Immmlandachö JkiiicMm. nages van zijn Hof de eerste advent-predikatie bijgewoond, die werd gehouden door den hoogeerw. pater Francisco de Loreto. De H. Congregatie der Riten zal Zater dag a. s. te beslissen hebben over het toe laten van het proces ter zaligverklaring van kardinaal Fisher, Thomas Morus en de andere Engelsche geloofsbelijders, die onder de regee ring van Hendrik VIII den Marteldood stier ven. Voor dezelfde congregatie zal ook bin nenkort de heiligverklaring van den geluk zaligen Joannes Berchmans worden behandeld. Kardinaal Franzelin, van de orde der Jezuïten, is te Rome overleden. Schiedam, 14 December 1886. Toen heden morgen de tram, die ten half negen ure naar Rotterdam vertrekt aan den Dijk was gekomen, zag de passagier L. Brou wer, dat ook de vrachtrijder B. van Lingen op den weg was. Bedoelende met van Lingen mede te rijden, waagde hij het ter hoogte van het Rooden hek er uit te springen met het noodlottig gevolg, dat hij onder den tram geraakte en over den linker arm werd gere den. Zwaar gekwetst werd hij door van Lin gen en eeni?e omstanders opgenomen en ten huize van zijne zuster, de wed. P. Brouwer, aan de Koemarkt gebracht, van waar hij later naar het ziekenhuis is vervoerd. Men vreest, dat de arm zal moeten geamputeerd wor den. Z. M. de Koning heeft, den heer G. Ch. baron Saonckaert van Schaumbnrg, gelijktij dig met opdracht der betrekking* van waar nemend thesaurier, benoemd tot Kamerheer in gewonen dienst. H. M. de Koningin heeft, ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest, dezer dagen aan een groot aantal huisgezinnen, op en in den omtrek van Zr. Ms. domein Het Loo winter- kleedingstukken en andere geschenken van huishoudelijken aard doen uitreiken. Zaterdag-middag te 5 uren zijn per Ko ninklijken extra-trein op het paleis het Loo aangekomen Z. D. H. de Vorst van Waldeck Pyrmont, vader van H. M. de Koningin en HH. DD. HH. Prins en Prinses van Bent- heim, Zuster en Zwager van H. M. Z. M. de Koning had HDs. salon-spoorwegrijtuig Zijn hooge Gasten naar Zutphen te gemoet- gezonden. De Vorst van Waldeck is Zondag-ochtend weder naar Arolsen teruggekeerd, doch Prins en Prinses van Bentheim blijven tot Woens dag bij HH. MM. logeeren. Ter eere van den Prins heelt heden op Zr. Ms. domeinen een groote jacht plaats, waaraan Z. M. echter niet deelneemt. Zr. Ms. Opperjagermeester J. Werner, baron Van Pallandt van Oud-Beijei- land, is voor deze jachtpartij uit Arnhem overgekomen en zal eveneens tot Woensdag op het Loo vertoeven. (D.) Naar men aan het Vaderland mededeelt, is bij het ministerie van koloniën een telegram ontvangen, inhoudende dat de generaal Dem- meni, civiel en militair gouverneur inAtjeh, te Pajacombo is overleden. De gewone audiëntie van den Minister vau Oorlog zal aanst. Donderdag niet plaats nebben. Het Verslag der Eerste Kamer over de In dische begrooting bevat niets nieuws alleen een herhaling, ten aanzien der hoofdpunten, van hetgeen reed.s in de Tweede Kamer uit voerig is behandeld. Het eindverslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot schorsing van het uit voerrecht op suiker bevat eenige herhalingen van vroegere beschouwingen, voornamelijk van hen, die het recht geheel willen afschaf fen. Andere leden zouden het ontwerp afstem men juist omdat het h. i. tot die afschaffing zou leiden. De meeste leden schenen de voorkeur te geven aan eei schorsing voor 5 jaren 2 jaar is h.i. te kort. In navolging van de regeling voor het loopende jaar is aan de Stiten-Generaal een wetsontwerp aangeboden van de wijze, waarop zal worden voorzien in het kas-tekort van den Indischen dienst gedurende 1887, welk tekort einde December van dat jaar vijftiea-millioen gulden zou kannen bedragen. De Minister van Financiën wordt nu bevoegd verklaard om dat bedrag aan de Indische kas voor te schieten en daarin te voorzien door uitgifte of beleeuing van bewijzen van vlottende schuld. Een drietal japiinsche autoriteiten, waar onder de vicomte K. Fnjinaini, kamerheer van den keizer van Japan, bracht in da afge- loopen week een bezoek aan de gemeente Hazerswonde, om de nieuwe boerderij van den heer Visser van Hazerswoude te bezich tigen. Het doel hunner reis waskennis te maken met de Nederlandsche zuivelbereiding. Het gezelschap, dat onder geleide was van den heer Banduin, van 's-Gravenhage, had vooraf de leidsche melkinrichting bezocht en daar met veel belangstelling de behandeling der melk en de vervaardiging van boter en kaas nagegaan. