«*1 sar/ft kaatste Intikten. Imgrijzen der acn Burgerlijke Stand. Eechtszaken. Han dels Den clitea. BEURS TE SCHIEDAM, 8 Jan.~Ï8b7. 9»Vs 66% 667a 417s dan ook wel degelijk bij de Wet wordt ver- eiseht, volgens Art. 623 en 624. W. v, B. E, welke artikelennoch aan het Bestuur noch aan de scheidsrechters, noch aan den advi seur Mr, Knottenbelt schenen bekend te zijn en dat heeten nu ueskundigen. Toen daarom, voigens onze meening, krach tens dit bespottelijke vonnis, beslag werd ge legd op de roerende goederen van Tbs. Janse, droegen wij Mr. B. Denekamp, Procureur Ie Rotterdam op, om zich tegen zulk oen vonnis te verzetten, en dachten veidi-r aan geen ge vaar. Maar un eerrt ondervonden wij, wat het zeggen wil, oat üe Wet ore verbie it, onze eigene zaak te behartigen en wij ge dwongen worden, om die op te diagen aan Procure'rs, die even als alle andere menschen, abnizen kunnen maken. Mr. Denekamp namelijk verzette zich tegen dit vom.is niet namens ons, maar namens Ths. Janse en daar deze niet was veroordeeld, besliste de Eechtbank natuurlijk, dat onze firma alléén zich had moeten verzetten. Dien tengevolge bleef dat zoogenaamde Scheids- rechtelijk vonnis van kracht en daar ue tijd, die de Wet bepaald intnsscaen was ve'Streken, waren wij de slachtoffers van eens anders dwaasheden. Toen dit dan ook bleek, boden wij aan, te betalen voor een deel dadelijk, gedeeltelijk in termijnen, doch gedachtig aan desprenk: »Hebt nwe naasten lief gelijk uzeive" be sloot men dit te weigeren en ons boeltje te verkoopen. Intnsschen hat spreekt van zelf, dat zoodra dit treurspel is uitgespeeld, wij bovengenoemd Bestuur zullen dagvaarden, wegens het ont vangen van gelden, die hun niet verschuldigd waren, volgens Art. 1395 tot 1401. B. W., en dat wij op hen znllen verhalen, de schade en schande, door ons geleden. Zóó wordt Eecht geoefend tot welzijn van Schiedam. UEd. dankzeggende voor de plaatsing, M. de Eedateur, verblijven wij, UEd. Dw. Dienaren, GEbR. JANSE. Woensdag heeft het gerechtshof te's-Boseh nitspraak gedaan in zake tegenP. J. G. H., brander te Maastricht, appellant van een von nis der rechtbank aldaardat vonnis is ver nietigd, beklaagde schuldig verklaard aan eene onvolledige aangifte van een branderij, wat betreft de bestaande gemeenschap met andere panden, welke bestemd was tot het aanvoeren van grondstof, en hem veroordeeld tot eene geldboete van f 1000 en in de kosten van beide instantiën, bij niet-betuling te ver vangen door eene maand celstraf. Als bewijs, in welke mate de handel in vette varkens te Assen toeneemt, dient, dat door vier kooplieden, welke dien handel hoofd zakelijk drijven, gedurende het afgeloopen jaar 9210 stuks naar Hamburg en Amster dam zijn verzonden, een waarde vertegen woordigende van ruim ton gouds. In 1885 werden verzonden 6071, een getal, reeds meer dan het dubbele bedragende van de afgezondenen in 1884. Belgische bladen verhalen van een 18jarï- gen Nederlander, die te Laeken m tzijn min nares is gehuwd tegen den wil en buiten weten zjjner te Schaerbeek wonende ouders, wier rol bij de huwelijksplechtigheid hij door daartoe omgekochte vreemden liet vervullen. Zijn onders hebben nu tegen hem en zijn medeplichtigen een gerechtelijke vervolging ingesteld. Het huwelijk is natuurlijk nietig. X' Etoile Beige vermeldt een zonderling ge val, wuarbjj een geacht geneesheer van Brussel, dr. Gailliair, bijna het slachtoffer was ge worden van de uitoefening zijner praktjjk. De dokter bezocht een kleine patiente, 4 jaar ond, voor oen geval van croup, maar het kind, geen onderzoek naar den larync duldende, spuwde den arls in het aanaeziebt. Niettegen staande een onmiddellijk toegepustc. rein ging werd dr. Gaiiliaird nog dien zelfdeu azond door koude koortsrillingen aangetast, en meen de nij bij zich zeiven een soort van keelont steking waar te nemen. Verscheiden dagen bleef de geneesheer lijdende, en nu eerst is hij aan de betere hand, doch verplicnt een ge- zondheidsreis naar Zwitserland en Italië te Ondernemen. Aan een gewissen dood ontsnapte voor eeni- ge dagen te Braunschweig da bestuurder van een met twee paarden bespannen rijtuig. De kantonrechter aldaar was des morgens met zijne echtgenoot en drie kinderen mar een nabijgelegen dorp pereden. Tegen negen nur des avonds werd de reis naar hnis weder aangenomen. OfschooD een aankomende spoor trein in het gezioht