10e Jaarg Donderdag 14 Juli 1887. flu. 2826. VERSCHIJNT DA(J E L IJ K S. <©Mpcht. Bureau: Markt, E, 357. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 BELGIE. De minister van oorlog, generaal Pontus, heeft gisteren bij de hervatting der discussie °ver den persoonlijken militairen dienst in de Kamer van Afgevaardigden het woord ge boerd. H§ verdedigde den persoonlijken dienst üit militair, staatkundig en maatschappelijk oogpunt. De persoonlijke dienst, zeide hij, is de hechtste waarborg voor de openbare orde, en bet beste middel voor de zedelijke Verheffing der lagere klassen en voor den burgerlijken vrede. De spreker sprak zijn oordeel uit over de verschillende stelsels van legervorming, en verklaarde zich ten stelligste tegen een leger uitsluitend van vrijwilligers, welk stelsel hem in België niet voor toepas sing vatbaar toeschijnt. BULGARIJE. De Kamer van Afgevaardigden heeft een deputatie van tien leden uit haar midden benoemd, die den prins van Coburg de akte zijner verkiezing overbrengen en hem verzoe ken zal, zoo spoedig mogelijk naar Bulgarije te komen. De Sobranje zal het antwoord van den prins afwachten mocht prins Fer- Te geneigd zijn, zijne komst te verschui- at zou zij uiteenga an, wanneer hij echter ei !S dadelijk naar zijn nieuw vorstendom over te komen, bljjft zij bijeen om hem den ©fcd af te nemen. Het nieuwe ministerie is thans definitief samengesteld. Stoïloff is president en minis- ter van justitie en financiën. Matchewitch heeft de portefeuille van buiten landsche zaken Transky die van binnenlandsche zaken, majoor Hetroff die van oorlog en Schoumakoff die van onderwijs gekregen. DUITSCHLAND. De Beursoorlog in Duitschland tegen Rus- land gevoerd heeft reeds tot zulk een daling van de Russische effecten geleid, dat het kapitaal in Duitschland in Russische Staats fondsen belegd, tijdelijk met 60 millioen is verminderd. Bij die berekening is enkel gelet °P de leening, welke indertijd door de Prui sische Seehandlung werd uitgegeven. De Kölnische Volkszeiiung verneemt uit vertrouwbaren bron, dat de jongst geboren z°on, van Prins Waldemar van Denemar ken (die gehuwd is met Prinses Chartres) Protestantsch gedoopt is. Volgens genoemd blad zou de Hertog van Chartres, vóór et sluiten van den echt op het Vaticaan ebben beloofd, dat de kinderen katholiek zou- en worden gedoopt en opgevoed. Dienten gevolge werd de dispensatie verleend. De grj,af van Paiijs en de Hertog van Chartres Prijs dor Advertentiën Van 1—6 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. zouden daarentegen een geheime overeenkomst met den Koning en het Deensche Kabinet gesloten hebben, waarbij werd bepaald, dat de Prinsen, die uit het huwelijk mochten ge boren worden, in de protestantsche en de dochters in de katholieke belijdenis zouden worden groot gebracht. ENGELAND. Lord Salisbury heeft, uit naam der Engel- sche Regeering, elke officieele deelneming aan de Fiansche Tentoonstelling van 18&9 gewei gerd. De Minister geett de redenen van dat besluit niet op, maar uit alles blijkt, dat de Regeering niets van de tentoonstelling wil weten omdat zij ter herinnering aan de revo lutie van 1789 zal zijn. De minister Fergusson heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Sultan in de vorige week geen gelegenheid heeft gehad, Sir Henry Drummond Wolff voor diens ver trek te ontvangen. Voor de afscheids-audientie is nu Vrijdag vastgesteld. Het is niet het plan, Wolff's vertrek nog langer te ver schuiven. In deze zitting van het lagerhuis diende Maclure het reeds vermelde amendement in om de benaming »margarine" in het ontwerp betreffende de kunstboter weder weg