Donderdag 9 December 1886. No. 2651, d& jaarg. V E R S C H IJ E T D A E L IJ K S. 3 IhuDnccn fltapdcht. Bureau: a r k t, E, 357. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nominers0.05 aasiromeetir«^#6aiefl SuSWiSSt Prijs der Advertentiën Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. ti~ i -<? B ELG1E. Het voorstel van graaf d'Oultremont tot invoering van den persoonlijken dienstplicht werd gisteren in de Kamer van Afgevaar digden behandeld. De minister-president Beernaert vei klaarde, dat de regeering noch de persoonlijke noch de geldelijke lasten thans wil vermeerderen. Van de Maaslinie was nu geen sprake en uit den vreemde was geen enkele mededeeling ontvangen. De minister betoogde, dat Belgie's militaire toestand uit elk oogpunt uitmuntend is. BULGARIJE. De Russische kuiperijen in Bulgarije blijken met het vertrek van Rusland's vertegenwoor digers niet op te houden. De beruchte ver rader Zankofi', die het aanbod van het regent schap, om tot overeenstemming te komen had afgewezen, heelt thans, met medeweten van Rusland, een verbond gesloten met den ge wezen regent Karavelolf, wiens dubbelzinnige houding bij de joDgste gebeurtenissen genoeg zaam bekend is. Niet ten onrechte ziet men in dit feit een nieuwe intrige van de zijde van Rusland. De Russische regeering heeft ook besloten in Rusland ten Bulgaarsch legioen op te richten, waartoe waarschijnlijk het feit, dat vele Bulgaarsche uitgewekenen dienst nemen in het Russische leger, aanleiding heeft ge geven. Bulgaren, welke bij dit regiment in dienst willen treden, worden kosteloos naar Odessa vervoerd. DUITSCHLAND. De Prins-Regent van Beieren is gisteren te Berlijn aangekomen, ten einde den Duitscben Keizer hulde te bewijzen. Aan het station Werd de prins door den Keizer, den Kroon prins en de overige prinsen begroet. Ten einde Keizer Wilhelm niet te veel te vermoeien, zal prins Luitpold slechts twee dagen in de hoofdstad vertoeven en zullen er ook geen bijzondere feesten gegeven wor den. Van Berlijn begeeft hij zich naar bet koninklijk bof te Dresden. Hoewel de tost verzekert, dat Bismarck niet voor Kerstmis te Berlijn zal terugkeeren, zijn yelen in de politieke kringen van Berlijn niet vreemd aan de gedachte, dat hij onver wacht toch zal komen, ten einde in de com missie, welke de Legerwetten onderzoekt, de ▼erlangde inlichtingen over de buitenlandsehe politiek te geven. Anderen gelooven, dat bij die taak maar aan zijn zoon Herbert, den Staatssecretaris voor de Buitenlandsehe Zaken, zal overlaten. Aan de redevoering van graaf Molik wordt in al de bladen van Pruisen de sociaal-democratische uitgezonderd groote waarde gehecht. Men vermoedt, dat de ver klaringen der Regeering aan de Commissie van onderzoek der Legerwetten wellicht van dien aard zullen wezen, dat de Minister van Oorlog zijn wensch, om de wetten nog vóór Kerstmis te zien aangenomen werkelijk ver vuld zal zien. Uit Preiburg (Zwitserland) wordt aan de Germania geseind, dat bij de Zondag plaats gebad hebbende verkiezingen voor den Raad van het bestuur Preiburg de katholieken in alle districten (zeven in getal) op één na, schitterend hebben gezegevierd. Doctor Juhlke, vertegenwoordiger van de Duitscbe Oost-Afrikaansche maatschappij, is door de Somalis te Kesmayss vermoord. ENGELAND. De verschillende partijen van het lagerhuis beginnen reeds, zich tot den naderenden strijd in bet Parlement, dat den 13 Januari a. s. zal heropend worden, voor te bereiden. Gisteren vergaderden de unionistische en liberale leden. Harrington was voorzitter en zeer vele invloedrijke personen waren tegen woordig, o. a. Goschen. John Bright