Wij vernemen, dat de Barkschepen Veer- lands vlag en Ortelius van de firma H. J. Plant Co. door de regeering zijn beuracht naar Atjeh. Vergadering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Schiedam van 12 Jannari 1887. Be Voorzitter opent de vergadering en wenscbt den leden in het pas begonnen jaar voorspoed in al het hunne en op commerciëel gebied, welke gelukwensch door den heer J. Meijer JPzn. als oudste lid in jareD, wordt beantwoord. Zijn ingekomen de geloofsbrieven van de herkozen leden de heeren H. R. M. A. van Gent en J. T. Wittkampf en van het nieuw gekozen lid de heer Mr. W. H. Jansen, welke geloofsbrieven, na onderzoek door de heeren J. Meijer JPzn. en J. Tab, als daartoe be noemde commissie, worden goedgekeurd, zoo dat tot de toelating wordt besloten. De Voorzitter wenscht de toegelaten leden geluk met bet hun geschouken bewijs van ver trouwen en begroet tevens in den heer Mr. W. H. Jansen een lid, dat wegens de wijze, waarop hij vroeger als secretaris dezer Kamer werkzaam was, zeker voor de Kamer een aanwinst zal zijn. Overgaande tot de benoeming van een Voorzitter en Voorzitter-Plaatsvervanger wor den met 6 van de 7 Btemmen herbenoemd tot Voorzitter de beer J. J. G. Nolet en tot Voorzbter-Plaatsvervanger de heer J. T. Benkers, die zich beiden bereid verklaren hunne herbenoeming aan te nemen. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Daarna worden behandeld de navolgende ingekomen stokken Van de Kamer van Koophandal en Fabrie ken te Delit en den Raad van Administratie van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaat schappij missives over den Maandagschen markttrein. Worden voor kennisgeving aangenomen. Van het Ministerievan Waterstaat, Handel en Nijverheid de 7e aflevering (1886) en de le aflevering (1887) van de verzameling van consnlaire en andere verslagen en berichten over nijverheid, handel en scheepvaart. Van de Redactie van het Chamberof Com merce Journal exemplaren van de nummers van 6 December 1886 en 5 Jannari 1887. Deze zijn ter lezing rondgezonden. Van het Ministerie van Financiën het tweede gedeelte der statistiek van in-, nit- en doorvoer van het koninkrijk over 1885 en de statistieken over October en November 1886. Zijn geplaatst in da boekerij. Van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Winschoten copie van haar adres aan de Ministers van Justitie,- Financiën en Wa terstaat over de regeling van faillissementen. Zal worden rondgezonden en wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Harlingen aldruk van haar adres aan den Minister van Buitenlandsche zaken over de hooge consulaat-rechten, die onze schepen voor het vrseeren der zeepassen moeten vol doen. Wordt besloten dit adres te ondersteunen. Van den heer Jules van Hasselt te Kam pen afdruk van twee ingezonden stukken over „Olie als middel om de kracht der stortzeëen ie breken." Zal ter lezing worden rondgezonden. De rekening der ontvangsten en uitgaven dezer Kamer over 1886 wordt onderzocht en goedgekeurd. De aftre lende Commissaris over de Beurs de heer J. Meijer JPzn. wordt herkozen rnet 7 van de 8 uitgebrachte stemmen. Tot leden der Commissie voor het opma ken van het jaarverslag over den toestand van handel, nijverheid en scheepvaart in 1885 worden aangewezen de heeren Mr. A. K. J. van der Drilt, J. H. Houtman ea J. Tak. Eindelijk wordt vastgesteld het antwoord dezer Kamer aan den Heer Minister van Wa- terstaat, Handel en Nij verheid over de ont- werp-verordening ter voorkoming van aan varingen op rivieren, waarbij tevens door deze Kamer is aangedrongen op de bescher ming van havens en havenmonden en maat regelen worden aangegeven tegen den te grocte golfslag door voorbijvarende stoombooten ver oorzaakt. Naar men verneemt heeft de regeering aan het opperbestuur geadviseerd, afwijzend te beschikken op het verzoek van den Chinees Oei Jan Lee, student ia de rechtsgeleerdheid te Leiden om naturalisatie als Nederlander, daar de inwilliging van dat verzoek in strijd zou zijn met de tot dusver door de regeering gevolgde beginselen, ea die inwilliging meer gelijksoortige verzoeken zou uitlokken. