10e Jaarg. Woensdag 20 Juli 1887. Nu. 2831. VERSCHIJNT DAGELIJKS. JJIgpetit dBwpicht. Bureau: Markt, E, 3 57. NIEUWE Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertontiën Van 16 regels ƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BULGARIJE. Het blijkt, dat de verkiezing van den prins "^an Coburg tot vorst van Bulgarije, de Hul ga arsche staatslieden nog niet tot elkander heelt gebracht, en dat de oude veeten blijven Voortduren. De zitting der Sobranje op gisteren onderscheidde zich door tooneelen van ongekende heftigheid. Radoslavoff, oud- President van den raad, beschuldigde de regen ten van misbruik van macht, landdieverij •n ontvreemding van publieke penningen. De Sobranje is gisteren uiteengegaan, de afgevaardigden zijn vertrokken allen gelooven, dat de verkiezing van prins Ferdinand door de mogendheden zal worden goedgekeurd doch Kusland schijnt daartoe niet genegen te zijn. De regenten zullen nog eenige dagen te Tirnova blijven. Eene manifestatie tegen prins Ferdinand van Coburg werd door officieren van het garnizoen te Roustchouk gehcuden. Nadat «enige officieren eene manifestatie in tegen- overgestelden zin op touw gezet hadden, hielden degenen, die tegen den prins van Co- Urg gezind waren, eenen optocht door de stad, gevolgd door een aantal burgers en D ei'officieren, onder het geroep van »Leve iusland Leve de onafhankelijkheid van Bul garije 1" DENEMARKEN. Hit Kopenhagen wordt bericht, dat de hertog van Chartres aldaar Zondag jl. is aangekomen. Hij werd door zijn schoonzoon, Prins W aldemar, aan het station verwelkomd. He doop van den jongen prins zal morgen, Woensdag, plaats hebben. Dan zal dus eerst blijken, naar welken ritus hij zal gedoopt borden. DUITSCHLAND. Keizer Wilhelm is gisteren van het eiland Mainau bij Ems over Coblenz en Constance haar Gastein in Oostenrijk vertrokken, waar hij heden avond wordt verwacht en eene samenkomst met Keizer Franz Jozef zal heb ben. Te Bregenz op de grenzen van Beieren *ou hij door den Prins-Regent worden be groet. Het Tageblatt meldt, dat er voor de reis vkn keizer Wilhelm van Coblentz naar Con stance buitengewone maatregelen werden ge- Bomen. Te Gross-Gerau en in andere ge beenten werden vlugschriften verspreid, daarin liet juiste uur van het vooibijrijden ^'an den keizerlijken trein werd opgegeven. 6 politie dacht daarop onmiddellijk aan een Socialistisch komplot. Men deed eerst een t.ein vertrekken, die in alles aan den keizer lijken trein gelijk was, de trein, waarin keizer Wilhelm zich bevond, vertrok slechts eenige uren later. Niets verdachts werd op den doortocht der twee treinen opgemerkt. De Krcuzzeitung beweert nit geloofwaar dige bron te weten, dat de Duitscbe natie reeds een bedrag van 80 millioen Russische effecten van de hand heeft gedaan, welke aan het buitenland zijn afgegeven. Onder bui tenland'* moet in dit geval blijkbaar het Russische ministerie van financiën worden verstaan, dat, het dreigend gevaar beseffende, den eersten stoot op Ruslands kredietwaar digheid zocht af te weren, daar het over Londen en Amsterdam voor de genoemde som opkocht en zich daardoor in eene toe- Stand plaatste, waarin het niet lang blijven kan, want geen staat wordt zoozeer door een staatsbankroet bedreigd als Rusland. Het artikel van de Kreuzzeiiung onderscheidt zich door eene ongewone scherpte. Prins Ferdinand van Saksen-Coburg beeft in het kasteel van Aderhof eene bijeenkomst gehad met prins Alexander, de gewezen vorst van Bulgarije. Het gesprek duurde drie uren lang. ENGELAND. Het Huis der Lords heeft, na een debat van 4 uren, de