en Chamberlain hadden in een schrijven hunne afwezigheid gemotiveerd. Bright bestrijdt krachtig het denkbeeld, om een Iersch par lement te Dublin op te richten. Hij beweert, dat Gladstone's houding in de Iersche kwestie hem veel verdriet heeft veroorzaakt. Lord Hartington betoogde, dat de jongste redevoeringen van Gladstone en Harcourt, die elke toenadering tot de Unionisten af wijzen, eene verzoening onmogelijk makeu. De dissidenten der Wigh partij moeten dus de Tories blijven ondersteunen. Prins Alexander von Battenberg, de afgetreden vorst van Bulgarije, is gister avond te Londen aangekomen. Hij werd door de menigte luide toegejuicht. Heden zou hij zich naar de koninklijke residentie Windsor begeven, ten einde tegenwoordig te zijn bij den Doop van den zoon zijn broeders, prins Hein- rich von Battenberg, die met Victoria's jongste dochter Beatrix is gehuwd. De Londensche politie heeft sir William Call gevangen genomen, beschuldigd van de foreign enlistment act overtreden te hebben, door het uitrusten van de stoomboot Justitia tegen Venezuela. FRANKRIJK. President Grévy had gisteren middag eene samenkomst met Perry, Brisson en Boisset, daarna heeft hij met Ploquet een langdurig onderhoud gehad. Heden zou Ploquet weder naar het Elysee gaan, ten einde opnieuw met den President te onderhandelen. Gisteren heelt de Kamer weder zitting ge houden. Fioquet bekleedde den voorzitterstoel. De ministers Gollet, Sarrien en Deville waren tegenwoordig. Michelin heeft zijn voorstel tot herziening der grondwet ingediend, doch de Kamer heeft de gevraagde urgentie met 431 tegen 41 stemmen verworpen. OOSTENRIJK. De Oostenrijksche regeering blijft van meening, dat de Bulgaarsche eenheidskwestie vóór de Vorstenkeuze moet worden opgelost, ten einde de te kiezen vorst zal weten waar aan hij zich te honden heeft. Het Kabinet van Weenen volgt die gedragslijn, niet om Rusland te bemoeilijken, maar integendeel, om de verkiezing van een kandidaat, die aan Rusland welgevallig zal wezen, te bevorderen. Te Weenen beweert men, dat Prins Bogoir- des zich veel moeite geeft, om als kandidaat voor den Bulgaarschen Troon in aanmerking te komen. ROME. De geschenken, voor Z. H. den Paus be stemd, bij gelegenheid van zijn 50 jarig pries terjubileum, groeien voortdurend aan, zoodat reeds verscheidene zalen in bet Vaticaan er mede gevuld zijn. De commissie, die zich met de tentoonstel ling heeft belast, zal eerstdaags met de taak van het rangschikken een begin maken. Geheel de Katholieke hiërarchie beijvert zich om de tentoonstelling rijk en schitterend temaken; kardinalen, bisschoppen, prelaten en priesters van eiken rang sporen in alle landen de ge- loovigen aan, om op schitterende wijze hunne belangstelling in 's Pausen feest te doen blijken. De verzameling zal dan ook kost baarheden, kunstwerken en wonderen uit alle werelddeelen bevatten. De Katholieke vereenigingen te Rome doen vooral hun best. Zoo zullen de gewezen officieren van het pauselijk leger, den H. Vader een prachtigeu inktkoker van zilver en goud aanbieden, versierd met een beeld van den aartsengel Michael, die satan den voet op den nek zet. De uitvoering van dit kunstwerk is opgedragen aan den bekwamen zilverdrijver Pierret. De Napolitaansehe katholieken zul len een gouden troon zenden, terwijl die van Lombardië, Venetië en Piemont zeker niet in de kostbaarheid hunner gift voor de zuidelijk© broeders zullen willen onderdoen. Schiedam, 8 December 1886. Bij Kon. besluit is bij da dd. Schutterij alhier tot tweede luiteuant benoemd de heer mr. J. Lechtier. thans korporaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1