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal aanstaanden Dinsdag niet plaats hebben. Door den heer dr. Luyten te Amsterdam die, naar hij beweart, 13 maanden wederrech telijk in het krankzinnigen gesticht te Zntfen is opgesloten geweest, werd andermaal aan de Tweede Kamer een adre3 gericht, waarin bij haar vraagt, een onderzoek in te stelle^ of de Minister zijn aan adressant gegeven woord, de zaak te zullen onderzoeken, heeft gestand gedaan. Het plan bestaat om in de laatste helft der maand Augustus of in het begin van Sep tember gedurende een viertal dagen groote oefeningen te doen houden, door de aangewe zen bezettingen van de forten, gelegen in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie. Deze oefe ningen zullen den oorlogstoestand nabootsen, en zoowel de bediening van elk fort afzonder lijk, als bun onderlinge gemeenschap betreffen, o. a. per telegraaf, terwijl ook met de onder- waterzetting der omgevingen de mobilisatie proeven zullen worden genomen. Met het oog op de te vieren feesten op 19 Febr. a. s. zou het wel wenscbelijk zijn merkt men ons op dat een wijziging ge bracht werd in de reglementaire bepalingen omtrent het houden van parade. Die bepa lingen vorderen nl., dat de parade te 12 uren plaats bebbe. Daardoor nn worden de muziek korpsen zoodanig in beslag genomen, dat zij voor optochten, matinéjs enz. niet beschik baar kunnen zijn. Vroeger zijn daaromtrent ook wel eens schikkingen getroffen en is bij verschillende gelegenheden de parade vroeger gehouden. Wij zijn overtuigd, dat de Minister van Oorlog, door een beschikking nit te lok ken, dat de parade, zoo noodig, te 9 of 10 uren kan worden gehouden, zeer zou medewerken tot verhooging van de ieestvreugde. Men schrijft uit Hillegersberg do. 12 dezer Aanstaanden Zaterdag 15 Januari hopen Jan Van der Sman en Cornelia Yan Roon hun 60-jarigen echt te vieren. De krasse oudjes gaan geregeld lederen Dinsdag nog naar Rotterdam, zij op haar klompen en met haar schoudermantel om, die wellicht reeds een eenw ond is, hij met gepoetste schoenen en met een ouderwetschen knitendekkerhij voorni®, zij een twintig pas achteraanmen zou zeggen zoo onverschillig mogelijk en toch is dit het geval nietimmers iederen dag als baar man aan het werk is, loopt zij hem te zoeken, zonder hem kan zjj niet leven en iedereen vraagt ze dan: »Heb je mijn Jau niet gezien." Ook hij is even bezorgd voor haar, want telkens ziet hij om of ze niet te ver achter blijft. Welnu, oudjes, we weuschen je een gen leglijken Zaterdag, kenvel dan nog eens over den 15 Jannari van vóór 60 jtar en gij, meer met aardsche goederen gezegen- deD, zult zeker niet nalaten die oude luidjes een recht prettigen dag te bezorgen. (R. N) Vóór eenigen tijd hebben wij medegedeeld dat de graaf van Bentheim, die gehuwd is met de zuster van H. M. de Koniugin, bij een jachtpartij op Zr Ms landgoed Het Loo een fraaien reebok heeft geschoten. Z. M. heeft de beide oadervoorvoeten van dien bok doen bereiden en in de fabriek van de firma J. M. Van Kempen Zonen, te Voorschoten een zilveren voorsnijlepel en dito vork doen vervaardigen, waarvan de met zilver gemon teerde hertepooten de grepen uitmaken. Eergisteren zijn deze voorwerpen aan Z. M. afgeleverd, die ze beden aan den graaf en de gravin van Bentbeim ten geschenke heeft gezonden. Dv. Z.~l Sedert Woensdagmorgen te 10 uur hielt een meisje vau 12 j iren het ouderlijk huis in de Zorgvlietstraat in Den Haag verlaten, en alle, ook door de politie aangewende po gingen, om haar spoor te vinden, zijn tot hiertoe vruchteloos gebleven. De vaart tusschen Gouda en Leiden is gis teren morgen geopend door de stoombooten der Leidsche stoombootmaatschappij de Vol- harding. Op sommige plaatsen in den Rijn had het ijs nog een dikte van 16 decimeter. Onder de gemeente Koudekerk werd de be manning der booten met steenworpen begroet, waardoor een der opvarenden eene wond aan het hoofd bekwam. Men was genoodzaakt om, wilde men verder stoomen, den bijstand der politie in te roepen. Naar men verneemt zou de heer W. Hovy te Amsterdam een ton gouds hebben gegeven aan de doleerende kerk aldaar. Pater TielenB* Uitwaart. De ruime parochiekerk van den B. Dominion® te Amsterdam was Viijdag morgen schier t0 klein om de menigte te bevatten, die een laatst0 hulde kwam he wijzen aan den overleden pastoor den zeer-eer w. pater C. H. H. Tielens. Nada4 Donderdag het stoffelijk overschot van den b0' treurden herder in de kerk was overgebracht» werden te 7 uur door een talrijke schaaf geestelijken de Metten voor de overledene® om de lijkbaar gepsalmodiëerd. Vrijdag morge® werden te 9 uren de Lauden gezongen, e® daarna betrad de hoogeerw. Provinciaal d0® Dominicanen-orde in Nederland bet altaa®' om, bijgestaan door de zeereerw. paters Clas' quin en Van Kessel, de H. Mis van Requied voor de zielrust van den onslapen herder op t® dragen. Een talrijke geestelijkheid vulde het priests®' koor en omgaf de baar, waar de ïndrnkwek' kende majesteit van den dood verhoogd we®1' door het dominicaner habijt, waarin de eerbied

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2