10a Jaarg. Dinsdag 12 Juli 18147. Jfo. 2824. V E R S C II IJ NT DAUEL IJ IC S. ©osiatcht. i' Bureau: Markt, E, 3 57. Prijs van dit Bladt Voor Schiedam per 3 maanden .ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 BULGARIJE. Het blijkt, dat de verkiezing van den Prins van Cobnrg tot vorst van Bulgarije in de regeeringskringen verschil van inzichten 0 uitrent den thans te volgen gedragslijn, heeft "te weeg gebracht. De regenten wilden af treden, omdat zij hunre taak als geëindigd beschouwden, maar de Sobranje wenschte. dat de regeering zoude aanblijven tot de komst "Tan den prins van Ooburg. Nader wordt bericht, dat de regenten zijn afgetreden en dat een nieuw voorloopig bewind zal gevormd Worden in afwachting van de komst van den Vorst. Tontcheff, voorzitter der Sobranje, zou vermoedelijk een nieuw ministerie samen stellen. Het antwoord van prins Ferdinand van Coburg aan den president der Kamer luidt als volgt: »Ik ben trotsch op en dank baar voor het votum der Sobranje en hoop het vertrouwen eener edele natie waardig uS "^aken. Ik ben bereid aan hare oproeping gehoor te geven en mij naar Bulgarjje te geven, ten einde mijn leven te wijden aan e geluk en ,jen voorspoed van Bulgarije, 0 ra de keuze door de Porte aangenomen door de Mogendheden erkend zal zijn.'' oionel Nicolajeff heeft het Bulgaarsche leger Pei depêche medegedeeld, dat de prins den troon aanneemt. Uit Karlsbad wordt aan de Standard ge seind, dat een staatsman van Europeesche bekendheid de opmerking heeft gemaakt, dat de verkiezing van den prins van Coburg door de Bulgaarsche Sobranje in stiijd is met het tractaat van Berlijn, waarin overeengekomen ls, dat van den Bulgaarschen troon uitgeslo ten zijn alle kandidaten, verwant aan eenige Europeesche dynastie. Hierin alleen zou voor Husland reeds een voorwendsel gelegen zijn, om de wettigheid der verkiezing te betwis ten. Dezelfde staatsman sprak over de moge- tijkheid van eene samenkomst der drie keizers 111 den loop van dit jaar, als over eene be lachelijke veronderstelling. DUITSCHLAND. He Rei chs anzeiger bevat het keizerlijk be- Guit, gedagtetkend uit Ems, waarbij betver- J°d op den uitvoer van paarden buiten jerking wordt gesteld met ingang van den a,um der afkondiging. Br Vircbow eindigt zijn rapport omtrent e« onderzoek \an het gedeelte, hetwelk dr. -Mackenzie uit het keelgezwel vanden kroon- piins heeft gesneden met de verklaring, dat it stukje in nog hoogere mate dan de be de Prijs der Advertontiën. Van l6 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. vorige kenbaar was als deel van een wrat, die ontstaan is door verharding eener eenigszins geprikkelde en verdikte plek, en wier basis volstiekt geen enkele reden oplevert, om te denken aan eene nieuwe, in het weefsel bin nendringende vorming. ENGELAND. De Koningin heeft Zaterdag jl. te Aldershot eene revue gehouden over 58.000 man troepen en vrijwilligers, die aldaar voor de oefeningen bijeen waren. De hertog van Cambridge bood H. M. het adres van het leger aan, waarop zij antwoordde met betuiging van haar volle vertrouwen op de geregelde armee en de vrijwilligers. Zij voegde er bij, dat het hare vurigste bede is, dat God gedurende de nog overige jaren harer regeering haar volk de weldaad des vredes doe genieten. Ten slotte gaf zij hare voldoening te kennen over de wijze, waarop de troepen zich van hunne taak kweten. De Regeering heeft sir Drummond Wolft de instructie gezonden, zijn vertrek nog wat uit te stellen. Ook de Duitsche gezant te Constantinopel heeft zijn vertrek nog 8 dagen uitgesteld. Het Lagerhuis heeft na eene beraadslaging, welke twee dagen geduurd heeft, het Iersche strafrecht- ontwerp in derde lezing met 349 