Jitraeiïfcwdscfw Juichten. zijde der regeering, categorisch tegengesproke n, en worden ook te Parijs gelogenstraft. Had wellicht ook de Daily News een opdracht van Von Bismarck ontvangen, om een handje mede te helpen aan het tot stand brengen der legerwet? Van wege het departement van buitenland- sche zaken is officieel verklaard, dat geen enkel bericht is ontvangen in den geest van de oorlogzuchtige bewering der Daily News. Lord Lyons is van gevoelen, dat Frankrijk de meest vredelievende bedoelingen heeft. He beurs sloot niettemin twijfelachtig en zwak, ofschoon de oorlogsberichten door drie leden van het kabinet met meer of minder nadruk werden tegengesproken. De Pall Mall Gazette bevatte gisteren naar aanleiding der oorlogsgeruehten een arti kel. waarin zij de verhouding van Engeland ten opzichte van Belgie's neutraliteit bespreekt. Zij zegt daaromtrent dat de verplichtin gen van Engeland zijn vastgesteld in het tractaat van 1870, doch dat Engeland niet in staat zou zijn het Fransche of het Duit- sche leger tegen te houden, wanneer deze door België mochten willen trekken. Engeland zou in dat geval kunnen handelen overeen komstig Gladstone's verklaring in 1870, name- ljjk den oorlog verklaren aan de mogendheid, welke het eerst de onzijdigheid van Belgie zou schenden. Uit Pest wordt aan de Standard ge meld, dat het legerbestuur de oproeping heeft bevolen van alle miliciens en reservetroepen, tegen den 10 Februari, die in gewone om standigheden eerst in April zouden moeten opkomen. Aan hetzelfde blad wordt uit Athene ge meld, dat de inwoners van Greta zich inge nomen verklaren met de aanstelling van den Griek Anthupolos tot gouverneur van Creta. De bekende geschutgieter Joseph With- worth is Zaterdag te Montecarlo in 84 jarigen ouderdom overleden. Het gerucht loopt, dat Engeland aan prins Alexander von Battenberg een militair bevelhebberschap in Egypte zou aangeboden hebben. FRANKRIJK. De oorlogsberichten in de Daily News hebben ook een zekeren onrust teweeg ge bracht onder de afgevaardigden der Fransche Kamer. Verschillende afgevaardigden in de couloirs der kamer besloten daarom den mi nister-president Goblet omtrent deze aange legenheid te ondervragen. Na een gesprek met den minister van buitenlandsche zaken, Flourens, verklaarde daarop de minister Go- biet, dat de bewering van de Daily News ten eenenmale ongegrond was. Uit Parijs wordt aan de Pall Mall Gazette geseind, dat vo'gens verzekering van de hoogste ambtelijke autoriteit geen enkel Fransch soldaat naar de grenzen gezonden is sedert November. Geen oorlog zal uitbreken, tenzij Duitschland het verkiest. Schiedam, 25 Januari 1887. In de vergadering van heeren contribu anten der Schiedamsehe Alcohol-fabriek zijn tot commissarissen benoemd de heeren Mr. A. K. J. vau der Drift, H. C. Jansen, C. «T. P. van der Schalk en W. A. J. Witt- kampf. Heden zijn alle passagiers-stootaboaten we der geregeld in de vaart. Morgen (Woensdag) zal het vijftig jaar ge leden zijn dat het Begrafenis-contract Me mento mort fot stand kwam. Z. M. de Koning zal aanstaande Woensdag den nieuw benoemden Minister van Marine, den heer Tromp, ter eedsaflegging ontvan gen. Des namiddags zal de Minister aan het departement zijne betrekking aanvaarden. De Minister van Financiën heeft bekend gemaakt, dat het bedrag van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in de verschillende provinciën op 29 October 1886 was f 46,439,477.651/2 tegen f 46,405,415,29 op 20 October 1885. Het bedrag der te beffen belasting voor het jaar 1887 is f5,536,926.69. De gewone audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag 28 dezer niet plaats hebben. De door den Minister van Koloniën aan de Tweede Kamer overgelegde stukken in zake de gebeurtenissen op het indische landgoed Tjiomas, zijn thans gedrukt en gereed om aan de leden te worden rondgedeeld. De bescheiden beslaan ongeveer 240 blad zijden druks en vormen das een niet. minder lijvigen bundel dan de verslagen van de arbeiders-enquete. De commissie, ia welker handen de adressen en inlichtingen gesteld zijn, zal in haar rapport de Kamer voorliobten over de vraag of open baar maken dezer voorloopig alleen voor de leden gedrnkte stokken al dan niet wensche- lijk is. De Enquête-commissie beeft dezer dagen de oproepingen verzonden van de getuigen, die omtrent de toestanden te Tilburg iulichtingen zullen hebban te geven. Zjj zijn 24 in getal, en