Hollandech iets nuïefs overgebleven in de afstammelingen van ons volk in Noord-Amedka, voor zooveel zij ia de Hollandseh sprekende gedeelten wo nen. Zoo bericht in de Grondwet van Michi gan de heer Jun Lagestee »De ondergeteekendo is voornemens om om streeks den 15n Juni naar Nederland te ver trekken om aldaar eeaige zaken te verrichten en omstreeks half Augustus weer naar Ame rika terug te keeren. »Die boodschappen hebben te verrichten in Nederland kunnen die aan hem opdragen, mits: de reiskosten van zijn verblijfplaats in Nederland naar de plaats waar men boodschap pen heeft te verrichten, moeten vooraf ver goed worden, terwijl voor de moeite niets in jekening wordt gebracht. Ook moeten zij, die goederen in Nederland willen gekocht hebben, daarvan het bedrag medegeven. »Indien men familie of vrienden nit Neder- and wil laten overkomen, wil hij hnn ten geleide strekken." Is het niet of de geest van den Hollandschen beurtschipper van zeventig of tachtig jaar ge leden in dezen Amerikaan is gevaren zegt de ArnhC t, In China mag geen enkel huis hooger ge bouwd worden dan het paleis des Keizers te Pekii g. De katholieke kathedraal kwam met hare spits boven het paleis uit. De Keizer wilde echter uit eerbied voor den Pans niets zeggen en gaf bevel, zoovele verdiepingen op zijn paleis bij te bouwen om hooger te komen dan de toren. De katholieke Bisschop van Peking heeft den Keizer bericht, dat men met de kathedraal te verplaatsen en den toren lager te bouwen, tot een vergelijk zou kun nen komen. De »zoen des hemels" heeft hierin onmiddellijk toegestemd en al de kosten op zich genomen. De rijkste wouw der wereld is onlangs ontdekt. Donna Isidora Causino in Chili, ia de naam dezer gelukkige. Niemand, ook zij zelf niet kent de som van haar vermogen, hetwelk gedeeltelijk in landerijen, kudden, mijnen, huizen, schepen enz. is belegd. Bij deze waarden, komen nog de reusachtige bij dragen, die haar, als eenige bezitster van steenkolen-mijnen in Zuid-Amerika daaruit toevloeien, en die maandelijks circa 16,000 pd. st. beloopen. Donna Isidora is eene echte vrouw van zaken en ongeveer 45 jaren oud zij wil echter niet hertrouwen. Zjj is eene groote liefhebster van wedrennen, zij wedt steeds op haar eigen paarden, en wint meest altijd. Voor rookers. Een ervaren rooker geeft den goeden raad: »Snjjd of bijt het puntje van nwe sigaar niet af, maar geef met een pennemes even boven de punt een kerfje in de lengte. Dat rookt veel smakelijker en zui niger, en belet het inademen van tabaksstof."

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 6