9e Jaarg. Donderdag 22 Juli 1886, So. 2532 VERSCH IJ N T DAGE LIJ K S. gUl^mcüit dMpcht. Jinittitlandachq fqirfttctr. Bureau: Markt, E, 357. Prijs ran dit Blad ^oor Schiedam per 3 maanden ƒ1.SO Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 AMERIKA. De Ablegaat en de garde noble van den H. 5toel, die aan den nieuwbenoemden kardinaal Dibbons, aartsbisschop van Baltimore, de aret overbrengen, werden reeds te New-York volle staatsie ontvangen. De stoomboot, ^aarop zij zich bevonden, bad de pauselijke vlag in top geheschen en werd buiten de haven verwelkomd door een stoomboot der Wenkaansche marine, die insgelijks de pause lijke vlag van den top van den mast liet gaaienook de ontvangst aan de landings- P'aats was allerhartelijkst. De ZVrzo York Tribune deelt nadere bij— ^°nderheden mede over het bandelstractaat at den 25 Juni jl. tusschen Engeland en de ereenigde Staten werd gesloten. De geval- van uitlevering reeds in hat tractaat van •^42 vastgesteld, worden met vier vermeer derd namelijk voor de volgende misdaden Doodslag door onvoorzichtigheid, inbraak, Verduistering van gelden en opzettelijk ver nielen van een anders eigendom, waarbij men- schenlevens in gevaar worden gebracht. Onder dit laatste misdrijf worden de dynaraietman- °en begrepen. De amerikaansche bladen keu- r*n over het algemeen het tractaat af, voor- zoover het de uitlevering van politieke mis- ndigers, waaronder zij de dynamiet-mannen t'"staan, bedoelt. Men verwacht nogthans at het door het comité van den Senaat voor ^itenlandsche zaken zal bekrachtigd worden. Volgens een Reut er-telegram uit Londen Z°U de President van Mexico met de houders *an Mexieaansche bons eene schikking getrof- 911 hebben, die het regelen der Mexieaansche Rchuld ten doel heeft. DUITSCHLAND. De Keizer is gisteren ten 11 Va ure te Mun- ctl9n aangekomen. Hij werd ontvangen door 9U prins-regent en zijne zonen, omringd van hof en de ministers. De keizer en de regent omarmden elkander vriendelijk. Na de t°rstelling had in de zalen van het station een e.Jeuner plaats, waarna de keizer, te midden 1 €r geestdriftigste toejuichingen, de stad ver- eL Wegens den nationalen rouw had er 8een bezoek in het paleis plaats. Den 27 Augustus zal te Breslau in 1 ezië de drie-en-dertigste algemeene ver kering van duitsche katholieken worden gehouden. Da prins-bisschop van Breslau zal s eere-voorzitter de vergadering leiden. De vergadering zal van buitengewoon ge- 'cht zijn, daar sedert de laatste samenkomst kerkelijk-politieke vrede in Pruisen is hersteld. Prijs dor Ad vertonnen j Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Gelijktijdig met deze vergadering zal ook een congres worden gehouden tot bevordering der keikelijke muziek en eenige andere liefde werken. Verschillende bekende katholieke redenaars zullen er het woord voeren er zal niet alleen spraak zjjn van den verkregen vrede, maar voornamelijk van betgeen den katholieken thans te doen staat. ENGELAND. Het kabinet heeft eenparig besloten onmid dellijk ontslag te vragen. Nog deze week wordt de aftreding van het ministerie-Glad stone verwacht. De Graaf van Parijs heeft Zaterdag het kasteel Eastwell, bij Dover, bezocht, dat ge durende eenigen tijd de residentie van den Hertog van Edinburg geweest is. Misschien zal de Prins zich, na zijn reis naar Schotlandi op dit kasteel vestigen. De Hertog van Chartres, benevens gemalin» en de Hertog van Aumale werden heden te Tunbridge Wells