9e Jaarg. Woensdag 7 Juli 1886. No. 2519. VERSCHIJNT DAGELIJKS. (Dwpcht. Itmrntlaiukfuj fqkfttm. Bureau: Markt, E, 357. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURS Prijs van dit Blad Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland u 2. Afzonderlijke Nommers0.05 DUITS CHLAND. Keizer Wilhelm heeft te Ems weder een voorstelling in den schouwburg bijgewoond. Hij gaf eergisteren een gastmaal, waaraan Prins Frederik Leopold van Pruisen, de Aarts bisschop van Keulen en Graaf Solms-Rödel- heim deelnamen. Het ministerie von Lntz in Beieren heeft de portefeuilles ter beschiaking gesteld van den Prins-Regent, die echter tot heden in deze zaak nog geene beslissing heeft genomen. ENGELAND. De verkiezingen voor het Lagerhuis, voor zoover zij tot heden bekend zijn, wijzen aan, dat nu reeds 245 zetels zijn bezet. Daarvan werden 148 ingenomen door de conservatieven, 26 door de liberale dissidenten, terwijl de aanhangers van Gladstone er 54 en de Par- nellisten 17 verwierven. De conservatieven wonnen 16 zetels, de liberale dissidenten 1 en de Gladstonianen 9 zetels. De regeering verloor alzoo in het geheel 8 zetels. Met de aanhangers van Parnell vereenigd is dus de partij van Gladstone nog verre in de minder heid, wijl de gezamenlijke tegenstanders ruim 100 stemmen vooruit zijn. Hoewel nog bijna de helft der verkiezingen moet bekend worden is dit resultaat voor den einduitslag niet zeer Prfja der AdvertentiWn t Van 16 regels1 Elke gewone regel meer. Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. ƒ0.60 0.10 In verband met de verkiezingen maken de Londensche ochtendbladen een briefwisseling openbaar tusschen Gladstone en Balfonr, den president vau bet locaal bestunr gevoerd, waarnit blijkt dat Gladstone in December den Tones zijn onderstenning heeft aangeboden hij de oplossing van het vraagstuk, hoe Ier land voortaan zon worden geregeerd. Tevens voegde Gladstone er bij, dat hem uit ver trouwbare bron bekend was, dat aohter Par- »ell een macht stond, welke in Engeland tot aet plegen van geweld zon overgaan, wanneer üiet door werkelpke ooncessie rekening werd gebonden met h->t verlangen der lersche partij. HET OOSTEN. Men meldt nif Konstantinopel, dat de Turk- "che regeering beUoten beeft de verantwoor delijkheid va t elKe daad, door Prins Alexan- 'er v,1n Bulgarije gepleegd, van zich af te wer- "en. De Porte zal verklaren, dat zij bereid zou z9Ib te samen met de andere mogendheden, de n°odige maatregelen te nemen, om den prins te v">ngen de aangegane verbintenis stipt na leven en de bestaande traktaten in niets te schenden. OOSTENRIJK. De tegenweer) heid van den prins van -Montenegro te Wennen en zijne aanhoudende onderhandelingen met de Oostenrijksche staats mannen worden in de Russische dagbladen druk besproken. Rusland heeft prins Nikita altijd als een trouwen vriend aangezien en toont zich ongerust over het goed onthaal, dat hij te Weenon geniet. Het schijnt nogtans, dat bet bezoek van den prins geen politiek, maar enkel een financieel doel heeft. SPANJE. De Bisschop van Madrid, vergezeld van Markies de Molins en gevolgd door een militair escorte heeft zich Zaterdag ochtend naar het koninklijk paleis begeven, ten einde aan Koningin Christina de GoudeD Roos te overhandigen. Het pauselijk geschenk werd in de kapel, op het altaar nevens het H. Evangelie ge plaatst, De koningin,' het hof, de ministers, het korps diplomatiek, en al de overige staats beambten woonden de plechtigheid bij. De Bisschop van Madrid wendde zich tot de Koningin, die geknield aan