liniteitlmtdsscfy jgqtritteir. klaard: «Als Duitschland ons niet aanrandt, is de vrede voor altijd verzekerd ROME. Uit Home wordt het overlijden bericht van Monsignore Francesco Marinelli, den biecht vader van Paus Pius IX. Toen koning Vic tor Emanuel op sterven lag, zond de Paus Marinelli om hem de laatste biecht af te nemen maar de pauselijke afgevaardigde werd niet bjj den stervenden Koning toegelaten. Volgens een depêche uit Home zal het aanstaande consistorie den 7 Maart plaats hebben. Z. H. de Paus zou aan verscheidene kardinalen zijn voornemen hebben te kennen gegeven, die gelegenheid waar te nemen, om in krachtige bewoordingen over het vraagstuk van het wereldlijk gezag van het opperhoofd der Kerk te spreken. SPANJE. Nadat de regeering in de Kamer van Af gevaardigden verklaard had, dat zij een kabi netskwestie maakte van het wetsontwerp op de verpachting van de tabak, werd art. I van dat ontwerp met 128 tegen 62 stemmen aangenomen. Vele leden onthielden zich ech ter van stemming, ScaiEDAu, 7 Februari 1887, Bij koninklijk besluit is tot le luitenant kwartiermeester der dd. Schutterij alhier be- uoemd de heer W. Beffers, ter vervanging van dec heer H. W. M. Uoelants, wien op zijn verzoek eervol ontslag is verleend met ver gunning, de uniform en de eereteekenen, aan zijn tegenwoordigen rang verbonden, te blij ven dragen. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangegeveneen rouwslnier en een gedeelte dnimatok. Door den beer J. Melohers werd gisteravond te half vijt uren een valk van de grootste soort geschoten, die sedert eenige dagen den toren van de O. L. Vrouwe-kerk aan de Nieuwe Haven tot uitgangspunt zijner roof tochten gekozen had. Naar wij vernemen, is het voornemen bij de wederbijeenkomst der Tweede Kamer de volgende regeling van werkzaamheden voor te stellen I. Maandag 14 Februari a. s. een aanvang te maken met de beraadslagiDgover de wets ontwerpen tot het in overwegmg nemen van voorstellen tot verandering in de Grondwet, niet bepaling dat daarain in den regel en voor zooveel mogelijk de eerste vier zittingda- gen der week zullen zijn gewijd, terwijl de Vrijdag voor andere werkzaamheden zal kunnen besteed worden. II. Op Woensdag 9 Februari a. s. en vol gende dagen te behandelen de inlichtingen in zake de Liugeuitwatering het onteigenings- ontwerp voor de verbetering van de water- gemeenscbap tassohen Rijn en Schiehet wetsontwerp tot regeling van het aandeel der geldmiddelen van Ned.-Indië in de ten behoeve dier middelen in 1883 ter leen ge nomen gelden wijziging der wet op het te loor gaan van schuldbrieven, en de inlichtin gen op de adressen, houdende bezwaren tegen hei, telegramtariet. (A7. R. Ct.) V oor het gerucht, dat door het Vaderland verspreid werd, als zou de heer mr, L. W. C. Keuchenius ernstig ongesteld zijn, bestaat voigena de Standaard geen voldoende grond. Voor het vervoer van schapen van Duitsch- kad, bestemd voor Engeland, naar Rotterdam en naar Vlissingen, via Salzbergen—Arnhem zal van wege de Exploitatie-Maatschappij nog een fionltatieve schapentrein (no. 969) loopeu van Salzbergen naar Vlissingen haven, en verder telkens wanneer schapentransporten per extratrein te Salzbergen worden aange bracht, ten 8,47 Berlijnsohe of 8,13 v/m. middelbaren tjjd van Amsterdam. Aan de zalmvisscherjj »Prins Hendrik" in het voormalige Delftshaven zjjn van Maandag 24 tot en met Zaterdag 29 Jan. 8 zalmen ge vangen. Het aantal zalmen gevangen in de maand Januari bedraagt 100. De cassette, waarin de gelakwensch der Hagenaars de verschillende vellen, welke de handteekeningen dragen, zjjn van zwaar velinpapier, versierd met oranjerand Z. M. den Koning op zijn 70n verjaardag zal wor den aangeboden, is opgedragen aan de firma J. M. Van Kempen en Zonen, te Voorschoten, dus aan uitstekende handen. Naar men verneemt, zullen de ministers, de Commissaris des Konings, de leden van den gemeenteraad en andera autoriteiten wor den uitgenoodigd tot bp woning van de nationale hulde, welke op 21 Februari in het gebouw voor kunsten en wetensohappen te 's Hage aan Z. M. den Koning door de Koninklijke nationale Zangschool voor handwerkslieden zal worden gebracht. Het is gebleken, dat er door het publiek niet altijd aan gedacht wordt, dat sedert de Fransche pakketbooten Napels niet meer aan doen, de met die booten te verzenden brieven malen voor Nederlandsoh-Indiö te Marseille worden aan boord genomen, en dat ia ver band daarmede die brievenmalen thans Vrij dags met den trein van 5.33 'g avonds uit Amsterdam, in plaats van Zaterdags om do 14 dagen verzonden worden. De aandacht van het publiek