Rechtszaken. (Mi.) Handelsberichten. oen. met twee Spaarden, naar het Rijn» spoorstation alhier gebracht. De koetsier keerde langs den Bezuidenhoutschen weg terng, in welke straat de paarden, die voor de stoomtram geschrikt waren, op hol sloe gen. Er was geen inhouden der hollende keesten voor den koetsier mogelijk, zoodat ket rijtuig in vliegende vaart langs Heeren- graeat, Plein, Pooten, Spuistraat en Vlaming straat reed. Op de Groote Markt sloeg de koetsier van den bok en werd zwaar aan het koofd gewond, terwijl hij kneuzingen aan den arm bekwam. De paarden waren inmiddels tegengehouden. Den koe'sier werd door den stadsgenees- keer de noodige hulp verleend, waarna hij Voorloopig in eene uitspanning verbleef, ter- Wijl een collega het rijtuig met behulp van kóu paard het tweede was eenigszins ge kwetst naar Delft terugbracht. UTRECHT. Naar wij vernemen, bestaat bij de Vereeniging tot veredeling van volksver maken het plan, om de verjaardagen van H. kl. de Koningin en van H. K. H. de Kroon prinses, op 2 en 31 Augustus, door volksfees ten te herdenken. Er zal op beiden dagen een volks-concert plaats hebben, terwijl buitendien op 31 Au gustus, wind en weer dienende, een vlieger- Wedstrijd zal gehouden worden. Ook wordt ge dacht over een wielerwedstrijd, hetzij 31 Au gustus, hetzij een dag vroeger of later. Tot voorbereiding van het een en ander moeten intusschen nog de noodige maatregelen genomen worden. ZWOLLE. De Minister van Waterstaat heeft afwijzend beschikt op het adres der Schippers-Vereenigingschuttevaêr, om het bui tenlicht aan de Kamperketel door verhooging en vergrooting te verbeteren en een zwaardere mistklok aan te brengen, op grond dat plaat sing van een wit licht boven een rood aan de Kamperketel zon leiden tot verwarring met ket licht aan de znidpnnt van Schokland, en dat de mistklok niet bestemd is om de schip pers den ingang van den Ketelmond te doen vinden, maar voor de nabijheid der dammen te waarschuwen. TERHEIJDEN. Zaterdag avond omstreeks 8 uren werd de boerenhofstede van dewed. Antonie Langerek, onder Wagenberg met den gebeelen inboedel eene prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is vooralsnog onbe kend. Naar men verzekert is de 23e Juli aan gewezen voor de behandeling van het hooger keroep van Domela Nieuwenhnis voor het gerechtshof te 's-Hage. Men zal zich wellicht herinneren, dat zekere Siebrands, varkensslachter te Alkmaar, op 3 Mei 1884, maar verondersteld wordt, door een van het gerestaureerd wordende Waaggebouw afgevallen steigerplank doode- Kjk werd getroffen en zijn weduwe Elizabeth Nagman, dit ongeval wijtende aan schuld, nalatigheid of onvoorzichtigheid, de gemeente Alkmaar tot schadeloosstelling dagvaardde. Thans heeft da rechtbank aldaar dienaangaande ntspraak gedaan en, uit overweging o. m. dat de feiten, waarvan bij interlocutoir vonnis het bewijs was opgelegd, bewezen waren, den oisch tot schadevergoeding toegewezen, maar die van f 12,000 verminderd op f 6500 met Veroordeeling van de gemeente in de helft der kosten, aan de zijde der eischeres gevallen. Op het landgoed Langenhorstgelegen aan -ien Leidschen straatweg en behoorende aan graaf Van Rechteren alhier, staat thans een witte rozeboom in bloei, gekweekt door den daar wonenden tuinbaas De Haan. Deze boom (de Amifibert) is gekweekt in den schoon- sten pyramide-vorm en heeft een middellijn van 12 voet, terwijl de sehniae lijn van den benedensten omtrek tot den top eveneens 12 voet lang is. Het aantal volle rozen en knoppen wordt bij benadering op twintig dui- zend geschat; aan één enkelen bloemstengel er van telde men 32 rozen. De boom is vol gens deskundigen met de meeste kennis en zorg gekweekt en met smaak gevormd en ge leid. Mannen van het vak brengen, bij de bezichtiging van dit zeker zeldzaam schoone exemplaar, aan genoemden tuinbaas voor een en ander welverdiende hulde. De landlieden (zoo lezen wij in der Land wirth van 4 Juli dezes jaars) worden met het oog op het algemeene heil en de gezond heid er op indachtig gemaakt, toch in het huidige warme jaargetijde, gelijk altijd, geen doode mollen laags wegen en velden te laten liggen, maar te begraven, opdat geen vlieg het lijkengif opnemen en mensch en dier na deel berokkenen kan. Onlangs vond te Keulen een sterke 23-jarige man door zulk een gif- tigen vliegensteek den dood. (Ldb. Ct.) De iu de Koloniale en Indische tentoonstel ling in S. Kensington werkzame handwerks lieden uit Indië en de Koloniëu brachten gisteren onder leiding van sir Cnnliffe Owen een bezoek aan H. M. de Keizerin op haar kasteel te Windsor. Het gezelschap bestond nit 43 inboorlingen nit Indië, 10 uit Ceylon, 15 van de Kaap de Goede Hoop, 10 uit Britsoh Indië, 5 uit Hongkong en 8 van Cyprns. De Indiërs bogen diep voor de Koningin- Keizerin en overhandigden haar geschenken van goud