Simmttaitdsche Schiedam, 9 December 1886. Burgemeester en Wethouders geven kennis aan de ingezetenen, dat aan den heer M. Kemp en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot uitbreiding zijner smederij aan de Westmolenstraat alhier, Wijk A, No. 181, kadaster sectie C No. 953. Gisterenisin den Nieuwen Waterweg aange komen de Stoomboot Lotte van Dantzig, be stemd voor Antwerpen als bijlegger. Het stoomschip was wegens gebrek nan steen kolen opgestoonad naar Schiedam, doch is, naar wij vernemeD, onze haven niet binnenge komen en doorgestoomd naar Botterdam. Door den storm, die ook heden nacht en heden nog vrij hevig woedde, is het hek, dat bet erf van den molen »de Ploeg" afsluit Tan de Hoofdstraat, met den muur, waarop het rustte, omver geworpen. De passagiersbooten zijn nagenoeg allen onze haven voorbij gestoomd, daar het bijna onmogelijk was aan te leggen. De Minister van Financiën maakt bekend, dat bij hem ontvangen is a. een aan het postkantoor te Kaatsheuvel ingeschreven post wissel groot f 10, vanN.N., te Loon-op-Zand i. een naamloos adres, met postmerk 's Gra- venhage 4 December, ten geleide van f' 1 in postzegels, beiden wegens te weinig betaalde rechten ingezonden. Eindverslag is aan de Tweede Kamer uitge bracht over lo. de Suikerwet (ten) der Re geering; 2o. de regeling van het aandeel van Ned.-Indië in de leening van 1883, en 3o. de verandering van de grens De LierMaas land. Door de afdeelingen der Tweede Kamer zijn benoemd tot rapporteurs over de gewij zigde voorstellen der Regeering betreffende hoofdstuk III en de additioneele artikelen der Grondwet: de heerenGoeman Borgesius,Van Delden, Van der Linden, De Brnyn Kops en W. K. van Dedem. Omtrent de heden in de afdeelingen der Tweede Kamer gevoerde beraadslaging over het wetsvoorstel van den heer Sohaepman, betrekkelijk art. 194 der Grondwet, meenen wij met eenige zekerheid als de algemeene indruk te kunnen weergevendat bij een deel der liberale partij de ingenomenheid te gen eene Grondwetswijziging op het stuk van het onderwijs zich niet al te sterk openbaar de, terwijl van den kant der rechterzijde de poging van den heer Schaapman om op deze wijze alsnog tot eene oplossing van de kwes tie te geraken, niet zonder waardeering is ontvangen. (jDagbl.) De Commissie uit de Tweede Kamer, belast met het onderzoek (enqufite) naar den arbeid van jongens, meisjes en vrouwen, en naar den toestand van fabrieken en werkplaatsen, ver zoekt patroons, werklieden en alle anderen, die over bestaande toestanden te Maastricht, uit eigen ervaring, inlichtingen meenen te kunnen geven, uiterlijk Maandag 20 Dec. bij ongefrankeerden brief, onder het adres »Tweede Kamer der Staten-Generaal, Commis sie van Enquête, 's-Gravenhage," hun namen en woonplaatsen mede te deelen, met beknopte opgave van de onderwerpen, waaromtrent zij de Commissie meenen te kunnen inlichten. Van den 28sten November tot en met den 4den December zijn langs den Nieuwen Wa terweg binnengekomen 61 stoom- en 14 zeil schepen en vertrokken 71 stoom- en 6 zeil schepen. Op den Hollandschen IJzeren Spoorweg zullen met 1 Januari 1887 worden ingevoerd abonnementen le klasse, geldig op alle lijnen door de Maatschappij geëxploiteerd (met uit zondering van de tramwegen), voor den prijs van vijfhonderd gulden voor een geheel jaar. Volgens rapport van den vuurtoren van Weste- en Noorder-Schouwen raakte eergiste ren een stoomschip op het Nieuwe Zand aan den grond. Ten gevolge van den toenemenden storm keerden alle naar het stoomschip ver trokken vaartuigen terug. De loodskotter met reddingboot van Brou wershaven en de reddingboot van Burgsluis trachtten echter het schip nog te naderen. De opvarenden waren nog aau boord, daar de noodvlag op- en neergehaald werd. Stortzeeën sloegen over hel schip heen. Een gisteren ontvangen bericht meldt, dat de bemanning in den afgeloopen narht met eigen boot te Burghsluis is geland. Het gestrande stoomschip is de Reval, kap. Ileeck. