zijn voorloopig plan, om in persoon de Staten- Generaal te openen. Door de vertegenwoordigers van Engeland, Duitschland, Frankrijk, België en Nederland, die onder voorzitterschap van mr. E. N. Ra- husen drie weken lang bijeen waren om den drank verkoop op de Noordzee te regelen, zijn zeer belangrijke besluiten genomen. Het ver- koopen van sterken drank en ookhetkoopen er van op zee is verboden en zal gestraft worden. Het verkoopen aan vissohers, die met visch, zeilen, touwwerk of iets hun schip toebehoorende den sterken drank betalen, wordt bijzonder gestreng gestraft. De verkoop van andere artikelen als sterke drank is enkel geoorloofd op zee aan schepen, die daartoe vergunning bekomen hebben. Deze vergunning wordt ingetrokken, zoodra meer sterke drank dan een kleine boeveelheid aan boord gevon den wordt. De kruisers der verschillende Mogendheden zullen als politie op zee de wet doen eerbie digen. Overtreders der wet staan in bun eigen land terecht. {Hbl.) Wij kunnen ah officieel berichten, dat de heer iE. Mackay zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer voor het kiesdistrict Ltrecht heeft aangenomen. Voor Amersfoort zal derhalve eerlang een nieuwe verkiezing moeten plaats hebben. Het Dagbl. verneemt, dat de heer A. baron Schimmelpenninck van derOye van Nyenbeek het lidmaatschap der Tweede Kamer voor Goes heeft aangenomen. In de zomerzitling van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland namen gisteren de nieu we leden zitting. Heden heeft de benoeming plaats van leden van Gedeputeerde Staten en van de commissiën tot onderzoek der voor stellen. De heer Murk Leis interpelleerde, of het bestuur der provincie door de Rijksregeeriug is geraadpleegd over het verzoek van bij de scheepvaartbelanghebbenden, om bij verlen ging der Rhijnspoor-concessie te zorgen voor opheffing der belemmering van het scheep vaartverkeer door de geringe hoogte der spoorwegbruggen tusschen Rotterdam—Gou da en LeidenWoerden. Gedeputeerden zullen later antwoorden. Door den Minister van Waterstaat is aan het hoofdbestuur van de Bed. ïerccniging ter bevordering van Zondagsrust kennis ge geven, dat aan bfet verzoek van dat bestuur is voldaan, om brieven en verdere stukken des Zondags niet te doen bestellen, indien de afzen der daaromtrent op duidelijke en in het oog loopende wijze op het adres dier stukken heeft doen blijken. Den 31sten Juli zal in »Het Hof van Bonr- gondië", te Charlois, de vierde algemeene vergadering van de onderwijzersvereeniging in het arrondissement Schiedam, gehouden worden. De volgende onderwerpen zullen worden behandeld Het onderwijs in de vrouwelijke handwerken in de lagere school (in te leiden door den heer J. Van der Hout, te Schiedam); Het onderwijs in de Nederlandsche taal in <de lagere school, (in te leiden door den heer W. Korteweg te IJselmonde) Het door den onderwijzer opgegeven straf werk gemaakt buiten de school, (in te leiden door den heer C. Van Riet, te Katendrecht.). Gisteren avo nd te omstreeks 7 uren viel het tweejarig dochtertje van de wed. Loman in de Achterhaven, in het voormalige Delftshaven, te wateï. Het werd met levensgevaar gered door H. Jansen, die zich onmiddellijk te water begaf. Naar aanleiding van de dezer dagen ook in ons blad aangeheven klachten over de duurte van de zeebaden en van het treurig geval van het verdrinken van iemand, die kosteloos was gaan baden, heeft Het Pad. het denkbeeld geopperd om, ter hoogte van den Vuurtoren, onder behoorlijk toezicht, van gemeentewege een eenvoudige gelegenheid te openen om zich veilig in zee te verfrisscheu voor ben, die behoefte hebben aan een bad en zich om de kosten dat genot thans moe ten ontzeggen. Dat denkbeeld verdient alleszins ondersteuning. {Hbl.) Naar aanleiding van de arrestatie van Bel- derok spreekt de Vrije Fers het vermoeden uit, dat ook deze de biljetten heeft aangeplakt, waarvan Van Ommeren beschuldigd en waar voor hij veroordeeld is. Beiden hebben de zelfde grootte, dragen denzelfden vorm van hoed en hebben denzelfden gang. In die dagen had Belderok een begin van bakkebaarden. Het blad dringt op een spoedig onderzoek aan. Uit Amsterdam wordt ons geseind De heer F. van der Goes, assuradeur alhier en schrijver der broohur^Majesteitschennis, waarin hij voor Domela Nieuwenhuis partij trekt, is heden te 2 uren 30 m. onder het geroep»gij behoort tot Recht voor Allen ga naar het Volkspark!", door honderden van de Beurs afgedrongen. {N. R. Ct.) Het Provinciaal Kerkbestuur van Noord- Holland heeft uitspraak gedaan in de tucht- zaak. Het heeft de voorloopig geschorste kerkeraadsleden vervallen verklaard van hun kerkelijke bedieningen en hen voor onbepaal- den tijd onbevoegd verklaard, zulke bedie ningen te vervullen. - Tegen een commissionnair, die eergisteren avond op de Gelderschekade te Amsterdam