10e Jaarg. Zondag 17 en Maandag 18 Juli 1887. Nu. 2829. Bij dit Homier Moort een Bijwsel. De YerMezim voor den Gemeenteraad. YERSCH IJ NT DAGE L IJ K S. gtj^mcen (Ducpcht. Bureau: Markt, E, 357. NIEUWE Prijs YftB dit Blftd» Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2.— Afzonderlijke NommersO.Oo Prijs der Advertentiën Van 1—6 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Niet minder dan zeven leden van onzen Gemeenteraad zullen zich bij deze perio dieke verkiezing welke a. s. Dinsdag zal plaats hebben aan het oordeel der kiezers hebben te onderwerpen. Het blijkt evenwel, dat niet allen eene nieuwe kan didatuur willen aannemen de heer A. K. J. Van der Drift nl. trekt zich terug uit het openbare leven, en wij moeten de redenen, welke hem tot dit besluit voerden, eerbiedigen. Dat de Katholieke Vereeni- ging „De Grondwet" het hare zal gedaan hebben, om den heer Van der Drift tot andere gedachten te brengen, mogen wij aeker wel veronderstellen, evenals wij het verstandig mogen noemen, dat zij de overige aftredende leden weer kandidaat heeft ge steld. Dit zijn de heerenJ. B. Nolet, A.. Elzevier Dom, J. J. G. Nolet, J. Boopuyt, J. Houtman en J. Tak. Dat zich onder dit zestal mannen bevinden, ■wier herverkiezing wij met meer sympa thie zullen begroeten dan die van enkele anderen, dit zal niemand verwonderen. Maar aan den anderen kant bekennen wij ook gaarne, dat wij aan die anderen even goed eene plaats in onzen gemeenteraad gunnen. Het komt er tan opzichte van den gemeenteraad toch veel meer op aan, dat wij daar leden hebben wie het algemeen belang oprechtelijk ter harte gaat, dan dat wij uitsluitend op de richting, welke zij voorstaan, moeten zien. Daarom kunnen wij er ons zeer goed mede vereenigen, dat aan de heeren Elzevier Dom, J. Loopuyt en J Tak weer een mandaat worde toe vertrouwd, en wij hopen, dat de kiezers niet zullen nalaten, allen getrouw ook op deze heeren hunne stem uittebrengen. Anders is het evenwel met de zevende plaats, welke door het bedanken van den keer Van der Drift openvalt. Daarvoor wenschen wij ernstiglijk een ander man, bepaaldelijk van onze richting, gekozen te sien. Wij durven zelfs zeggen, dat wij daarop recht hebben, omdat ten eerste de heer Van der Drift ook katholiek is, en ten tweede, omdat het ons toekomt even veel, zoo niet meer leden van anti-liberale richting in den Raad te tellen. En nu heelt zich voor deze opengevallen plaats een man willen beschikbaar stellen, aie reeds meermalen onze kandidaat is geweest, en dien wij steeds met ernst en aandrang hebben aanbevolen. Wij meenden dat toen op goede gronden te kunnen doen, en wijl niets die meening is komen wijzigen, stel len wij er eene eer in, om den heer II. R. M. A. van Gent, door de Grondwet" kandidaat gesteld, thans ook weer met warmte bij de kiezers aan te bevelen. Op de eerlijkheid en de bekwaamheid van den heer Van Gent valt voorzeker niets af te dingen, en van zijn ijver en toewij ding voor de goede zaak mogen wij ons volkomen verzekerd houden. Niemand behoeft dus te aarzelen met zijne stem aan den heer Van Gent te geveD, en het zou ons eene voldoening zijn, als alle kiezers dit wilden inzien, daarbij over andere tegen strijdige inzichten en gevoelens heen stap pend. De eer der partij gebiedt het, dat alles door allen gedaan worde, om de ver kiezing van dezen heer te verzekeren. Vol vertrouwen bevelen wij dan ook de ver kiezing aan van de aftredende heeren J. B. NOLET, M. ELZEVIER DOM, J. J. G. NOLET, J. LOOPUYT, J. HOUTMAN en J. TAK, en niet het minst ook van den heer H. R. M. A. VAN GENT. Kiezers, weest dus a. s. Dinsdag allen op uw post, om eenparig uwe stem uitte brengen op bovengenoemde heeren AMERIKA. De vice-president der vereenigde staten is gisteren overleden. De rechtbank te New-York heeft den wet houder Jacob Sharp te New-York schuldig verklaard aan omkooping en hem veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf en eene boete van 5000 dollar. De opstand te Honolulu op de Hawaï- eilanden heeft een ernstig karakter aangenomen Koning Kalakaua weigert, de nieuwe grond wet te teekenen. De houding van het volk wordt steeds dreigender, zoodat de Koning zich in zijn paleis heeft moeten verschansen Al de troepen zijn onder de wapenen. Men vreest voor gevechten. De Koning zou volgens een gerucht, de tusscheDkomst van de Am»- rikaanscbe regeering hebben ingeroepen. Koningin Kapiolani bevindt zich te New-York. BULGARIJE. De Bulgaarsche deputatie is gisteren op het slot Ebenthal bij Weenen aangekomen en door den prins van Coburg begroet. Tont- scheff overhandigde den prins de akte zijner verkiezing door de Sobranje. De prins betuigde zijnen dank voor bet bezoek en, aan zijne ver klaring herinnerende, welke hij aan de Sobran je gezonden had, zeide hij, onder toestemming der mogendheden, bereid te zijn aan het Bulgaarsche volk zijne diensten teverleenen. Na de voorstelling van elk der leden, nam de deputatie aan een diner deel. Bij de ontvangst was de moeder des prinsen tegenwoordig. ENGELAND. Het Hoogerhuis heeft gisteren de artike len van de Iersche strafwet volgens de door het Lagerhuis vastgestelde redactie, onver anderd aangenomen. In het Lagerhuis werd de beraadslaging over de Ierscbe Landwet, in tweede lezing, voortgezet. Goschen zeide, dat de regeering bij hare zienswijze betreffende de wet volhard de en geene amendementen toelaten kon die het hoofdbeginsel raken. De regeering wil alles vermijden wat de aanneming van het later in te dienen wetsontwerp, betreffende den aankoop van land zou kunnen bemoeie- lijken, maar is bereid de bij die gelegenheid voorgesteld wordende amendementen zorg vuldig te overwegen. Parnell en Gladstone meenden hieruit te kunnen verstaan, dat de regeering het artikel betreffende de vervolging van insolvente pachters wil laten vervallen en bevalen daarom bet ontwerp in tweede lezing aan. Na verwerping van het amende ment-Bannerman werd het wetsontwerp zonder stemming aangenomen. Bij het debat over een krediet tot verhooging der 'begrooting heeft de heer Fergusson het verwijt van Brice weerlegd, dat door de ver lenging van sir Drummond Wolff's verblijf te Konstantinopel Engelands eer aangetast zou zijn. Hij geloofde dat de conventie niet geratificeerd is, en Wolff heden avond ver trekken zal. Intusschen moest aan de conventie toch niet zoo groot gewicht gehecht worden; zij vond haren oorsprong in den eerlijken wensch om de internationale plichten van het Vereenigd Koninkrijk te vervullen en» voor zoover dit met die plichten vereenigbaar was, aan de wenschen der andere mogendheden tegemoet te komen. Engeland heeft zijnen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1