wordt daarom andermaal op de vervroegde verzending der hierbedoelde brievenmalen gevestigd. De eerstvolgende verzending vindt plaats Vrijdag 11 Februari e. k. (Stsct.) Zaterdag morgen had op het Engelsche stoomschip Denison, van Liverpool, dat in het Oosterdok, bij de Prins Hendrikkade, te Amsterdam katoen ligt to lossen, eene misdaad plaats, die op de kade vrij wat volk op de been bracht. De 2e stuurman was met een matroos, een Italiaan, aan de stoomlier becig. De eerste, die met een smeerkan bezig was, kreeg een ketting tegen zijn been an werd daarover zóó woedend, dat hij de tuit van de oliekan den matroos in het oog stak, die tot in de hersenen doordrong. De getroffene stortte als een beest, dat doodgestoken wordt, op het dek. Spoedig waren een dokter en de hoofd commissaris Steenkamp aanwezig. De stuur man werd gearresteerd en de matroos naar het Gasthuis vervoerd, dat hij evenwel niet levend bereikte. (Antst. Ct.) De Scheveningsche schuit »Johanna Goer- traida" lag Woensdag-avond in de Noordzee ten anker, toen zij te 9 uren een groen licht zag» blijkbaar van een ander vaartuig. De schipper nam zijn maatregelen, om het te ontwijken, ten einde aanzeiling te voorko men. Intusschen bleef het onbekende schip in zjjn vaarwater sturen. De schipper be duidde door fiambouwiu en andere seinen, dat het vaartuig moest wenden. Het bleef echter voortzeilen, zoodat- ten slotte beide schepen op elkander liepen, met 't gevolge dat de »Johanna Geertrnida" zoo erg indeh boeg en aan den voorsteven werd beschadigd» dat zij verplicht was de haven van IJ mnideh binnen te loopen. Bjj de aanzeiling sprong een der matrozen van de Johanna" aan boord van het vreemde schip, waar hjj twfl® mannen vond, die op al zijn vragen het ant woord schuldig bleven. De naam van bet schip bleet hem dus onbekend, Wjj vernemen dat het beriobt in enkele bladen, dat de heer P. H. Taddel, Rijksmunt- meester, voornemens is zjjn bétrekking neet te leggen, voorbarig is. In het laatst van Ootober van dit jaar hoopt de heer Tad del zija 40jarige werkzaamheid aan 's Rijke Munt te herdenken. (Dtr. Dbl.) Zaterdag middag om I uur brak te Moer gestel brand uit in eene arbeiderswoning, be woond door twee gezinneD. De braod nam zoo snel toe, dat er bijna niets geborgen is kunnen worden; de kinderen zijn met levene gevaar gered. De inboedels waren niet ver zekerd het huis wel. Naar men zegt is de brand door de kinderen aangekomen, ter- wjjl de oaders van hnis waren. Terwjjl de trein nog in volle vaart was, sprong Woensdagavond jl. zekere Lauman van Krawinkel (Geleen), die in Beek was ingestapt zonder van een plaatsbiljet te zjjn voorzien, even vóór het station Geleen er uit. Hij bekwam daarbjj zulke hevige kneu zingen, dat zija toestand hoogst zorgwek kend is. ROTTERDAM. De Commissie voor de feestviering op 19 dezer heeft besloten aan Burgemeester eu Wethouders aan te vragen des morgens het carillon te doen bespelen. Voorts zal een uitdeeling aan de kinderen der openbare kostelooze en tusschensoholen en der bijzondere scholen plaats hebben, aan wie tevens een boekje met vaderlandsche liederen zal worden uitgereikt. Ook zal aangevraagd worden volksspelen te mogen houden, waar van het programma nader zal worden bekend gemaakt, 's Avonds zal op een of meer plei nen der stad muziekuitvoeringen gegeven worden, alsook een Concert in het Feestge bouw eu ia het Verkooplokaal tegen matigen entreéprjjs. Gedurende de afgeloopen week is door 570 kinderen gebruik gemaakt van de warme Bpij»» door den heer Koene in de kostelooze spijs- inriohting voor behoeftige schoolkinderen, in d« Hovenierstraat aangeboden. HILLE GERSBERG. Bjj een ingezetene dezer gemeente ontstond plotseling een ziekte onder de varkens. De rjjksveearts Poel, doof den Burgemeester daartoe uitgenoodigd, stelde een onderzoek in en keurde twee reed» ge slachte varkens voor de oonsumtia af, zoodat het spek en vleesoh onbruikbaar werden ge maakt en onder politie-toezicht werden begr8' ven. Van besmetteljjke ziekte was echter gee° spoor aanwezig, zoodat het vermoeden bestaat» dat ia het af ral, waarmede die varkens gevoerd werden, vergiftige bestanddeelen aanwezig W" ren- (R. N.) HAARLEM. Van het Hoofdbestuur de' Schippersvereeniging „Schuttevaer" is e00 adres bij deu gemeenteraad ingekomen, v«r' zoekende 1. Uitdieping van het Xoorder Spaarn8 tot 2.50 M. van af de Zwarte tonnen tot a*0 het jaagpad. 2. Uitdiepen van het Spaarne lang» wallen vau de stad, daar geen geladen sobip aan de wal kan komen om te lossen. 3. Verplaatsing van do graanmarkt naaf

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2