wegens openbare dronkenschap is in arrest genomen, zal wegens het dragen van een wa pen eene strafrechterlijke vervolging worden ingesteld. Eene met scherp geladen revolver werd op hem gevonden. Volgens De Kampioenorgaan van den Algem. JSederl. Wielrijders-Bond, zal de wedstrijd te Harlingen de laatste zijn, waaraan door den bekenden wielrijder E. KiderlenJr. wordt deelgenomen. De stoompannenfabriek, die van Echt (Limb.) naar Kaldenkirchen is overgebracht, wegens de hooge invoerrechten op dat artikel in Pruisen, een waggon vol moet 100 Mark betalen, werkte tot heden met 12 ovens; doch de vele aanvragen naar Fransche dak pannen hebben het noedig gemaakt, de fabriek met 8 ovens uit te breiden. niooQQQOQoni DEN HAAG. Met aandoenlijke plechtigheid werden heden op de begraafplaats „Hik en Duinen" de stoffelijke overblijfselen ter aarde besteld van den heer A. E. Maas, in leven koopman en reeder, lid van den Gemeenteraad en sinds bijna een kwart eeuw lid van het College van de Zesvisscherijen. Talrijke de putation waren aan de groeve bijeen als zoo vele getuigen van den ruimen werkkring, waarin het de heer Maas een lust was ten bate van het welzijn zijner medeburgers te arbeiden. Het aandoenlijkst was de tegen woordigheid aan de groeve van een aantal kinderen uit het Sophia-kinderziekenhuis, die met hun pleegvader, baron van Tuijll v. Seroos- lcerken waren opgekomen om een krans te leggen op het graf van hem, aan wien dit gesticht zooveel verplichting heeft. Verder werd aan de nagedachtenis een stille hulde gebracht door deputatiën uit de reederij, uit de Vereeniging „Eendracht" ter bespreking van algemeene Sc oeveningsche belangen, uit het College voor de Zeevisscherijen en uit den gemeenteraad van 's Gravenhage, in welks naam de burgemeester mr. J. G. Patijn een welsprekende rede hield. AMSTERDAM. De Kroonprins van Italië Victor Emmanuel, heeft alhier een bezoek ge bracht. In streng incognito, onder dtn naam van graaf Polenzo reizende, begeleid door graaf Morelli en kolonel üssio, vertoefde de bi;na zeventienjarige prins verleden week in Daitschland, waar hij o. a. Trier, Coblenz, Keulen en Krupp's fabiiek te Essen bezich tigde. Hij kwam Zaterdag middag in het Doelen-hotel alhier aan en vertrok vsndaar weder in den namiddag van Zondag. NIEUWERAMSTEL. Naar aanleiding van de mededeeling vnn Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, dat de minister van binnen- landscbe zaken geen voldoende termen heeft gevonden om aan het voorstel tot greasver- andering tusschen deze gemeente en Amster dam gevolg te geven, besloot de gemeente raad om, in afwachting van nadere feestvie ring, den ingezetenen uit te noodigen op Don derdag a. s. door het uitsteken van vlaggen een blijk vau ingenomenheid te geven met deze voor Nienweramstel zoo heuglijke tgding. Per bulletin zijn heden de ingezetenen met 's raads besluit in kennis gesteld. GORREDIJK. Een allertreurigst geval heeft zich hier voorgedaan. Zekere B. H., knecht bij den heer P. Minnema, was bezig bij den hooiberg. Hij viel vau circa 5 meter hoogte uit het hooivak, met het ongelukkig gevolg» dat hij meer dood dan levend werd opgeno men en gedeeltelijk verdoofd was. Dr Rinkes verleende zoo spoedig mogelijk hulp, doch eergisteren-ochtend is H. aan de gevolgen overleden. De overledene was een goed vader voor zijn 5 jeugdige kindertjes, die nu als weesjes achterblijven. De moeder is een jaar geleden juist op detizelfden dag aan een operatie overleden. De Gemeenteraad zal op Vrijdag 9 Juli 1886 des namiddags kwart voor twee uren eene openbare vergadering houden ter behan deling van de volgende ontwerpen Ingekomen stukken waaronder een adres van H. van der Knoop om ontslatr als onder wijzer aan de eerste openbare Tusschenschool welk adres is ter visie gelegd ten einde te worden behandeld. Voorstel van Burgem. en Wethouders, naar aanleiding eener missive van de Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs, over uit breiding van het hulppersoneel der 3e open bare Armenschool met een onderwijzer 3e klasse. Staat van oninbare posten der plaatse lijke directe belasting, dienst 1884. Rekening over 1885 en Begrooting voor 1887 van het St Jacobs-Gasthuis. RekeniDg van de Commissie van beheer der fondsen, herkomstig van de vernietigde Gilden over 1885. Adres van J. Leliveld c. s. om bestrating der Dwarsstraat en rapport der Commissie van Fabricage. En verdere voorstellen en mededeelingen. Tot lid der Eerste Kamer is door de Pro vinciale Staten van Noord-Holland gekozen, de beer A. C. Wertheim te Amsterdam m«t 34 van de 65 stemmen. BRUSSEL, 7 Juli. Een geweldige brand heeft het gebouw der stedelijke Universiteit bijna geheel vernield. LONDEN, 7 Juli. Tot heden middag uren waren gekozen 218 conservatieven,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2