worden over de eerste dagen van Febru ari verdeeld, De wen3oh bestond om onmid dellijk daarop het onderzoek van Twente te laten volgen. Nu de Kamer echter reeds, tegen den 8 sten Februari is bijeengeroepen heeft men dat plan moeten laten varen. Een paar dagen vóór die bijeenkomst zal men verplicht zijn de verhooren te staken. Den 14n Februari aanst. zal het 39 jaren geleden zijn, dat Mgr Claesseas te Batavia aankwam, en dat, behalve een kort verblijf in Europa, 187172, Z. D. H. gedurende die lange reeks van jaren onalgebroken tot heil der zielen in Nederlandsch-Indië is werkzaam geweest. Nbr Door Reuters-Company zijn maatregelen genomen om, indien er weder gelijk on langs storingen plaats hebben in de tele- graphisehe gemeenschap tnsschen Engeland en het vasteland, de Amerikaansche berichten aan de geabon neer den te leveren via New- YorkEmden. Eene 72-jarige vronw te Vlissingeu, die Zondagavond eene bij haar op bezoek ge weest zijnde ondere zuster een eindweg huis waarts begeleidde, had het ongelnk, door mis te stappen aan de »bateau-port" van het droogdok, in het water te geraken. Op het hulpgeroep der zasters ijlden eenige zich in de nabijheid bevindende personen ter red ding, die na eenige moeite er in slaagden de reeds hewnstelooze drenkelinge met behulp van een scheepshaak op het droge te trekken. Ofschoon onmiddellijk iu een nabijzijnde herberg ter verpleging opgenomen, bezweek de oude vrouw korten tijd daarna. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Ned. Oost Indië, Pariang rechtstreeks, bestaat door middel van hst stoomschip »Samarang." De laatste buslich ting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 29 Januari a. s. des namid* dage te 12'/a nre. Het synodaal convent der z. g. Gerefor meerde Kerken, dat geroepen zal worden ons het werk van het te Amsterdam gehouden congres voort te zetlen, zal op 28 Juni te I Rotterdam bijeenkomen. Een groot internationaal en nationaal con cours op alle wapenen zal in den loop def volgende maand plaats hebben van wage do i schermvereeaiging Arena te Rotterdam. Een aantal bnitenlaudsche vereenigingen zullen tot deelneming worden uitgenoodigd. Op uitnoodiging van de Hoofd-commissiö der Tentoonstelling van Voedingsmiddelen, is het Eere-Voorzitterschap dier Coir.missie aan vaard door de heeren Mr. J. Heemskerk Azn.» Minister van Staat en van Binnenlandsche Zaken Jonkbr, Mr. J. W. M. Sohorer Com missaris des Konings in de provincie Noord- HollandMr. G. Van Tienüoven, Bargemees- ter der stad Amsterdam. Woensdag a. s. zullen de Bnreelen der Tentoonstelling van Voedingsmiddelen zijn overgebracht op den Singel 451, naast het onde Gymnasium te Amsterdam, namelijk in I de oude Rectorswoning, tegen billijke ver goeding daartoe door h9t Gemeentebestun r tijdelijk afgestaan. Zaterdag ontving de noord sche schoonrijder Carl Werner, wiens borst reeds mst taljjvan medailles prijkt, van de Amsterdamscht Sportclub de groote gouden medaille, waarop gegraveerd staat: Meesterschap voor Neder land. Naar men meldt zou de socialist van Om- I meren een Anarchistisch Weekblad" willen oprichten en wel te Amsterdam. De kerkeraad der Herv. Gem. te Ooater- wolde (Friesland) heeft kennis gekregen, dat de heer H. De Boer, rustend predikant te 'tMeer (bij Heerenveen) het beroep naaf Oosterwolde aanneemt. Zondag vóór acht dagen had ds. Cannegieter van Donderbroek te Oosterwolde de vacatnrebenrt te vervullen, doch wegens de felle konde waren er slechts (buiten den kerkeraad) 3 personen als toe hoorders aanwezig, waarom ds. Cannegieter besloot niet te preeken. Hij liet zingen, col' lecteeren en zeide tot de aanwezigen, dat d® heer De Boer het beroep naar Oosterwold® had aangenomen. Een paar afwezige kerke- raadsleden zijn nu met de kennisgeving niet tevreden en protesteeren tegen deze handel' wijzeomdat ze niet van den kansel gedaan. Onder Almelo was Vrjjdag een boer bezig een wagen met hout te laden. Hij viel va*1 den wagen en brak zijn arm. Huiswaarts keereode viel hij andermaal van den wag®" en brak zjjn anderen arm, zoodat hij met tw®® gebroken armen thuis gebracht moest worde»' Vrjjdag avond is een 19-jarig jongeling' afkomstig van Nieuwe Wetering, op de Po®' te Leimniden door het ijs gezakt en verdro»* ken. Zondag morgen is zijn lijk opgehaald' Een arbeider te Zevenbuizen werd Zate*" dag verrast door de geboorte van drie w®'"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2