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Ned. Oost-Indië, Padang rechtstreeks, bestaat door middel van het Stoomschip „Soerabaia." De laatste bnslichting aan het Postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 18 December a. s. des avonds te 2,30 ure. Een onzer stadgenooten, zekere P., barbier van beroep, is dezer dagen op een wonder lijke wijze gered geworden. Hij bevond zicb op het dek van een Hollandsch stoomschip, dat koers zette naar New-York en jnist uit bet Kanaal tnsschen Engeland en Frankrijk in den Grooten Gceaan zou steken, toen liij door een heftige sohommeling van het schip overboord sloeg. Terstond was men in de weer om de boot in zee te laten, doch voor men daarmede gereed was, kwam een hooge golf aangerold, die onzen barbier opnam en hem, hoewel vrij onzacht, behouden en wel weer op het dek van het schip terugwierp. Toen hij doornat weer op het dek stond, bleek hij zijn bezinning lang niet verloren te heb ben, want op de vraag van den kapitein of bij veel water had gekregen, gaf hij heel koel bloedig en onverschrokken ten antwoord »Dat zou ik meenen, kapitein, meer dan ik noodig heb om te scheeren. (Roit. Hwsbl.) De Delftsche slagers, diehnn vleeschprijzeu niet wilden afslaan, komen bedrogen uit. Reeds laat de studenten-sociëteit Phoenix" het benoodigde vleesch van de coöperatieve vleeschhonwerij in Den Haag komeD, terwijl het plan moet bestaan dit voorbeeld op groote schaal te volgen. Op deze wijze is detnsschen- handol door het nemen van buitensporige winsten zelf oorzaak van den bloei der zoo door hen gehate coöperatie. Volgens ontvangen telegram nit 's-Graven- zande, dato 12 Dec., is benoorden den Nieu wen Waterweg gestrand de Dnitsche schooner Annette, van Newcastle mat kolen naar Ply mouth. Een man is overboord geslagen en verdronkenvier man zijn gered door het vuurpijltoestel. De reddingboot van 's-Gravenzande, be mand door het loodswezen van den Hoek van Holland, is bij de pogingen tot redding om geslagen, waardoor een der loodsen is ver dronken. Het hondje eener vronw te 's Hage schonk haar dezer dagen zes blinde kleintjes en de eigenares besloot, na er de twee mooiste uit gezocht te hebben, om da overige te verdrin ken} doch daar toe ontbrak hairzalve de courage. Banrvrouw echter was minder teer gevoelig, en onder een »ïk zal 't am wel leve ren"! nam zij de vier ter dood verooi daalden in hoar schort, om het vonnis diaram te voltrekken. Alvorens echter onmiddellijk hieraan te voldoen, ging zij naar de woning van een lid der dierenbescherming en vertelde dezen, op mpövrangen toon, dat haar hondje ongemuil- korfd haar ontsnapt en door een barbaar van een agent opgenomen was, die het naar het asyl bad gebrachtmaar dat zij geen geld had, om het daar vandaan te halen, en het haar toch te veel tegen de borst stuitte, om deze vier lieve diertjes te laten verhongeren of van kant te maken. De dierenvriend, ge troffen door dit bewijs van zich niet var- loochenende moederliefde, stelde haar, op 't zien der jongen, het benoodigde bedrag ter hand, plus een extr&- beloocing voor haar lofwaardige handelwijze, welk geld door de vronw onder een: »God zal ja er voor zege nen, mijnheerin haar zak werd gestoken. Een half nnr daarna waren de hondjes ver dronken. De prijs voor de oplossing van den rebns no. 1 der -»Kath. Illustratiezijnde een tariefservies ter waard* vaa f200, is gewon nen door den heer D., in de Rembrandtstraat te 's-Hage. Nabij het Knrhans te Seheveningen is giste ren aan het strand aangespoeld een gedeelte van een grooten mast, vermoedelijk afkomstig van een zser groot koopvaardijschiphet is door de strandvonderij geborgen. Piet Paaltjens, de student leeft nog. Daar van gaf hij opnieuw een bewijs. Zelfs is zijn hart nog vervuld met dankbaarheid tegenover degeDen, met wie hij in bijzondere aanraking is geweest. Een Leidenaar ondervond dit met het jongste Sint-Nicolaasfeest. Vergezeld van een vleiend schrijven werd deze des avonds verrast met het portret van dien jeugdigen Mnzenzoon, met de eigenhandige opdracht onder de lithografische afbeelding: „Den waardigen zoon en opvolger van den hoogst' verdienstelijken kapper (coiffeur-parfumeur) P- J. Knaap, die eenmaal eigenhandig de zange' rige lokken knipte van den student P. P.'' {R. N.) Men schrijft aan de L C.: Altijd maar dn wind aan den binnenkant. Zaterdag namid' dag was er weer storm in aantocht, teng«' volge waarvan de barometer daalde. Kort n» middernacht woei het dan ook met hevig® vlagen en regen. De wind ruimde, bleef tot gisteravond krachtig waaien, maakte de lucht schoon, en nn is het weer kalm. Daar d0 barometer 755 mM. aandnidt, kon er nu wei een gebied van hooge drukking nabij zijn- Alle winden hebben keerwinden, zeggen do

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2