i BIJVOEGSEL Binnenlandsche Berichten. êftïMïQde behoorende bij de van 6 en 7 MAART 1887. Vervolg.) Te Leiden is de rast weder hersteldde burgemeester heeft nl. ^overwegende dat na de voorgevallen ongeregeldheden de orde en rust weder zijn hersteld" bepaald, dat het verbod van samenscholingen of bijeenkomsten Van meer dan vijf personen op de openbare straat, is ingetrokken. Ret bezwijken van den dam te Leidschen- dam in het Vlietkanaal bracht het dorp in ontsteltenis. De aangevangen sluiswerken Voor den verbeterden waterweg tusschen Lei den en Delft zijn geheel ondergeloopen. Het werk zal daardoor vertraging ondergaan. De ingenieur de heer De Mol van Otterloo is op het terrein aanwezig. Uit Haarlem wordt aan de N.R. Ct. gemeld Het langs de straten slenteren en zingen Van troepen jongens heeft zich gisteren avond alhier weder herhaald, dooh eenigszins in Ohndere mate. Door de politie waren krach- tige maatregelen genomen om wanordelijk heden tegen te gaan. Evenwel kon niet wor den belet, dat in een paar tapperijen en eenige particuliere huizen, allen bewoond door anti* socialisten, glasruiten zijn ingeworpen, o. a. aan de Bakenessergracht, Burgwal, Zuider Buiten-Spaarne, Tulpenstraat, Gasthuis-singel, Oude Groenmarkt en Koningstraat. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van VAlgemeen heeft aan de departemen ten een ontwerp-reglement voor aen spaar bank verzonden, dat, naar zijn oordeel, door de meeste, zoo niet door alle departementale spaarbanken kan worden gevolgd. De Salvation-urmy, leger des heils, is van plan weldra Nederland te bezoeken. Donder dag kwam te Amsterdam nit Londen een zaakgelastigde van dat leger, om voorberei dende maatregelen te nemen voor dat be zoek. Binnen drie of vier weken wordt de Veldtocht in Amsterdam geopend. Gisteren is de zaakgelastigde naar Stuttgart vertrok ken, dat na Nederland een bezoek krijgt. De zalm vangst op de Waal was de laatste weken zeer gnnstig. Alleen de vorige week Werden 25 stnks gevangen. De prijs is laag «n wel f 0.90 f 1 per 7s KG. Eene arbeiderswoning te Blija (Ferwer deradeel) is, door onvoorzichtigheid bij het bewerken van vlas in de nabijheid eener kachel, met alles wat er in was door de vlam' uien vernield. Met moeite zijn de kinderen gered. Een paar bewoners hebben brandwon den bekomen. Het dienstmeisje van den landbouwer Aar- uink, te Pilgte, gem. Denekamp, kreeg dezer dagen bij het middagmaal een beentje in de keel, dat door den dokter te Ootmarsum naar binnen verwijderd werd. Het schijnt nu dat bet zich binnen heeft vastgezet, waardoor bet meisje op het oogenblik in hoogst beden- keljjken toestand verkeert. ■nowaww GOUDA. De Baad dezer gemeente heeft be sloten, aan het B. K. kerkbestuur van O. L. V. Hemelvaart een g.ng naast de kerk op den Kleiweg te verhuren. Die zaak was sinds 1881 hangecde, doch de Baad wilde er niet toe besluiten alvorens het kerkgebouw op de Oosthaven weder aan de gemeente was terug gegeven. Het daaromtrent gevoerde proces is onlangs in tweede instantie in het voordeel der gemeente beslist. UTRECHT. Gisteren middag te 12 uren is op de Neude de zinken pomp, een geschenk van den heer A. D. Hamburger, geopend. Bij de plechtigheid waren de Burgemeester en eeni ge gemeenteraadsleden tegenwoordig. Y.) ZEVENAAB. Zekere landbouwer N. begat zich van Ulft naar Anholt voor zaken. Tot dat doel werd een rijtuig ingespannen met één paard, en een werd los daarbij medege nomen. De duitsche grensbeambten deden N. stilhouden en vroegen hem, waarvoor dat tweede paard moest dienen. N. gat daarop volgens hun meening geen voldoend antwoord, wat ten gevolge had, dat N. 100 Mark boete moest betalen en zijn paard werd verbeurd verklaard. een vennootschap aan, de eerste met zijn kapitaal, de laatste met zijn ondervinding (van den handel). Na verloop van een jaar werd do compagnieschap ontbonden. Toen had de Dnitscher bet kapitaal en de Engelsoh- de ondervinding. man Velen hebben met eenige blijdschap gezien, dat de Belgische bladen toch een omstandig verslag gaven ter eere van den Nederlandschen Koning. Twee deelden zelfs zijn portret mede, en geen toonde zich vijandig, zoodat het misschien allengs beter mogelijk zal worden, een taalverbond en een handelsver- eeniging te stichten tusschen Nederland en Vlaamsch-Belgiö, Van langsom meer geraken De oude veeten Gansch vergeten. Te Leuven wapperden verscheiden Neder- landsche vlaggen, zonder dat iemand er over misnoegd