den voet van het altaar lag. Neem deze roos, zegde hij, die wij n in naam van den H. Vader overhandigen. Deze roos is een vreugdeteeken voor de strijdende Kerk, want de roos, de koningin der bloe men, is ook het zinnebeeld der eeuwige glorie. Gewaardig n haar te aanvaarden, met de hemelsche genade, die de Pans voor u af smeekt. Vervolgens was er een gezongen H. Mis, waarna al de aanwezigen zich in de bidkapel der koningin hebben begeven. Schiedam, 6 Jnli 1886. Gisteren werd het Kinderfeest in den Tuin der-Officieren-vereeniging voortgezet. Verschil lende spelen, waarmede de lieve jeugd op aar dige wijze werd beziggehouden, hadden plaats. Het koektrekken, maar vooral het blokjes- rapen om prijzen, eerst voor de jongens, ver volgens voor de meisjes, was voor beiden een buitengewone pret, evenzoo de achterwaart- sche wedloop voor de jongens. Ook de vertoo ning der Poppenkast werd door het jonge volkje luide toegejuicht. Nog waren voor de liefhebbers andere amusementen, zooals de electriseermachine en krachtmeter, in den Tuin aanwezig. Gelegenheid in overvloed bestond er alzoo voor de Sohiedamsche jeugd om zich naar hartelust te vermaken en wij honden ons dan ook overtuigd, dat de meeste kindo ren hoogst voldaan waren, toen zij naafloop der speleu zegevierend met hunne gewonnen prijzen den t.niu verlieten. De ballon met de groote Hollandsche vlag, Zondag jl. in den Tnin der Officier en-vereeni ging opgelaten, is 's namiddags ten 5 nre neer gekomen nabij de gemeente Rethy, provincie Antwerpen, bjj Tnrnhout op 2 uren afstands van de Hollandsche grens. Een andere ballon is Zondag avond ten 51/s nre gevallen op het grondgebied der gemeente Casterlé, arrondissement Turnhout, van de Belgische provincie Antwerpen. De Minister van binnenlandsche zaken heeft maatregelen genomen, opdat, telkens bij een geval van hondsdolheid of wanneer iemand door een dollen hond gebeten mocht worden, znlks ten spoedigste bij den betrokken genees kundigen inspecteur bekend worde, die dan in overleg treedt met den minister over de wenschelijkheid van opzending van zulk eenen lijder naar Parijs. Volgens den haagschen correspondent van het Z. D. heeft de knnr, die minister Heems kerk te Aken heeft ondergaan, de rheuma- tische pijnen nog niet geheel doen wijken. Of het aan de nakuur: de Grondwets herziening, gelukken zal, wat nog rheumatisch in den minister van Binnenlandsche Zaken is uit hem te verwijderen, valt ernstig te betwijfelen. Het nieuwe telegraaftarief lokt een protest nit van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Winschoten. Deze Kamer heeft name lijk besloten, zich tot de regeering te wenden met hare grieven tegen het nieuwe tarief van binnenlandsche telegrammen, en andere Ka mers uit te noodigen, hare instemming met dit adres te betuigen. Voor het notarieel examen hebben zich aan gemeld 398 adspiranten, waarvan voor het eerste gedeelte 144voor het eerste en tweede gedeelte 40; voor het eerste, tweede en derde gedeelte 9voor het tweede gedeelte 33 voor het tweede en derde gedeelte 68 en voor het derde gedeelte 104. Naar men verneemt heeft zich onder de runderen van den veehouder D. Van der Gaag in het voormalig Delftshaven, een geval van miltvuur voorgedaan. Tot de aantrekkelijkheden van Delftshaven sedert de verbinding met Rotterdam behoort de straatorgelmuziek. Delftshaven had evenals Rotterdam een paar dagen daartoe aangewe zen sedert de vereeniging der twee gemeen ten, draait men er lustig alle dagen van de

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1