(®£mctiQde feriijhten. Vervolg Binnenland. getransporteerd, is Zaterdag weer op vrije "Voeten gesteld. Aan de Grebbe is eergisteren het vier-en- twintigsten Nationaal Zendingsfeest gehou den. Het werd door duizenden bezocht, mee- ïendeels nit het midden en van den oostkant Van ons Land afkomstig. Het feest werd gehouden op ruim een kwar tier afstand van Henen, op den Hetjmenberg, ®en aan de heeren Gebr. Copijn toebehoorend landgoed. In den nacht van Zondag op Maandag heeft het in de omstreken van Breda zóó hard ge vroren, dat aan aardappelen en boekweit groote •ohade is veroorzaakt. En dat in het hartje Van den zomer 1 cocccooo— DELFT. In de gemeente Hof van Delft 2|jn benoemd tot leden der commissie, om Diet den gemeenteraad aldaar hnn oordeel uit te spreken over het ontwerp van wet tot opheffing der voornoemde gemeente, de heeren H li. Kok, J. P. W. van Cattenburgh, J. H. Van Hoijtema, W. Van der Marei, Arie Kleijweg, J. De Jong en C. Van der Tnin. LEIDERDORP. Gister namiddag omstreeks 2 uur ontstond er brand in een woning aan de Doesburg tengevolge van eenige vonken Dit den schoorsteen der aangrenzende bakkerij. In eenen oogwenk stonden vijf hnizen in lichte laaie, waartoe door wind en droogte veel werd hijgedragen. De hitte was zoo hevig, dat een hnis aan den overkant van den Rijn ook in brand geraakte, hetwelk echter onmiddellijk Werd geblusoht. De vier spuiten der ge meente deden dienst, terwijl de spuit aan de Hoogezijde zich tegenover de perceelen in afwachtende houding had opgesteld. Dank zij de riohtiug van den wind was meerdere hulp niet noodig, daar anders de korenmolen van den heer Bornwater aan de overzijde groot gevaar had geloopen door de vlammen aan getast te worden. LOENEN. Dinsdag avond omstreeks 11 uur geraakte in de bnnrtschap Oud-O ver een paard, voor een tilbury gespannen, waarin twee personen gezeten waren, in het water, m®t het treurig gevolg, dat één der perso- Ben> genaamd J. De Jong, wonende te Weesp, gehnwd en naar wij vernemen vader van vijf ónderen, verdronk, doordat hij onder het paard kwam te liggen en dns in de modder stikte. TILBURG. Gister middag te vier nrenis brand ontstaan in het hotel »de Gonden Zwaan" op den hen vei, toebehoorende aan den heer H. B. Hegeman. De brand heeft zich, door het krachtig optreden der brandweer, tot de boven verdieping bepaald, doch het benedenhuis heeft zoozeer door waterschade geleden, dat het wel aal worden afgebroken. De achtergebonwen «n de belendende hnizinge van de wed. Yan den Broek, die reeds vnnr gevathadden, ble ven gespaard. Naar wij vernemen, is op weg van Pretoria naar Nederland, een stuk goudhoudend kwarts van tons gewicht, ten einde alhier door bekwame essayeurs onderzocht te worden. Het rif, daaruit dit stuk afkomstig is, wordt dooreen °P een gehalte van l1/» 2 ons goud per loa kwarts geschat, zijnde dit reeds een zeer Hjke opbrengst, daar gewoonlijk 8 a 10 penny Let (i/a ons) goed betaalt. (A. A.) Te Rathfriland, in het Iersche graafschap Down, ig een man, die vroeger reeds eenigen tijd in een krankzinnigengesticht had doorge bracht, maar op vrije voeten was gesteld, om dat niemand onder eede getuigen wilde, dat hij een gevaarlijk krankzinnige was, met een koevoet gewapend, de straat opgestoven. Hij viel eerst een paar voerlieden, op een kar ge zeten aan, die echter de zweep over de paarden legden en hem ontsnapten. Zijn eerste slacht offer was een oud man, die door hem getrof fen werd. Zjjn tweede een bejaarde vrouw. Vervolgens viel hij drie maaiers en eene jonge vrouw aan, die aan het hooien waren. De maaiers verdedigden zich met hun zeissen en deden hem eerst afdeinzen maar hij her haalde den aanval met znlk een woede, dat zij het hazenpad kozen de vrouw, door hem in gehaald, ontving een slag, die haar den schedel spleet, en haar vader werd ook door hem neergeveld. Hij kwam later nog een vronw tegen, die hij ook doodelijk wondde. Toen ontkleedde hij zioh en sprong in het meer. Na een poos gezwommen te hebben, begon hij weer rond te loopsn. Maar een oud man ging hem met een ba jonet te lijfde moed soheen hem te ontzinken en hij sprong opnieuw in het water, om straks evenwel het volk, dat aan den oever te hoop geloopen was, aan te vallen. Hij werd nn echter weer in het meer gedreven, waar hij door eenige poli tieagenten, die zich te water begaven, na een hevige worsteling in hechtenis werd genomen. Uit afkeerigheid tegen do politie heeft nie mand een ead willen afleggen om dezea ge vaarlijken man weder in een gesticht te doen opnemen. Voor deze stijfhoofdigheid is men echter hard gestraft. Twee aanzienlijke dames zij a in het maga zijn dn Lonvre te Parijs op heeterdaad betrapt, terwijl zij