9e Jaarg. Donderdag 8 JuM886, No. 2520, VERSCHIJNT DAGELIJKS. JllpneM (§Mpcht. Itimenlaitdschi] Sei[irittm. Bureau: Markt, E, 3 57. NIEU DAMSCHE COURANT. Prijs van dit Blad: voor Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Kdvertentiftn i Van 16 regels]ƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. ENGELAND. De nitslag der verkiezingen, die zoo wei nig goeds voor de Bome-Eule voorspelt, heeft in Ierland een levendigen indruk ge maakt. De bittere teleurstelling der Ieren heeft zich te Dublin op gewelddadige wijze geuit. Maandag tegen middernacht schoolde het volk samen voor het gebouw der conser vatieve werklieden en de club der Orangisten. Zij trachtten de deuren in te slaan, maar die in het gebouw waren schoten op de aanval lers, waardoor er een gedood en 36 gewond werden. "De politie herstelde ten laatste de orde. Tengevolge dezer cnlusten zijn 100 personen gevangen genomen, die zich voor de Club der Orangisten hadden vereenigd. Men meldt dat de toestand der gewonden bevredigend is. Ook te Londonderry heeft het bekend wor den van den uitslag der verkiezing aanleiding gegeven tot eene ernstige botsing. De politie viel de voorstanders aan van den kandidaat der liberale dissidenten, die zich hadden ver zameld voor het gebouw waar deze zijn ver blijf genomen had. Daarbij werden vele per sonen gewond. Het geval heeft eene groote opgewondenheid in de stad teweeg gebracht. De Graaf van Parijs, de hertog van Chartres en zijn zoon Prins Henri van Orleans hebben Zaterdag jl. deelgenomen aan een déjeuner bij den Prins van Wales te Londen. Des avonds vertrok de Hertog van Chartres naar Eu, om de Gravin van Parijs te bege leiden, die na het herstel van haar dochtertje zich met al hare kinderen bij baar gemaal te Turnbridge W ells heeft gevoeg 1. FRANKRIJK. Bij de voortgezette behandeling van het wetsontwerp op de graanrechten, heeft de heer Rouvier de verhooging daarvan bestre den, hoofdzakelijk op grond zijner overtui ging, dat zelfs door een recht van 3 fr. de broodprijzen zouden stijgen. Hij vreesde, dat het nu gevraagde recht van 5 fr. van liever lede tot het beschermend recht van 15 fr. zal klimmen tegen den tijd van de nieuwe verkiezingen. Logisch handelende, zouden de voorstanders der Graanwet al de handels verdragen moeten doen opzeggen. Op een gegeven oogenb'ik kan men daarmede een proef nemen maar het zal dan blijken dat er geen gouvernement is, dat hen op deze weg zal volgen. Door zijn ligging in 't mid den van Europa kan Franlrijk niet protectio nistisch zijn dit ware zijn ondergang en zijn vernietiging Nadat de algemeene beraadslagingen over het ontwerp waren afgeloopen, is daarop het voorstel met 307 tegen 257 stemmen spoed- eischend verklaard. OOSTENRIJK. De dagbladen te Weenen melden, dat de Nederlandsche gezant aldaar, de heer Mazel, ziek is geworden, tengevolge van den schrik over het lot van den gezantschapssecretaris, de heer Crommelin. Daar de tijd van zijn verlof was verstreken, had de heer Crommelin nog vier dagen ver lenging gevraagd. Hij vertoefde te Kals toen hij den jongen markgraat Pallavicini ont moette. Onder geleide van bekwame gidsen vertrokken zij van daar naar den Gross Glock- ner, die op een na de grootste gletscher van het Alpengebied heelt, en welks beklimming in dit jaargetijde bij het smelten der sneeuw een groot waagstuk wordt genoemd; doch ten allen tijde zeer moeielijk is. Graaf Pallavicini had dit reeds vroeger met goed gevolg onder nomen. Beide mannen waren zeer gespierd, doch men vreest dat hunne krachten