Door een onbekende werd dezer dagen voor de Unie-collecte, te dezer stede voor de Chris telijke scholen gehouden, een som van f 600 geschonken. Door den Minister van Koloniën is aan de heeren mr. C. A. fl. Barge, lid van het hof van 'justitie, en B. Th. J. Prederiks, R.-K. geestelijke van den 2n rang te Curasao, thans met verlof in Nederland, tot verder herstel van gezondheid, een verlofsverlenging verleend voor den tijd van zes maanden. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag 17 Sept. a. s. en die van den minister van financiën Donderdag 16 Sept. a. s. niet plaats hebben. De Minister van Waterstaat is gisteren van zijn bnitenlandsche verlofreis te 's-Hage terug gekeerd. Lhoste is eergisteren namiddag te dA/g uur met zijn luchtballon de Mltiore opgestegen te Maastricht. De ballon dreet eerst westelijk, maar al spoedig daarna langzaam vlak noor delijk af. De studenten, die in de vorige week uit ons land en het college te Wol uwe bij Brussel naar Afrika zjjn vertrokken, zjjn eergisteren in den besten welstand in het klein seminarie St. Eugène nabij Algiers aangekomen. De tweede bekeuring, waartoe het zalm- tractaat aanleiding gaf, heeft Zondag 11. op de Oude Maas onder Hoogvliet plaats gehad door de ambtenaren der rijkswaterpolitie Ver kerk te Pernis en Van der Poel te Charlois. Een zalmsteek, waaraan zeven fuiken stonden, geheel open, werd in beslag genomen. De groote vloot van Per nis is met een nieuwe sloep vermeerderd, ruim 100 voet lang. Deze is de eerste, welke van ijzer gebouwd werd, en bevat, behalve flinke ka juiten voor de bemanning, een groote bun in 4 afdeelingen om de visch levend in te houden en voorts ruime bergplaatsen voor doode visch. Men is zeer benieuwd, hoe dat ijzeren schip voldoen zal. Zondag avond, tijdens de voorstelling te 's-Hage door eene tooneelvereeniging in de Hoogduitscbe schouwburgzaal gegeven, rolde een toeschouwer behendig de portemonnaie van zijnen buurman, ontdeed de beurs van bet geld (f7.50) en wierp het ledige voorwerp onder den stoel van den bestolene. Het dochtertje van eenen politie-agent gaf de ledige portemonnaie aan den eigenaar. Deze kreeg argwaan op zijnen buurman en deed hem door da politie onderzoeken, die drie rijksdaalders bij hem vond. Tegen den dader, die bekende, is proces-verbaal opge maakt. Naar men verneemt is tot dusver het waar borgkapitaal van f 15,000 voor de Nationale Tentoonstelling van oude en nieuwe kunstnij verheid, die het Haagsche departement der Ned. Maatschappij tot bevordering van Nijver heid zich voorstelt ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan het volgende jaar te's Gra- venhage te honden, voor twee uerden voltee- kend. Bij de gisteren in den vroegen ochtend te Soheveningen hervatte pogingen, om door mid del van lijnen, uit een vuurpijlentoestel ge schoten, een stuk muur van het afgebrande Kurhaus omver te halen, week een vuurpijl, met 3 kilo's buskruit geladen, af, veroorzaakte- eerst in het Spuitwaterhnisja onder de Galerie, en daarna in de re3tauratiezaal van d it gebouw groote schade aan meubelen en glaswerk, veranderde, toen zij tegen een muur der eet zaal stuitte, van richting, en ontplofte ten slotte tegen den muur van het door den brand gespaarde gedeelte van het Kurhans. De machinist, met de bediening van het toestel belast, bekwam lichte verwondingen aan handen en gezicht. Men deelt aan de Leidsche Ct mede Het koren is gedorscht en het nahooi is binnen nn de zorgen van het hart gespoeld. Welk een vreugdedag was het heden op de te Valkenburg gehouden paardenmarkt en hoe schitterde de lieve zomerzon Welk een drnkte van heinde en verEr waren een zesd'half honderd paar den aan de lijn, jong en volwassen van goede hoedanigheid. Ook was er nog al handel, die echter levendiger zon geweest zijn, zoo de verkoopers zich minder stijf in den prijs en niet zoo vasthoudend hadden betoond. Men rekende er op dat de weiden nog gras genoeg hebben voor koeien en paarden. Dit nam ech ter niet weg dat men elkander op de markt sohier verdrong. Men trapte elkander op de hielen, soms ook op de teenen, maar dat werd weer afgedronken. Men kon er zich voorzien van allerlei versnaperingenzoet en zuur, laf en gekruid. Dd poffertjes sisten in de pan, de kermiskoeken werden er met luide stemmen geventdaar waren negers te zien uit de binnenlanden van Afrika, wondermenschen en wonderdieren. Men kon er zijn kracht be proeven door met een hamer op een blok te slaan en men kon door op eene schaal te stappen vernemen hoeveel kilo dit ons stoffe lijk omhulsel" woog. Die Valkenbnrgsche paar denmarkt handhaaft toch maar haar alonden roem en een witte raaf als het op zoo een dag geen mooi weer