linnalandachfi Belichten. Schiedam, 2 September 1886. Ia antwoord op een telegram van geluk- wensching, door den Majoor-kommandant na mens de officieren der Schutterij en van het korps K. K. Scherpschatters aan Z. M. den Koning ter gelegenheid van den zesden verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina verzonden, werd het volgende telegram ont vangen „Z. M. de Koning draagt mij op U en de heeren officieren der schutterij en Koninklijke scherpschutters Hoogstdeszelfs dank te betui gen voor de toegezonden gelukwenschen." De adjudant van dienst, Van Spenglee. De Min. van Buitenl. zaken brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat het, in de maand October e. k. te houden examen, ter verkrij ging van het getuigschrift van bekwaamheid voor de betrekking van leerling-consul, ten einde, bij voorkomende gelegenheid, voor eene benoeming als zoodanig in aanmerking te ko men, zal plaats hebben op Maandag den 11 den October a. s. en volgende dagen. Plaats en uur van het examen zullen nader worden bekend gemaakt. Gisteren, 1 Sept. 1886 te middernacht, is het nieuwe Wetboek van Strafrecht in wer king getreden. De gezamenljjke waards der in 1885 door de Nederlandsche postadministratie be handelde brieven met aangegeven waarde, postwissels en quitantiën, bedroeg meer dan 150 millioen gulden. De 4e lijst van de 8e jaarcollecte voor de Scholen met den Bij bel bedraagt 1 18.949.791/2. Na een verboden vischtijd van vijf maan den kon gisteren in den Nieuwen Rot- terdamscben Waterweg weder met hoekwant geviacht worden, zoodat de volgende week weer ruime aanvoer van bot en schol is te verwachten. In de maand Augustus zijn door de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij 619,675 reizigers vervoerd, opbrengende f 46.802.405 tegen 571,447 reizigers opbrengende f 43,718.84 in de zelfde maand van het jaar 1885. Tot dus ver werden in 1886 vervoerd 3,446,028 rei zigers opbrengende f 263,368,926, tegen 3,365,603 reizigers, met een opbrengst van f 263,830,57 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Door de afdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, zijn de afgevaardigden voor de op 10 dezer te Gorinchem te honden alge meens vergadering der Maatschappij benoemd, de beeren W. Smith en H. De Bie. Voorts is besloten nu het spoeling district zich weer in een geheel vrij verkeer mag verhengen, vóór Paschen in 1887 alhier eene degelijke ten toonstelling van rundvee, schapen en varkens door de afdeeling te doen houden. Wanneer de localitejt het toelaat, kan daarbij ook, als baar vroegere gewoonte eene afdeeling voor pluimvee gevoegd worden. De opmaking van een programma t'ü de keuze van een geschikt terrein voor die tentoonstelling werd opge dragen aan het bestuur, dat intijds het pro gramma zal bekend maken. {Rott. Nwsbl.) De directeur van het postkantoor to Rot terdam vestigt de aanlacht der Velangheb- benden op de gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Noord-Amerika, door middel van het stoomschip P. Cawaar van de laatste bnsliohting aan het postkan toor is bepaald op 4 September a. s., des namiddags 3 ure. De vroegere Khedive van Egypte, Ismaïl- pacba, is met een zeer talrijk gevolg aan het Bath-hotel afgestapt, komende via Vlissingen van Londen te Rotterdam. Ismaïl-Pacha is geboren 31 December 1830 in 1865 volgde hjj zijn vader Saïd-pacba op den troon in 1863 werd door de porte het recht van opvolging in rechte lijn aan het huis van Ismaïl toegekend. In 1879 is hij afgezet en vervangen door zijn zoon Meohe- med-Thewfik. Men meldt ons nader uit 's-Gravenhage omtrent den feilen brand, die het Knrhaus in de asch legde Heden ochtend te 8 nren brak de brand uit in de appartementen, bewoond door den heer Heineken van Amsterdam, door het sprin gen van een spiritnslamp, waarop de dienst bode pap kookte. De waterleiding kon geen persing geven naar het hoog gelegen gebouw, zoodat reeds vóór hulp uit dorp en stad aan rukte, het geheele gebouw in volle vlam stond. De westenwind joeg het vuur over de ge heele bovenverdieping. Daar aan blusschen niet te denken viel, bepaalde men zich tot het redden van de bewoners en het uitdra gen van de meubelen en de inventaris, waar van echter een groot deel vernield werd. Per soonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. V an alle kanten bood het brandende Kurhaus een tooneel van onbeschrijfelijke verwoesting aan. Bij het uitdragen van de meubelen moest men de grootste voorzichtigheid in acht nemen, daar van tijd tot tijd brokken muur instort