te laten en het woord ,butterine" daarin te herstel len. Het werd met alle kracht door den heer Jacob Bright en Playfair ondersts und doch bestreden door de heeren Gray en dr, Clark. Nadat nog verscheidene afgevaardig den net woord gevoerd had en, zonder nieuwe argumenten voor of tegen bij te brengen» werd Maclure's amendement met 124 tegen 99 stemmen verworpen, zoodat in de wets- voordracht de term »Margarina" behouden blijft. Luide toejuichingen begroetten dezen uitslag, als ook de derde lezing, waartoe verder zonder verzet werd overgegaan, na afdoening van eenige ondergeschikte amendementen. Gladstone ontving Zaterdag jl. te Dullis- Hill eene deputatie uit New-Yoik, die hem, namens zijne talrijke Atnerilsaansche vereer ders een blijk van hulde kwam aanbieden, bestaande in eene kostbare zilveren trophee. De inscriptie meldt, dat het geschenk eene erkenning is van Gladstone's verdiensten in den strijd voor burgerlijke en gewetensvrij heid. Omtrent een nieuw dynamiet-komplot in Ierland deelt de Londensche correspondent van de Irish. Times nadere bijzonderheden mede. De samenzwering zou uit 9 personen bestaan, waaronder 2 vrouwen, die geduiende de laatste twee maanden van New-York en Parijs naar Engeland heen en weer reisden. In Liverpool kwamen zij bijeen, toen zij ten gevolge van de ontdekking plotseling vei'- dwenen. Later vond men enkelen in Londen terug. Toen de politie hen daar op het spoor kwam, vluchtten drie van hen naar het vaste land. Men is echter van hunne plannen vol komen op de hoogte. FRANKRIJK. De Ministerraad heeft besloten, dat al de leden van het kabinet met president Grévy de militaire revue op morgen ter gelegenheid van het Bastille-feest zullen bijwonen. De raad besloot het ontwerp der leger-mobi lisatie in te trekken. In eene zeer woelige Kamer-zitting heeft de vice-voorzitter den brief voorgelezen, in welken Floquet verklaart zijn ontslag te nemen als voorzitter. Ricard stelde daarop eene motie voor, inhoudende eene weigering om het ontslag aan Floquet te verleenen en hem verzoekende als voorzitter werkzaam te blij ven. Deze motie is aangenomen met 485 tegen 86 stemmen. Steenackers heeft een voorstel ingediend, strekkende om eene be lasting te heffen van hen, die vreemdelingen in hunnen dienst hebben. Dit voorstel werd in handen van eene commissie gesteld. De France deelt mede, dat de minister raad zich gei uimen tijd heeft bezig gehouden met de maatregelen van voorzoig met het oog op mogelijke gebeurtenissen op morgen ter gelegenheid van het Bastille-feest te nemen en besloten heeft, dat er niets verzuimd zal worden, om te trachten manifestation te voor komen. In deze zitting heeft baron Reille het ver slag voorgelezen betreffende het vormen van nieuwe kavalerieregimenten. Het ontwerp werd spoedeischend verklaard en de beraad slaging voor heden aan de orde gesteld. ITALIË. De Tribuna zegt op stellige gronden te kunnen verklaren dat tr niet de minste reden bestaat om te gelooven, dat Italiëdeel neemt aan de door Engeland ondernomen taak in Egypte of op andere punten aan gene zijde van het Suez-kanaal. Naar verzekerd wordt zijn alle geruchten omirent versterking van de troepen, bestemd naar Abyssinië, van grond ontbloot. RUSLAND. Uit St. Petersburg wordt aan de Daily F/ews geseind, dat de Engelsch-Russische commissie voor de A (ghaansche grenslijn met kracht doorwerkt, maar de afloop der onder handelingen vermoedelijk eerst morgen be kend wordt. Dezer dagen ontstond er eene nieuwe moeielijkheid desondanks bestaat er goede hoop, dat het grensgeschil bevredigend wordt opgelost.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1