was, reed de koetsier in vollen draf verder, stiet de alslnitboom open en voor hij zich van het gevaar bewust was, stonden zijn paarden op de spoorbaan. Met een wanhopige moed was het aan den kan tonrechter gelukt met vrouw en kindeieu het rijtuig nog te verlaten. De trein naderde, de koetsier zat van doodsangst verstijfd en miste bet denkbeeld aan het redden van zijn leven. De beide paarden werden vermorseld, de koet sier en het rijtnig bleven ongedeerd. Toen het pijnlijk oogenblik was doorleefd, kwam men den koetsier te hnlp. Wezenloos en stom bleef hij voor zich staren. Men moest hem van het rijtuig tillen, daar hij zich niet be wegen kon. Naar aanleiding van de groote verwoestin gen, door de jongste stormen in het tele- graafuet aangericht, komt the Times weer teiug op het oude denkbeeld om althans de onderzeesche telegraafkabels met Londen te verbinden door oudergrondsche draden en, zoo mogelijk, ook sen dergelijke reserve-verbinding temaken tusschen de hoofstad en de voornaam, ste provinciale centra, waardoor men bij hevige stormen en daarmee gepaard gaande vernie lingen van de bovengrondsehe geleidingen, althans niet totaal van alle telegraphische gemeenschap zon zijn afgesneden. In Engeland zit men nog dieper in de sneeuw dan hier te lande. Maar daar vriest het nog, zoodat men er de dooi ellende nog beleven moet. Op vele plaatsen is de sneeuw tot aanzienlijke hoogte opgelost. Op vele plaatsen is het verkeer versperd, de tre nen komen la ter aan en de telephoon weigert haar dienst. In den naeht van 1 op 2 Januari is te Kome in het paleis van prins Odescalcbi brand ontstaan, naar men zegt ten gevolge van onvoorzi ihtigheid. De woonvertrekken van den prins op de tweede verdieping, de kostbare meubelen en veel kunstvoorwerpen zijn door de vlammen vernield. Een gedeelte der tweede verdieping en het mnsenm bleven behouden. De schade wordt op een half mil- lioen lire begroot. Menachen zijn bij den brand niet omgekomen. LONDEN, 8 Jan. Daily News bericht, dat de Britsehe admiraliteit met het oog op het mogeljj k uitbreken van een oorlog vooi zorgen neemt. Den marine-kommandanten in de ver schillende oorlogshavens is opgave van de beschikbare scheepsruimte voor het vervoer van troepen gevraagd. De garde-officieren en manschappen, die voor den bnitenlandschtn dienst zijn bestemd, worden dadelijk geneoe- knedig onderzocht. De Bnlgaarsche afgevaardigden hebban ver klaard, dat zij den hertog van Lenchtenberg gaarne als vorst zonden willen aannemen. Yerhandeld van f 6% i 63/8. Stemmingzeer vast. Ienever f 12.25 Ct. per Heet. 17 Jan. 8 Jan. Rogge, April/Mei. 134.20 134.- Mei /Juni 134.50 134.20 Spiritus April/Mei 38.70 38.80 Jnli/Ang. Rogge, dadelijk 40.30 15.— 15. Maart 13.45 13.55 Meel 12 Merk.l.md. 53.10 53.— 12 Febr 53.50 53 40 Rigge, loop. md. 13.30 13.40 Eebr. 13 50 13.60 Spiritus, loop. md. 40.25 40 50 n Febr. 40.5U 40.75 Berlijn. Keulen. Paeijs. Amsterdam. 7 Jan. Eogge op levering per Maart vast, f129, 130; Mei f132, 133. 8 Jan. Rogge op lever, stil; per Maart f 130, 129 Mei f 133, 132. Keulen Riinhoogte ('s nam. 1 nar) 7 Jan. 3.11 M., 8 Jan. 3.00 M. te Amsterdam. Per Telegraaf. 8pCt. Nederland Buitenl. Spanje Portugal Rusland 1867/69 1877 Ooster. Lg. He. Gr. Ross. Sporen Bal'isebe Peru 1°70 Columbia Zilver Metail Papier Turkije Mexico 1851 SpCt. Ternes Bega Thai Erie Shares Canada Central. Pac. Union Denver Rio Grande Wabash Canadian Pacific Missouri Kansas 5pCt. Missouri K. 6pCt. Chic. Atlantic SpCt. Prior Lien Bond Prolongatie 7 Jan. 8 Jan. 99% 627/s 6216/16 548/s 5411/16 84»/ie 85% 97Vs 541/, Mn/ie 1207/s 121 577, 577/a 157s 15% 65U/16 657/ 147% 147, 28'/s 331/s 33 616/s 61 42% 33% 32% 32% 321/4 661/, 667, 313, 317, 877, 877, 88 1083/, Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Linden kort. f 12.09' Disconto 5 pCt. Parijs - 47.75 3 Antwerp. 47.65 2' GEBOREN: 6 Jan. Johanna, dochter va n J. M. H. Ericke eu D. Van der Heijden, Hoofdstraat; Elisabeth, dochter van P. Van der Harg en C. Roeling Verbr. erven. 7. Gerrit, zoon van J. P. Roetman en G. Soeters, Ko- nijnenbunrt. OVERLEDEN: 6 Jan. Adrianus Wijzenbroek, oud 19 jaar en 4 maanden, Broersveld. Een levenl. aang. dochter van P. Aa'dijk eu A. Van Meerkerk, Broersveld. 7. Theodora Sias, oud 2 maanden, Spoorsingel. Stoom-Boekdrukkerij: öabr. Ven Noortwijk, Schiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 6