den Singel, trof heden morgen ten elf ure het ongeluk bij het afstijgen, van de ladder te vallen. Zwaar gekwetst werd hij opgenomen en naar zijne woning vervoerd. Men ver meende, dat hij een rib had gebroken, en naar wij vernemen zon zijn toestand hoogst zorgelijk zijn. De knecht van den bouwman Rodenburg aan de Schans tusschen Oversehie en Rotter dam, die heden morgen vroeg uitging om te melxen, meende te zien, dat een persoon tegen het hek stond geleund. Nadat bij zijn meester bad gewaarschuwd, zagen zij, nabij gekomen, een deftig gekleed heer hangende aan het hek, dat het erf afsluit van den Rijweg. De politie, eerst van het geval in kennis gesteld, kon slechts het lijk naar het doodenhuis op het kerkhof vervoeren. Bij den doode werden gevonden een revolver, die blijkbaar met 6 kogels was geladen geweest en er nu nog vijf bevatte, alsmede eenige voorwerpen, die grond gaven te vermoeden, dat bij te 's Boscb thuis behoorde en tijdelijk te Rotterdam ver blijf hield. De politie zou diensvolgens trach ten zijn domicilie te Rotterdam op te sporen- De Minister van Koloniën hoopt, zoo ver neemt men, het daarheen te leiden, dat de voorstellen betreffende de snikercrisis in Indië nog deze week aan de Tweede Kamer zullen worden ingezonden. Het ontwerp beoogt maatregelen tot bevor dering van de instandhouding der snikercnl- tunr op Java. Het door de provincie Zuid-Holland aan bestede werk bovenbouw vau den brug over de Oude Maas bij Barendrecht is gegund aan de firma Kloos Zoon te Alblasserdam, of schoon niet laagste inschrijver, tegen den prijs van den laagsten bnitenlandschen inschrij ver. De beslissing werd door Ged. Staten geno men na inroeping van de hulp van het bui tengewone lid, den heer Begram. Door de rijks-politie werden in de vorige week in verschillende gemeenten, krachtens de Vreemdelingenwet, over de grenzen gezet 109 vreemdelingen, onder welke drie Zigeu ner-benden, 10 vrouwen en 13 kinderen, zoo mede wagens en paarden met zich voerende. Bulkley een gezegeld stuk ter teekening voor gelegd, waarin zij beloofde, zich niet meer te Apeldoorn te zullen laten zien. Wèl heeft de veroordeelde iü een stuk, door haar advo caat opgemaakt, zich verbonden, zich van alle onwettige middelen ten aanzien vau mr Hoek en zijn kinderen te zullen onthouden, en ook geen wettige middelen tc zullen bezigen, om het den heer Hoek lastig te maken. Aan de kamers van koophandel en Fabrie ken te Amsterdam, Rotterdam,'e-Gravenhage Dordrecht, Schiedam, Middelburg, Vlissin- gen, Zaandam, Harlingen en Groningen en aan de Jwentsche Vereenig mg ter bevordering van nijverheid en handel is een exemplaar toegezonden van de Accounts relating to trade and navigation of the United Kingdom, nopens de maand September jl. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Noord-Amerika bestaat door middel van het stoomschip „Schiedam". De laatste bnslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 23 October a. s. des morgens te 5.40 ure. Bij de gisteren te Rotterdam door de Ne- derl. Handelsmaatschappij gehouden veiling van 81 700 balen Java-koffie en 204 kisten Padang-koffie, gingen de prijzen Va 1 ct' boven taxatie; zijnde 34 ct. voor goed ordi naire Java-koffie. Te Alblasserdam is het boerderijtje van de wed. Da Lange geheel afgebrand. Dewednwe, sedert jaren bedlegerig, werd spoedig uit het huis gedragen. De brand is ontstaan in bet achterhuis, bewoond door Van Asperen. Alles was verzekerd. Oorzaak alsnog niet bekend. Voor de spoorweglijn DordrechtEist zijn de gebouwen en verdere inrichtingen tot uit breiding van het station Dordrecht thans voltooid. Het definitieve hoofdgebouw op het station Geldermalsen is gereed en in gebruik genomeD, evenals de aldaar gemaakte nieuwe toegangsweg. Voor deze lijn zijn nog te maken eenige werken tot voltooiing van den spoor weg nabij het Zederikkanaal en van bet station Geldermalsen. Willem Boer vertrok in Juni 1882 als vrijwilliger naar O.-Indië. Zijne ouders, die sedert niets meer van hem hoorden, wendden zich tot den minister van koloniën, en ont viogen vóór eenige dagen van dezen het be richt, dat genoemde persoon reeds ruim 3 jaren geleden op 25 Jnli 1883, teSalatigais overleden. De Londensche correspondent der N. JU. Ct. schrijft De heer Evelyn, lid van het Parlement voor een Znid-Londensch kiesdistrict, heeft eene rondreis aangevangen als ridder der natuurboter bij haren strijd tegen kunstboter. Thans beviudt bij zioh voor zijn onderzoek in Ierland, en, naar bij van daar schrijft, zal bij eerlang aan Nederland een bezoek brengen, om er de zuivelbereiding in alle onderdeelen te bestudeeren. Volgens het D. v. Z.