Donderdag 12 Augustas 1886, o, 2550, 9e Jaarg, VERSCHIJNT DAGELIJKS. Kennisgeving. WATERLEIDING. StanlaitdBcty Jqtcte. Sljgptóit dwpeht. Bureau: Markt, E, 357. NIEU AT LV Prijs van dit Blad Voor Schiedam per '6 maanden. 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der AdvertentiOn t Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. De Burgemeester. en Wethouders vin Schiedam, In aanmerking nemende, dat het ter bevor dering eentr spoedige en geregelde voltooijing der waterleiding hoogst wenscbelijk is, dat de aansluiting van particuliere leidingen zooveel mogelijk in geregelde volgorde ge schiede, ten einde dasidoor herhaald afsluiten en tijdverlies te voorkomen noodigen al de genen, die voornemens zijn van de waterlei ding gebiuik 1e maken, dringend nit om hunne aanvragen zoo spoedig mogeliik, uiterlijk den 20 Aug. e. k„ bij den Di recteur in ie zenden. Zoowel bet belsng der Gemeente als dat van particulieren zal daar door aanmerkelijk gebaat worden. Schiedam, den 10 Augustus 1886. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. B. NOLET, L. B. De Secretaris, A. W. MULDER. BELGIE. De Belgische bisschoppen, die onlangs on der presidium van den Aartsbisschop Mgr Goossens te Mechelen waren vergaderd, heb ben besloten, dat de geestelijkheid zich ernstig ®et de sociale kwestie moet bezighouden. A'le katholieke priesters van Belgie zullen daarom in hun eerstvolgende conferentiën drie vragen te onderzoeken hebbenle door welke oorzaken is de sociale kwestie, die thans de apenbare rust bedreigt in het leven geroepen? ~P' welke geneesmiddelen kan men tegenover 21*lk een groote kwaal stellen en 3e welk aandeel moet de geestelijkheid nemen in den strijd, die ter verdediging van de maatschappij 2''ch opdringt De rechtbank te Luik heeft de anarchisten Wagen er en Rutters als opstokers der wan ordelijkheden, die in Maart jl. in de provin- ®le Luik hebben plaats gehad, beiden veroor- ee'd tot vijf jaren opsluiting, waarna zij n°g tien jaren onder politietoezicht zullen staan. DUITSCHLAND. Keizer Wilhelm is gister middag te half •wee weder van Gastein vertrokken. De Keizer an Oostenrijk kwam hem te een uur nog «zoeken en deed hem bij het vertrek uitge- e tot aan het rijtuig. De beide keizers namen hartelijk van elkander afscheid en om- s en elkaar herhaalde malen onder de luide toejuichingen eener talrijke menigte, die ge tuige was van het afscheid. Algemeen wordt de samenkomst der beide souvereinen en hunne eerste staatsdienaars als een waarborg voor den vrede beschouwd. Baron von Giers, de Russische kanselier, was gisteren te Weenen en vertrok in den namid dag naar Franzenbad. Hij heeft zich dus niet te Gastein laten zien, wat niet pleit voor eene toenadering van Rusland tot de beide keizerrijken van Midden-Europa. ENGELAND. Nadat in het Engelsch Lagerhuis de be- eedigiDg der leden was ten einde gebracht, is het Hu4s tot den 19 dezer uiteengegaan. Het Parlement zou in een herfstzitting wor den bijeengeroepen om een nieuw ontwerp van de hand van Lord Salisbury ter vervan- ging van Gladstone's Home- Rule te onder zoeken. Men bericht uit Belfast dat de wan ordelijkheden zich gisteren niet hebben her haald, hoewel de houding der Protestantsche en Katholieke groepen soms dreigend was. De ontwikkeling van eene sterke militaire macht scheen der menigte ontzag in te boeze men. ROME. De correspondent van Le Temps geeft op de volgende wijze verslag van het onderzoek, dat hij naar aanleiding van het bericht om trent de ernstige ziekte van den H. Vader, had ingesteld Ik begaf mij naar het vaticaan om de waar heid in zake de ziekte van den Paus te ver nemen. Verschillende personen uit de omge ving van den H. Vader verzekerde mij dat het bericht allen grond miste. De Paus wan delde gisteren middag ondanks de brandende hitte (28° Réaumur) in de tuinen van het vaticaan. Vervolgens is hij in zijne vertrek ken teruggekeerd en heeft met goeden smaak gedineerd. Daarna heeft Z. H. tot 10 uren zich bezig gehouden met het onderzoek der officieels stukken, die hem door kardinaal Jacobini vóór zijn vertrek naar Genrano waren over gelegd. Heden morgen is de H. Vader vol gens zijn gewoonte vroeg opgestaan. Te acht uren had hjj reeds in zijne bijzondere kapel het H. Misoffer opgedragen. En terwijl ik op het vaticaan was, had Leo XIII een onder houd met twee kardinalen. Met de gedachte dat men op het vaticaan eene mogelijke ziekte van den Paus zou willen geheim houden, begaf ik mij naar dr. Cecca- relli, s Pausen lijfarts, die ik reeds eenige maanden géleden naar den gezondheidstoe stand van den Paus had gevraagd. Dr. Cecca- relli woont op de derde verdieping van het paleis Salviati aan het Corso, maar zijne vertrekken waren gesloten, 's Pausen genees heer brengt de zomermaanden buiten door en komt slechts eens of tweemaal in de week te Rome wel een bewijs, dat hij omtrent den toestand van den H. Vader gerust is. Hij was nu in geen drie dagen in de stad ge weest. Daar ik wist, dat de Italiaansche regeering een spionnendienst op het vaticaan heeft ge vormd, ten einde op eene mogelijke gebeur tenis voorbereid te zijn, en tijdig de noodige maatregelen tot verzekering der orde bij een eventueel conclaaf te kunnen nemen, ging ik ook naar de prefectuur om de waarheid in deze te vernemen. Ik kan u stellig verzekeren, dat de laatste rapporten aan den prefect over gelegd niets abnormaals omtrent den gezond heidstoestand van Leo XIII bevatten. Schiedam, 11 Augustus 1886. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangebrachteen rozen krans, een rood oorbelletje en een sleutel. Tot aanvulling van ons bericht van giste ren kunnen wij nog vermelden, dat de firma Vrijland van den Hoogen Co. de Zilveren Medaille ontving voor hare Kroon en Cirkel- gist en de Gouden Medaille voor de door haar geëxposeerde Weener Gist. Het Eere-diploma, de hoogste onderscheiding, werd den beerH. C. Jansen voor de door hem ten-toon-gestelde Weener Gist toegekend. De logger Excelsior, schipper P. Groeneveld, kwarn heden alhier binnen met 23 last haring. Over de na ontbinding opnieuw bij de Twee de Kamer ingediende voorstellen betrekkelijk de Grondwetsherziening zijn geen voorloopige verslagen uitgebracht. De commissiëu van rapporteurs achtten, door het vroegere onderzoek, de beraadslaging genoegzaam voorbereid om met een gewoon verslag of eindrapport te knnnen volstaan. Van de grondwetsvoorstellen, waarover eind verslag wordt uitgebracht, zal uitgezonderd zijn het hoofdstuk betreffende het kiesrecht. Daaromtrent is een voorloopig verslag opge maakt. Aan de Tweede Kamer is door het Nederl Genootschap tot zedelijke verbetering der ge-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1