10e Jaarg. Vrijdag 15 Juli 1887. No. 2827. VERSCHIJNT DAGELIJKS. (ftotpcht. Bureau: Markt, E, 357. NIEUWE SCHIEOAMSCHE COUHA Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertontiën Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BELGIE. De minister-president Beernaert heeft gis teren in da Kamer van Afgevaardigden bij de ^«handeling van het voorstel betreffende den Persoonlijken militairen dienst andermaal bet eroord genomen. Beernaert sprak op aikeu- rende wijze over de houding der linkerzijde gaf blijken van toenadering tot de rechter- t'jde, die hem daarvoor toejuichte Voorts Verklaarde hij niet te zullen aftreden, tenzij de meerderheid hem de handhaving van de Plaatsvervanging als een artikel van zjjn program wilde opleggen. De heer Jacobs stelde hem gerust en Wenschte hem een langdurig ministerschap toe. Onder luide bijvalsbetuigingen van de rechterzijde, verklaarde hij, dat de meerder heid geen reden heeft, om zich van het minis terie te scheiden. De afgevaardigden aan de rechterzijde besloten uit 's ministers rede, dat de minister-president voorloopig van het be ginsel van den persoonlijken dienstplicht heeft "gezien. BULGARIJE, de i'3 V00rz^er van den ministerraad heeft die 'door'16"'*8*6^11® bevolen van alle personen, De ZIJH voorganger geïnterneerd waren, s aa van bei za[ waarschijnlijk worden opgeheven. Het hoofd van het huis van Saksen-Coburg heeft prins Ferdinand gemachtigd de kroon an Bulgarije aan te nemen. Deze is dan ook voornemens aan de deputatie der So- oranje een gunstig antwoord te geven DUITSCHLAND. Naar aanleiding van de waardeerende be schouwingen der Fransche bladen over het gezegde van den veroordeelden Elzasser Klein, at hij uit vaderlandsliefde als spion werk- Zaam is geweest, merkt de Nordd. Aigem. e,t op, dat in Frankrijk een volkomen, be- ®rf dei zedelijke grondstellingen moet heer sen, indien men zelfs niet schroomt een «t geld betaalden spion als held en mar- staar te prijzen. In een officieel schrijven, uit Berlijn te eenen ontvangen, wordt bericht, dat de cPer:bare meening in Duitschland meer en tegen Frankrijk verbitterd wordt. De ^ervolging tegen de Duitschers, in Frankrijk t ïjvende, is de oorzaak van de opge- enheid des volks. De schrijver eindigt be j6 ze®^en' men oiot te veel op de ïekg6 van Duitschland moet deza Mondige maatregelen zouden de van Frankrijks ongerechtigheden wel eens vol kunnen maken, het is wel mogelijk dat het behoud van den vrede eens strijdig zij met de belangen en de waardigheid van Duitsch land. Frankrijk moet zich geen illusies maken, is eenmaal het oogenblik tot afrekenen ge komen, dan zal Duitschland alle andere over wegingen ter zijde weten te stellen. De Gtrmania verneemt uit gezag hebbende bron, dat de Badensche regeering zich met het Vaticaan in betrekking heeft gesteld ten einde tot eene herziening der kerkelijk-politieke wetten van dat groothertogdom te komen. Mgr Roos, aartsbisschop van Freiburg, zou aan dien stap der Badensche regeering niet vreemd zijn. Sedert de vrede van Luneville is de katholieke kerk in Baden in tal van hare vrijheden verkort en heeft zij steeds een harden strijd tegen de staatsalmacht te voeren gehad. ENGELAND. De Kroonprins en de Kroonprinses van Duitschland zullen zich met hunne dochters aan boord van het Koninklijke jacht Victoria and Albert begeven, waarop zij eenige dagen zullen blijven, totdat het kasteel Norris in East-Cowes op Wight, dat door den Hertog van Bedford te hunner beschikking gesteld is, gereed