behalve de gekochte waren ook nog andere zaken wilden medenemen. Zij werden door de politie onderzocht, maar er werd niets bij haar gevonden. Bij een onderzoek in het huis, door haar bewoond, bleek, dat zij in verschillende winkels voor meer dan 15.000 francs aan goederen gestolen hadden. De zaak zal waarschijnlijk geschikt worden. De eene dame is eene vorstin en de andere haar gezelschapsdame, die eveneens van voorname familie is. Te Parijs loopt het gerucht dat Pranzini, die ter dood veroordeeld is voor den drievou- digen moord in de rue Montaigne, ook den moord op zijn geweten zon hebben, die eenige jaren geleden op de moeder van generaal Skobeleff werd gepleegd, toen zij onder geleide van een gewapend escorte door Turkije reisde met een tolk, die zes of zeven talen sprak en die later spoorloos met haar jnweelen en kostbaarheden verdween. Het geheim van dien moord is nooit opgelost en Pranzini was des tijds op het oorlogstooneal herhaaldelijk als tolk werkzaam. Tot nog toe echter kan men in dit opzicht nog van niets dan vage ver moedens spreken. In het Hongaarsche dorp Osabazzeb, een der bloeiendste gemeenten van hetcomi- taat Zala, speelden kinderen met lucifers in een varkenstal. Het stroo vatte vnnr en met een ontzaglijke snelheid verbreidden de vlammen zioh, terwijl er gebrek aan water heerschte en aan blnsschen niet te denken viel. Niet meer dan 11 huizen bleven gespaard, 122 woonhnizen en 182 stallen of schuren werden in de asch gelegd. Een vrouw stikte in den rookdrie vrouwen bezweken aan de bekomen brandwonden en een aantal kinderen worden vermist. Het lynchen schijnt voor de Amerikanen nog altijd even aantrekkelijk te blijven. Een Chinees, Hong-di vermoordde onlangs een man en vrouw te Colusn in Californië. De rechtbank veroordeelde hem tot levenslange gevangenisstraf. Dit vonnis scheen de menig te, die de zitting bijwoonde, niet te bevallen, want zij eisohten, dat hij zon worden opgehan gen en een honderdtal pistolen werden met woeste kreten op de jury gericht met de woorden lynch hem." De rechter, die zelf de beslissing niet goedkeurde, zocht de menigte tot bedaren te brengen en liet den gevange ne weder naar zijn cel brengen, 'g Nachts werd de gevangenis door de woedende menigte opengebroken en Hong-di er uitgehaald, waar na hij aan de leuning van een nabijzijnd e brug werd opgehangen. Het korenmagazijn bjj Minneapolis, is volgens telegrafisch bericht nit St. Anthony, geheel afgebrand. Het was het grootste magazijn uit de noord westelijke Staten vau Amerika, en bevatte 590,000 bushel graan. Da schade wordt op meer dan een millioen dollars geschat. Oyer de heldendaad van een jong meisje schrjjft men uit Chicago het volgende. De schoener Racine met de geredde passagiers en de equipage van de stoomboot Caamplain, die bij Charlevoix in Michigan afbrandde, kwam te Chicago aan. De kapitein zag op weg naar het brandende schip een jonge vrouw met een kiud, dat zij met haar tanden aan de kleederen vast hield, naar den oever zwem men. Later herkende men iu haar miss Mary Wakefield uit Charlevoix. De kapitein wilde dadelijk de koene zwemster en het kind in de boot opnemen, maar zij bedankte met de opmerking, dat hij eerst de anderen maar moest gaan helpen zjj zou alleen wel aan den oever komen. Zij bereikte haar doel dan ook en geen der schipbreukelingen ging ver loren. Een dame verloor in een gezelschap een harer valsche tanden. Zij maakte er geen ge heim van en liet overal zoeken, maar vergeefs. Den volgenden dag ontving zij een pakje met een sierlijk briefje, waarin de schrijver zijn vreugde uitdrukte, dat hij het kostbare stuk gevonden had ea het haar hiernevens terugzond. Het pakje bevatte den tand van een os. De dame schreef den galanten man terug, dat zij reeds menig bewijs zijner groote vriend schap jegens haar van hem ontvangen had, maar dat hij het zoover drijven zou, dat hij zioh zelf voor haar een tand zou laten trek ken, om den door haar verloren te vervangen, had zij nooit kunnen denken. Vergadering van den Gemeenteraad op rg- dag, 22 Juli 1887, des namiddags ten kwar tier voor twee uren. Afwezig de heerenW. A. Beukers, Mr. A. K. J. Van der Drift, J. Hoogendam, J. H. Houtman, J. Loopuyt, H. A. M. Roelants en C. J. P. Van der Schalk. De Notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken, waaronder: Adres van T. Hoek om vergunning tot het plaatsen van een kiosk aan het Westerbaven- hoofd voor den verkoop van melk, bier en limonade, en zulks voor den lijd van één jaar. Op voorstel van B. en W. wordt besloten dit verzoek toe te staan en den te bezetten gemeentegrond te verhuren voor een termijn»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 3