en zilver, welke door H. M. wer den aangeraakt en daarna weer teruggegeven. Het hoofd van de Indische handwerkslieden reciteerde een ode en twee anderen droegen een Indisch volkslied voor. De Singalezen bo den de Koningin ivoor aan. De Kaffers en inboorlingen van Britseh Guinea speelden op instrumenten en voerden eenige manoeuvres met hun wapens uit. Men schrijft ons nit Brussel De misdaad van St. Gilles is een nieuwe phase ingetreden. Men heeft niet alleen het hoofd van het slachtoffer gevonden in een klaverveld achter de gevangenis, maar ook de overtuiging gekregen, dat de vronw is vermoorddas niet gestorven aan de gevolgen der praktijken van de vroedvrouw. Men spreekt ook van de inhechtenisneming van den man, die in b strekking he oft gestaan tot de onge lukkige vrouw, die op deze wijze aan haar einde gekomen is. Meer kan ik er n heden niet over schrjjven, want in zulke zaken moet men hoogst voorzichtig zijn. D In de passage Charles-Dallery te Parijs was een winkelier Woensdag bezig zjjn winkel te slniten, toen een viertal personen hem kwamen vragen of zijn broeder thuis was, daar zij van hem een som gelds moesten ontvangen. Op het antwoord, dat de zaken van zijn broeder hem niets aangingen, vielen de vier mannen den winkelier aan. Zijne vronw wilde hem ook te hnlp komen, doch op den raad van haar man, die zeide het wel alleen af te kunnen, ging zij weder in hnis. Toen haar man later in hnis kwam, viel zijne vroutv in onmacht en was weldra een lijk. Men zegt, dat zij tenge volge van de angst en schrik overleden is. De honderdste verjaardag van den geleerden Chevreul is Donderdag te Parijs door studen ten en doctoren van alle faculteiten feestelijk gevierd. Da heer Chevreul haaft den eere- tital van: deken der fransehe studenten. Een even vraeselijk als onverklaarbaar onge luk heeft te Leutewitz bij Riesa (Saksen) plaats gevonden. Op eene hofstede moest en gierput geledigd worden, waarbij de pomp verstopt raakte. Een löjarige knaap daalde in den pnt af, doch kwam niet meer boven. Hem volgde een zwager van den boer, doch'bleef eveneens omlaag. Daarna klom de eigenaar der hof stede naar beneden, met hetzelfde gevolg. Toen men op al het geroep geen antwoord bekwam liet een vierde man zich zakken aan een touw, doch deze kreeg het zoo benauwd, dat hij, toen men hem ophaalde het bewustzijn verloren had. Nn daalde nog weder een vijfde in de kolk, van wien niets meer vernomen werd Vier mannen hebben dus het leven verloren, en op het behoud van den eenen, die men opgehaald heeft, bestaat weinig hoop. Wat het geval nog onbegrijpelijker maakt, is, dat vóór twaalf jaren op dezelfde hofstede, door dezelfde oorzaak, een man is omgekomen. Uit bijzonderheden, welke nog worden me degedeeld over het ongeluk der beide toeris ten op den GrosS'Glockner, blijkt de onjuist heid der gissing, dat het gezelschap door een lawine is bedolven. Markgraaf Pallavicini en de neer Crommelin hebben met de gidsen de beklimming van de Glookner-spits langs den steilen noordkant ondernomen en schijnen zelfs hun doel vrij dicht genaderd te zijn, toen een van hen viel en ook de anderen, die met een touw aan hem waren verbonden, in zijn val medesleurde. MeD vond de vier lijken op den Glocknerkaar, een gletscher, die tnsschen de spits en den kant, waar de bestijging werd beproefd, is noordoostelijke richting naar den Pasterze-gletscher daalt. Pallavicini vond dns den dood dicht bij de plek, waar hij vóór tien jaren 18 Aug. 1876 met drie gidsen met levensgevaar de Glockner-spits beklom. Het eerst werd gevonden het verminkte lijk van den gids Rubesvier. Een stak van het touw was nog om zijn middel bevestigd, en een arm was van het lichaam gerukt. In zijn nabijheid lag de hoed van een der toeristen, die blijkbaar de Glockner-spits reeds tot op een afstand van 100 meter waren genaderd. PARIJS, 12 Jnli. De hertog van Anmale heeft een schrijven gericht tot den President der Republiek. Hij zegt, dat door hem van de kaders van het leger te schrappen, een aanslag wordt gepleegd op het militaire char ter. In afwachting van de uitspraak van den Raad van State, waarvoor hij deze zaak heeft gebracht, zegt hij te blijven Generaal Henri d'Orleans, Hertog van Anmale. Ook de her tog van Chartres heeft zijne zaak voor den Raad van State gebracht. LONDEN, 12 Juli. De Times verneemt uit Konstantinopel, dat de Porte tegen Rnslands handelswijs in zake Batnm heeft geprotes teerd. Zij versterkt leger en vloot. Ook Rus land versterkt zijne vloot in de Zwarte Zee en heeft daartoe in Dnitschland groote be stellingen gedaan. BRUSSEL, 12 Jnli. De Belgische oud-mi nister Malon is gister middag ten 2 uren te Woluwe St Lambert bij Brussel overleden. BEURS TE SCHIEDAM, 12 Jnli 1886. 1 Makelaars f 6i/„. Moutwijn, j Qommisste f6

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3