zal zijn om hen te ontvengeu. Eene deputatie van Engelsche vrouwen, waarbij mej. Cobden, overhandigde gisteren aan de gemalin van den Lordmayor van Dublin, als vertegenwoordigster der Iersche vrouwen, een door 40,000 Engelsche vrou wen geteekend adres waarin zij verklaren al haren invloed te zullen aanwenden om de op heffing van de nieuwe dwangwet te bereiken en aan de Iersche vrouwen de raad gegeven wordt, om de beproevingen, waaraan Ierland in de jongste dagen is blootgesteld, »zoo lijdzaam mogelijk te dragen, daar er spoedig door het protest van het ontrusie en ver ontwaardigde Groot-Brittannië een einde aan zal gemaakt worden." Te Coolgranly (Ierland) werden eergisteren weer vijf pachters uitgezet. De beambten vonden, als vroeger, grooten tegenstand. De huizen waren zóó sterk gebarricadeerd, dat de gerechtsdienaren slechts door de daken konden binnendringen. De Daily Dews deelt mede, dat de Engel sche regeering de mogendheden beeft uitge- noodigd tot het houden eener conferentie be treffende de kwestie der suikerpremies. De Engelsche regeering heeft voorgesteld, Londen als plaats van bijeenkomst aan te wijzen, maar toch heeft zij er niets tegen, dat de conferentie elders worde gehouden, FRANKRIJK. De heer Floquet heeft gist eren in de Kamer van Afgevaardigden medegedeeld, dat hij zijn ontslag-aanbieding als voorzitter der Kamer intrekt. Na langdurige beraadslagingen werd gis teren in de Kamer het wetsontwerp tot ver meerdering van het aantal kavalerie-regimen- ten aangenomen. De minister van oorlog heeft ter verdediging der voordracht aange voerd dat door de aanneming van dit ont werp het achterstaan van Frankrijk's kavalerie bij die van Duitschland, een einde zoude nemen. De Kamer heeft verder met eenparige stem men het ontwerp tot reorganisatie der infan terie aangenomen, waarbij 18 nieuwe regi menten gevormd worden. Pranzini is door het hof van assises ter dood veroordeeld. Men spreekt van het aanstaand huwelijk van prinses Helena, tweede dochter van den Graaf van Parijs, met een Braziliaanschen prins. HET OOSTEN. De Sultan vraagt opnieuw wijzigingen in de Engelsch-Turksche overeenkomst, zoodat hem uitsluitend het recht toekomt om in ge val van gevaar in Egypte tusschenbeide t« komen. Sir H. Drummond Wolff, de uitvluchten of het uitstel vragen van de Porte moede, heeft haar eene nota overhandigd, waarin hij met zijn vertrek op Zaterdag a. s. dreigt. Koningin Nathalie en de kroonprins Alexan der zijn gisteren, ten half een ure namiddag, te Belgrado aangekomen. Zij werden aan de landingsplaats ontvangen door den koning, vergezeld van voorname personen van het hof. Geen minister was aanwezig. De stad was op den doortocht der koningin gevlagd. Er hadden geene betoogingen plaats. ITALIË. De regeering beeft gezondheidsmaatregelen bevolen ten opzichte der fchepen, die van sommige havens in Italië komen. Tot deze behooren Catania en Proscella. Geen schip mag die havens verlaten zonder aan een nauw keurig geneeskundig onderzoek onderworpen te zijn. De schepen, aan boord waarvan zich gevallen van cholera hebben voorgedaan zullen ontsmet worden. De cholera blijft te Catania verminderen. Van Maandag tot Dinsdag zijn er slechts vier personen overleden te Messina zijn slechls twee gevallen voorgekomen. Generaal Saletta telegrafeert uit Massowab: Het kiuithu's van Taloeb is in de lucht ge sprongen. Men weet niet cf dit aan een ongeluk of wel aan kwaadwilligheid moet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1