scheen. (Yl) In een hotel in eene kleine stad, waar vier habituó's eten, komen onverwacht vier reizigers, die mede van de table d'böte ge bruik wenschen te maken. Met één schotel is de waard zeer verlegen. Hij heeft namelijk vier snippen voor ieder zijner habitué s één, en weet niet hoe hij het maken zal. Ten slotte verzoekt hij aan de dagelij ksche discb genooten voor de snippen te bedanken, t geen zij beloven te zullen doen. De schotel komt binnen en wordt aan den kantonrechter, die boven aan de tafel zit ge presenteerd. Deze neemt hem aan, trekt be denkelijk den neus op en geeft hem door. De tweede brengt, den schotel onder den nens en geeft hem insgelijks door. Zoo doen ook no. 3 en 4. De laatste reikt de snippen over aan den eersten vreemdeling. Deze, die gezien heeft wat door de habitué's is gedaan, ruikt eveneens aan de vogels, en meent ook dat zij niet frisch zijn. Hij geeft ze door aan den tweeden, deze aan de derde en zoo komt zij bij den vierde. Ieder ruikt er aan en geeft ze door. Zoo komt de volle schotel weer voor den kantonrechter te staan, die er nu een vogel afneemtde drie andere habitués volgen zijn voorbeeld, en hun vergenoegde gezichten, zeiden, dat de snippen hen voortreffelijk smaakten. Waarop trouwt ge vroeg eens een diaken aan een jong man zonder verdienste. »Wel, op de bedeeling 1" was het antwoord; „mijn vader is bedeeld, en mijn grootvader is bedeeld; zou ik ook niet bedeeld worden Een Engelschman en een Dnitscher gingen Te Tiflis is onlangs een vrouw van 125 jaren overleden. Zij laat 70 kindereD, klein kinderen, achterkleinkinderen en achter-ach terkleinkinderen na. Hare gezondheid liet tot het laatst niets te wenschen over en nooit in haar leven was zij ziek geweest. Het aantal slachtoffers van het mijnonge luk bij Saint-Etienne zal waarschijnlijk 75 zijn. Er zijn een tiental dooden te voorschijn gehaald, en het zoeken naar de nog bedolve- nen wordt door ingenieurs en werklieden met moed en ijver voortgezet. Het wordt echter zeer vertraagd door gedurige instortingen en door den brand, die na de ontploffing in de mijnis ontslaan. Er is nagenoeg geen hoop, dat de ongelukkigen, die zich nog in de mijngangen bevinden, levend daaruit zullen komen, en van de gewonden zullen ook de meesten wel bezwijken. Van het tooneel der aardbevingen worden nog allerlei treurige bijzonderheden gemeld. Een berichtgever nit Diano Marina schrijft »Ik zag een aantal mannen met grooten spoed puin wegruimen, zij hadden den stem van een kind gehoord. Daar kwam een armpje te i voorschijn, toen het hootd, en weldra was het kleine meisje levend en ongedeerd uit het puin gehaald. Zij keek eenige oogenblikken rond, verblind door het zonlicht, en vroeg toen iets I te eten. Terwijl ze een stuk brood at, zeide ze, glimlachend „Vader slaapt nog, beneden". Kort daarna vond men het lijk van haar va der, treurig verminkt, onder de steenen, „Op een andere plaats viel een vrouw, die haar man en drie kinderen verloor en van schrik krankzinnig geworden was, woedend op de mannen aan, die het puin van haar huil wegruimden. „Pen vader redde al zjjn kinderen, op éér na, en moest de marteling verduren, het kin< te hooren roepen»Vader, red mij ook zon der dat hij iets voor zijn lieveling kon doen.' Een vrouw, zekere Roxolana Druse, die ii 1884 met behulp van haar dochter haar mai vermoorde eu het lijk in haar kenkenfornni tot asoh verbrandde, is verleden Maandag t Herkimer in New-York opgehangen. Twe jaar lang had men krachtige, maar vrnohte looze pogingen aangewend om deze terecht stelling eener vrouw te verhinderen. Het Suez-kanaal is sedert den eerste: Maart dag en nacht voor het verkeer open gesteld. De kanaalloodsen brengen liever ee; schip bij nacht, dan bij dag door het kanaa Eij dag ligt steeds een soort mist over he water, gepaard met luchtspiegelingen, di dikwijls tot vergissingen aanleiding kunne geven, en daarbij is het op den dag niet kq stil als 's nachts, 's Nachts kan de lood gemakkelijk de vnren in het oog honden, di door 18 torens (feux de direction) en 7 lichtbakens (feux d'évitement) worden vei strekt. De 18 torens wijzen de rechte vaar aan, terwijl de bakens de bochten aan wij zei Deze bakens geven gekleurd licht en zij omtreeks drie meter boven den waterspiegi verceven, terwijl de torens wit licht geve en vrjj hoog zijn. Aan de Afrikaansohe zijc van het kanaal geven da baken* rood t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 5