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Noord-Amerika via Amster dam, bestaat door middel van het stoomschip Schiedam." De laatste bnslichting aan het Postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 11 Dec. a. s. des morgens te 5.40 ure. De pijpleidingen, onlangs in een der dub bele waggons van de stoomtram der Rotterd. Tramweg-maatschappij aangebracht, en die, door stoom, van de locomotief afgevoerd, vol doende warmte zouden geven, zullen naar men verneemt dezen winter geen dienst doen, om dat men met de daarvoor noodzakelijke ver anderingen aan de machines niet gereed kan komen. De heetwaterbnssen zullen dus voor- loopig nog in gebruik blijven. Zaterdag 11. is aan de agenten van politie te Amsterdam uitbetaald bet restant der gel den na de Julionlusten ten behoeve van het corps ingekomen. Den 103n Augustus ont ving elk agent f20, elke brigadier f25, ter wijl den inspecteurs van politie ieder f40 werd uitbetaald. Bovendien ontvingen zij die bij het oproer gekwetst waren geworden, het dubbele bedrag. Thans bij de uitbetaling van het restant ontvingen de inspecteurs ieder f 10, de brigadiers f 7.50 en de agenten ieder f 5, welk bedrag wederom voor hen die ge kwetst zijn geweest het dubbele bedroeg. Door prof. Weber, uit Amsterdam, is oen onderzoek ingesteld naar den viscb, die op de Vliehorst aanspoelde. Het bleek een vinvisch te zijn van 30 voet lengte. Daar de vischin vergevorderden staat van ontbinding verkeerde, zijn slechts enkele beenderen naar Amsterdam medegenomen. Een driejarig kind van een arbeider te St. Maartensdijk geraakte door het spelen met lucifers in brand, en kreeg zulke erge brand wonden, dat het enkele dagen daarna over leed. Door de heeren J. Jongergauw te Blerik en F. Kenller te Grave is aan het Rijk en aan de gemeente vergunning gevraagd tot het gebruikmaken van rijks- en gemeentewegen voor eene aan te leggen stoomtram, loöpende van het station Grave naar Tegelen en het Missiehuis te Steijl. Volgens de Arnh. Ct. verkeert Jeanne Lorette in hoogst bedenkelijken toestand en zal zij waarschijnlijk niet lang meer in het leven blijven. Te Arnhem reden twee voerlieden 'met hunne wagens tegen elkander. Beiden vielen van den bok en werden zoo ernstig verwond, dat hunne onmiddellijke opneming in het gasthuis nood* zakelijk werd geoordeeld. Op don weg van Tiel naar Drurnpt had Zondagavond een ergelijk feit plaats. Een jong meisje, zicb naar huis begevende, werd door een geheele bende van boosaardige jon gelieden aangevallen en mishandeld. Zelfs werd zij door een messteek zoodanig gekwetst, dat, toen de boosdoeners zich uit de voeten gemaakt hadden, onmiddellijk geneeskundige knip ingeroepen moesi worden. Gelukkig is de politie den daders op bet spoor, zoodat dezen hun gerechte straf niet zullen ontloopen. Gisterenmiddag passeerde de lijn Aken Maastricht het laa ste der beide kauonnen, voor Italië bij dj firma Krii >p te Essen besteld. Om een kleiu donkbeeld van de afmetingen dier beide kolossen te geven, behoef ik slechts te vermelden, dat zij 14 meters lang zijn, en ieder ean gewicht van 120,000 kilo's heeft. Als zulks oorlogsbehoeften Italië den viede moeten verzekeren, dan mag dit land grootsch op zijn monster-kanonnen zija, maar anders zeg ik: ,\rme Italianen die hunne lire's voor deze gedrochten opbrachten." (R.IL) ■lueccoeceui» 's-HAGE. Te middernacht, ontstond giste ren brand met uitslaande vlam in eene scbeep- timmerloods aan den N. W. Buitensingel welk gebouw binnen korten tijd uitbrandde. De haspelwagen nit het aan de Loosdninsche brug gevestigde politieposthuis gaf de eerste waterstralen. De felle Zuidwestenwind droeg niet weinig bij, om de vlammen aan te wak keren. Onder de bewoners der aangrenzende hofjes verwekte dit voorval groote ontstelte nis. Onder een plasregen en hevige windvla gen zag men de lnidjes hnn inboedeltje bij elkaar pakken en buiten in veiligheid bren- geu. SCHEFENINGEN. Thans is ook een adres van neringdoenden in dit dorp gisterea ver zonden aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal, houdende bezwaren tegen de viaduct op den Ouden Scheveningschen weg ten behoeve van de Holl. Spoorwegmaatschappij, en behel zende het verzoek om de onteigeningswet niet goed te keuren. AMSTERDAM. Een deel van den voor gevel van het manufacturen-magazijn van den heer Eggers in de Utrechtsche straat, is gisteren morgen door den wind I03 geraakt en naar beneden gekomen. Een meisje, dat er onderliep, kreeg een stuk lood op den voet, voet, doch bekwam daardoor een schram van weinig beteekenis. Op de Oosterbegraafplaats werd gisteren morgen een typograaf door zijn kameraden ter aarde besteld. Twee der vrienden werden gedurende den gang naar de begraafplaats zoodanig ongesteld, dat zij naar hunne wonin gen moesten worden gebracht. PURMEREND. Dinsdag avond ongeveer half elf is ingebroken in het kantoor van den heer J. Prins Jr., rijksontvanger. Dedie^ die juist bezig was iets van zijn gading de opengebroken laden te stelen, ward op h00~

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2