ten. Door officieren en soldaten werd daar bij uitstekende hulp verleend. Tegen 2 uur had het vuur uitgewoed. Met moeite zijn de wijnkelder en de linnenkamer gespaard gebleven, bet overige is vernield. In den nacht van Zondag op Maandag jl. werd een aan den openbaren weg te Amster dam in slaap gevallen man bestolen van al wat hij aan kostbaarheden bezat, als een hor loge, een ring met jnweelen steen, geld, enz. zelfs spaarde men hem niet de pantoffels van de voeten. Fluks werd daags daaraanvolgende het gestolene te gelde gemaakt, onder anderen het horloge naar den lombard gebracht en het beleenbriefje aan een voorbijganger ver kocht. Weinig vermoedde de dief, dat deze de broeder was des bestolenen, en toen het horloge door hem nit den lombard gelost en in zijne banden gekomen was, bleef er nog slechts ééne schrede over om den naohtelij- kenroover in hechtenis te doen nemen. Gisteren middag werd deze, een reeds vroeger veroor deelde, opnieuw naar de cel gebracht. Ter voorkoming van misverstand diene de mededeeling, dat niet met het volstrekte doel om de verzakking der bekapping aan de oost zijde van het Centraalstation na te gaan, de kapspanten opgevijzeld zijn, maar eenvoudig een proef werd genomen met één spant tot oefening van werklieden voor het geval de opvijzeling mocht nocdig zijn. Daarmede wordt echter niet voortgegaan. De bekende wielrjjdei de heer Kiderlen zal dit j«ar in Nederland niet meer rijden. Hoewel zijn naam op de lijst voorkwam, volgens zijn zeggen buiten zijn weten, deed I hij ook bij den wedstrijd te Utrecht niet mede. Wegens een geval van hondsdolheid dat te Utrecht is voorgekomen, heeft de burgemeester dier gemeente verordend, dat gedurende 4 maanden alle zich buiten bevindende honden, die niet binnen een afgesloten erf aan een ketting liggen, van een muilkorf moeten zijn voorzien. Van Terschelling wordt aan het Dbl. ge schreven, dat aldaar eiken avond bij aankomst van de duikers een buitengewone drukte heerschtieder is nieuwsgierig om te verne men wat men dien dag uit de „Lutine" heeft opgehaald. Tal van Spaanscbe matten en goud stukjes worden opgezogen; onder deze laatste komen vreemden en zeer zeldzame voor. Door de schelpenzuigers De Tijd en Fries land zijn gisteren van het wrak der Lutine aangebracht 11 goudstukken, 1 geldstuk (twijfelachtige waarde), 333 heele Spaanscbe matten, 9 kleine dito, 5 koperen stukken, een gouden ketting en nog eenige voorwerpen van mindere waarde. Binnen enkele dagen zal de „Zuiderzee- vereeniging,' eene circulaire rondzenden, waar in wordt opgewekt tot bet toetreden tot het lidmaatschap der Vereeniging tegen eene con tributie van f5 'sjaars. Hoofddoel der Vereeniging is, zooals het in deze circulaire wordt omschreven, bet onder zoek naar betere beveiliging van Nederland tegen zeegevaar door opheffing der vrije gemeenschap tusschen de Noord- ea Zuiderzee. Daarnaast staat het scheppen der gelegenheid tot geheele of gedeeltelijke drooglegging. De gelden uit de contribution verkregen, znllen in de eerste plaats worden aangewend om aan een commissie van deskundigen op te dragen het maken eeuer nauwkeurige raming der kosten van onderzoek als grondslag voor de aan te vragen subsidiën. De commissie telt thans 37 leden. N. R) Uit Ondepekela wordt van 31 Augustus aan de N. G. C. gemeldEene treurige mis daad had Zondag nacht op den openbaren weg alhier plaats. Eenige jongelieden kregen twist zoodat de een den aader verwondde en een mesteek toegebracht. Ongelukkig ging het mes tusschen de ribben door en bracht veel bloedverlies tewteg, met het treurig gevolg, dat de verslagene heden nacht aan de gevolgen is overleden. De justitie moet den dader reeds op het spoor zijn. Men schrijft de wandaad mede toe aan te veel gebrnik van sterken drank. Na een langen tijd niets van zich te hebben laten hooreD, vertoonden zich de vorige week te Zwolle weder een paar linnen- en laken* kooplieden, met de gewone praatjes, oat hun vader in Duitschland overleden was en on alles tot eiken prij3 meest verkocht worden- Na eerst een paar dozijn hand- en theedoek»® voor 25 cents per dozjjn op levering te hebben verkocht, daar die ziob in hun schip bevon den, slaagden zij er in, niettegenstaande dn vroeger gedane herbaalde waarschuwingen, eene partij zoogenaamd linnen en laken ver boven de prjjzen a contant te verkoope"' waarna zij zich spoedig uit de voeten maak ten. Te Baardwijk heeft men gisteren een hood afgemaakt, bij welken ziek alle teekenen dolheid vertoonden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2