tegen 262 stemmen aangenomen. De parlementsleden Bright en Maclure heb ben in het Lagerhuis aangekondigd, dat zij bij de derde lezing van bet wetsontwerp op den verkoop van boter-surrogaten zullen voor stellen de benaming „butterine" daarin weder te herstellen in de plaats van het woord .mar garine", dat Zaterdag bij verrassing daarin is gebracht, tot groote verontwaardiging van de belangheb enden bij den handel in kunst boter. Ballantine, liberaal der Gladstonepartij, is te Coventry gekozen met 16 stemmen meerder heid boven den conservatieven kandidaat. Kolonel Eaton, de vorige afgevaardigde, was tot pair verheven. De conservatieven verliezen hierdoor een zetel in het Lagerhuis. De politie-agent Endacott, dis juffrouw Cass in Regenstreet aanhield, is, tot na den uitslag van het door de Regeering ingesteld onder zoek, in zijne betrekking geschorst. De Times heeft over Soeakim rechtstreekscb e berichten uit Soedan, volgens welke de invloed van den nieuwen mahdt sterk afneemt. Zijne troepen loopen naar zijne vijanden over. De opstandelingen, die Kordofan hebben inge nomen, belegeren thans Omdoerman. De uit Sanghai gemelde overstroomingen nemen volgens de Standardnog altijd toe een groot aantal menschen hebben het leven verloren. Er is een keizerlijkdecreet verschenen, behelzende het bevel tot aanleg van eenen spoorweg tusschen Peking en Canton, met Chineesch kapitaal. FRANKRIJK. Generaal Boulanger In den ministerraad, welke Zaterdag jl onder voorzitterschap van president Grévy werd gehouden, heeft de heer Faulières vei— slag uitgebracht omtrent hetgeen den voiigen avond bij het vertrek van generaal Boulanger was voorgevallen. Hij verzekerde, dat het niets meer dan een opstootje was geweest. Intusfchen blijkt, dat inderdaad een groote manifestatie ter eere van generaal Boulanger heeft plaats gehad. Reeds l'/3 uur voor zijn vertrek stonden honderden langs den weg ge schaard, die de generaal van uit het hotel du louvre naar het station nemen zou en toen de generaal, die in hurgerkleeding was, in open landauer zijne woning verliet, ver hief zich uit honderden kelen een luid hoerah Voor de vensters van verscheidene huizen waren biljetten geplaatst met de woorden: „Hij zal terug komen". In den omtrek van het station, waar ongeveer 80,000 personen verzameld waren, was het volk niet meer te houden. Toen generaal Boulanger aan kwam, werden de deuren van het stationsge bouw opengetrapt, het terrein door het volk ingenomen en de rijtuigen en locomotieven stormenderhand vermeesterd. Men wilde den generaal beletten, heen te gaan. Geen enkele trein kon aankomen of vertrekken. Boulanger zag er doodsbleek uit. Hij scheen benauwd en nadat bij met veel moeite in een waggon 3e klasse was gekomen, maakte hij zijn vest los, om wat lucht te krijgen. Nadat hij eenigszins 1 ot verademing was gekomen, trad hij op de loopplank en trachtte Let volk tot kalmte te bewegen, waarin hij echter even min als de afgevaardigde Deroulède mocht slagen. De ovatie werd nog stormachtiger, en de kreten »Leve Boulanger, Boulanger moeten wij hebben!" werden zonder ophouden herhaald. Ten 9.40 kwam een sterke brigade politie dienaren, gesteund door troepen zij slaagden er in, het grootste deel der maniles- teerenden naar de uitgangen terug te drijven, de stationschef deed daarna den generaal uit zijn rij:uig stappen. Deze nam plaats op do locomotief en de trein, die te 8.07 s avonds m^tst vertrekken, kon eindelijk te 9.57 het station verlaten. De menigte verliet het station onder het zingen der Marseillaise, maar zy kwam terug", om voor het station en het Bastilleplein de manifestat;e voort te zetten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1