bij het bestijgen der meermalen loodrechte en met sneeuw en ijs bedekte rotsen tekort zijn ge schoten en zij onder een sneeuwlawine zijn be dolven geraakt. Den 26 Juni zijn beiden het laatst gezien en toen men, ongerust geworden, den 1 Juli een onderzoek instelde kon men hun spoor in de sneeuw volgen tot daar waar de be stijging van den Giocknergrad begint. Tot heden is nog niets zekers omtrent hun lot en dat der gidsen bekend. SPANJE. Een poging tot brandstichting is beproefd aan de brug van het station Rio Tojo in Estramadura. Een ontploffing van kardoezen met dyna miet had gisteren plaats in het huis van een fabrieks arbeider te Villanova, in CataloniS. De openbare meening is geschokt door het menigvuldige van dergelijke aanslagen. Schiedam, 7 Juli 1886. Een oude bekende bezoekt dit jaar weer onze kermis, welke over 't algemeen rijker ia aan gelegenheden tot uitspanning dan sinds eenigen tijd het geval was. Met dien ouden en tegelijk ook goeden bekende bedoelen wij den heer Ernst Basch, wiens nette tent aan de Westerkade eene plaats heeft gevonden. Se dert een paar avonden reeds heeft hij zijne voor stellingen aangevangen en die van gisterenavond woonden wij met wezenlijk genoegen bij. De heer Basch toch gaf talrijke blijken van voor- nitgang op het gebied der magie en zeer aardige, verrassende toeren werden in da eerste afdeeling door hem persoonlijk verricht, terwijl hij ook later in Ars Magica, of de zwarte kunst voor 5000 jaren, toonde het zeer ver in zijn vak gebracht te hebben op too- verachtige wijze vlogen de verschillende voor werpen, welke hij verlangde bem in de han den, om later op dezelfde geheimzinnige wijze weer te verdwijnen. Eene aardige afwisseling boden verder de Phoites of Pantoinimisten, waarvan de een op een werkelijk bewonderenswaardige vlngheid en slapheid van leden kan bogen. Verder waren daar ook de Fantoches of Marionnet- ten, welke zeer veel stof tot lachen gaven alleen de voorstelling van de dood zou daarbij, dnnkt ons, wel gemist knnnen worden. Het slotnomruer was mede zeer fraai en had wer kelijk een tooveraehtig effect. Wij twijfelen er niet aan ot zeer velen zullen dit jaar den heer Basch weer eens gaan bezoeken, die op elke wijze tracht zijne bezoekers te verma ken en te gerieven, en dus verdient dat men hem niet vergete. Onder begunstiging van het prachtige weer, waarm onze Kermis zich mag verbeugen, hadden gisteren de laatste Kinderspelen in den Officieren-tuin plaats. Het bakwerpen en het geblinddoekt schijf steken was voor de meisjes een aardig en onderhoudend spel, terwijl vooral het laatste aanleiding tot koddige scènes gaf. Wij zagen zelfs een meisje de gebeele baan in delengte afloopen zonder de schijf te knnnen vinden- De joDgens vermaakten zich kostelijk met het stokspringen en zakloopen, waarbij menigeen op den grond tuimelde. Onderwijl maakten ook velen gebruik van de andere amusemen ten, die tot afwisseling in den tuin aanwezig waren. Ten half negen ure werden de gewonnen prijzen uitgedeeld en viel ook niet allen een ten deelgewis zullen de kinderen zoowel groote als kleinen voldaan zijn over het ge not, deze dagen gesmaakt, waarin ook de onderen in ruime mate deelden. Bij het bestuur der Officieren-vereeniging is het laatste bericht omtrent de Zondag jl. opgelaten ballons ingekomen. De ballon, versierd met Bchuitje en vlaggen, is gevonden tnsschen Wagenberg en Terhei- den. Naar het Vad. verneemt, zal Z. M. de Ko ning waarschijnlijk geen uitvoering geven aan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1