is en menigeen er geen mooi weer van speelt. In de laatste dagen komen te Utrecht veel gevallen van roodvonk en diphteritis voor. De vorige week werden van elke dier beide ziekten ongeveer 20 gevallen waargenomen. De diphteritis vooral is van kwaadaardig karakter, zoodat veel gevallen doodelijk af- loopen. De twee personen, die gevat zijn als ver dacht van den diefstal der bns, met het spaar geld van de bedienden der Bnitensocieteit te Arnhem, waren naar de Njjmeegsche kermis geweest. Men heeft nog f118 bij hen gevon den, zoodat het verlies sleohts een zeventien gulden bedraagt. En voor deze kleine som, in één nacht ver teerd, hebben deze mannen hunne toekomst verspeeld. (IV. A. Ct.) De directeur der Weesinrichting te Neer bosch ontving over het tweede kwartaal van dit jaar, behalve veel levensmiddelen en dui zenden kleedingstukken, de aanzienlijke som van f 19,361.40Vs- In Kaapenmolen, een vaarwater nabij de Noorder Haaks, heeft men de schuit van schipper Eelman in ontredderden totstand onder water gevonden. Mast, zeilen en een groot deel van den inventaris zijn geborgen en te Tessel aangebracht. De klompen van den sohipper Zyn op Onrust gevonden. Van de be manning is geen spoor ontdekt. Door een groot aantal grossiers, koffiehuis- houders, tappers, slijters en verdere belangheb benden bij den verkoop van gedistilleerd, be nevens door de afdeelingen der vereeniging Vergunning, de vereeniging Onderling Belang en de vereeaiging van kleinhandelaren in ge distilleerd in Noord-Brabant (zetel Rozendaal), is een verzoekschrift verzonden aan de Tweede Kamer, waarin de grieven van den kleinhandel in sterken drank tegea sommige bepalingen der drankwet worden uiteen gezet. De verschillende verzoekschriften worden gesteund door een adres van instemming met de klachten der requestranten bovengenoemd, onderteekend door heeren groothandelaren in gedistilleerd te Rotterdam, oud-Delftshaven, Schiedam c. s. Te Kapelle bij Middelburg zijn bij een landbouwer, volgens verklaring van den districtsveearts, den heer Swart uit Dordrecht, zestien schapen lijdende aan pokken, waarvan er vier zijn gestorven. De geheele stal is be smet verklaard. Volgens den heer Swart plant deze ziekte zich niet op eenig ander vee over. aatcoecoo - VLISSINGEN.Ten bewjjzedat het zeestrand alhier zeer gezocht wordt voor baden, dient de volgen opgaaf. Het getal uitgegeven enkele badkaarten was Maandag tot 3000 geklommen het getal baden, door ongeveer 100 abonnés genomen, kan veilig op 4000 geschat worden, terwijl voorts nog in rekening moeten worden gebracht de kaartenhoekjes van 15 en 25 stuks. Alles te zamen genomen, kan men berekenen, dat tot nn toe in dit seizoen reeds na 8000 zeebaden zijn gebruikt. 's-HAGE. De kellners, die bij dan brand van het Kurhaus alles verloren hadden en later vergunning verkregen hebben om een biertent op te richten, gaat het gelukkig voor den wind. Verscheidene aanzienlijke personen hebben hun inrichting met een bezoek vereerd. Naar men verneemt bestaat er kans, dat zij in den volgenden winter de Cantine in het te herbouwen Kurhaus zullen verkrijgen, wat wel een bewijs van vertrouwen zon zijn. AMSTERDAM. In eene vergadering van ingenienrs werd gisteren breedvoerig de kwes tie van verschuiving van het stationseiland besproken. Door den heer Lsgds werd gezegd, dat de verschuiving van grond niet te betee- kenen had, dat er in de laatste drie jaren geen aanmerkelijke verschuiving was voorge vallen. Gevaar voor treinen over de viaduc ten bestond das niet. Zondag jl. werd in eane algemeene verga dering van steenhouwers besloten tot oprich ting van een steenhonwersbond. Een regle ment werd ontworpen. Volgens artikel 1 daarvan wil de bond langs ordeljjken weg alles aanwenden wat strekken kan tot verhef fing van genoemd vak, de zedelijke en stof felijke welvaart van de steenhouwers kan be vorderen en hnn wettelijke, staatsburgerlijke vrijheid verzekeren. De bond wil algemeen stemrecht, een normalen arbeidsdag, kosteloos en verplicht lager, middelbaar, hooger als mede vakonderwijs door den staat. In het hoofdbestuur zullen alleen knechts, zeis geene meesterknechts mogen zitting nemen. LEEUWARDEN. Zaterdag-namiddag kwa® de noord-amerikaansche gezant de heer Bell» met zijn echtgenoote en dochtertje hier aan, om een en ander van Friesland te bezichtigen- Zondag-ochtend woonden zij de godsdienstoe fening in de nieuwe R. K. kerk bij. Zij be" zichtigden vervolgens eenige merkwaardig^" den. Later deden zg een tochtje naar bet naburige dorp Marsum, waar zjj het Popta- G&sthuis en den daar aanwezigen bekenden ,Popta-sohat" in oogensehouw namen ett

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2