-H. was de baagscbe correspondent van het Utr. Dbl, juist inge licht in zake zijn bewering, dat mevrouw Bnlklty haar ontslag uit de gevangenis aan den minister van Justitie te danken heeft, maar is door dien minister niet aars mevrouw der diplomaas aan de bekroonden der Bakkerij- Tentoonstelling. De Burgemeester van Amster dam heeft zich bereid verklaard, deze plechtig heid met zijn tegenwoordigheid te vereeren en persoonlijk de diplomaas uit te reiken. Veertien dagen geleden is te Harlingen een knaap (leerling der H. B. S.) die wegens ver zuim eene niet onbelangrijke hoeveelheid strafwerk van een zijner leeraren had ont vangen, weggeloopeu en vrocbteloos hebben de bezorgde ouders naar alle zijden getele- grapheerd om de plaats van zijn verblijf op te sporen. Eindelijk kwam Zaterdag bericht uit Bremerhaven, dat bij daar was gearriveerd en den geheelen weg, naar men zegt van Leeuwarden af, geloopen had. De vader heeft hem van daar gehaald. De knaap, die althans wat practische aardrijkskunde betreft zijn leeraar kon tevreden stellen, wilde zich op een schip verharen. (iV. RCt.) Uit Holwerd wordt gemeld: »Iu onze Wadden houdt zioh reeds gedu rende eenige dagen een Engelschman, een lord, op met zijn jacht om, gewapend met een kanonnetje, deze wateren schoon te ma ken van gevogelte. Een enkel schot levert dikwijls de niet onbelangrijke vangst van 30 50 eenden en zeekoppan op, welke aan de bootslieden afgestaan worden, die ze op hon beurt weder aan den vasten wal verkoopen"- Het gevolg van deze jaobt ip, Daar men ons medodeelt, dat op Ameland, waar gewoon lijk duizenden vogels zich ophouden, thans geen wild meer is te bespeuren. De friesobe een denkooikers zijn dan ook zeer ontstemd over zolk optreden van den vreemdeling, en zij zullen trachten, dat aan deze jachtliefhebbers het volgecde jaar geen akte zal worden uit gereikt, althans geen akte, die het jagen met kanoDnen veroorlooft. Woensdag is te Scheveningen o. a. aange komen de schuit Sailor's Hemevan den reeder A. Mos, gevoerd geweest door schipper Cs. Bal; de equipage verklaarde, dat zij 11. Woensdag in zee liggende het verschrikkelijk stormweder had te verduren en op circa 25 vadem water in de Noordzee lag. Eensklaps kwam een rukwind, die den schipper in de hoogte van het dek slingerdo, waarna bij bijna cogenblikkelijk in de diepte werd geploft. Het aanwenden van pogingen om te redden door het uitwerpen vaa lijnen en haken bleef helaas vruchteloos. Er is besloten, een tentoonstelling te hon den van de goederen, uit de Lutine opge- vischtvan elke sooit der gevonden munten zal minstens één exemplaar aanwezig zijr De groote zaal in Iet Tolhuis, aan den over kant van het IJ te Amsterdam, is door den eigenaar daartoe welwillend ter beschikking gesteld. De opbrengst komt ten bate van het te Amsterdam gevestigde Willem Barends fonds. Naar men verneemt zal Vrijdag 22 Oct. ?n een der'zalen van het Paleis voor Volksvlijt, te Amsterdam precies te twee nnr, een ver gadering gehouden worden, tot aitreiking Men herinnert zich wellicht, dat aan de Asser Ct. een bericht nit Ommerschans werd gezonden over de slechte behandeling der zieken aldaar en het brengen van een verpleeg de, die nog leefde, in het doodenhuisje, ten gevolge waarvan hij stierf. Dit bericht werd als geheel leugenachtig betiteld in een brief van den pastoor te Om* merschana. De A's. Ct. kan thans mededeelen, dat d® verpleegde te Ommerschans G. K. Eger, de" 28 October a. s. te dezer zake voor de recht bank te Zwolle zal terechtstaan wegens la8' ter. HOOGVLIET. Gister-ochtend is met de" wagen, die de zalm van de visscherij Kit'11 profijt onder deze gemeente naar het Kraling' sche veer brengt, een vreeselijk ongeluk ge' benrd. Onder weg schrikten de paarden, het gevolg, dat ze door het slijkbord van de" wagen heensloegen en den koetsier de beid® beenen verbrijzeld werden. TEXEL. De ge meen te-fin ancien alhier vet* keeren in zeer ongnnstigen toestandterWU de draagkracht der gemeentenaren in laatste jaren eer af aan toenamnemen d® gemeente-uitgaven meer en meer toe. DeWil landbouw, veeteelt en visscherij niet bloeie,!' is het bezwaarlijk den hoofdelijken omslag*0 verhoogen. De uitgebreidheid der gemeen!8' het ver van elkaar liggen der dorpen, is o°r zaak, 'dat de gemeente, op een bevolking ra!) 6300 zielen, 11 scholen moet bekostigen. YERSEKE. Zaterdag stiet een vaartoig' dat onze haven binnenliep, tegen een Faa Daardoor sloeg de giek over, en deze kW1*01 tegen het hoofd van een aan het roer staan i den knaap, die ernstig gewond werd. Daar 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2