verwacht. FRANKRIJK. De President der Republiek is eergisteren met zijne familie naar Mont sous-Vaudry vertrokken. Om aan een door wijlen Mgr Guibert uitgesproken wensch te voldoen, heeft de Aartsbisschop van Parijs, Mgr. Richard, 10,000 frs. onder de van de Vereenigingen tot hulp verleening afhangende behoeftigen laten uit deden. ZWITSERLAND. De Zwitsersche Bondsraad heeft zich in zijne zitting op Zaterdag jl. bezig gehouden met de onderhandelingen, welke met Frank rijk zijn aangeknoopt betreffende de inkomende rechten op sterke dranken en de herziening van het handelstractaat. Berichten uit Parijs doen gelooven, dat beide landen weldra tot overeenstemming zullen komen, over het te volgen stelsel om het misbruik van sterke dranken tegen te gaan. Schiedam, 21 Juli 1S86. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangegeven een helm stok, een wit katoenen vronwenjak, een ko peren 5 hectogram, een rozenkrans, een witte kinderpélerine, een jongenshoed van stroo, een paar witte kousen, gemerkt G D, een rood gestreept schort, een zwartbonte geit, een blanw koralen kettinkje met gouden slot, en een gouden medaillon met vrouwenportret. Bij de te 's-Hage gehouden akten-examens voor het Lager Onderwijs verkregen o. a.da akte als hoofdonderwijzer, onze stadgenooten de heeren J. Stont, P. van Schie, M. Woensdrecht en C. Van Doorne. Onze vroegere stadgenoot, de heer A. F. Gips te Bergen-op-Zoom komt onder de be kroonden op de raktentoonstelling van Arti et Jndustriae voor met een diploma, voor plafond-decoratie. Het ontbreekt waarlijk niet aan voorbeel den om de jongelieden tot voorzichtigheid bij bet zwemmen aan te manen. Het is buiten twijfel, dat het zwemmen een zeer gezonde en nnttige oefening is, doch men dient daarbij vooral voorzichtig te zijn. Te Rotterdam is een 16jarig jongeling door eigen onvoorzichtigheid bij het zwemmen in de Maas nabij de Hilledijk te Feijenoord ver dronken, zjjn lijk was gisteren nog niet ge vonden. Bij het baden in de Maas te Hedel verdronken twee knapen van 12 en 15 jaar. Terwijl gisteren een bouwman te Audijk zijn gewone rnstunr nam, vermaakte zich zijn 14- jarig zoontje met door het water heen en weer te loopen en te baden. Na eenigen tijd struikelde hij, viel voorover en had bijna on middellijk het leven verloren. Toen men ter hulp snelde, was het reeds te laat. Mogen deze ongevallen vooral tot waarschu wing dienen in onze gemeente, waar eene ge schikte gelegenheid tot baden en zwemmen teneenenmale ontbreekt, tenzij men de »Open- bare Zwemplaats" aan de Bnitenbaven als zoo danig zou willen aanmerken. Door het tot stand brengen van zulk eene inrichting zouden niet alleen de gevaren, aan het zwemmen verbonden, tot een minimum beperkt worden doch ook de openbare zedelijkheid niet weinig worden bevorderdimmers zonden wij dan geen zwemmers, tot zelfs op de meest onkiesche wijze, in onze stadsgrachten behoeven te zien. Voor dergelijke baders ware althans met geringe kosten eene goede gelegenheid te maken. Zonde het tot stand komen van een bad- en zweminrichting voor onze stad dan beslist onmogelijk zijn Aan water zal het toch wel niet ontbreken. Het heeft H. M. onze geëerbiedigde Koningin, behaagd reeds op den eersten dag der étalage Arbeid Adeltgevestigd in de galerijen van het Knrhans te Scheveningen, voor een aan zienlijke som aan goederen aan te koopen. Moge dit voorbeeld van de eerste vrouw van

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1