Ierscbe strafwet bij derde lezing aangenomen. In het Lagerhuis vestigde Walter Long de aandacht opde beleedigendeuitdrukking,welke Tanner Vrijdag jl. in de voorzaal van bet Huis tegen hem gebruikte. Hij noemde hem een verdoemde gek. Smith stelde voor, Tan ner een maand te schorsen. Sexton stelde de verdaging van bet debat voor, omdat Tanner afwezig was. Parnell ondersteunde dit voorstel, doch Smith bestreed het, omdat Tanner geen woord tot verontschuldiging bad geschreven. Nadat echter Gladstone ten gunste der verdaging had gesproken, stemde Smith er in toe, en werd daarop het debat tot Don derdag verdaagd. Volgens eene meedeeling in het British. Medical Journal zijn de verschijnselen dei- keelziekte van den kroonprins van Duitschland zoo bevredigend, dat hij eene volledige gene zing verhopen mag. Zijne stem heeft in kracht en klank gewonnen. Hij is I ijna niet heesck meer. In een gewoon gesprek ver moeit het spreken hem niet, maar vocrloopig moet hij de stem nog sparen, Hij omvangt nog slechts eenmaal daags geneeskundig be zoek. Zijn toestand is over bet geheel zoo danig verbetfrd, dat er geen dokter meer bij liem moet inwonen. Gedurende zijn verblijf op het eiland Wight, zal Dr Mackenzie voort gaan met hem van tijd tot tijd te bezoeken. FRANKRIJK. De Kamer van Afgevaardigden heeft giste ren bet mobilisatie-ontwerp behandeld. Het ontwerp werd urgent verklaard. Daarna werd het toegelicht en verdedigd door den minister van oorlog. De Kamer heeft het ten slotte met 829 tegen 118 stemmen goedgekeurd. Ook het ontwerp betreffende de vermeerde- ring van het getal onderofficieren werd aan genomen. Bij de verkiezing van eenen afgevaardigde in bet departement Loire Inférieure, ter ver vanging van eenen overleden Orleanist, is da zoon van eenen nconarchalen senator met 48,000 stemmen gekozen. Op generaal Bou- langer waren 2010 stemmen uitgebracht. La France zegt ten aanzien van den brief van generaal Boulanger aan den afgevaardigde Laur, dien het blad openbaar gemaakt heeft, dat deze brief de geheele opportunistische en monarchale kliek doet janken. De generaal •is volstrekt niet verantwoordelijk voor het openbaar maken van den brief en deminis- ter beeft niet hef recht te dezer zake tus- scbenbeide te komen. Het blad bevat een nieuwen brief van ge neraal Boulanger aan den beer Laur, waarin deze volzin voorkomt>Gij hebt eenen mijner brieven openbaar gemaaktongetwijfeld was het u niet bekend, dat ik het recht niet be zit iets, wat bet ook zijn moge, in de dag bladen te onderteekenen." De heer Dupuis, leeraar in de landbouw kunde te Digne (depart. Beneden Alpen) is bij Langentière door de Italiaansche overheid als spion in verzekerde bewaring genomen. HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan de Standard gemeld, dat in het begin der week de Sultan getracht heeft, Engeland over te halen een® geheel nieuwe conventie omtrent Egypte aan te gaan, waarvan de grootzivier en de minister van buitenlandsohe zaken den tekst aan den ambassadeur toegezonden hebben, ten einde lord Salisbury te polsen. Rustem Pa cha zou Donderdag teruggeseind hebben, dat de Engelscbe regeering geen lust bad de on derhandelingen te heropenen. De Sultan tracht het mislukken der onderhandelingen op de ministers te schuiven. Donderdag verscheen, ondanks de centuur, het Turkscbe blad Mizan met eenen allerhevigsten aanval op den groot vizier deze ontbood den redactem-, die zeide, dat bij bet stuk bad opgenomen, omdat de Sultan bet beval, waarop de grootvizier zijn ontslag indiende.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1