9e Jaarg, Donderdag 15 Juli-1886. No. 2526 VERSCHIJNT DAGE L IJ K S. §Mjgpc£it êmmt ïinneittamlschq Jqidttw. Bureau: Markt, E, 357. dtjitschland. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT. Prijs van dit Blad ^oor Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Pry» der Advertentlën t Van 1—6 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. De Keizer ontvangt te Ems vele bezoeken, enige dagen geleden maakten de leerlingen van het seminarie te Schoenthal een uitstap je naar Ems en werden door hun professors aan Keizer Wilhelm voorgesteld. Nadat de grijze vorst zich eenigen tijd met de leeraars had onderhouden, sprak hij de Seminaristen aldus aan »De godsdienst is de grondslag van de maatschappelijke orde en ik verblijd mij om- dat deze grondslag opnieuw sterk is geworden. „De revolutionnaire partij houdt nogthans met op, zoowel bii ons als in andere landen an Europa, de hoofdzakelijke grondslagen Van den Staat te ondermijnen en verwarring m de geesten te brengen. Zij randt vooreerst den godsdienst aan, vervolgens de zeden, en zij zouden nog verder gaan, indien men er zich niet tegen verzette. „Gij zijt beschikt eens de apostelen van den godsdienst te worden aan u dus denzelven te verdedigen. Ik hoop dat gij hieraan nooit zult te kort komen." Ie Lippeta is, met betoon van groote geestdrift van de zijde der bevolking, een ge- denkteeken voor prins Von Bismarck onthuld, an draad dr. Weiss, hield de feestrede, waarin ij zoo wijs was den Rijkskanselier zeer te verheerlijken, 'tgeen hem als Landraad geen ad zal doen. Hij droeg ten slotte het monument in eigendom over aan de stad. ENGELAND, lot gister avond zeven uren waren ge- ozen 297 conservatieven, 70 liberale dissi denten, 162 ministerieelen en 78 Parnellisten. 6 conservatieven wonnen weder vier zetels, ds wordt gemeld, dat Gladstone nog deze ^Veek zijn ontslag zal nemen, anderen daaren- 'eg8n verzekeren, dat hij nog eerst zal be proeven een vergelijk met de liberale dissiden- en te treffen. In ieder geval zal Parnell met ongeveer 80 stemmen de beslissing in 'anden hebben. De nederlaag van den Home-Rule wordt geweten aan de overhaaste wijze, waarop zij aan het land werd voorgesteld. John Buil esft een slechte maag, die niet alle spijzen wen gemakkelijk kan verteeren en houdt er aarom van, de opgediende gerechten, voor hij 6 gebruikt, behoorlijk te onderzoeken. FRANKRIJK. De heer Chesnelong heeft in dan Senaat de egeering geïnterpelleerd naar aanleiding der verbanning van den hertog van Aumale. Senaat besliste, dat de interpellatie nu niet kan plaats hebben, Chesnelong werd tot de orde geroepen, toen hij bleef aandrin gen op inlichtingen. Ook in de Kamer gaf de interpellatie van den heer Keiler aanleiding tot levendige de batten. De spreker, die de regeering inlich tingen vroeg over het schrappen van den hertog van Aumale uit de lijst der officieren van het leger werd herhaaldelijk tot de orde ge roepen, ook twee andere leden moesten tot de orde geroepen worden. Boulanger, de minister van oorlog, beantwoordde de sprekers. Hij betoogde, dat ieder officier eigenaar is van zijn graad mits hij dezen wettelijk heeft verkregendoch dat uit de dienstlijst der prinsen bleek, dat bij hunne bevordering onregelmatigheden hadden plaats gehad. HET OOSTEN. Men meldt uit Konstantinopel, dat de Porte andermaal aan Rusland 50,000 pond heeft gezonden van de oorlogsschatting, alsook, dat de Porte aan Russische torpedisten, op weg naar Odessa, verlof heeft gegeven de Darda- nellen door te trekken. SPANJE. De Koningin is met den jongen Koning, de prinsessen en het geheele hof naar La Granja vertrokken, waar zij den zomer zal doorbrengen. Schiedam, 14 Jnli 1886. Bij gunstig weder zal morgen (Donderdag) des avonds ten 7 uren, de 4e openbare muziek uitvoering in de Plantage worden gegeven door het muziekkorps der dd. Schutterjj. vinden, dat na «en langen strijd van ruim 50 jaren het der Nederlandsche regeering ein delek is gelukt, de besmettelijke longziekte onder het rundvee uit te roeien en dat de Nederl. veestapel op dit oogenblik, wat den gezondheidstoestand betreft, tot de zuiverste van Europa behoort, waardoor de steeds nog tegen invoer van levend vee in Engeland ge nomen maatregelen niet voldoende gerecht vaardigd zijn. Het ministerie zal, volgens den haagschen corr. van de Zutf. Ct., voorloopig, in afwach ting welke houding de Tweede Kamer zal aannemen, in zijn geheel aanblijven, maar vrij algemeen is men te 's-Gravenhage in politieke kringen van meening, dat de premierindien de nieuwe vertegenwoordiging hem haar ver trouwen blijft schenken, toch in elk geval voor enkele portefeuilles nieuwe ambtgenoo- ten zal moeten zoeken. De voorstellen van Grondwetsherziening zullen, naar men dezen corr. mededeelde, niet opnieuw bij den Raad van State in onder zoek komen, maar bijna geheel ongewijzigd weder bij de Kamer ingediend worden. Ook verschillende andere wetsontwerpen,, die onafgedaan waren gebleven, znllen volgens besluit van den ministerraad terstond weder worden ingediend. De minister van Financiën maakt bekend dat bij hem ontvangen zijn twee postwissels, ingeschreven te Steenwijk en te Leiden, elk groot f8.28, door onbekenden wegens te weinig betaald successierecht ingezonden. Bij de uitreiking der diploma's voor vol brachte stadie aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, werd een getuigschrift voor vol brachte studie van afdeeling A, o. a. uitge reikt aan den leerling Th. J. J. Roelants van Schiedam Na rijp belaad besloot de commissie voor de Sloetprijs, die voor het eeist zou worden uitgereikt aan den leerling van afdeeling A III, die zich zulks het meest had waardig getornd, dezen prijs toe te kennen aan den heer Roelants nit Schiedam. Door onze regeering is eene memorie over de longziekte onder het rundvee in Ne derland opgesteld. Deze memorie is in de Engelsche en Duitsche taal gedrukt en be stemd om in Groot-Brittannië en in het Duitsche rijk te worden verspreid, ten einde daar te lande de overtuiging ingang te doen De gewone audiëntie van den Minister van Marine zal Vrijdag aanstaande niet plaatB hebben. Ook de Kamers van Koophandel en Fabrie ken te Deventer, te Zwolle en te Haarlet» hebban zich tot den minister van Waterstaat gewend met een adres tegen de verhooging van het telegramtarief. Het nit Berlijn afkomstig bericht volgens hetwelk de Nederlandsche gezant aldaar van schrik over het ongeval van den heer Crom- melin ziek geworden zou zijn, is onjnist, want de heer Mazel, hoewel diep bewogen met het treurige lot van zijn secretaris, is volkomen wel. Van de «Liberale Unie" is weder een manir- fest uitgegaan, als antwoord op de Juni-verkie zingen van de Tweede Kamer. In het manifest

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1